Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. serijal modovi [Mod FAQ]

Nemam pojma, meni je i ovako super. Mada bi trebalo gurnuti MISERY mod.
 
Call Of Pripyat-Degtyarev story

Evo još jednog vrlo dobrog moda koji menja gejm plej kao i Priboi story. Ovaj put priča se odnosi na Zov Pripjata i na zbivanja pre nego što je major Degtyarev došao u Zaton-Skadovsk.
Mod je dosta velik i obuhvata 2,2GB. To je zato jer mod u sebi sadrži neke mape iz prethodnih serijala. Mod je na ruskom ali može da se promeni na engleski u localization.ltx fajlu ali meni su kvestovi ostali na ruskom :(, pa sad tražim rešenje za to.
Na mašini iz potpisa mod od samog starta LETI za razliku od I work alone ali ipak vidna je i razlika u grafičkom okruženju i atmosferi (IWA je bolji!).
ss_Đorđe_03-14-12_17-36-37_(escape).jpg ss_Đorđe_03-14-12_17-36-24_(escape).jpg ss_Đorđe_03-14-12_17-51-34_(escape).jpg
ss_Đorđe_03-14-12_17-32-02_(escape).jpg ss_Đorđe_03-14-12_17-46-04_(escape).jpg

Link
http://www.gsc-game.com/index.php?t...3&thm_page=1&thm_id=5141&sec_id=19&offset=-60

Prevod, koji je meni nešto malo šmuljav
http://www.mediafire.com/?tafrlbto6hc40t3

Rešenje za prevod kvestova
Evo ovako, kada skinete prevod i otvorite fajl, imaćete 2 foldera, 1. Gamelplay i drugi Text.
Otvorite 1. fajl (Gameplay) i copy, pa idete u Program files/bitCompersor Games/S.T.A.L.K.E.R. -Call of Pripyat/gamedata/configs i otvorite tu postojeći gameplay i opalite past, tj. zamenite postojeći.
Isti je postupak i sa drugim fajlom Text, tj. obrišete rus i gurnete eng. Uživajte!
 
Poslednja izmena:
Degtyarev story
Igram ovaj mod već 7 dana i nisam baš najsretniji. Mod ima odličan potencijal ali mape koje su ubačene su prazne, mesta na kojima se stalkeri okupljaju su prazni itd.
Najgora stvar koja postoji u ovom modu je na samom početku. Pogodite se sa matorim Sidom oko posla i on vas pošalje kod stalkera po imenu Kondukter koji vam kaže da će vas odvesti u Klir skaj bazu ali da se odma vraća, vi nemate nikakvog drugog izbora nego da prihvatite da vas odvede. Kad dođete u bazu, dobijete zadatak da donesete lap top od plaćenika, mada i ne morate jer kad vam on kaže da ga doneste vi samo kažite da ste ga doneli i zadatak je izvršen.,) Ali kada budete poželeli da napustite Klir skaj bazu ili tu mapu, Močvaru, ima da se načekate poprilično. Kad pitate barmena da li može da vas odvede iz baze, on kaže da može i nastavi da stoji i pravi se lud i to vam sad traje, traje i traje, pa sve dok ne izađete iz igre i ne učitate neki deo koji ste sačuvali, a da nije klir skaj, i nastavite odatle dalje. Ako to uradite gubite čar i žar igre i sve ono šta je pisac hteo da kaže. :wc:

ss_Đorđe_03-17-12_19-15-33_(marsh).jpg
Ovaj lik vam kaže da donesete lap top

ss_Đorđe_03-17-12_19-20-32_(marsh).jpg
Ovo je barmen koji ne želi da vas odvede iz baze

ss_Đorđe_03-18-12_20-41-38_(marsh).jpg
Ako vam ovaj lik pogine, nema šanse da se vratite u bazu u opšte!
 
Probaj Priboi story. Ako razumeš ruski onda neki ruski mod za koje govore da ih ima više i da su bolji.
 
Poslednja izmena:
odigrao bih nekog od stalkera ali sa nekim modovima koji prvenstveno menjaju pricu i questove, ako takvih ima, a dodao bih i one koji poboljsavaju grafiku i gameplay na to...mozda trazim previse nisam igrao modovane stakere pre pa ako ima to sto trazim bio bih zahvalan za savet sta treba da skinem...bice to moj tribute to stalker :(
 
@exste
Ima toga dosta ali je većinom na ruskom.Jedan od retkih koji je primarno na engleskom je Pryboi Story, od ekipe koja trenutno radi (dovršava) Lost Alpha.Prybi Story je ujedno i prvi mod sa komplatno novom pričom, novim junakom u liku poručnika Pryboi Slipchenka, koji u Zonu dospeva posle priče sa Strelokom (MarkedOne) u SoC, sa zadatkom da ispita nestanak tajnih dokumenata i da razotkrije aktivnost neke tajne organizacije UHFS u Zoni.
Što se tiče ruskih modova , tu je izbor mnogo veći.Većina tih modova ima neki prevod i na engleskom ali su to prilično loši prevodi (većinom google translate), ali se mogu igrati i pratiti suštaina igre.Ovi ruski modovi sa novom pričom su većinom bazirani na modu NC5 ( Novi Siže 5).Među poznatijim su Zov Monolita i Тайные Тропы 2 (S.T.R. Secret Trails) a tu su svakako i "Nasledstvo Kolekcionara" i "Lost World - Requital" i nova verzija moda "Lost World Troops Of Doom".Odlika ruskih modova sa novom pričom je ta što osim nove priče imaju i još puno toga novoga a pre svega gomila novih mapa.U nekim ima i preko 20 novih mapa, znači, više nego što ih originalna igra ima (18).
 
Poslednja izmena:
^
Hvala Rapture & Purke62, znaci priboi story moze da se igra dok se lost alpha ceka
 
Poslednja izmena:
^
Hvala Rapture & Purke62, znaci priboi story moze da se igra dok se lost alpha ceka
Pryboi Story donosi novu priču ali ne ispunjava onu tvoju drugu želju a to je da je pobiljšana grafika.Grafika je u globalu kao vanila igra osim što je godišnje doba proleće i ima mnogo zelenila i raznog cveća što pomalo deluje nestvarno.Ipak, proleće je proleće, čak i u Zoni na koju smo navikli da je tmurna i da je stalno neka jesen.Može to u Pryboi Stoy da se promeni da bude kao u vanila, to je naj manji problem.Mogu se dodati i modovi koji menjaju samo grafiku, tipa FotoZona ili Panoramik mod, mada se kod njega mora imati iskustva sa modovanjem da bi se mergova sa Pryboi Story.Razlog je što je u njemu menjano i vreme a ne samo teksture a i Pryboi Story je sa izmenjenim vremenom po mapa.
To bi Starac da odradi najbolje, da Pryboi Story malo dotera grafički, da ima bolju atmosferu.No, nema on sad vremena za to, više se bavi Skyrim-om.
 
Poslednja izmena:
Pryboi Story donosi novu priču ali ne ispunjava onu tvoju drugu želju a to je da je pobiljšana grafika.Grafika je u globalu kao vanila igra osim što je godišnje doba proleće i ima mnogo zelenila i raznog cveća što pomalo deluje nestvarno.Ipak, proleće je proleće, čak i u Zoni na koju smo navikli da je tmurna i da je stalno neka jesen.Može to u Pryboi Stoy da se promeni da bude kao u vanila, to je naj manji problem.Mogu se dodati i modovi koji menjaju samo grafiku, tipa FotoZona ili Panoramik mod, mada se kod njega mora imati iskustva sa modovanjem da bi se mergova sa Pryboi Story.Razlog je što je u njemu menjano i vreme a ne samo teksture a i Pryboi Story je sa izmenjenim vremenom po mapa.
To bi Starac da odradi najbolje, da Pryboi Story malo dotera grafički, da ima bolju atmosferu.No, nema on sad vremena za to, više se bavi Skyrim-om.

Dobar je Priboi Story, sto se tice price.

Meni ja bas to zelenilo i cvijece smetalo. No jos vise mi je smetalo to sto su mijenjali balistiku, aka klasicni FPS, i sto su Zonu pretrpali. Svakih par metara te neko ili nesto napadalo, i nakon samo pola sata sam imao priliku probati 5-6 vrsta novog oruzja. To se tako ne radi.
Taj mod nisam odigrao do kraja.

Sto se tice Lost Alpha projekta, do sada nista bitno nije pokazano. Tim koji radi na modu je saren. Ima tu decki iz zapadne Evrope, USA. To mi se bas ne svidja jer neke od tih modera poznajem, kroz njihove radove naravno, i ne bih volio vidjeti njihove ideje tu adaptirane. Taj zapadni mentalitet nije za ovu igru.
Naravno, dezodor se tu najvise pita, ali to sto je napravio sa Priboi Story modom ne bih volio vidjeti u LA.
Ja ne ocekujem puno od LA moda. Ali mozda nas i iznenade :)

A ja se s tim modovima ne namjeravam zezati. Puno vremena ode na to.
 
Poslednja izmena:
A ja se s tim modovima ne namjeravam zezati. Puno vremena ode na to.
Ma ja sam pre svega mislio na ono što sam ti davno predlagao, da uradiš M.I.S.T.Y. za SOC.Nešto u tom stilu, što bi se moglo lako adaptirati za bilo koji mod, pa i Pryboi Story.I medni je išlo na živce što su mape natrpali svim i svačim.Ipak su to bila rani radovi i eksperimenti sa spawnovanjem statičnih objekata na mape i tome slično.Sad su daleko iskusniji po tom pitanju i ne verujem da će praviti takve gluposti.
Od Lost Alpha ipak očekujem dosta, jer glavne adute i nisu pokazali.Pre svega mislim na priču, a sa Pryboi Story su pokazali da znaju da naprave odličnu priču.O priči se jedino zna da prati Streloka od njegovog prvog dolaska pa do početka radnje SoC (ili možda radnje u Clear Sky).Novog oružja, kažu neće biti, osim onog koje sami urade.Nešto nisam primetio da ih to interesuje, većinom su bazirani na novim mapama ili redizajniranim mapama iz starih bildova Stalkera (pre svega Bild 1935).
 
Ja mislim da ce posle otkazivanja stalkera moderska zajednica dobiti na znacaju. Sto se mene tice nova prica u zoni je sasvim dovoljna. Verujem da ima dosta fanova koji su spremni i da plate za modove koji donose nove price i poboljsanje grafike. Za tako nesto treba vremena ali mislim da bi se isplatilo.
 
Ma ja sam pre svega mislio na ono što sam ti davno predlagao, da uradiš M.I.S.T.Y. za SOC.Nešto u tom stilu, što bi se moglo lako adaptirati za bilo koji mod, pa i Pryboi Story.I medni je išlo na živce što su mape natrpali svim i svačim.Ipak su to bila rani radovi i eksperimenti sa spawnovanjem statičnih objekata na mape i tome slično.Sad su daleko iskusniji po tom pitanju i ne verujem da će praviti takve gluposti.
Od Lost Alpha ipak očekujem dosta, jer glavne adute i nisu pokazali.Pre svega mislim na priču, a sa Pryboi Story su pokazali da znaju da naprave odličnu priču.O priči se jedino zna da prati Streloka od njegovog prvog dolaska pa do početka radnje SoC (ili možda radnje u Clear Sky).Novog oružja, kažu neće biti, osim onog koje sami urade.Nešto nisam primetio da ih to interesuje, većinom su bazirani na novim mapama ili redizajniranim mapama iz starih bildova Stalkera (pre svega Bild 1935).

Ma sa PS su se previse udaljili od Stalker koncepta. Napravili su klasicni FPS. To kod mene ne prolazi.

To sto novog oruzja nece biti je ok. I ovako ga ima dovoljno. Nema potrebe se zamarati s tim.
A sto se tice novih mapa, to bi mogao biti problem. Dosta drugih modova ima ubacene nove mape. Ali sve je to prazno, bez dovoljno sadrzaja.
Popuniti sve te mape sa zanimljivim i logicnim sadrzajem je ogroman posao. A tim im je jako mali.
I jos uvijek nisam vidio bilo sta konkretno, nakon je li 5 godina. To mi nema smisla. Mislim nema razloga da oni sad kriju sve od javnosti, kao da je u pitanju njihova nova igra a ne mod? Bumo videli :)

Planirao sam raditi neke skroz nove texture za Stalker. Ali stvarno to uzima puno vremena jer ja to ne radim kako bilo. Do sada sam utrosio oko 1000 sati na Skyrim.

Mozda?
 

Koliko sam ja upućen za sad je veliko pitanje da li će i kada biti Lost alpha mod tj. igra jer je ekipa koja radi mod ušla u priču sa ekipm koja radi S.T.A.L.K.E.R.a, mada se to sve svodi na špekulacije i nagađanja, a kao što vidimo ekipa S.T.A.L.K.E.R.a je pukla kao takva.
Inače, Lost alpha se radi kao i Skadar na Bojani sa primesama Čakajući Godoa.
Ja trenutno igram Degtyarev story mod, čini mi se da je na foru Priboi i ima novih mapa pored ubačenih mapa iz SoCa i CS. Priča prati događaje pre nego što Degtyarev dođe u Skadovsk. Za sad sam naleto na bag u igri tj. kada dođem u bazu CS u močvari i kada se obratim barmenu da me odvede iz iste, on jednostavno ostane da stoji i to tako traje i traje, pa sam za sad odustao od daljnjeg igranja dok ne pronađem rešanje. Mod ima ozbiljan potencijal ali imam utisak kao da mod nije završen, na mestima gde se obično okupljaju S.T.A.L.K.E.R.i nema nikog i sl. oseća se da tu nešto fali. Evo link
http://www.gsc-game.com/index.php?t...3&thm_page=1&thm_id=5141&sec_id=19&offset=-60

Pervod na engleski
http://www.mediafire.com/?tafrlbto6hc40t3

@exste
Ja sam ranije otvorio temu pa vidi možda nađeš nešto interesantno
http://forum.benchmark.rs/showthrea....E.R.-Modovi.&highlight=S.T.A.L.K.E.R.+Modovi
 
Poslednja izmena:
Loxotron (member of dez0wave) said that the lead programmers, scripters are all busy with real life and there's still alot of tweaking, coding, beta testing and other things to do. The project will be frozen and if not released by August, then released unfinished. Sad news for all of us, but what can we do?

Ako LA izbace u Q3, to ce biti nedovrseno.

I pitanje je hoce li ga uopce zavrsiti?
 
Koliko sam ja razumeo, LA nije izašo zbog autorskih prava koja je dez0wave tim hteo da potpiše sa Gregorovičem tj. da se Lost alpha pojavi kao PreS.T.A.L.K.E.R.
 
Pa to je mod. Nema se tu sta potpisivati.

I ljudi vise ne rade na modu. I to bas dio tima koji ima najvise posla.

Ne mozes izbaciti nedovrsen projekt.
 
Poslednja izmena:
http://www.dezowave.com/

Lost Alpha project is frozen for indefinite time. We are sorry for any inconviences, but we can’t finish project till august in time.

1. We totally lack all cooperation within the team

2. Some members have left us or are missing due to real life issues

3. Sadly, but we have lost interest in S.T.A.L.K.E.R. universe.

We will try to release what we have done till this moment in august, but it’s definatly won’t be full version. Most likely an unfinished buggy build.

