Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

pa tacno su prsli!pa sad im isto kosta minut razgovora kao i uspostava veze,5,9 din bez poreza!treba nam nova,svjeza krv!ako uskoro ne dodje cetvrti operater ovi ce da nas podave!
 
Jedino je dobro sto barem za ove jeftinije pakete (konkretno 325) nisu povecani minuti i cena (malo vise) kao kod telenora. krastavac tacno sam znao da ce i oni morati kad tad da odrade to.
 
to se zove blaga kompenzacija

ja sam imao stari ugovor na 350 min, mogao sam ostati ddalje na njemu ali plaćao bih 1000 plus pdv i pumt. a nov ugovor na 325min za 990 din plus pdv i pumt,

ALI još tu ima,...

po starom nisam imao šanse za popust bilo kakav (osim onih 25% ako ne uzimam telefon), a sad imam 60% prvih 6 meseci novog ugovora a narednih 18 meseci 35% popusta

tako da su za mene opšti uslovi i cene povoljniji nego ranije

a što se tiče koliko naplaćuju uspostavu i na koliko tarifiraju sekunde ili minute ili pola posle prvog minuta,.... to ne bi trebalo da me dotiče, pa gde je tu onda smisao odabira prave tarife za sebe,... ako ću često prekoračiti, onda sam loše odabrao,.... evo dobro sam odabrao potrošnju za sebe , malo se nekad i kontrolišem, i već mesecima nisam probio potrošnju besplatnih minuta,...
 
to se zove blaga kompenzacija

ja sam imao stari ugovor na 350 min, mogao sam ostati ddalje na njemu ali plaćao bih 1000 plus pdv i pumt. a nov ugovor na 325min za 990 din plus pdv i pumt,

ALI još tu ima,...

po starom nisam imao šanse za popust bilo kakav (osim onih 25% ako ne uzimam telefon), a sad imam 60% prvih 6 meseci novog ugovora a narednih 18 meseci 35% popusta

tako da su za mene opšti uslovi i cene povoljniji nego ranije

a što se tiče koliko naplaćuju uspostavu i na koliko tarifiraju sekunde ili minute ili pola posle prvog minuta,.... to ne bi trebalo da me dotiče, pa gde je tu onda smisao odabira prave tarife za sebe,... ako ću često prekoračiti, onda sam loše odabrao,.... evo dobro sam odabrao potrošnju za sebe , malo se nekad i kontrolišem, i već mesecima nisam probio potrošnju besplatnih minuta,...

Kako?
 
nisam baš razumeo pitanje: kako?

pretpostavljam da se odnosi na popuste koje sam ostvario

prvo, neka svi znaju da maltene svi provajderi mob tlf omogućavaju obnovu 24-mesečnog ugovora puno ranije pre isteka starog (min 3 meseca, a u većini slučajeva i više- odeš pa se cenjkaš)

u mom slučaju, stari ugovor je već istekao, pa mi je išla pretplata bez ugovorne obaveze na 1000din za 350min (tarifa koje po novom nema)

ja sam izrazio želju da obnovim ugovor na 24 meseca i pitao šta sve nude od uslova (telefon sam u međuvremenu nabavio novi i nisam u potrebi da uzmem od njih - eto 25% popusta zato jer ne uzimam telefon, onda oni vaučeri - realizovana 2 koja sam udelio ljudima i to je 10% i to je ukupno 35% koji važe za svih 24meseca), i rečeno mi je da bez obzira uzimao ili ne uzimao telefon, zato jer sam stari korisnik, oni mi daju stimulaciju 25% za prvih 6 meseci novog ugovornog odnosa - eto odatle svih 60% za prvih 6 meseci a narednih 18 imam samo 35%

meni se itekako isplatilo da idem sa 350 na 325 minuta, pazim na potrošnju i eto izdržavam u ovim okvirima (pod okvirom smatram potrošnju koja je definisaana pretplatom i koju sam ja sam odabrao)

hoću da kažem, da ako si pospaid, ne bi trebalo da se opterećuješ na koliko je tarifiranje i koliko je uspostava, zato jer ako si pametno odabrao svoju tarifu, onda prekoračiš minute samo u izuzetno retkim slučajevima

ako je pitanje kako se kontrolišem, jednostavno ,... na svakih 5 dana provera stanja, pa onda jednostavno skraćujem razgovore (pazim na one kratke razgovore da ne prekoraše minut)
 
Poslednja izmena:
nisam baš razumeo pitanje: kako?

pretpostavljam da se odnosi na popuste koje sam ostvario

prvo, neka svi znaju da maltene svi provajderi mob tlf omogućavaju obnovu 24-mesečnog ugovora puno ranije pre isteka starog (min 3 meseca, a u većini slučajeva i više- odeš pa se cenjkaš)

u mom slučaju, stari ugovor je već istekao, pa mi je išla pretplata bez ugovorne obaveze na 1000din za 350min (tarifa koje po novom nema)

ja sam izrazio želju da obnovim ugovor na 24 meseca i pitao šta sve nude od uslova (telefon sam u međuvremenu nabavio novi i nisam u potrebi da uzmem od njih - eto 25% popusta zato jer ne uzimam telefon, onda oni vaučeri - realizovana 2 koja sam udelio ljudima i to je 10% i to je ukupno 35% koji važe za svih 24meseca), i rečeno mi je da bez obzira uzimao ili ne uzimao telefon, zato jer sam stari korisnik, oni mi daju stimulaciju 25% za prvih 6 meseci novog ugovornog odnosa - eto odatle svih 60% za prvih 6 meseci a narednih 18 imam samo 35%

meni se itekako isplatilo da idem sa 350 na 325 minuta, pazim na potrošnju i eto izdržavam u ovim okvirima (pod okvirom smatram potrošnju koja je definisaana pretplatom i koju sam ja sam odabrao)

hoću da kažem, da ako si pospaid, ne bi trebalo da se opterećuješ na koliko je tarifiranje i koliko je uspostava, zato jer ako si pametno odabrao svoju tarifu, onda prekoračiš minute samo u izuzetno retkim slučajevima

ako je pitanje kako se kontrolišem, jednostavno ,... na svakih 5 dana provera stanja, pa onda jednostavno skraćujem razgovore (pazim na one kratke razgovore da ne prekoraše minut)
Хвала на одговору.
Болдовао сам био шта ме интересује! ;)
Ти попусти су ме занимали јер сутра коначно идем да обновим уговор(узимам пакет 325+Самсунг Галакси) али мени нису понудили тих 25% попуста првих 6 месеци иако сам стари коорисник.
 
Poslednja izmena:
Нису ни мени понудили 25% попуста на обнову уговора.
 
konkretno meni su nudili na moje otvoreno pitanje, lično u njihovoj ekspozituri (pitanje je bilo koje mi pogodnosti nudite ako ostanem vaš korisnik i produžim ugovor na još 24 mes) još negde krajem marta ili u aprilu (ugovor mi je isticao početkom juna).

tek na moj drugi odlazak i raspitivanje su odreagovali da će mi možda biti odobreno tih 25% stimulativnog popusta za prvih 6 meseci, negde u maju je to već bilo odobreno, a ugovor sam produžio nakon što mi je stari istekao za više od mesec dana i tad su videli na ekranu (kad sam produžavao) da mi je to odobreno

sve sam to obavio u istoj ekspozituri njihovoj gde sam i prvi ugovor potpisao pre 2 godine

imaju svojih bubica (mislim VIP) ali su se meni i za moje potrebe pokazali kao najpovoljniji (i to osetno, računajte da pre 2 god su bili jedini sa 5din min prema svim mrežama i fiksnoj,-- tad sam u prvih 6 meseci ušparao najmanje 100e jer sam imao tu pogodnost), a sad su možda isti sa ostalima ali sam eto malo ižicao , malo opet iskoristio pogodnost, a malo sam se i pomučio (za ona 2 vaučera), trebalo je isforsirati 2 korisnika da potpišu na 24 mes,...

eto, to je moja priča, mislio sam, računao sam, odabrao i sad mi je super
(507din sa pdv i pumt prvih 6 meseci, posle 824din i sve to za 325 min, sms ili mms i 325mb)


zaboravih reći da sam još dobio onaj vodafon tigar telefon sa 061 brojem i valjda 100din kredita prilikom obnove ugovora
 
Poslednja izmena:
Koliko VIPu treba da proknjiži uplatu za račun? Juče ujutru sam uplatio i još nisu proknjižili, a hteo sam da uzmem nov ugovor i telefon i bio u njihovoj poslovnici, al' ne može dok oni ne proknjiže to.
 
Koliko VIPu treba da proknjiži uplatu za račun? Juče ujutru sam uplatio i još nisu proknjižili, a hteo sam da uzmem nov ugovor i telefon i bio u njihovoj poslovnici, al' ne može dok oni ne proknjiže to.

Већ би требало да је прокњижено!
Обично не треба више од 24 часа.
 
Evo, zvao sam ove androide :)d) iz korisničkog servisa, nije proknjiženo još uvek. Otići ću sa uplatnicom u neki VIP centar pa da mi srede to, ko zna kada će ovako proknjižiti.
 
sPhone

hebalo ih ime. :d

Još im nije leglo, al' danas nisam stigao da odem, tako da sutra idem sa sve uplatnicom da im mašem pred očima. :D
 
Samo da ne bude "Maši ručicama, maši...e je*i ga" :D
 
:D

Probudio se i proverio online račun, sada je leglo i uzeo sam da pozovem Vip korisnički servis pre nego što krenem da potpišem ugovor i uzmem telefon, kad ono Vip android mi kaže da nemaju nigde u Beogradu telefon i da ne znaju kada stiže. :( Sad razmišljam i HTC Desire, mada mi je i9000 bio prvi izbor, ne znam šta da radim...
 
sacekaj malo... :)
 
Ma, da, to sam i uradio, sad sam bio i rezervisao i9000, kaže čekanje može da bude par dana, a najviše 2 nedelje, koristiću staru Nokiu kojoj baterija drži 5 dana dok ne stigne Samsung. :d
 
/me tihim glasom: desire... desire... desire... desire... desire... desire... :p
videcu ja ovde u NS da nemaju mozda u nekoj prodavnici, pa ti javim
 
:D

Probudio se i proverio online račun, sada je leglo i uzeo sam da pozovem Vip korisnički servis pre nego što krenem da potpišem ugovor i uzmem telefon, kad ono Vip android mi kaže da nemaju nigde u Beogradu telefon i da ne znaju kada stiže. :( Sad razmišljam i HTC Desire, mada mi je i9000 bio prvi izbor, ne znam šta da radim...

Bio sam u istom iskušenju.Taman odem da obnovim ugovor kad ono nema ni SGS ni Desire.Kad me je radnica pitala koji telefon želim da naručim,nije mi bilo baš lako...:S:

Na kraju sam se ipak odlučio za Samsung.Sedam dana sam ga čekao(Čačak)...I uopšte se nisam pokajao. ;)
 
/me tihim glasom: desire... desire... desire... desire... desire... desire... :p
videcu ja ovde u NS da nemaju mozda u nekoj prodavnici, pa ti javim

Hajd' ako budeš u prolazu, mogu da zatražim da pošalju iz NS. :)

Bio sam u istom iskušenju.Taman odem da obnovim ugovor kad ono nema ni SGS ni Desire.Kad me je radnica pitala koji telefon želim da naručim,nije mi bilo baš lako...:S:

Na kraju sam se ipak odlučio za Samsung.Sedam dana sam ga čekao(Čačak)...I uopšte se nisam pokajao. ;)

Hvala na informaciji. Mene je ubeđivao prodavac da uzmem Desire, ali se nisam dao prevariti. :D Šalim se, po prvi put da uđem kod nekog mobilnog provajdera, a da lik stvarno zna o čemu priča, pohvala za VIP. Sad mi ostaje da čekam, prvi sam na listi čekanja.

Što je najgore, juče su imali jedan komad, trebalo je da odem da rezervišem, al' nema veze, biću strpljiv. :)
 
Ja sam bas danas hteo da promenim tarifu na jednom od mojih postpaid ugovora i kada sam video cene umalo nisam umro! Slogirao sam se totalno, ne znam da li su normalni....2500 dinara + porezi za 1000 minuta? ALO?!
 
Ma da, digli cene, stavili malo više minuta i uveli zaokruživanje 60+60. Srećom pa za moj paket nisu povećali (325).
 
Jel' kod VIP-a zaokruzivanje vazi i za "besplatne" minute ili samo posle njih?
 
Jel' neko proverio to konkretno na racunu ili je to rec androida?:)

Posto na MTS-u evo vec 3 meseca mi besplatni idu BEZ zaokruzivanja (tj. na sekund) za besplatne minute.
 
Uzeo sam fon u Knez Mihajlovoj danas. :)
 
Posto na MTS-u evo vec 3 meseca mi besplatni idu BEZ zaokruzivanja (tj. na sekund) za besplatne minute.

Mislim da MTS i njihov billing sistem nisu dobra referenca, osim ako ne tražimo reper za katastrofu :d

Ja sam na Telenoru i kada piše da je 60+1, onda je 60+1.
Zapravo, našao sam jednu grešku....usluga "besplatno za dvoje" se odnosila na besplatne razgovore, ali posle 2-3 meseca sam provalio da su i SMS besplatne.
 
Nazad
Vrh Dno