Šta je novo?

Obradni centri kod nas iliti CNC za mase

PeraNS

Slavan
Učlanjen(a)
17.10.2005
Poruke
393
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 3600
Matična ploča
ROG STRIX B350-F
RAM
GeiL DDR4-3200 2x8
GPU
AMD Radeon 6700 XT
Storage
Kingston A2000
PSU
Seasonic Focus 550W Gold
Kućište
NZXT
Monitor
Philips 278E9Q
Miš & tastatura
Logitech
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Videvsi ovu temu http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=151029 u sobi Radionica FAQ
dosta ljudi sa bencha me je kontaktiralo putem PM u vezi secenja plexiglasa i sl. na CNC glodalici pa predlazem da ovde ostavljate adrese/telefone/mailove radionica kod nas koje mogu pomoci svima kojima su potrebne ovakve i slicne usluge.

Od mene:

Masinopak, Petrovaradin: 3 CNC glodalice radne povrsine 1200x800 i 500x600. Isecanje/obrada/graviranje: plexiglasa, Al, mesinga, mediapana, spera i sl.
www.masinopak.com

Ji4Tze, jel moze sticky?
 
Poslednja izmena od urednika:
Prave male igrackice, za kucno zezanje i slicno. OK za modovanje,, a vodeni blokovi mogu biti vec izazov za ovu masinu.
P.S. kako naplacuju? Po satu, kolicini "skinutog" materijala, nekom "trecem" kriterijumu?
 
e to, i mene zanima cena.
 
Zanima me graviranje pleksija, pa ako može neka informacija vredi li to čemu?

p.s. MIVA...prodaja akrilnog stakla svih boja + sečenje po meri...tel:011/2160-725
 
Poslednja izmena:
Odogovor na upit o graviranju pleksija, pa možda nekome bude korisna informacija,

u pitanju je Masinopak, Petrovaradin:

Naravno da radimo graviranje u plexiglasu glodalima raznih profila. Plexiglas do 20mm debljine mozemo da isecamo i graviramo na jednoj od nasih CNC masina u Petrovaradinu.Za cene je tesko dati ponudu bez crteza gravure i velicine . Cene baziramo na satnici koja iznosi 6 do 10 eura na sat .
Ukoliko imate crteze slova 3D posaljite ih mailom i dacemo Vzam ponudu .Bili bi lepo da nas posetite u Petrovaradinu u ulici Patrijarha Ajacica 73.
 
"Radionica želja" u Novom Sadu u Bulevaru Cara Lazara...ne znam broj, a broj telefona ću iskopati pa okačiti. Lasersko graviranje na skoro svim materijalima, meni su radili u mesingu i to sasvim korektno i povoljno (A4 je nekih 4-5 hiljada din.).
 
Odogovor na upit o graviranju pleksija, pa možda nekome bude korisna informacija,

u pitanju je Masinopak, Petrovaradin:

Naravno da radimo graviranje u plexiglasu glodalima raznih profila. Plexiglas do 20mm debljine mozemo da isecamo i graviramo na jednoj od nasih CNC masina u Petrovaradinu.Za cene je tesko dati ponudu bez crteza gravure i velicine . Cene baziramo na satnici koja iznosi 6 do 10 eura na sat .
Ukoliko imate crteze slova 3D posaljite ih mailom i dacemo Vzam ponudu .Bili bi lepo da nas posetite u Petrovaradinu u ulici Patrijarha Ajacica 73.

U kom programu recimo da ti saljemo 3D nacrte? zbog mera
 
Ne radim to ja, no Masinopak, Petrovaradin, ulica Patrijarha Ajacica 73. ;)
 
Bice, bice momci, i CNC i WBlokovi i za cpu i za gpu Vinca radi punom parom masina je stigla pre par nedelja a treba i Space da dobije na test WB ali nikako da se uskladimo sa vremenom, pa moze da se desi da ih pre bude u prodaji nego na testu. Za vasu nezvanicnu informaciju gpu blok bolji od EK a cpu blokovi se kolju ali je ovaj nas bolji sa protokom to jest ne treba neka turbo pumpa i lako se kace dva tri na red. Za sad toliko za ostalo ce te cuti od Spacea da ja nebih bio neobjektivan.
 
Gaca: :) Koko sam video sliko, mislim da nece stic na performance EK(dam 4C+, pod istim uvetima). Poslaji mi jednog na test pa javim temperature.
 
jel ima neka firma u bg koja se bavi ovim stvarcicama?
 
Huh ajde mozda se i nadje neko ko ce da pomogne.

Otisao sam u masinopak u petrovaradinu i ljudi nisu mogli
da mi iseku dve stranice od kucista jer je od celika, a ne od
aluminijuma. Nemaju glave za CNC masinu ??? Onda sam
odneo u Rapid iza Impuls pumpe (ko je iz NS znace) i lik je
rekao da ce mi uraditi bez problema na waterjet-u. Rekao je
da ci biti cena oko 1000din (za dva prozora na dve stranice
?OK?) i da ce mi javiti kad bude gotovo. Elem, proslo je TRI
nedelje, zvao sam, pitao, trazio itd i jos uvek nisu uradili.
Sutra cu u toku dana otici da to uzmem i mislim da je to kraj
mojih avantura sa ovakvim nasim radionicama i majstorima.
Ovo samo dokazuje koliko je to kod nas jos uvek daleko od
bilo kakve profesionalnosti i kako ulazenje u bilo kakav veci
plan (a imam iscrtano custom kuciste u CAD-u) je totalno
OUT OF THIS WORLD.

Eto, to je neko moje iskustvo sa ovakvim "obradnim centrima"
kod nas. Blago njima kad ih tako boli uvo...
 
Poslednja izmena:
Zasto nisi pokusao lasersko secenje recimo plexia ili tako nekog zanimljivog materijala??
Poznajem jednu skoro otvorenu radionicu laserskog secenje i graviranje , momci stvarno odlicno rade. Ovo je njihov sajt www.lasersko-graviranje.net
 
Dali neko zna ko se bavi modifikacijom u NS-u? Izgleda da moracu poslati kuciste za NS....
 
CNC masine ima moc (sr.skola Radoje Dakic) u rakovici. Nalazi se ispod balasevica.
 
Poslednja izmena:
Da odmrznem malo ovaj thread bez postavljanja novog.
Ima li u Beogradu ili okolini neko ko seče i obrađuje metal i plastiku na malo ? Sve oglase koje sam video su na neki industriski način i količine. Naime treba da napravim controlnu tablu za jedan stari (old-timer) motorcikl. Lasersko ili vodom sečenje 3mm aluminijumskog lima. Oblik i materijal su takvi da brener ili glodanje ne dolaze u obzir a ni ubodna testera.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima koji su odgovorili.
 
A mozda da probas negde 3d stampu...
Ah da ali ovo je originlno u aliminijumu, da je palstika moglo bi. 1952 Horex je u pitanju pa se treba držati originala, nije bilo mnogo plastike tada.
 
Hvala svima koji su odgovorili.
Slucajno videh temu. Davno bese, ali evo za sve koje tako nesto zanima... da kazem kako stoje stvari.

Oprema za ovako secenje kosta boga oca. Sve zajedno sa gasovima, repromaterijalom itd kosta opusteno i do preko par stotina hiljada evrica.

Da li mislis da ikoga ko je te pare ulozio interesuje da sece neke tamo leve, najnebitnije na svetu, kontrolne table i to za kikiriki.

A sa druge strane, ako ti kaze, OK, moze, ali zapoceti sat je 60 evra a recimo mu treba 2 sata i nesto da to uradi, od pripreme masine, secenja lima na grubu meru ili postavljanja lima.... (za lasere se lim cesto viljuskarom postavlja, prosto jer je pretezak kada su veliki radni stolovi u pitanju), programiranja masine, izbora materjala, itd.., dakle npr. 180 evra bi to bilo, a ti ces naravno da se uhvatis za glavu i reci ces, to se meni ne isplati, preskupo je. A on ima posla koliko hoces! A nema ljude! Tvoj nebitan posao mu ne znaci bas nista! Jedan investitor donese posao secenja balkonskih ograda, gelendera i on to uradi za dva - tri radna dana i inkasira 10k evra!

E iz tog razloga, 99% radionica koje imaju laser ili water jet uopste i ne rade takve poslove, prosto jer se tebi ne isplati da platis malu seriju! Najbolje je da uhvatis nekoga ko radi velike serije i da ga zamolis da se uz tu njegovu veliku seriju isece i neki tvoj komad.
 
Da, to sam i ja uspostavio pa sam ipak ja ručno odradio, uzelo nekoliko dana ali je lepo uspelo, čak i sa brush finišom a motorcikl odavno prodao. Nadao sam se da je slično kao u kanadi gde su mi radili mnogo teže i komplikovanije stvari za male pare, čak i sa EDM mašinom, uvek se nalazio neko ga poturi mali posao između redovnih. Slično sam i ja radio, recimo pravio kočnice za vozila za koja se nije ni čulo tamo. Nije teško ubaciti par kočionih papučica između hiljada napravljenih tog dana. Niko od šefova ni vlasnika se nikada nije bunio.
 
Nazad
Vrh Dno