Thanks to all fans who supported us and expected this mod to be released as was planned… but all dreams one day come to an end..

Usrase motku!
 
:)

Uvek ta ogranizacija nekako bude problem :|
 
Neki članovi su otišli zbog privatnih problema i ne znaju kad će se vratiti, 100% misli na Sergeja:D
 
Koji Sergej je u pitanju?
 
Pa, Grigorovič, zar nije napustio S.T.A.L.K.E.R. projekat i otišao glavom bez obzira.
 
Poslednja izmena:
Ali sta on ima sa Dezowave timom?
 
ThePinkPanzer posted:
Sorry guys, but Lost Alpha is dead.
Only if you let it be.

If you don't know who I am, I'm part of the team as a general writer guy and proof-reader. I won't pretend to speak for the team or that I'm the big golden cog in the dev team (at best, I've had input on gameplay and story direction), but I've been watching Lost Alpha grow from a mere dream to something tangible. Yes, we were pretty far in development and looking to release soon, but for some time I've felt an unease settle in the team.

"I don't care about Stalker anymore."

I'm paraphrasing here, but I've heard Dez, Lox, and I must assume Griff and Barin, say this with great weariness. These people are the real deal. They're the ones who made PDA chat; spent hundreds of hours with shitty-ass tools rebuilding from naught Deadcity and Darkscape along with fixing old build maps; worked on extensive cutscenes, etc... These are the dreamers who wanted to see the Old Stalker that had been crushed rise again. Never doubt that they wanted to bring it to completion. But slowly, their resolve and motivation and interest was gnawed at. I guess Stalker 2 and GSC giving up the ghost let some of us see the inevitable.

Let's make a few things known:

1. We had the source code for SHOC, CS and COP for some time, which helped us a lot. No, we can't give it to you.

2. Because we were using the source code, we couldn't release for free. LA would've have been on Steam for 10-15$ bucks. This meant we removed any code or w/e that wasn't ours.

3. We had a deadline for August. Everyone was rushing.

4. Our lone programmer, who we desperately needed, has RL stuff. Without him, game is bugged and is missing features.

All this on top of badly coordinated game development, rather sketchy gameplay and point A to point B story that didn't offer much for the Stalker community. Honestly, we've stretched ourselves thin, and despite our goodwill we've reenacted the history of Old Stalker's development.

We had it all. We had the Old Stalker and everything we needed to make the dream live again.

Yet we could not do it.

And even if we took away RL and all that, and whatever legal deal GSC wanted or w/e (never had specifics), we simply don't care anymore. I realized (and assume Dez, etc) that betraying that dream with our indifference can only bring disaster.

Like one example, because we were rushing, Lox implemented an old draft for the "final battle" that was months old and didn't fit anymore with the current story. Actually, the story is ridiculous now because we were all over the place with stupid conspiracy secret stuff that was decided to be added very late in development (which I completely opposed but couldn't talk out of using it).

I could say more, but I won't. We fucked up, I fucked up, we got fucked up. At least I've learned some things on the way as everyone else.

But as I said, Lost Alpha only dies if you let it die. We'll give you what we have. What comes next is up to you.

I know you can do it. You better do it.

I just wish you could see the Zone like I've seen it. It's so beautiful, perfect, nostalgic. It deserves a better end than some cadaver to wonder at, or to mourn over.

...We tried. We really tried.

Totalno neprofesionalno!

Ali ovo sam i pretpostavio.
 
Idi bre starac al si goropadan i nedokazan. :(
Par postova iznad sam rekao al evo da ponovim.
Postoji trač da se Dez0wave povezao i ušao u razgovore, pre par godina, sa Sergejem kako bi LA mod postao igra koja bi se izdala kao S.T.A.L.K.E.R. 0 jer navodno mod prati priču Sreloka tj. on je ta izgubljena alfa koja se odmetnula...
Sad me opet pitaj, a sa kojim Sergejem. ,)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno