Šta je novo?

Problem sa serverom

hormonče

Slavan
Učlanjen(a)
29.10.2005
Poruke
1
Poena
301
Zdravo!

Na poslu sam i imam problem sa serverom, a nema ko da mi pomogne pošto su svi na odmoru. Pre desetak dana crklo je napajanje i odnela sam ga u servis, gde su ga popravili, ali sada kada ga uključim i pokušam da pokrenem program zbog kog i imam server, pojavljuje mi se ovaj tekst:

" Na serveru '192.168.11.2' ne radi COM+komponenta 'mtsFirms.ctsFirms"!

pa posle OK:

Error: Autorizacija (5): Invalid procedure call or argument

Napominjem da nemam pojma o serverima i kompjuterima, pa bih molila pomoć stručnjaka. Da li treba da napišem još neku informaciju? Pomozite mi, sada sam već očajna :crash:

Pozdrav
 
S obzirom na to da sama kazes: "Napominjem da nemam pojma o serverima i kompjuterima, pa bih molila pomoć stručnjaka. Da li treba da napišem još neku informaciju?"

Bilo bi odlicno da napises sto vise informacija o tvom 'serveru' i problemu.

- Kakav je to server
- Kakav program koristis
- Sta je nakaceno na COM port ?
 
Poslednja izmena:
Zdravo!

Na poslu sam i imam problem sa serverom, a nema ko da mi pomogne pošto su svi na odmoru. Pre desetak dana crklo je napajanje i odnela sam ga u servis, gde su ga popravili, ali sada kada ga uključim i pokušam da pokrenem program zbog kog i imam server, pojavljuje mi se ovaj tekst:

" Na serveru '192.168.11.2' ne radi COM+komponenta 'mtsFirms.ctsFirms"!

pa posle OK:

Error: Autorizacija (5): Invalid procedure call or argument

Napominjem da nemam pojma o serverima i kompjuterima, pa bih molila pomoć stručnjaka. Da li treba da napišem još neku informaciju? Pomozite mi, sada sam već očajna :crash:

Pozdrav


probaj da pokrenes tu com+komponentu na serveru
start->administrative tools->component services->computers->my computer->com+ applications->desni klik po komponenti pa start

ili jos jednostavnije - zovite onog ko vam je prodao tu aplikaciju, jer je ocigledno pravljena za vas namenski
 
Nazad
Vrh Dno