Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pored obicnog Net Protect i Net Protect Max sad ima i Net Protect Plus? Jel znate nesto o tome?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230726_171730_Google Play Store.jpg
    Screenshot_20230726_171730_Google Play Store.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 160
Istekao ugovor na broju koji koristim za firmu (Neo Biz 8 za 1500din mesečno) i dobio sam ponudu da obnovim ugovor sa novom tarifom "Neo Biz Connect" po "specijalnoj" ceni koja je 85 dinara niža od redovne.

Ne znam šta sam očekivao kad su mi poslali personalizovani link sa ponudom "samo za mene", ali kad sam video kakav sam "popust" dobio sam mislio da me neko zeza :)

Screenshot_20230727_140549_Samsung Internet.png
 
Ovaj A1 je bas propao u odnosu na to kada je bio Vip. Elem,nismo imali struje u selu od 20 do 2 do pola 8 danas. Za svo to vreme imao sam samo 2G jer im je bazna stanica otisla po drugi put za manje od nedelju dana. Nema veze sto oko nje imaju solarne panele. Bez struje nema ni signala. Koristio sam ih 6 godina dok su bili Vip i uvek sam imao pun 4G signal imalo struje ili ne.
 
Neću da ih branim ali ako su imali problema prethodno. Ne verujem da su opravili uopšte. Verovatno su direktno povezali minimalno opreme da radi samo ... Zato kad je nestala struja nije radila. Zato je problem ako si u rejonu gde imas samo jednu BS a da ne može nijedna druga da te preuzme.
 
Njihova bazna stanica gleda direktno na moju kucu (deli nas 1 km). Sledeca je u Mladenovcu a od nje me deli 15ak km. Jedino je na tavanu hvatao 2 crtice 4G koje nisu mogle da izvuku ni 7 mbps. Sad kada sve radi,4G+ meri 73,1 mbps sto je odlicno ali dzabe kad se sve raspadne kada nema struje.
 
Ovaj A1 je bas propao u odnosu na to kada je bio Vip. Elem,nismo imali struje u selu od 20 do 2 do pola 8 danas. Za svo to vreme imao sam samo 2G jer im je bazna stanica otisla po drugi put za manje od nedelju dana. Nema veze sto oko nje imaju solarne panele. Bez struje nema ni signala. Koristio sam ih 6 godina dok su bili Vip i uvek sam imao pun 4G signal imalo struje ili ne.
Slažem se, zato na vreme otišao od njih dok nisu promenili na A1. Sad su im i cene jake
 
Sad je bilo koja neo 23 tarifa besplatna prvih 6 meseci. Bolje bi bilo da su smanjili cene ili ubacili nesto drugo.
 
Nema više cena dole ljudi, sve ovo je prepakivanje da deluje jeftinije.
Sigurnim koracima sustižemo EU. Po cenama.
Ako želite "uštedu", kupujte ono što vam treba ili što morate: minute ili sms-ove ili gigabajte i to u količini koja vam treba za tih 30 dana.
Umesto da vas "pecaju" sa "neograničeno".
 
Za svakog ili samo ko prenese broj ili ko produzi ugovor?

strana 16. iz donjeg pdf-a (Cenovnici su objavljeni dana 01.08.2023. godine.)

PROMOCIJA: 6 meseci bez naplate mesečne pretplate za nove korisnike za tarifni paket NEO 23 uz promociju Joy, Travel ili Protect.
Svi novi pretplatnici koji se u periodu od 01.08.2023. do 30.09.2023. odluče za tarifni paket NEO 23 uz promociju Joy, Travel ili Protect uz ugovornu obavezu od 24 meseca bez kupovine
uređaja ostvaruju pravo na 100% popusta na cenu mesečne pretplate tokom prvih 6 meseci od dana aktivacije odabranog NEO 23 Joy, Travel Ili Protect paketa . Nakon isteka prvih 6
meseci, pretplatnik plaća promotivnu cenu mesečne pretplate bez kupovine uređaja za odabrani NEO 23 tarifni paket u iznosu od 1.799 RSD sa izabranim elektronskim računom tj u
iznosu od 1.849 RSD sa izabranim papirnim računom. Nakon isteka 24 meseca, Pretplatnik plaća punu cenu mesečne pretplate za NEO 23 tarifni paket, koja iznosi 2.999 RSD sa
izabranim elektronskim računom tj. 3.049 RSD sa izabranim papirnim računom. Promocija je dostupna fizičkim licima, novim Postpaid korisnicima i korisnicima koji prelaze u A1 mrežu iz
mreža drugih operatora. Promocija je dostupna i novim poslovnim korisnicima na rezidencijalnim tarifama (do 9 SIM kartica) koji se opredele samo za tarifni paket NEO 23 uz Joy
promociju, a ne važi uz NEO 23 Travel i Protect promociju
Prva rečenica bi značila svi novi na tarifnom paketu a druga već favorizuje one koji si novi A1 pretplatnici.
U tom slučaju možda ih treba cimati prelaskom na pripejd pa onda na postpejd. Ili pređeš u Y. ;)
 
Prva slika Globaltel (odnosno A1) 4G+ - 2 crte signala), druga Yettel 4G+ - takodje 2 crte signala. Nisam znao da se Telenor ovako srozao od kad su promenili ime.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230801_142212_Chrome.jpg
    Screenshot_20230801_142212_Chrome.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 72
  • Screenshot_20230801_142435_Chrome.jpg
    Screenshot_20230801_142435_Chrome.jpg
    30 KB · Pregleda: 125
Nije se srozao nego se urozao ali to smo vec prezvakali.Cak je i nada iscezla.:p
 
