Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Danas zovem korisnicki servis i pitam kako da predjem na pripejd.
Kaze devojka iz podrske da mi istice ugovor 04.11.(sad gledam na sajtu,pise 03.11.)
Elem,kaze ona da mogu tada da predjem na pripejd ali placam uslucu ceo mesec i koristim paket do kraja obracunskog perioda tj do preseka(17. u mesecu).
Pitam je sto da koristim do kraja obracunskog perioda kad meni istice 4.?
Kaze da tako ide. Imam opciju da raskinem 17.10. tj predhodni obracunski period i da od tad do 4.11. placam razliku za paket ali nemogu da ga koristim. Znaci placao bih postpejd paket od 17.10-04.11. a bio bih pripejd.
Nikako mi nije jasno, ako mi ugovor istice 04.11. sto bih ja imao obavezu bilo kakvu prema njima a kamo li do kraja obracunskog perioda u tom mesecu?
Moguce li je da je to neki pasus sa sitnim slovima na ugovoru koji obicno ne citamo?
Ili tako mora sto zadrzavam broj?
Imaš opciju da od 4. do 17.11 platiš razliku po punoj ceni ili da 3. podneseš zahtev za prelazak pa te oni prebace istog dana ili sutradan, gde bi svakako platio ceo obračunski period.
Pa zato sto ne citas Opste uslove i sto sam prelazak nije instant, ako podneses zahtev po isteku UO normalno da ces da cekas, ako podneses 2-3-4 nedelje ranije (da hoces prelazak odmah po isteku) bice odmah.
Evo ja sam pročitao i ništa od ovih zavrzlama nije spomenuto od člana 16 pa nadalje. Pitao sam i ja sve isto, ugovor mi ističe 10.11 i rečeno mi je da dođem pre 5. odnosno 4. i pošto je subota, od 6. do 10. prežalim što ću biti na pripejdu da ne bi plaćao punu cenu za novembar koja je troduplo veća.
 
Evo ja sam pročitao i ništa od ovih zavrzlama nije spomenuto od člana 16 pa nadalje. Pitao sam i ja sve isto, ugovor mi ističe 10.11 i rečeno mi je da dođem pre 5. odnosno 4. i pošto je subota, od 6. do 10. prežalim što ću biti na pripejdu da ne bi plaćao punu cenu za novembar koja je troduplo veća.
Ocigledno nisi
a1.png
 
Koliko vidim pitanje je bilo zasto naplacuju od 4. do 17. ako ugovor istice 4. i da li je zbog sitnih slova. I odgovor je da normalno da naplacuju jer to stoji u Opstim uslovima i da mora ranije da podnese zahtev
 
Bahahha prelazim u A1 i par sati kasnije me zovu iz MTS-a i nude mi paket manje povoljan od A1. Onda su me pitali kakva ponuda bi mi odgovarala, al' me smara da se bakcem vise s njima. Too little, too late.
 
Jel to A1 raskinuo roming ugovor sa Grčkim operatorima NOVA(WIND) i COSMOTE? Prosle godine sam mogao da se kacim na sva tri grcka operatora, u avgustu ove godine na COSMOTE i Vodafone i sad sam trenutno opet u Grčkoj i mogu samo Vodafone. Jel znate nesto o tome?
 
Evo meni preferred Vodafone, ali juče na jednom mestu se automatski prebacio na Cosmote kad je Vodafone izgubio signal.
Šta bude kad probaš da se nakačiš?
 
Evo meni preferred Vodafone, ali juče na jednom mestu se automatski prebacio na Cosmote kad je Vodafone izgubio signal.
Šta bude kad probaš da se nakačiš?
Unable to connect. Selected network (GR COSMOTE) not available. Isto i u Makedoniji nece da se nakaci na Telekom MK. Meni licno ne smeta nego samo pitam.
Greska, ipak uspeva na Cosmote iz 4. pokusaja
 
Dobio sam opciju za Wifi calling.. Od kad je to moguce na A1?
 

Prilozi

  • IMG_1556.png
    IMG_1556.png
    77.6 KB · Pregleda: 103
Nije još tj. ne radi, ali je A1 sa novim carrier bundle-om u iOS 17 omogućio u opciju u podešavanjima
 
Kako da dođem do agenta prodaje za tarifu neo neo za 1250 dinara.
 
Kada mi je trebalo, u februaru ove godine, niko živ nije davao vaučer. Ni poslovnice, ni online, ni virtuelna prodavnica, ni agenti....Niko. A navodno su postojali. Kao neko mitsko biće. Svi su pričali o njemu a niko ga (vaučer) nije video, a kamoli dobio.
 
Nisam upućen baš, te vaučere su delili agenti?
 
Ima forma za prenos broja na njihovom sajtu, ostavi broj i sačekaj da te pozovu. Onda traži odgovarajuću ponudu, konkretno neo neo tarifu sa 50% popusta da bi preneo broj kod njih. Meni su tada rekli da će mi se javiti agent prodaje pa sam posle par dana sa njim dogovorio uslove.
Ja sam dobio ovaj popust za prenos dva broja iz mts-a početkom maja, da li je još uvek moguće dobiti ne znam.
 
Da li može neko da mi objasni pošto neki kažu jedno,neko drugo a neko ne zna.Naime ističe mi UO 22.10 i verovatno cu prebaciti broj u Yettel zbog bolje ponude.Međutim presek mi je 17.10 za placanje (znaci ostace mi 5 dana plus dva-tri u prenosu).Da li se javljam u yettel 22.10 kad istice UO ili A1 ima pravo da me drzi fo 17.11 zbog narednog preseka ili tu razliku od par dana kasnije platim a da mi A1 ne pravi problem?
 
Jel moguce promeniti period preseka u A1? Mnogo me nervira sto mi je racun van ostalih racuna.
Kada sam potpisivao prosle godine ugovor receno je da ne mogu da promenim presek.
Supruga mi kaze posto je ona 10+ godina u A1 da je ona tako u pocetku bila ne nekom bezveze preseku i onda posto je placala raune uvek u periodu od 1-10 trazila da promene i oni promenili.
 
Jel moguce promeniti period preseka u A1? Mnogo me nervira sto mi je racun van ostalih racuna.
Kada sam potpisivao prosle godine ugovor receno je da ne mogu da promenim presek.
Supruga mi kaze posto je ona 10+ godina u A1 da je ona tako u pocetku bila ne nekom bezveze preseku i onda posto je placala raune uvek u periodu od 1-10 trazila da promene i oni promenili.
I ja sam svojevremeno trazio i nisu dozvolili tipa kako si poceo mora i dalje
 
Moguće je, samo što je presek prvog u mesecu popunjen tj. on ne može da se izabere.

Edit: pokušajte u drugoj poslovnici, majka je menjala presek više puta :D, ja sam 25./26. od kad imam broj kod njih
 
Samo oni nisu sposobni da optimizuje sistem za naplatu da svima generiše račune za kalendarski mesec.
 
6 meseci se dobija besplatno i bez tih kodova pri prenosu broja.
 
Nazad
Vrh Dno