Šta je novo?

8800GTS 512mb OC

nikolas61

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
27.04.2004
Poruke
2,081
Poena
380
8800GTS 512mb OC

Ajmo srecni vlasnici, molim rezove u 3Dmark 2005, i 3Dmark 2006.

Ako neko od usera zeli da mi ustupi kartu na test ili da prisustvuje sesiji,bio bih zahvalan.( da pokupim neki poen) :p



jos bolje 2 karte ,pa da poteramo SLI.


:wave:
 
ja ti rekoh :p bice valjda neka sesija :p elem, imate rez od usera typhoon.x u hwbot sobi (mark 2006). Po onome sto sam ja video karta je tisa i brza od 8800 320 (ne zelim da pokrecem raspravu) koju je momak imao do pre nedelju dana i koju je zamenuo ovom novom. Sta znam, mark 2006, return to proxicon, u onom modulu trci 92fps :) Ja sam pomalo zinuo, gts 320 je tu imao 60-70...(zavisno od kloka CPU i graficke).
 
@gx-x

Ma ti si siguran,nego sam zeleo jos neko da se ukljuci sa svojom kartom pa da organizujemo sesiju.Videcemo da to bude posle Novogodisnjih praznika.
 
Ma ok, to sam usput pomenuo. Htedoh samo da skrenem paznju na hwbot sobu i rezultate.

PS. Ja svejedno pre NG ni ne mogu nista posto kao sto ti vec rekoh, trenutno imam samo dve noge, treca je imobilizovana :wall:
 
Ja ovu moju nazalost nisam imao vremena da zezam mnogo... onaj skor u HWbot sobi je drugi mark06 koji sam odradio od kad je imam (prvi je bio na def, dan ranije i ~400 markova manje :) ) i to je to... Kada uvatim vazduha od novogodishnje navale, probacu malo vishe da je zviznem, mada sumnjam da se tu moze mnogo uraditi u markovima bez nekog Quada :)

P.S. : Shto se tice neke sesije, shto da ne, ja sam uvek za...
 
Poslednja izmena:
mada sumnjam da se tu moze mnogo uraditi u markovima bez nekog Quada :)

Pa upravo tako. Ja sam sa X2 6000+ u 3D mark 06 imao skromnih 10950 bodova, i to sa overklokovanom kartom (730 - 1780 - 2040). Mada ja sam zadovoljan. Crysis igram u proseku 35 frejmova, 4XAA, sve na HIGH, u 1024x768. Zaista ne mogu da dajem 150 evra na plochu i 220 evra na procesor, i ne volim da se bakcem sa overklokovanjem procesora. Kao so rekoh ja sam zadovoljan.
 
lol, 150e ploca i 220e cpu. Kod njega je izgleda ili najbolje od intela ili tunel jeftinoce AMD...koji licimer :) Glavno da je dao pare na 8800GTS 512, a 8800GTS 320 bi mu identicno radio na tom Athlonu...

Check your priorities man...jess
 
lol, 150e ploca i 220e cpu. Kod njega je izgleda ili najbolje od intela ili tunel jeftinoce AMD...koji licimer :) Glavno da je dao pare na 8800GTS 512, a 8800GTS 320 bi mu identicno radio na tom Athlonu...

Check your priorities man...jess

Pa nije bas tako. Da sam to hteo da kupim najjeftiniji uzeo bih za 55 evra neki X2 procesor. Iskreno ocekivao sam vise od ovog, ali eto sta je tu je. A 8800GTS je bilo ne planirano, nisu imali 8800 GT TOP asusov, imali su samo obicne 8800GT za 240 evra, i onda se pojavila ova za 295, sto mislim da je prilicno povoljno za GTS 512. I krastavac eto ta kartica je pala.

I sta sad, ako sam dao 60 evra vise za graficku, treba da dam i 150 evra jos vise za procesor? Pa ti si taj onda koji ide iz krajnosti u krajnost. Imam odredjen budzet, i eto ovo sam izabrao. Mozda je bilo bolje da uzmem ATI HD 3870 (190 evra), i neki quad core i neku besnu plochu , mozda bi bolje radilo ne znam. Izabrao sam da dam vise para za graficku i eto to je to. Nikada ni ne mozes da znas dok ne kupis sve i sastavis. Mada meni ovo sasvim okej radi kao sto rekoh, i zadovoljan sam. Nisam prezadovoljan, ali zadovoljan jesam.
 
