Šta je novo?

pomoć oko MAME-a

entuzijasta

Slavan
Učlanjen(a)
04.12.2007
Poruke
15
Poena
304
Može li neko da mi objasni kako se koristi MAME32?Skinuo sam njega( verzija 0121b) i frontend M CLASSIC,nešto prčkao ali ne ide.
 
Ubaciš romove u roms folder (ne diraj ništa zip arhive, ostavi imena kakva jesu), odeš u komandnu liniju i kucaš mame ime_zipa_bez_zip_ekstenzije.
Ili prosto skini mame32 sa ugrađenim frontendom.
 
Može li neko da mi objasni kako se koristi MAME32?Skinuo sam njega( verzija 0121b) i frontend M CLASSIC,nešto prčkao ali ne ide.

Da, kao sto kaze voodoo ubacis *.zip romove u folder roms, pokrenes program MAME v*.* pritisnes funkcijski taster F5 na tastaturi (da bi ucitao sve ubacene romove) i s leve strane kliknes na AVAILABLE GAMES i tu vidis koje su ti igre dostupne. Pozdrav i javi ako ti nesto ne stima, sredicemo to ne brini ;)
 
Hvala ljudi,presudilo je F5.Evo sad ubacih 1942.i stvoriše se slike iz dečačkih dana koje ni hipnoza ne bi probudila:d
 
Hvala ljudi,presudilo je F5.Evo sad ubacih 1942.i stvoriše se slike iz dečačkih dana koje ni hipnoza ne bi probudila:d

Znam kako ti je :D
Ja se nisam odvajao od Twin Cobre, inace skinuo sam 14GB MAME Romsa (znaci nema da nema igara). Isti sam i ja problem imao pa su mi objasnili kako se prikazuju novi romovi kad ih ubacis. Samo napred i pazi da ne preteras s igricama :)
 
vidjao sam torrente od 64GB sa MAME ROMs :D
trenutno skidam neki od torrent od 26GB (ne znam tacno koja verzija kompilacije i to bez CHSD fajlova - ili kako se vec zovu oni harddisk fajlovi) :d
 
Poslednja izmena:
eh, ja sad imam problem sa Mame; Phatomr mi je poslao hyper sports i kad kliknem audit all games , ne pojavljuje se u available games. A sad sam dodao i hard driving sto sam skinuo, isto.
Chak shta vise, sad kad kliknem na audit all games , zapuca mi se na pola- i stalno tako.
Ne vidim da se ovde igde moze namestiti tacna putanja roms fajla, a i ovaj blok me jos vise nervira :Ne znam sta da uradim?
 
eh, ja sad imam problem sa Mame; kad kliknem na audit all games , zapuca mi se na pola- i stalno tako.
Ne vidim da se ovde igde moze namestiti tacna putanja roms fajla, a i ovaj blok me jos vise nervira :Ne znam sta da uradim?

Koju verziju MAME koristis? Mozda da probas sa nekom novijom verzijom?

vidjao sam torrente od 64GB sa MAME ROMs :D
trenutno skidam neki od torrent od 26GB (ne znam tacno koja verzija kompilacije i to bez CHSD fajlova - ili kako se vec zovu oni harddisk fajlovi) :d

Majke ti :zgran: :zgran: :zgran:
Mislim da su to sve igre sa automata-konzoli koje su uopste izasle do sada :p
Nego aj sad malo off topic-a, drugar me vec mesecima smara za jednu igru sa automata a u pitanju je neki rudar (nije bagman, novija je) u principu ne znam sta se tu vec sve desava u igri ali znam kada se obrne dobija se beskonacan broj zivota? Mozda ti kovacm znas o cemu se radi???
 
29 . dec 2005 - 0.103 , samo me mrzi da rekonfigurisem dirke za tastaturu + dzojstik. Pogledacu da li ima negde config folder i da li j emoguce da se samo prekreci preko novog.
 
29 . dec 2005 - 0.103 , samo me mrzi da rekonfigurisem dirke za tastaturu + dzojstik. Pogledacu da li ima negde config folder i da li j emoguce da se samo prekreci preko novog.

Nije mi jasno kako nemas dir ? Po meni najjednostavniji za upotrebu su ovi mame32 za win. Evo ti link - ja koristim isti - MAME32 Kaillera edition 0.67 MAME32 version with net play support, ta verzija podrzava igranje preko neta, ali mozes normalno i na jednom kompu da igras.
http://www.emulator-zone.com/doc.php/arcade/mame.html

a evo i sliku sam napravio da vidis gde se menja dir. Samo odaberi insert i pokazi mu gde ti se nalazi folder sa romovima.

Javi da li je proradilo :)

 
da ne zna neko zasto mi prakticno sve igrice na Mame emulatoru na laptopu idu ubrzano..u default game options je cekiran throttle?...podesavanja su mi potpuno ista kao na desktop racunaru na kom rade vec dobrih 5,6 godina.Ima li u options i neka podesavanja tipa speed ratio ili slicno?
 
Poslednja izmena:
U čemu je fora ono kad posle pokretanja nekih igara izbaci:"selected game is missing one or more required ROM or CHD images..."?
 
Poslednja izmena:
evo malo informacija za korisnike MAME-a:

1. najbolja varijanta vam je MAMEUI32, skinite ga sa ovog linka - Link

2. ROM-ove skidajte sa Romnation.net ili sa rom-world.com, a ako vam ne radi, javite ovde, da vam nadjem valjan.

3. sve jedno je da li je u /roms folderu u zip formatu ili otpakovan.

4. kada nema odredjenog fajla pri pokretanju, ili audit-ovanju, znachi da je stara verzija ROM-a, i da vam treba nova. nove rom-ove uglavnom imate na dva gorepomenuta sajta.

5. CPS3 igre mogu da se igraju i na MAME, ali je vrashki teshko naci prave ROM-ove pa se i za to javite ovde. (Street fighter 3 na primer)

6. opisi sa sve screenshot-ovima za MAME se nalaze ovde - http://www.mamedb.com/ - pretrazite malo sajt, pogledajte verzije, pronacicete nshto cega se u zivotu ne bi setili ;)
 
@phantomr - dobro je bila podesena putanja ; posto se zapucava morace nekakav re-install -
najverovatnije Igoritza's verson
 
Nakon sto sam izbacio DDSOM.Zip , proradio je Audit.
Molio bih nekog da mi poshalje ispravan rom za Hard Driving , da vidim da li sve radi kako treba?
 
@dusxan - Hard Drivin' = ovo ti je osnovni file, imash josh 10ak klonova ovog ROM-a, al ovaj ti treba
 
hvala, uvrdio sam da radi MAME emulator i dobih jednu igru koja deluje komplikovanije nego
na Spektrumu ,zasad se uopste ne snalazim
 
evo malo informacija za korisnike MAME-a:

1. najbolja varijanta vam je MAMEUI32, skinite ga sa ovog linka - Link

2. ROM-ove skidajte sa Romnation.net ili sa rom-world.com, a ako vam ne radi, javite ovde, da vam nadjem valjan.

3. sve jedno je da li je u /roms folderu u zip formatu ili otpakovan.

4. kada nema odredjenog fajla pri pokretanju, ili audit-ovanju, znachi da je stara verzija ROM-a, i da vam treba nova. nove rom-ove uglavnom imate na dva gorepomenuta sajta.

5. CPS3 igre mogu da se igraju i na MAME, ali je vrashki teshko naci prave ROM-ove pa se i za to javite ovde. (Street fighter 3 na primer)

6. opisi sa sve screenshot-ovima za MAME se nalaze ovde - http://www.mamedb.com/ - pretrazite malo sajt, pogledajte verzije, pronacicete nshto cega se u zivotu ne bi setili ;)

hvala ti na ovolikom opisu ALI...skinuo sa m MAME 32 za koji si okacio link instalirao po propisu i sa gore dva pomenuta sajta sam skinuo 2 ROM -a i u tako zapakovana prebacio u folder "roms" na mom HDD-u (andy cap i rick dangerous 2) ali nijedan od ova dva NECE DA RADI. Takodje sam pomocu opcije OPTIONS ukazao na to gde se nalaze "romovi" na mom HDD-u... imas li odgovor na ovo ?
 
najverovatnije nisi odradio korak 4 : File - Audit all games, i onda mame prosheslja roms folderu u potrazi za rom-ovima
 
ramon022, kako reche duaxan, svaki put kad ubacish jedan rom, trebash da odradish opciju "audit all games".

u sluchaju da si to uradio, a igre nece da se pokrenu, napishi ovde taxhno koji je problem, shta napishe prilikom pokretanja.

note - kad ti je otvorena lista igara, uvek drzi "available", a ne "all games", jer od tog drugog nemash preterane koristi
 
3. sve jedno je da li je u /roms folderu u zip formatu ili otpakovan.
Bitno je, pošto ljudi najčešće ignorišu ono što piše u readmeu, znači igra mora biti ili kao zip, ili raspakovana u folder koji se zove isto kao zip (npr. /roms/dino.zip ili /roms/dino/* ), nego otpakuju u /roms direktno ili stave proizvoljno ime foldera, i onda posle bude "e ne vidi mi igru". Zato prosto objasniš da ubaci zipove u rom, "ne diraj prasići" i zdravo.
 
u pravu si, ime foldera se podrazumeva, a ja stalno zaboravim da se "genijalcima" i to treba objasniti :p

evo nekih preporuka -

spin master (ti si lik sa jojo-om, i idesh i bijesh smeshne likove)

bad dudes vs dragonninja (ti si zan klod van dam, i idesh i bijesh nindze)

wardner (ti si mali retard koji treba da spasi ribu svoju od wardnera)

wonder boy in monsters lair (jedini vredan wonder boy)

chuka taisen (ti si mali gej na oblaku, i idesh i ubijash chinije, pite, lubenice i andjele)

Ghosts'n goblins (legenda mame-a, ti si vitez i spashavash ribu od djavola)

Hammerin' Harry (najsladji lik u igrama ikada, ti si malisha sa chekicem, i bijesh preduzetnike)

Knights of the round (ti si perseval, lanselot ili artur, i bijesh nindze, ironije li, dobra igra)

snow bros (ti si neko ubogo stvorenje koje zaledjuje gremline i kotrlja ih po nivou)

Zed blade (najbolji 2d avioni ikada. ujedno, najteza igra ikada napravljena)
 
Poslednja izmena:
naravno...veruj mi da sam pre 20 godina imao C64 a i do pre neku godinu imao sam MAME emulator (verzija koja je ne secam se) takodje NARAVNO da sam uradio sve sto si opisao u prethodnim koracima ali igre te 2 nema u postojecim igrama... Kada sam pretrazio takodje nije ih nasao...na sajtu pise ROMS FOR CPC...sta je CPC, jel to commodore ili nesto drugo ? tamo sam video jedine igre koje me inrteresuju ovo ostalo vecinu imam...
 
Poslednja izmena:
zaboga! to je amstrad CPC, 8bitni kompjuter, davno zaboravljen. gde si leba ti nasho te romove ?
 
naravno...veruj mi da sam pre 20 godina imao C64 a i do pre neku godinu imao sam MAME emulator (verzija koja je ne secam se) takodje NARAVNO da sam uradio sve sto si opisao u prethodnim koracima ali igre te 2 nema u postojecim igrama... Kada sam pretrazio takodje nije ih nasao...na sajtu pise ROMS FOR CPC...sta je CPC, jel to commodore ili nesto drugo ? tamo sam video jedine igre koje me inrteresuju ovo ostalo vecinu imam...

Jedino MAME romovi rade na MAME-u ( možda i grešim ),a ukoliko se desi,a dešava se često da i njih "ne vidi" onda je problem u romu(ne valja ili radi na nekoj drugoj verziji MAME-a).
 
ok...hvala vam na informacijama...sto se tice romova za amstrad CPC ima ih na rom nation.com s tim da se skine emulator za njih i sve sljaka OK... zanima me da li igra ANDY KAP koja je bila za commodore ima i za mame32 ili tako neka koja je radila na commodore -u...ja sam skinuo emu za comm. ali tastatura na pojedinim igrama nece da reaguje iako je prethodno podesena...
 
Pozz svima. Da malo ozivimo temu...

Da li se neko bavio instalacijom i podesavanjem neke novije verzije MAME-a? Ja sam skinuo neku najnoviju verziju 0220b64, ali nikako ne mogu da se snadjem i da pokrenem neku igru. Ubacio sam igre (.zip fajlove) u folder roms, takodje sam ubacio i neke razne BIOS-e (NeoGeo, Atari... itd) i igre mi se pojave u onoj listi Available, ali nece nijednu da pokrene. Gledao sam i neke tutorijale na YT, ali nista mi nije jano i nista mi ne ide od ruke.

Hvala svakome ko moze da pomogne.
 
Trebaju ti ove dve arhive MAME 0.220 Software List ROMs (merged) i MAME 0.220 Software List ROMs (machines-bios-devices), s tim što za drugu nisam 100% siguran. Prva je malo veća od 68GB a druga je 132MB.
Instaliraš sa ovog linka https://www.mamedev.org/release.html i posle iskopiraš sadržaje arhiva u ROM folder.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno