Šta je novo?

pomoć oko MAME-a

Hvala na brzim odgovorima.
E sad... *mjau**mjau**mjau*, jel moguce da moram da skinem 68+ GB da bih igrao par igara koje mi se svidjaju ili se u ovim silnim GB-ima nalaze sve igre? Takodje, da li ovo Software List ROMs mora biti iste verzije kako i MAME ili to nije vazno? Nasao sam nesto MAME 0.209 Software List ROMs, a MAME mi je 0.220.
I jos nesto... Ovo MAME Software List ROMs postoji split i merged. Jel iskljucivo treba ovo merged?
 
A non-merged set is one that contains absolutely everything necessary for a given game to run in one ZIP file. This is ordinarily very space-inefficient, but is a good way to go if you want to have very few sets and want everything self-contained and easy to work with. We do not recommend this for most users.

A split set is one where the parent set contains all of the normal data it should, and the clone sets contain only what has changed as compared to the parent set. This saves some space, but isn’t quite as efficient as

A merged set takes the parent set and one or more clone sets and puts them all inside the parent set’s storage. For instance, if we combine the Puckman sets, Midway Pac-Man (USA) sets, and various other related official and bootleg sets all into PUCKMAN.ZIP, the result would be a merged set. A complete merged set with the parent and all clones uses less disk space than a split set.
U prevodu ako ti treba samo mali broj igara najbolji ti je non-merged set jer u zipu sa igrom ima sve uključujući potrebne BIOS fajlove. U tom slučaju ti ne treba ovaj torrent sa BIOSima. Poželjno je da verzija emulatora i igara budu identične jer neke igre neće raditi u suprotnom. Kad pokreneš MAME videćeš da svaka igra ima svoje skraćeno ime, skini samo šta ti treba.
 
Nasao sam rom-ove (0.220) za nekoliko igara koje hocu da igram i svi su iz one grupe merged. Nigde ne mogu da nadjem te non-merged. E, sad... Kao sto je Nesa70 napisao nasao sam i ovo MAME Software List ROMs (machines-bios-devices), ali kako da znam koji od ovih silnih biosa mi treba za koju igru?

I jedno pitanje za Ivketa.
Kako da dobijem onaj confirmation code za registraciju na pleasuredome?
 
Pokusao sam sve ovo da ispratim, ali ne ide. Nisam nikakav strucnjak za ovo i nece pa nece. Odustajem. Hvala Nesi i Ivketu na pomoci.
 
Pokusao sam sve ovo da ispratim, ali ne ide. Nisam nikakav strucnjak za ovo i nece pa nece. Odustajem. Hvala Nesi i Ivketu na pomoci.

Skini CoinOps Arcadia 5 - Arcade Edition za PC, tu imaš sve automatizovano i sve podešeno manje-više da se ne moraš cimati sam. To je front-end ispod čije haube šljaka custom MAME emulator + uz ceo paket idu i sve arkadne igre naravno. Postoje i drugi kompleti sa igrama za konzole i računare

https://youtu.be/I7g5J7cl3bw
 
Ajde probacu i ovo. Deluje simpaticno.
Naostrio sam se da pokrenem bas MAME jer sam nekada uzivao da peglam njega, ali sa ovim novijim verzijama nije nista kao pre, cini mi se.
 
Možeš probati i RetroArch, po meni najbolji front-end/emulator na svetu trenutno izmedju ostalog popularan zbog svoje RunAhead latency opcije gde su igre 100% arcade perfect tj. nemaju ni trunku lag-a i u potpunosti su iste kao da se igraš na original jamma hardware-u
 
Vidis, cuo sam i za taj RetroArch, ali sam mislio da je on samo za igranje PS1 igara. Aj mi objasni ukratko ili me uputi negde kako da pokrenem recimo Metal Slug i tako te neke igre?
 
Vidis, cuo sam i za taj RetroArch, ali sam mislio da je on samo za igranje PS1 igara. Aj mi objasni ukratko ili me uputi negde kako da pokrenem recimo Metal Slug i tako te neke igre?

Ma sve ti on tera, imaš po YT tutoriale....3 klika i već se igraš, samo skineš ROM koji hoćeš tj. igru i skeniraš u njemu, pre toga odabereš emulatore koje on sam preuzima iz svoje online baze, sve je automatizovano
 
Nazad
Vrh Dno