Poslednja izmena:
Glavno da je dao pare na 8800GTS 512, a 8800GTS 320 bi mu identicno radio na tom Athlonu...

Check your priorities man...jess

Pa da, radio bi mu indenticno u 3dmarku, ali da li bi radili indenticno u Crisysu? ;)

Inace, glupost je davati 220e za procesor samo zbog skora u 3dmarku. U igrama se ta razlika gotovo i ne primeti.
 
Pa da, radio bi mu indenticno u 3dmarku, ali da li bi radili indenticno u Crisysu? ;)

Inace, glupost je davati 220e za procesor samo zbog skora u 3dmarku. U igrama se ta razlika gotovo i ne primeti.

u crysisu i u ut3 se primeti. A kupovina Q6600 je odlicna investicija jer ce (nadam se) programeri igara praviti igre tako da koriste sva 4 jezgra u fullu :whip:
 
Kad svi oni budu programirali da cetiri jezgra rade "u fullu" tada ce cene cetvorojezgarnih procesora biti kao sada sene dvojezgarnih. :D
 
Covek je kupio novi 8800GTS da se igra a ne da juri markove,to je jasno.
U Crysis-u Quad core ne igra apsolutno nikakvu ulogu.

@Bane87: Bolje da si ulozio malo u vise u grafiku a malo manju u CPU ako vec hoces da se igras ;)
 
Poslednja izmena:
Covek je kupio novi 8800GTS da se igra a ne da juri markove,to je jasno.
U Crysis-u Quad core ne igra apsolutno nikakvu ulogu.

@Bane87: Bolje da si ulozio malo u vise u grafiku a malo manju u CPU ako vec hoces da se igras ;)

Pazi, to na sta ja ulazem i dal cu u nesto da ulazem je moja stvar i 100% sam toga svestan, NHF! Ova 8600GT je PERFEKTNA i sve tera pod konac. Ja imam monitor od 17'' CRT i za to je super, kad budem uzeo nov Monitor (neki HDTV 27'' ili 32'') onda cu uzeti i novu graficku kartu, 8xxx X2 ili neku 9xxxx. Do tada mi bolje ne treba. Pritom, ovu Palit 8600GT sam iscedio do maximuma (15k 3dmark 2005 poena za svaki dan)

Za Crysis i Quad core ti ne pricam dzabe, a ni za ut3, jer kojim slucajem, posedujem obe igre na svom hard disku a i posedujem QuadCore, takodje. Znaci ne mlatim praznu slamu, znam sta pricam! Dobio sam dobar boost nakon klokovanja na 3.6Ghz i oseca se u igrama.



@Ryo

Pa evo posle novaka ce Q6600 biti ravno ~200e ako ne i manje :wave:
 
Pa nije bas tako. Da sam to hteo da kupim najjeftiniji uzeo bih za 55 evra neki X2 procesor. Iskreno ocekivao sam vise od ovog, ali eto sta je tu je. A 8800GTS je bilo ne planirano, nisu imali 8800 GT TOP asusov, imali su samo obicne 8800GT za 240 evra, i onda se pojavila ova za 295, sto mislim da je prilicno povoljno za GTS 512. I krastavac eto ta kartica je pala.

I sta sad, ako sam dao 60 evra vise za graficku, treba da dam i 150 evra jos vise za procesor? Pa ti si taj onda koji ide iz krajnosti u krajnost. Imam odredjen budzet, i eto ovo sam izabrao. Mozda je bilo bolje da uzmem ATI HD 3870 (190 evra), i neki quad core i neku besnu plochu , mozda bi bolje radilo ne znam. Izabrao sam da dam vise para za graficku i eto to je to. Nikada ni ne mozes da znas dok ne kupis sve i sastavis. Mada meni ovo sasvim okej radi kao sto rekoh, i zadovoljan sam. Nisam prezadovoljan, ali zadovoljan jesam.

Ako ne zelis da overklokujes (ako je zaista to razlog) onda ti je izbor ok, u suprotnom izmedju tog x2 za 55e i ovog tvog x2 6000 za 100 i kusur evra nema nikakve tebi bitne razlike, samo su u fabrici drugacije "podeseni"...i zacenjeni.
 
Poslednja izmena:
Ako ne zelis da overklokujes (ako je zaista to razlog) onda ti je izbor ok, u suprotnom izmedju tog x2 za 55e i ovog tvog x2 6000 za 100 i kusur evra nema nikakve tebi bitne razlike, samo su u fabrici drugacije "podeseni"...i zacenjeni.

Evo sad si ti taj koji preteruje. X2 6000 kosta 130 evra, najjeftinije sto sam nasao je 10 300 dinara , i bas za toliko sam uzeo, a da kazes da nema nikakve razlike izmedju x2 4000 koji radi na 2.1ghz i 6000+ koji radi na 3ghz malo je bez veze. Pogledaj reviews, uporedi testove, x2 6000+ radi bolje nego Intelov E6400 (pricamo u defoult brzini). X2 6000+ je odlican procesor, pogotovo za te pare. Njegove jedine mane su sto nije dobar za overklok (chime se ne bavim), i sto troshi vise napajanja (sa chim nemam problem, imam 560W napajanje).
 
Pazi, to na sta ja ulazem i dal cu u nesto da ulazem je moja stvar i 100% sam toga svestan, NHF!

Ma naravno.Pazi za ~200evra Q6600 je best-buy,tu nema sta.Pa i ja sam bio blizu da ga kupim,ali sam odustao jer i ovaj moj nije jos iskoriscen.

Ova 8600GT je PERFEKTNA i sve tera pod konac. Ja imam monitor od 17'' CRT i za to je super, kad budem uzeo nov Monitor (neki HDTV 27'' ili 32'') onda cu uzeti i novu graficku kartu, 8xxx X2 ili neku 9xxxx. Do tada mi bolje ne treba. Pritom, ovu Palit 8600GT sam iscedio do maximuma (15k 3dmark 2005 poena za svaki dan)
Ako tebi radi dobro ok.Meni je recimo za krizu na mojim podesavanjima jedva dovoljan ovaj klokovani 8800GT.

Za Crysis i Quad core ti ne pricam dzabe, a ni za ut3, jer kojim slucajem, posedujem obe igre na svom hard disku a i posedujem QuadCore, takodje. Znaci ne mlatim praznu slamu, znam sta pricam! Dobio sam dobar boost nakon klokovanja na 3.6Ghz i oseca se u igrama.
Probao sam Crysis kod druga koji ima isti taj Q6600 oc-ovan na 3600Mhz i GPU benchmark mu daje u frejm isti FPS kao kod mene(naravno imamo iste grafike na istim klokovima).

Igra gde znam da Quad core znaci mozda cak i vise od jace grafike je Supreme Commander,a znam da ga igras tako da definitivno nisi pogresio :wave:
Mada i tako CPU zahtevni SC je progledao prelaskom sa 7900GTO na 8800GT
 
Evo sad si ti taj koji preteruje. X2 6000 kosta 130 evra, najjeftinije sto sam nasao je 10 300 dinara , i bas za toliko sam uzeo, a da kazes da nema nikakve razlike izmedju x2 4000 koji radi na 2.1ghz i 6000+ koji radi na 3ghz malo je bez veze. Pogledaj reviews, uporedi testove, x2 6000+ radi bolje nego Intelov E6400 (pricamo u defoult brzini). X2 6000+ je odlican procesor, pogotovo za te pare. Njegove jedine mane su sto nije dobar za overklok (chime se ne bavim), i sto troshi vise napajanja (sa chim nemam problem, imam 560W napajanje).

Nisi ti dobro procitao sta sam ja napisao. rekao sam Ako u obzir ne uzimamo overklok, U SUPROTNOM (dakle ako overklokujemo) onda nema bitne razlike, ja bi i taj 4000+ za 55e drzao na 3< GHz i bio bi brzi nego tvoj ne-overklokovani 6000+ koji kosta vishe. Ali kazem, ako zaista neces (iz nekog razloga) da overklokujes onda ti je izbor ok.

U to da li je brzi od e6400 ili ne necu da zalazim, ima vec mali milion takvih rasprava.

:wave:
 
Za Crysis i Quad core ti ne pricam dzabe, a ni za ut3, jer kojim slucajem, posedujem obe igre na svom hard disku a i posedujem QuadCore, takodje. Znaci ne mlatim praznu slamu, znam sta pricam! Dobio sam dobar boost nakon klokovanja na 3.6Ghz i oseca se u igrama.

Startuj ti lepo Crysis i Task Manager pa pogledaj koliko ti je koje jezgro procesora iskorišćeno, pa onda pričaj, a ne ovako napamet

Dobio sam dobar boost nakon klokovanja na 3.6Ghz i oseca se u igrama.

Kakve ovo ima veze sa time da li se kupovina quad-core isplati ?!?! Pa normalno je da ćeš osetiti ubrzanje posle overkloka, samo što će ti bar 2 od 4 jezgra i dalje zujati u prazno

Kad kupiš nešto što ne koristiš a u međuvremenu mu pada vrednost to se obično zove propala investicija, a ti se još i hvališ da će uskoro koštati ispod 200EUR :S:
Da si kupio E6600 imao bi potpuno iste rezultate u igrama
 
pa dobro kupio je quad, sta fali ? Od viska glava ne boli, a kad-tad ce imati beneficijaod njega, vec ima do duse u nekom spontanom rezimu rada...
 
ne fali nista ako imas para. fora je dok quad postane pozeljan da ce kostati 120-130e a sada ga platis 200e i 2 jezgra ti rade u leru :S:
 
pa dobro, kad postane pozeljan on ga, eto, vec ima. Ne mora da misli o tome, a nije ni sada za baciti ;)

Tako sam ja ranije mislio za dual-core, koji ce mi. Onda se pojavilo prvih par igara u kojima je dual core davao 30-50% bolje rezultate nego single-core, ali ja sam mislio da jedna lasta ne cini prolece, a onda sam se "opasuljio". Sad da imam para za q6600 uzeo bi i ne bi zalio pare. NEcu sebe da ubedjujem da ne vredi nista samo zato sto ne mogu da ga posedujem :S: (ne kazem da ti tako mislis, kazem kako ja kapiram situaciju), dammit, uzeo bi i 4GB rama da mogu, i quad SLi , ma sve bi uzeo makar bilo idle ceo dan :d
 
odavno sam ja shvatio da je investicija za buducnost u IT-ju bacanje para :) ko ima para pa kupuje najbolje - to je ok. ali ko nema, a 3puje se da ce jednog dana videti boljitak - to je za mene promasena investicija :S:

ja sam mislio da jedna lasta ne cini prolece, a onda sam se "opasuljio"
tako je, ali ti nisi kupio dual cim se pojavila prva igra nego si sacekao da se pojavi dosta igara kojima prija DC CPU, a i u medjuvremnu je on dobrano pojeftinio, pa si se odlucio na kupovinu - to je dobro razmisljanje. tako sam i ja uradio.

fora je da sve jako brzo napreduje i jednostavno se ne isplati davati (velike) pare za nesto od cega nemas trenutne koristi.
sto se tice quad-a + sporija graficka, mislim da je bolji dual i jaca graficka, 4GB ti ne treba ako vozis XP, a SLI nije neophodan ako se vec igras u 12x10. i single 8800GT je prepuna kapa u narednih godinu dana, cak mislim da bi i prosecno klokovan 3850 fino radio posao :)
ali dobro, svako ima svoje vidjenje stvari, pa i ja :)
ja sam za ovaj upgrade prosao do jaja povoljno, a nisam dao 200e na procesor. koj' ce mi? ne igram se na procesoru nego na grafickoj, da se tako izrazim. a dobio sam zaista mnogo: kuciste i napajanje koji ce mi trajati narednih x godina, plocu koja mi odlicno radi posao, 2GB zategnute memorije (za 50e), mnogo brzi procesor i na kraju duplo brzu graficku. a iz svog dzepa sam dao samo 300e. to je zato sto se nisam vodio laznim mitovima i smekersim izgledom quad-a u task manageru nego zdravim razumom i ciframa...cak mislim da ce mi sadasnji sporet (uz eventualni dodatak jos 2GB) trajati i sledecu graficku, takav kakav je. ocekuje se da kada svi predju na Vistu i igre na DX10 da ce sve mnogo vise zavisiti od grafike nego od ostatka sistema...videcemo da li cu biti u pravu i da li cu za godinu dana dokupiti samo graficku (i eventualno memoriju ako do tada predjem na Vistu) ili cu menjati sve...
:wave:
 
Poslednja izmena:
ma ok je sve to, samo kazem da kad bih imao para da uzmem sve sto sam naveo, a da me to ne "boli" ja bi sve uzeo, makar zastarelo za 2 meseca :D

Takodje mislim da je i on sa q6600 sebe obezbedio na "duze staze" posto na vidiku nema nista sto ce biti drasticno bolje da bi se covek kajao sto je kupio quad sada, a ne za pola godine Penryn za iste te pare recimo.

Mozda je cak i bolje sto je uzeo jeftiniju graficku. Na tom polju se brze napreduje nego na CPU, pa samim tim danas investicija od 300e za pola godine vise izgubi na vrednosti nego CPU, a za razliku od CPU, VGA proizvod koji ce izaci za pola godine ce biti osetno brzi od ovog sada za 300e (primera radi). A kao i uvek, 3850 i karte tog tipa (7600GT od ranije) su dovoljne samo u ovom momentu. Ako korisnik jos ima i 22" wide LCD onda je tek zurka.

Zapravo, jedini razlog zasto nemam 22" wide je taj sto nemam trenutno love da uzmem graficku koja ce moci da tera igre na tom monitoru, a ona filozofija "igraj starije igre dok ne skupis lovu za graficku" ne vredi posto sam starije igre sve odigrao :D
 
Takodje mislim da je i on sa q6600 sebe obezbedio na "duze staze" posto na vidiku nema nista sto ce biti drasticno bolje da bi se covek kajao sto je kupio quad sada, a ne za pola godine Penryn za iste te pare recimo.
recimo, izaci ce nahalem za godinu dana koji ce biti drasticno bolji, a kostace manje. ja licno pre njega ne bih kupovao quad core, tim pre sto danas nije neophodan. minimum do nahalema vredi imati dual core, a mozda i malo duze, do njegove 1. revizije...
Mozda je cak i bolje sto je uzeo jeftiniju graficku. Na tom polju se brze napreduje nego na CPU, pa samim tim danas investicija od 300e za pola godine vise izgubi na vrednosti nego CPU, a za razliku od CPU, VGA proizvod koji ce izaci za pola godine ce biti osetno brzi od ovog sada za 300e (primera radi).
slazem se da se na grafici najvise gubi, ali ipak nju treba uzimati sto jacu (u skladu sa svojim potrebama) jer ipak kako rade igre najvise zavisi od nje. E6750+3850 ce sahraniti Q6600+8600GTS :smoke: kao sto ce E2180+8800GT sahraniti E6750+3850 :)
Zapravo, jedini razlog zasto nemam 22" wide je taj sto nemam trenutno love da uzmem graficku koja ce moci da tera igre na tom monitoru, a ona filozofija "igraj starije igre dok ne skupis lovu za graficku" ne vredi posto sam starije igre sve odigrao :D
naravno. zato sam i ja uzeo kvalitetan 19". ne daje mi se bogatstvo na graficku uopste. a dok 24" PVA sidje u mase za par godina mene ce minuti zelja za igrama i tada cu ga uzeti za "400-500e" i vozicu ga na 2400Pro :D a do tada cu kupovati graficke do 200, eventualno 250e i igrati se kao covek :type:
 
Poslednja izmena:
pa da al pazi, on moze da gleda na taj 8600 kao prelazno resenje, prodace ga za 80e kad oce maltene, i uzeti recimo 8800gt ili mozda cak i 8800gs za jos manje para, mozda 8800gs bude mogao i da se "otkljuca"p a sve to legne na svoje i onda na kraju dobije extra masinicu ;) Do Nahalema ima jos ihahaaj, radice quad do tada, pogotovo ako covek koristi komp za jos nesto sem igranja.
Generalno, slazem se sa tobom, samo ti prikazujem i neku drugu strane medalje...
 
znam, ali mislim da quad nije neophodan u narednih godinu dana i da se pare mogu bolje iskoristiti, ali dobro...a do nahalema je i dual prepuna kapa za igrariju, a za neki rad osim igranja je i dual takodje dovoljan...no, da se ostavimo corava posla :)
 
Ja sam sve ovo pokrenuo a samo sam rekao da ako hoces da se igras moras najvise da platis grafiku.

fora je da sve jako brzo napreduje i jednostavno se ne isplati davati (velike) pare za nesto od cega nemas trenutne koristi.
sto se tice quad-a + sporija graficka, mislim da je bolji dual i jaca graficka, 4GB ti ne treba ako vozis XP, a SLI nije neophodan ako se vec igras u 12x10. i single 8800GT je prepuna kapa u narednih godinu dana, cak mislim da bi i prosecno klokovan 3850fino radio posao :)
ali dobro, svako ima svoje vidjenje stvari, pa i ja :)
ja sam za ovaj upgrade prosao do jaja povoljno, a nisam dao 200e na procesor. koj' ce mi? ne igram se na procesoru nego na grafickoj, da se tako izrazim. a dobio sam zaista mnogo: kuciste i napajanje koji ce mi trajati narednih x godina, plocu koja mi odlicno radi posao, 2GB zategnute memorije (za 50e), mnogo brzi procesor i na kraju duplo brzu graficku. a iz svog dzepa sam dao samo 300e. to je zato sto se nisam vodio laznim mitovima i smekersim izgledom quad-a u task manageru nego zdravim razumom i ciframa...cak mislim da ce mi sadasnji sporet (uz eventualni dodatak jos 2GB) trajati i sledecu graficku, takav kakav je. ocekuje se da kada svi predju na Vistu i igre na DX10 da ce sve mnogo vise zavisiti od grafike nego od ostatka sistema...videcemo da li cu biti u pravu i da li cu za godinu dana dokupiti samo graficku (i eventualno memoriju ako do tada predjem na Vistu) ili cu menjati sve...
:wave:

Kako curi zdrav razum iz coveka :) Slazem se u potpunosti ali takodje i za ono sto je GX-X rekao da kad bih imao para kupio bih najskuplje pa makar propalo za 2 meseca:)

Ja sam procesor platio 170evra i sad kad vidis da taj sto si ti uzeo je tu negde po performansama a kosta 100evra manje deluje smesno.Mada treba uzeti u obzir i cinjenicu da sam ja moj uzeo godinu dana pre tebe a za to vreme su igre ipak koristile dual-core.I da bih jos vise izbalansirao stvari,koristicu ga do Nahalema isto kao i ti :wave:

Mozda je cak i bolje sto je uzeo jeftiniju graficku. Na tom polju se brze napreduje nego na CPU, pa samim tim danas investicija od 300e za pola godine vise izgubi na vrednosti nego CPU, a za razliku od CPU, VGA proizvod koji ce izaci za pola godine ce biti osetno brzi od ovog sada za 300e (primera radi).

To je sve tacno,ali pazi,ako hoces da se igras sada treba ti grafika sada i odma' :)
Te fore kao,zajebacu ih sve tako sto cu sad da kupim jeftinu grafiku pa kad izadje jaca kupujem,ne piju vodu.
Pa uostalom,i sam si rekao da si odigrao sve stare igre.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Kako curi zdrav razum iz coveka :)
thanks mate ;)
I da bih jos vise izbalansirao stvari,koristicu ga do Nahalema isto kao i ti :wave:
nahalem ce izaci za godinu dana, kada cu ja menjati graficku, ali kao sto rekoh, planiram da vozim isti set up i jos ~godinu dana posle promocije nahalema, dakle jos jednu graficku posle ove...
To je sve tacno,ali pazi,ako hoces da se igras sada treba ti grafika sada i odma' :)
Te fore kao,zajebacu ih sve tako sto cu sad da kupim jeftinu grafiku pa kad izadje jaca kupujem,ne piju vodu.
Pa uostalom,i sam si rekao da si odigrao sve stare igre.

:wave:
ko je igrac treba da gleda da dobije sto vise fps za pare, a to se dobija kupovinom jeftinijeg proca i brze graficke, a ne obrnuto :type:
ajd' pozdrav
moram da pravim rusku salatu za NG :smoke: a valja se i obrijati :D
:wave:
 
Nazad
Vrh Dno