Šta je novo?

Tandrčak - menjati ga ili ne!?

ZeeGerman

Čuven
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poruke
2,390
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-10400F & MASTERAIR G100M
Matična ploča
GIGABYTE B460 DS3H
RAM
32GB Kingston KF426C16BBK2/32 DDR4-2666 DIMM CL16 Dual Kit
GPU
GeForce RTX 2060
Storage
Samsung 980 PRO 1 TB Heatsink + 2x500GB old, crap SSDs
Zvuk
on board
PSU
600W
Kućište
NZXT H510 Flow
Monitor
DELL 27" VA S2722DGM
Miš & tastatura
Redragon M913 & Redragon K569
Ostale periferije
Synology DS 220+
Laptop
DELL Latitude 5410
Tablet
Samsung Galaxy Tab S7+
Mobilni telefon
Honor Magic6 Pro
Pametni uređaji
Usisivač!? Jesam učestvovao u diskusiji, ali baš da koristim tako nešto.... :D
Pristup internetu
  1. Optički internet
Računar iz potpisa, odnosno CPU iz potpisa..odnosno :d cooler na istom mi zadaje silne muke. Naime, prilikom svakog uključivanja računara, ventilator na cooleru se ne vrti. Trza se po malo, kao da nema snage da krene, i onda posle nekog vremena, kao da se zagrejao ili "skupio snagu" počne da se vrti. Naravno, dok se ne zaleti, dok ne počne da se rti, čuje se onaj bolesno nervirajući zvuk. Naravno, u pitanju je cooler koji sam dobio uz procesor. CPU nisam klokovao, pa nisam imao potrebu da menjam cooler.

U čemu je problem? Neverovatno mi je da neće da radi dok se CPU malo ne ugreje? Ima li rešenja za ovo čudo u vidu nekog čeprkanja po biosu, čišćenju ventilatora ili mi ne gine kupovina novog ventilatora? Ne bih da kupujem ako ne moram, pogotovo što moje potrebe nisu čak ni ovakav računar, ali...ko da je to sad bitno. Bitno je da eliminišem tandrkanje dok ventilator ne počne da vrti.

Please, help! :Klanjanje
 
Poigraj se sa podesavanjima u PC Health Status meniju u BIOS-u

CPU Warning Temperature
FAN Speed Control Method
FAN Speed Control Mode
 
Imas 2 resenja.
Ili da iskljucis SmartFan, kao sto su ti vec rekli.
Ili da iskljucis CPU Fan Worning (mislim da se tako zove), koji te zvukom upozorava da vent ne okrece.
U oba slucaja ces to morati da uradis i BOIS-u. Gde se tacno nalaze te opcije ne mogu da ti kazem jer sve zavisi do BOIS-a, ali mislim da neces imati problema da nadjes.
P.S. Vent ti je sasvim u redu!
 
Nazad
Vrh Dno