Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pa ja sam prvi pisao da Volte treba da bude iskljucen uvek, ne samo u romingu... Ali vole ljudi da experimentisu...

Sto je u nekom specificnom slucaju doslo do naplate zaista ne mogu da znam, postoji previse faktora i napisao sam da su moguce greske... zao mi je zbog traume ali ja svakako nisam covek koji treba na to da odgovara...
 
Mislim da sam već pisao o ovome: i MTS i Yettel su imali slične/iste probleme (naplata "fantomskog" data roaminga), u momentu kad je omasovljen LTE roaming, i kada je puštan VoLTE. Oba su to rešila - da budem iskren, ne znam tačno kako, ali jesu.
A1 ima problem sada zato što je tek jesenas prešao na naplatu u real-time (MTS i Yettel su to uradili još 2016-te). Prelazak na real-time naplatu dovodi do značajne promene u komunikaciji između mrežnih elemenata i definitivno postoji situacija kada se Data sesija uspostavi bez namere i akcije korisnika. Dakle, ovaj problem je već viđen, i biće (nadam se) rešen. Kada - to zavisi od A1.
Pozdrav
P.S. @akki: poslednja verzija BA.65 je 7.4 iz avgusta 2023.
 
I sad objasni onima koji su imali upaljen Volte i iskljucen data i roaming data zasto im je naplaceno po nekoliko 1000 dinara.

Vec smo prosli kroz ovu traumu pre par meseci...
Koliko se sećam, zaključili smo da mora da bude sinhrono isključen data saobraćaj i u romingu i generalno, isključen VoLTE, ali najvaznije da se isključi prijem 4G signala u telefonu i da se mrežni režim rada za sve sim kartice na telefonu podesi na 3g/2g. Ovo sve dok se ručno ne izabere odgovarajuća mreža/provajder na koju se želi konektovati i za koju postoji roming paket.
 
Nazad
Vrh Dno