Sve zavisi kakav ugovor operater ima sa Ookla, opterećenje čvorišta, da li je korisnik post ili prepaid, podešenja opreme na tom predajniku ...
*ja sam iskusio da se kod njih ta merenja favorizuju

Npr kod kuće mi Yettel samo noću daje 4G+ , danju je 4G. I da A1 je isto jači kao kod tebe, pošto imam dual-sim. Predajnike imaju na istom stubu.
Ali , uvek ima ali, dokle god net ma koje brzine ispunjava moje prohteve (čitaj sve teče glatko) - baš me briga da li je brzina: 20, 50 ili 150 Mbps.
Youtube ide glatko, upload fajlova ide vrlo dobro, Instagram radi brzo, Whatsapp/Viber nikad ne štuca.. (pričam o Yettel).

Tako da me baš briga kako oni balansiraju svoje resurse dokle god mene ne oštete. Par sekundi života za upload//download ću im oprostiti.
 
Poslednja izmena:
U A1 na neo 3 tarifi sam bez telefona pod ugovornom obavezom do jula sledece godine. Dobio sam kao benefit 6 meseci neogranicenog interneta. U koliko resim da sada predjem u drugu mrezu koliko bi me to kostalo? Ako neko zna moze li pomoc.
 
Placas ili 12 meseci do kraja ugovora ili 12 meseci do pune cene promocije (tipa ako si imao 12 meseci po 1 din. a puna cena je 500 din. ti placas ,12x499 din.). Dakle biras sta je povoljnije za tebe.
 
Jel se zna koliko je mrtav net izmedju prepaida i postpaida kad se prebacuje? Rade pozivi i sms ali ne radi internet?
 
Jel se zna koliko je mrtav net izmedju prepaida i postpaida kad se prebacuje? Rade pozivi i sms ali ne radi internet?
Ispod sat vremena je trebalo da proradi. Sad pitanje. Jel zna neko sta je sa viberom? Jel do A1 ili do Vibera? Ceo dan ne salje slike kako treba....
 
Nema više cena dole ljudi, sve ovo je prepakivanje da deluje jeftinije.
Sigurnim koracima sustižemo EU. Po cenama.
Mismo pretekli odavno EU po cenama
50GB + minuti i sms neograniceno 30 dana za 7 eura u IT
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-08-05_20-06-56-945.jpg
    viber_slika_2023-08-05_20-06-56-945.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 92
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    490.7 KB · Pregleda: 84
Kako nismo?!?! 100k 🐏🐑🐑✂️✂️ je odabralo najskuplje i najlosije "Vau polu" tarifu do sada. Dobijes Deezer 12 meseci, umesto 24, stite te od necega sto je njihov propust (taj protect dodatak je posebno merilo sisanja), i u trecem dobijas roaming po paprenoj ceni koji se potrosi u Balkan zoni... smesno!!! Da su pola od tih navodno 100k trazili NeoNeo za te pare mogu da razumem ali ovo, nesto ne valja definitivno...
 
Kako nismo?!?! 100k 🐏🐑🐑✂️✂️ je odabralo najskuplje i najlosije "Vau polu" tarifu do sada. Dobijes Deezer 12 meseci, umesto 24, stite te od necega sto je njihov propust (taj protect dodatak je posebno merilo sisanja), i u trecem dobijas roaming po paprenoj ceni koji se potrosi u Balkan zoni... smesno!!! Da su pola od tih navodno 100k trazili NeoNeo za te pare mogu da razumem ali ovo, nesto ne valja definitivno...
To je zato sto se prodaje to. Ko porsche sto ima kajen da mi možemo da vozimo 911 Gt. E tako ovde imamo 100 000 na neo 23 da bi nas 1000 sa foruma moglo da koristi neo neo. To je uvek bilo i uvek će biti. Nema tu sta da se čudi. Jedino A1 sto je nagazna mina za roaming za razliku od mtsa koji ima limit i telenora sto ima auto roaming dodatak za roaming ako se nakaci na ino mrežu. A1 je za sada jako opasan za korisnike. Mada cujem navodno da imaju zaštitu i oni na 20ak hiljada. Ali nisam siguran. a i to je realno puno....
 
Vau Neo 23 Travel, UO na dve godine, a dobije se 23 dana osiguranja i 23gb roming neta. Ajde Net i ok, ali ako je 20 dana minimum odmora godisnje, kako 23 dana osiguranja 😎 dogodine, 24? 🤓😀
 
Da li neko ima savet, ili zna, koja je procedura kada korisnik premine, a ima ugovorenu obavezu, sa uredjajem, koja nije istekla?
Aparat i broj se vise ne koriste.
Hvala unapred.
 
Istekao mi ugovor u MTS-u, i razmisljam da predjem u A1. U MTS-u ima paket Omorika 25 koji bi me izasao 2000din mesecno. U A1 bih uzeo Neo23 travel, izasao bi me 1350din mesecno. Kod A1 bih imao i 23gb data u roaming-u sto mi znaci, ali nije bas presudno.. Da li da prelazim u A1, ima li skrivenih z.....cija koje bi me ocekivale?
 
Da li neko ima savet, ili zna, koja je procedura kada korisnik premine, a ima ugovorenu obavezu, sa uredjajem, koja nije istekla?
Aparat i broj se vise ne koriste.
Hvala unapred.
Imali smo, na žalost, u porodici ovakve slučajeve. Svaki put smo sa pratećim dokumentima prekidali UO bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno