Šta je novo?

Termalna pasta ili zvaka

shoma

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2006
Poruke
3,625
Poena
455
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5900x Dark Rock 4 Pro
RAM
2x8GB Kingston Fury 3600Mhz CL 17
PSU
Corsair RM1000i
Kućište
NZXT 500
Monitor
LG 27GP850-B
Laptop
Macbook Air M1
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9 T
Pristup internetu
  1. ADSL
Imam Freezer 64 Pro i na njemu je fabricki postavljena zvaka. Da li vrijedi kupovati AS5 i koliko bih oborio temperaturu na procu kada bih stavio AS5. Ako je razlika ~1-2C onda mi se ne isplati muciti oko toga.
 
Imam Freezer 64 Pro i na njemu je fabricki postavljena zvaka. Da li vrijedi kupovati AS5 i koliko bih oborio temperaturu na procu kada bih stavio AS5. Ako je razlika ~1-2C onda mi se ne isplati muciti oko toga.

Pa sto se tice spustanja temperatura koriscenjem kvalitetnije paste neces bas mnogo dobiti, par stepeni (ali i to mnogo znaci pri OC-u). Ali fabricka zvaka se mnogo teze skida od neke iole kvalitetnije paste, narocito sa CPU-a gde treba biti pazljiv. Vidi koji su ti prioriteti. Ja nikad nisam ostavio zvaku ali nikad nisam koristio AS5 (tesko nabavljivo kod mene u okolini).
 
meni je žvaka g****. uvek smo i ja i drugari imali bolje rezultate sa pastom, ma koja bila, od žvake.
 
meni je žvaka g****. uvek smo i ja i drugari imali bolje rezultate sa pastom, ma koja bila, od žvake.

Bojli rezultati su zagarantovani, tu nema spora ali je covek pitao da li se vredi cimati da nabavlja AS5. To mora sam odluciti da li se isplati zbog par (3-4) stepeni i lakoce skidanja pri promeni da kupuje kvalitetniju pastu.
 
Imam Freezer 64 Pro i na njemu je fabricki postavljena zvaka. Da li vrijedi kupovati AS5 i koliko bih oborio temperaturu na procu kada bih stavio AS5. Ako je razlika ~1-2C onda mi se ne isplati muciti oko toga.

Ne isplati se i razlika jeste ~1-2C.
 
Ma nije mi bas veliki problem da nabavim AS5 ali mi problem predstavlja skidanje coolera i njegovo ciscenje. A jos se nalazi blizu napajanja pa se tesko postavlja. Ako vec moze da se skine 4~5C onda mi se svakako isplati pogotovo jer sam klokovao proc.
 
prvo ne verujem da ac freezer dolazi sa zvakom, vec dolazi sa pastom... zvaka je ono sto su nekad stavljali na box kulere, u zadnje vreme i tu vidim samo pastu (srebrnkaste boje)...
razlika izmedju zvake i paste na bartonu je bila oko 6-7 stepeni... na novim procesorima sa hsf razlika moze da bude 3-4 stepena, a cesto ni toliko... to je okvirnih 10% obzirom na to koliko su se nekad grejali procesori...
 
Vjerovao il' ne isto ti se vata :D meni je freezer dosao sa zvakom. Cak me malo zabrinulo kad sam vidio da cooler ne pokriva cijelu povrsinu procesora ali negdje sam procitao da je to u redu kod Pro verzije. A i nisam primjetio da mi je freezer puno spustio temperaturu u odnosu na box cooler pa sam mislio da je to zbog zvake.
 
Poslednja izmena:
AC Freezer u varijanti "64 pro" kao i "7 pro" (imao sam oba) dolazi sa nanetom MX-1/MX-2 pastom koja je jedna od najboljih. Kod mene sedmica hladi C2D odlicno.
link
 
Ako ne klokujes cpu ne isplati se...razlika je minimalna kao sto Astan rece 1-2C bar kod mene je tako bilo.Kad se klokuje AS5 ume da spusti i za 5C ali trebalo je da prodje nekih 7dana dok se pasta nije razradila.
 
Nazad
Vrh Dno