Šta je novo?

Kuler na chipsetu najbuchniji? Sta raditi?

let4mi

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poruke
74
Poena
309
Plocha o kojoj je rech je: Gigabyte Ga K8NSC-939 tj: http://www.ocinside.de/go_e.html?ht...html/results/mainboard_gigabyte_ga_k8nsc.html

od pre nekih mesec-dva rachunar je sve buchniji i buchniji... s obzirom da ga gasim 1-2 puta mesechno nije me chudilo, pa sam mislio da je do kulera na cpu ili napajanju, ali posto sam iste delimichno chistio i pokushavao da osluskujem u chemu je problem - chini mi se da je kuler na NF3 chipsetu ploce izvor buke. Takodje - kad u toku rada otvorim kuciste i stavim prst na metalnu zastitu chipseta - osecam da dosta vibrira...

Zanima me jel imao neko slichnih problema, ili ako znate kakav je postupak chiscenja kulera sa chipseta ili postoji li mogucnost zamene kulera na chipsetu... bilo sta sto moze da pomogne da se reshim buke?
 
kupi neki drugi i nakaci...gledao sam cooler mastere za chipsetove...
 
ok... jos samo da pronadjem gde ima neki koji ce da mi odgovara (a da ne udara o graficku kartu...)
 
Imam identicnu plocu i javio se isti problem :). Ja sam svoj malo podmazao (vidi thread o podmazivanju ako ne znas kako) i radi daleko tise.
 
e ovaj titan bi mi izgleda najvise odgovarao - samo kad bi neko jos znao ima li to igde kod nas da se kupi?
sve sto sam nasao kod nas od chipset kulera je coolermaster blue ice...
 
Ja mislim da je mozda jedino pravo resenje kupovati plocu bez aktivnog hladjenja. Ja sam na svakoj ploci na kojoj sam imao cooler (Asus, Gigabyte, MSI) imao problema sa tandrkanjem tog ventilatora, probao sam da ih zamenim raznim Titan, ColerMaster... i svaki posle dva meseca opet pocne da tandrce. :(
 
danas sam uzeo ovaj Titan TTC-CUV1AB
jer mi je po dimenzijama najvise odgovarao i namontirao sam ga - al ne po uputstvu, nego kad sam skinuo stari kuler, video sam da ovaj novi dobro naleze na postojeci heatsink i tako sam ga i uglavio... :D i sad radi po starom - nema vise tandrkanja...
 
Ja ovo nisam shvatio pa ako moze pojasnjenje...

Ti imas srecu jer ti je chipset cooler pored graficke tako da ti je izbor bio dosta olaksan. Na DFI Ultra-D graficka prelazi preko chipset coolera skoro po sredini. Tako da u obzir dolazi samo skupi HR-05 SLI koji je skup :S:

Uzgred da ne pokrecem novu temu, kolika je max. dozvoljena temp. chipseta?
 
Uzgred da ne pokrecem novu temu, kolika je max. dozvoljena temp. chipseta?

Zavisi, kako koji. Mislim da 70 i više nije zdravo. Meni NF560 pod Biostarovim bednim pasivcem ide najviše do 60C, ta cifra mi se baš nešto i ne sviđa (još je trenutno zima!) pa planiram baš HR-05 SLI ili nešto slično da nabavljam.

Inače, na NF4 i NF4Ultra slobodno dodajte još nekih 7-8 do 10 stepeni na ono što pokazuje softver u Win-u (NF4 u stvari i nema termalnu sondu).
 
Zavisi, kako koji. Mislim da 70 i više nije zdravo. Meni NF560 pod Biostarovim bednim pasivcem ide najviše do 60C, ta cifra mi se baš nešto i ne sviđa (još je trenutno zima!) pa planiram baš HR-05 SLI ili nešto slično da nabavljam.

Inače, na NF4 i NF4Ultra slobodno dodajte još nekih 7-8 do 10 stepeni na ono što pokazuje softver u Win-u (NF4 u stvari i nema termalnu sondu).

Meni ITE Smart Guardian prikazuje 51 u full-u, a ovo za sondu kod nF4 nisam ni znao. Meni je i ovih 51 nekako previse. Evo danas krpim neku 12-cu da duva preko chipseta pa bi trebalo da padne temp.
Isto mozes i ti da probas...

BTW, imam onu prastaru verziju Smart Guardian-a i bio bi zahvalan ako bi mi neko ostavio link gdje se moze skinuti novija verzija.
Nista ne mogu izgooglati :), a vidio sam da je neko na forumu kacio slike sa novijom verzijom. (zaboravio sam ko i u kojoj temi...)
 
Poslednja izmena:
Samo kucaj u Google Smart Guardian download i eto ga.

Ranije sam držao Noctua 12-ku da duva preko pasivne grafičke (7600GT) i čipseta, ali kako sam okačio 8800GT nema toliko mesta pa moram malo da kombinujem, a nikako da se nakanim...
 
Ako imas mesta za 12cm fan sa strane bez problema stavi samo radijator temp ce biti vise nego ok.
 
Nazad
Vrh Dno