Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. serijal modovi [Mod FAQ]

Sunce ti što je dobar ovaj Serious Improvements fix/mod za Lost Alpha. Neverovatno izgleda. Ispravlja dodatne bagove u igri i ulepšava je tri puta
 
Zna li neko kako se ovaj ENB za L.A. "ubrizgava" ?
Je li to neki download... ima li vise verzija ? ...ili se aktivira kroz settings moda ?
***
Dolazim u iskusenje da posle 100 godina ponovo instaliram SOC...

( mada, iskreno receno, delovi vegetacije me vise podsecaju na Kolumbiju nego na tugu i jad post-nuklearne Ukraine... negde su malo preterali...)
 
Ja instalirao i SoC i CS i CoP i trenutno peglam SoC sa velikim zadovoljstvom.
 
Clear Sky je smor, a CoP ima da te odusevi. Meni je najbolji.
 
Kakva atmosfera. Retko koja igra može da prismrdi Stalkeru. Na pola zadatka u X-18 laboratoriji ostao bez municije za primarno i sekundarno oružje. Sva sreća imao sam dosta medkita pa sam mogao nožem da se koljem i zombijima, i snorkovima i pacovima i bloodsuckerima. A osećaj neverovatan kad ne znaš šta te čeka u sledećoj prostoriji a ti imaš pišljivi nož u ruci :D
 
Ja jurim rublje za egzoskelet, mada onda malo ubije osecaj kada se natrpas sa municijom :D, inace u jednom labu sam imao game-over zbog vrece za spavanje, slucajno sam je ostavio u nekom steku i onda jovo nanovo...
 
koji su utisci sa najnovijom verzijom lost alpha moda sa SoC? Vredi li skidati to ili ne? Ja sam pre par godina presao SoC sa complete modom, igra je nevidjena. Koji je zapravo najbolji mod za SoC? Soup, Autmn aurora 2 ili lost alpha..?
 
Lost alpha ima i novog contenta dosta, bar tako kazu, nisam je presao jos.
 
Auuu,citam ovu temu i samo me przite ovde da ponovo predjem sve tri igre, (a tesko zabu u vodu naterati):d!Nisam par godina presao ni jedan od tri nastavka,a pre sam samo SoC presao bar 10-tak puta.Posto sam skroz -out-sto se tih modova tice,hteo sam da pitam jel moze to da se pokrene na original igri,na steamu, ili ne?A i taj Lost Alpha,dali to ima neke veze i sa CS i CoP,ili samo sa SoC?
 
5985344b27.png


Novi Lost Alpha patch + Director's Cut uskoro.

1. Huge changes to guns and ways you can use em.
2. New upgrade system for guns and suits.
3. New spawns everywhere. Large A-Life.
4. Combat system tweaks.
5. New animations, redone the old.
6. Redone cutscenes.
7. Traders overhauled.
8. New unique stuff.
9. New nature and weather.
10. New HD grass.
11. Voice acting expanded?
12. Lots of texture changes to balance out the game atmosfear.
13. R2/R3 Shaders changed.
 
Hoce li moci da se patchuje vec postojeca verzija na hdd, ili ce morati da se instalira sve jovo na novo ?
 
Sunce ti što je dobar ovaj Serious Improvements fix/mod za Lost Alpha. Neverovatno izgleda. Ispravlja dodatne bagove u igri i ulepšava je tri puta

neki link,ne nalazim nista guglanjem.

i moze neko da mi popise sta treba za trece lice da se uradi,takodje ne nalazim nista korisno guglanjem,a nikad stalkera nisam igrao u trecem licu,cak nisam do sad ni znao da moze.
 
Jos SoC se mogao igrati iz treceg lica, i ranije verzije naravno.

Sta je potrebno za to se ne sjecam? Znam da nema smisla igrati iz te perspektive, i tu je prvenstveno kao mogucnost engina.
 
pa meni deluje ovo lepo:



na stranu sto je burazer tranja od igraca,radi se o tome kao sto napisah,SoC vanillu znam napamet,pa mi se cini da bi mi ovako bilo svezije iskustvo.
 
*****,f2 je trece lice,lepo pise u kontrolama.:d
 
Nemam pojma.

LA jos nisam poceo igrati. Cuo sam da AI nije bas na zavidnom nivou, pa cekam da to rijese.

Mozda su malko dotjerali to trece lice u LA verziji? Ali nije to za Stalker.

U SoC se cini mi se morala korisiti konzola?
 
Ma kakvo crno 3 lice?
Starac, znaš kakav je Dezdor, ima da se oteliš dok se on ne smiluje da to sve dovede u red, i ovo je jedva objavio, pre će izaći STALKER SOUP 1.0 nego LA.

Evo malo video akcije iz mape War Lab

 
Znam ja dobro da Dezodor puno laze. Par puta sam ih podsjetio na to :)

LA je davno trebao biti dostupan siroj publici radi testiranja i podrske.
 
starac i ekipa:

evo opet se nalozih,posto LA,da budem neznan,i nije nesto,pa mi se vrti vanilla,ima nesto dobro od modova,a da zadrzava vanilla iskustvo?complete je stvarno krs,igra mi se stalker ne tony hawk,dakle neke lepe teksture i sl,bez diranja preterano gejmpleja i originalnog iskustva.,)
 
Skini Argus texture pack, ako ga nadjes gdje? Cini mi se i da Complete sadrzi iste texture?

I Zone Reclamation Project.
 
skidam,ali mi prosli put zone reclamation nije nesto seo,pa sam obrnuo vanilu na najtezem.complete je travestija,ali potpuna travestija.

edit: upade starac,odnosilo se na AA 2.1,ako ne sedne potrazicu te teksture.

edit2: ovo ispade guglanjem starcevog predloga,deluje obecavajuce:

http://www.moddb.com/mods/photo-realistic-zone-2
 
Poslednja izmena:
ZRP samo popravlja bugove i sl. I mislim da mora ici 1.0004 patch pa na gore?

A to isto za Complete govorim vec godinama. Ali krastavac, ljudi znaju samo za Complete! Hype.
 
koliko se secam zadnji put ovi napakovani modovi su bili obavezni,ali davno je to bilo,i ko zna kako i sta sam ja instalirao.vec je pecovana igra na zadnju verziju kod mene,pokupljen stalker suit,i ogrebao sam se za kalasa za siromasne kod vojske kod nadvoznjaka.,)

edit: AA 2.1 izgleda bolesno dobro,Thanatos vegetacija,posle cu da probam i stock.caveat je sto mora nova igra,i nema ni stalker suit-a na tavanu u selu,niti makarova sa prigusivacem u vagonu izvan sela.mljih.,)

edit2: sad vec potpuno odusevljenje sa AA,prvi mod za stalkera koji izgleda kao zilion evra,uz to radi jako lepo,nema statera,nema dropova,uzivanje...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno