Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

4 meseca prijatelju moj, 4 meseca čekam da mi isprave račune. Samo što je kod mene još gora situacija jer sam uplatio avans za nekoliko meseci.
Uredno svaki mesec naplaćuju NeoNeo preko 500 dinara skuplje nego što je redovna cena uz ugovor.
Imam i KućniNet kod njih i to je OK. Avans ostaje da pokriva taj račun, a moj broj za par dana startuje u mts.
Nisam mogao da izdrzim pa sam im pisao na X, videcemo za par dana da li je odradjeno…
 

Prilozi

  • IMG_2275.jpeg
    IMG_2275.jpeg
    92.5 KB · Pregleda: 123
Po drugi put im šaljem isti zahtev da mi vrate pare a ja njima telefon, i opet isti odgovor. Ovog puta samo ispravili to da mi brišu ugovornu obavezu. U prvom odgovoru su hteli da me prebace na prepaid.
Ako neko ima ideju neka napiše kome dalje da uputim žalbu za vraćanje novca?
Pokušaću da ovo isteram do kraja
 

Prilozi

  • Screenshot_20240322_144843_Gmail.jpg
    Screenshot_20240322_144843_Gmail.jpg
    132.5 KB · Pregleda: 115
Poslužiće i s23ultra 😉

Napisah A1 moćnu, bez uređaja.
Ok, ali nije samo stvar u tome da imaš 4CA, već i LTE CAT 24, ako hoćeš da izvučeš maksimum maksimuma. No, daleko od toga da i CAT 19 ne može da zadovolji te potrebe, čak naprotiv.

Samo Yettel se služi kvarnim metodama (ukidanjem registracije i slično) da po svaku cenu zadrži korisnike zbog velikog odliva, dok ostali bespogovorno puštaju prenos sa pripejda. Pre će iz mts-a da zovu, kume i mole, ali ni to nije izvesno.
Ma ne samo kažem čoveku da ako nema a očigledno ima uređaj kad vec ima tu tarifu da ima barem pristojan telefon.
Poslužiće i s23ultra 😉

Napisah A1 moćnu, bez uređaja.
Naravno to je jako lep telefon. Taj ti može kopati internet i bez interneta 🤣
Salu na stranu taj maksimalno moze da iskoristi mrežu sto kaze kolega sto veci standard bolja iskorišćenost po spektru/broju antena. A mreza pruža. Naravno ne moras skidati terabajte ali mozes upaliti 4K YouTube na mobilnom internetu HBO Pun kvalitet i slično. I da ne razmisljas o protoku 100 200 GB mesečno je smešno za taj telefon. Kad tebi ide 40 MB u sekundi za 30 sekundi skidas 1 GB. Faktički sa 200 GB ti je manje od dva sata downloada mesečno. Ja lično nabijem po 50 GB na skrolovanje kroz 4k video ili hbo kad fast forwardujem.
Možeš ti naravno bez svega toga odnosno da budeš "skroman" korisnik ko oni što pokušavaju na yettel temi da pokažu kako su im dobre tarife i da im bas taj ograničeni ney radi posao... Ali jednostavno nemaš potrebe za jadikovanja i samo pravdanja ko oni vec da koristis full potencijal mreže i paketa... Dok oni pričaju i ubeđuju sami sebe, ti zivis i uzivas
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
13.marta podneo zahtev za raskid, sad me zvali i ponudili Neo Neo 1350 din 24 meseca, prihvatio brže od brzine svetlosti 😁
Pre sam bio na A1 moćnoj tarifi.
Mene zvali pre 10 minuta iz A1, podneo sam zahtev pre dva dana kako sam i pisao ovde. Nudio mi je neoneo za 2300 ja pitao za 50% kaže da ne može to da mi ponudi i rekao sam mu nakon toga da potvrdi zahtev, istrajan sam izgleda da pređem u Ye(be)ttel ako mi ne daju 50% pa to mi je. Svakako će total data ispasti 2100 pa se ne brinem previše.
 
Po drugi put im šaljem isti zahtev da mi vrate pare a ja njima telefon, i opet isti odgovor. Ovog puta samo ispravili to da mi brišu ugovornu obavezu. U prvom odgovoru su hteli da me prebace na prepaid.
Ako neko ima ideju neka napiše kome dalje da uputim žalbu za vraćanje novca?
Pokušaću da ovo isteram do kraja
pises ovde inspektoru za telekomunikacije

[email protected]
 
Po drugi put im šaljem isti zahtev da mi vrate pare a ja njima telefon, i opet isti odgovor. Ovog puta samo ispravili to da mi brišu ugovornu obavezu. U prvom odgovoru su hteli da me prebace na prepaid.
Ako neko ima ideju neka napiše kome dalje da uputim žalbu za vraćanje novca?
Pokušaću da ovo isteram do kraja
Verovatno cu i ja dobiti takav odgovor. Da se uključi inspekcija kao što neko reče. Javi svakako sta se desava i ja planiram da se ćeram da njima.

Pitanje za nekog od kolega koji su ranije vratili uređaj na ovaj način - jel imate neki ugovor o tome možda ili nešto, da prekrijemo podatke i da im šaljemo kao primer da se na taj način već rešavalo? Bez obzira što je bilo pre 2 god, zakon je isti ostao.
 
I mene zovu već peti put sa istom pričom. Prvo pitaju da odobrim u fazonu "Plaćate redovno jel da?", i kreću odmah da pričaju o ponudi post paid paketa od par GB za 600 din. Danas su promenili ploču i spomenuli 50% na postpaid pakete tako da verujem da im je to nova instrukcija. I pošto sam ja već na Neo Surf, to im uvek i kažem. I uvek kada se kao malo zabune što nisam na prepaidu, pa zatim pitaju da li imam nekoga da je na prepaidu da im ja praktično pomognem u poslu kojim se bave i dovedem korisnika da potpiše ugovor. I uvek sam prvo pomislio -bože da li imaju kompjuter ove žene i kako ne vide da sam već na post paidu kada me 5 puta zovu za par nedelja. Biće da je to što ti reče neka agencija koja nema uvid u A1 sistem i radi po nekom spisku koji nije ažuriran.
Da, i meni su nudili danas tu tarifu od 600 din sa par GB, nisu napomenuli kako se tačno zove, a kada to odbijem, onda pređu na Neo surf prvu godinu 50% 🤣 Kao vidimo da je nova kartica, mislim se prešao 2019te iz mts-a u A1 al dobro, nova je na pripejdu🤣 Zovu sa 060 brojeva, i uvek je drugi broj u pitanju. Ako ima neki agent da nudi Neo Neo na 50% , tu sam za saradnju 😊
 
E to je baš ta pričica.
Ja sam se toliko spremio bio za prepaid da sada na postpaidu evo mesec dana će proći na Neo Surf i potrošeno svega manje od 2GB. Šta ljudi sa Neo Neo rade da mi je znati :unsure:
 
E to je baš ta pričica.
Ja sam se toliko spremio bio za prepaid da sada na postpaidu evo mesec dana će proći na Neo Surf i potrošeno svega manje od 2GB. Šta ljudi sa Neo Neo rade da mi je znati :unsure:
Ja uvek imam potrošnju preko 40GB :)
 
Ok ali koji je vaš izvor potrošnje toliko interneta?
Možda je i to nekome dobra i korisna informacija ako razmišlja koji paket da izabere i koja ponuda je odgovarajuća.

Recimo ja sam koristio dodeljeni Deezer na yetelu i youtube premium sa ugašenim ekranom na slušalicama pre i nakupilo se po 9 GB max mesečno. Od kako sam iskoristio savete za uštedu podataka, prešao na spotify gde sve skinem da ne koristi striming i ne koristim youtube, eto kako se istopila potreba za internetom van kuće.
 
Pa generalno meni je internet uvek upaljen i nikad se ne kačim na wifi mreže van kuće, uvek sam dostupan na viberu / whatsapp-u. Najviše srknu instagram i tiktok koje koristim kada sam u prevozu / čekam prevoz. Umem i netflix da upalim kada upadnem u neku gužvu pa odgledam deo neke serije da brže prođe vreme. Zatim stiming muzike. Ne volim da mi je muzika skinuta na uređaju, jer em što zauzima prostor, em što često slušam nešto novo. Spotify sam namestio da kešira do 2GB max pa onda on taj prostor koristi kako treba. Mape umeju malo da istroše neta, a ovo ostalo se nagomila npr sad gledam pretraživač istrošio 5GB za ovaj obračunski period. A tu su i sve ostale aplikacije koje koriste net :D
 
Pa ima ljudi koji odu na Adu, legnu na plazu, insta, tik tok, podkast neki na tjubu od sat, sat i po i sprze brdo giga za dan.. Pa ima slucajeva zabaguje kuci wifi pa opet imas net u tarifi. Pa krenes na put.. 2 sata nakacis se slusas nesto itd.. Meni licno je neo neo skroz ok.. A naravno ziveli smo i sa nokijom 3310, mozda i bolje 😀
Ostalo je jos 3 nedelje do isteka UO, Mocna tarifa je u pitanju. Za mene ovaj model definitivno nije, previse sam stedljiv.
Pogledajte prilog 434724
Jel mocna tarifa i dalje u ponudi A1 🙄?
 
Po drugi put im šaljem isti zahtev da mi vrate pare a ja njima telefon, i opet isti odgovor. Ovog puta samo ispravili to da mi brišu ugovornu obavezu. U prvom odgovoru su hteli da me prebace na prepaid.
Ako neko ima ideju neka napiše kome dalje da uputim žalbu za vraćanje novca?
Pokušaću da ovo isteram do kraja
 
Ostalo je jos 3 nedelje do isteka UO, Mocna tarifa je u pitanju. Za mene ovaj model definitivno nije, previse sam stedljiv.
Pogledajte prilog 434724
Što pak implicira da ne možeš ni sa 5, a 10GB ti je pak previše, ali svakako nisi na gubitku i opet bi se uklopio sa Neo Surf. Idealno ako ga dobio upola cene, mada nije čest slučaj, ako bi išao na obnovu.
 
Sredinom Januara sam na X platformi čitao od jedne naše gospođe cene mob usluga u Rumuniji. Ona godinama tamo radi.
U odnosu na cene naših operatera tamo je neuporwdivo sve povoljnije.
Mi smo prezadovoljni kada iskamčimo 50 % popusta na ugovor a u Rumuniji je bukvalno još 50% dole. Slično je kažu i u Bugarskoj. Sad zamislite zaradu "naših" operatera.
KARTEL
 
Bio sam jutros u poslovnici A1 u Stadionu, neka devojcica nije bas bila raspolozena za ponude, pa sam podneo zahtev za raskid u A1, uz ostanak na prepaidu i prelazak u drugu mrezu. Malo mi nije bilo jasno sto je napisala u zahtevu do sledeceg preseka, ali ako je to uvaljivanje za uplatu jos jedan mesec, eto mene iz principa u Yettelu 😂 Kaze da popuste u poslovnicama ne mogu da daju, nemaju ovlascenje, jer sam pitao za Neo Neo i 50% da skratimo proceduru maksimalno i odmah potpisemo 😂 Videcemo rasplet uskoro 🙂
 
Da li je neki pokusao da prenese broj u drugoj mrezi nakoj sto je prebacen na pripejd?

Ja sam jos na pocetku samo podneo zahtev da me prebace sa post na pripejd ali nisam napomenuo da broj bude slobodan za prenos, sad ne znam da l uopste da poksavam prenos u drugoj mrezi pre nego sam 60dana na pripejd.
 
A1 Bugarska Postpaid:
PaketCenaBG minutiBG SMSInternet (5G)EU/EEA internetDodatne usluge
Unlimited S26lv 1560dinneograničeno01GB + 2Mbps*15GB6 + 1**
Unlimited M35lv 2100dinneograničeno05GB + 10Mbps*21GB6 + 2**
Unlimited L43lv 2580dinneograničeno025GB + 100Mbps*25GB6 + 2**
Unlimited Ultra68lv 4080dinneograničeno1000neograničeno42GB6 + 3**
* Nakon potrošenih GB po punoj brzini, brzina se limitira na navedenu brzinu i količina podataka nije ograničena
** Prva cifra je broj osnovnih dodatnih usluga, druga cifra je broj premium dodatnih usluga

Cene su van bundle ponude - bez kućnog interneta i Xplore TV.
 
Ja stvarno ne razumem zašto ste zapeli da budete na pripejdu ako već želite da prenesete broj u drugu mrežu ??!
Zar nije jednostavnije da raskinete ugovor i ostanete na postpejdu bez UO do prenosa broja u drugu mrežu ??
 
U odnosu na cene naših operatera u Rumuniji je neuporedivo sve povoljnije.
i usluga je mnogo kvalitetnija. Dok je Exe Net za optiku vukao link od Bugarskog A1, imali smo IPv4 statičke adrese (doduše sa periodičnim promenama od otprilike barem 6-9 meseci) i nizak ping. Supernova je to unazadila i primenila rutiranje do servera na NBGD pa je ping veći i do 3x. Džabe IPv6 adrese kad je to čisto mazanje očiju!
 
Nazad
Vrh Dno