Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pisao sam vec za obnovu kod A1 postoje dve razlike u odnosu da druge operatere.
Prva je da popust pocinje od preseka ne od datuma potpisivanja ugovora. To jos i ima smisla.
Druga razlika je da ako potpisete novi ugovor a stari nije jos istekao, ugovor vam traje dve godine plus vreme koje je ostalo do isteka starog ugovora.
Ono sto je po meni neposteno sto se ugovor produzi ali se brise popust koji ste imali. Na taj nacin dodjete u situaciju ako ste tri meseca ranije potpisali nov ugovor kad prodje dve godine imacete tri meseca po punoj ceni ako ne potpisete novi ugoor.
Meseci ostaju ali popust ne. Ako su vec tako osmislili trebalo bi da poust vazi 24meseca plus vreme do isteka starog ugovora.
Nisam cak siguran da je to po zakonu ali ovde se time niko ne bavi.
Zastita potrosaca je na nivou savetovanja bez prave moci.
Ja sam u A1 i zadovoljan sam ali ne potpisujem nov ugovor do isteka starog. Prvi put nisam obratio paznju, moja gresaka, drugi put sam pricekao da istekne ugovor i par dana pre preseka potpisao novi ugovor.
 
Uvek mi je muka kad treba da obnovim ugovor, gimnastika koju treba da izvedem da bih dobio neki benefit kao dugogodisnji korisnik....
 
Postoji li jos negde link ka racunu sa IPS QR-om koji ovi pametnjakovici salju na sms? Ako se ne varam, kad hocu da platim racun preko a1 aplikacije ili online, moram da koristim karticu za placanje. Preko sms poruke salju racun koji poseduje IPS QR, a na sajtu daju da se skine racun koji nema kod, vec pise duplikat. Pa tako ako neko hoce da plati skeniranjem kod, mora da skine racun na telefon, prebaci na drugi uredjaj pdf, pa tek onda skenira. Druga opcija je da skine pdf, pa da hvata screenshot koda, pa da odradi upload u aplikaciju banke.

Oba slucaja su, razume se laksa, nego da se odmah da korisniku racun sa kodom da skine na sajtu i odmah skenira telefonom. :) Cak ga ne salju ni na email...
 
Hvala za info, meni iz nekog razloga uopste nisu poslali email, nema ga ni u spamu, pa cu videti sa njima zasto ne salju. Ovo je prvi racun nakon potpisivanja ugovora, pa moguce da nesto nisu dobro odradili.
 
Jeste uneta ispravna, sa njom se i logujem na sajt. Moguće da je problem, mada mi to nešto nema smisla, jer je ovo onaj prvi račun, od prelaska na postpaid do potpisivanja ugovorne obaveze.
 
Imam ugovor do 23.9,paket neo neo i telefon,
Zanima me da li mogu sad da otplatim telefon i da potpisem novi ugovor, ili moram da sacema 6 meseci pre isteka ugovora da bi mogao da uzmem drugi telefon
 
Da li neko zna na koju foru se dobijaju kodovi za popust na pretplatu ili telefon u a1?Screenshot_2023-01-25-17-04-12-919_com.opera.browser.jpg
 
Zasto je u A1 potrebno dati avans kada se uzima telefon? Da li zbog toga sto sam novi korisnik, oko godinu dana sam kod njih, ili im je to i inace praksa?
 
Zasto je u A1 potrebno dati avans kada se uzima telefon? Da li zbog toga sto sam novi korisnik, oko godinu dana sam kod njih, ili im je to i inace praksa?
Ako je skuplji telefon, tipa Iphone, Samsung Ultra ili preko 80k (po rečima lika iz poslovnice) kontaktira se kreditni biro, pa ako zadovoljavaš onda ne mora kapara.
 
Ako je skuplji telefon, tipa Iphone, Samsung Ultra ili preko 80k (po rečima lika iz poslovnice) kontaktira se kreditni biro, pa ako zadovoljavaš onda ne mora kapara.
Meni je proslo za s22u bez provere ali mislim da je to sto sam nekada imao i kucni net i 3 ugovor je ovo bio zaredom pa je zato proslo bez provere.Znam da mi je covek rekao da se vodim kao premium korisnik i jos sam uzeo 6 meseci pred istek uo.I posto nikad nisam zakasnio sa placanjem to je njima + sve je to video u sistemu.
 
Da li neko zna na koju foru se dobijaju kodovi za popust na pretplatu ili telefon u a1?Pogledajte prilog 372977
Ovaj kôd bi i meni lepo legao, ali nigde ne vidim ovu ponudu na njihovom sajtu, gde si ovo našao? Pretpostavljam da kôd dele tipa samo zaposlenima/prijateljima ili može da se dobije i ovako?

Edit: Vidim sad, ali ovo sve se odnosi samo na prenos broja. Koliko vidim nije u pitanju nikakav pravi kôd, već je dovoljno da na ovoj stranici započneš kupovinu:

 
Poslednja izmena:
Da li je neko uzimao preko online ? Kada ubacim u korpu izadje mi sledeće.Inace ima uredjaja na stanju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230123_144143_Messenger.jpg
    Screenshot_20230123_144143_Messenger.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 25
Dobio sam kod u poruci da prosledim dalje ukoliko neko zeli da prenese broj, sto sam i uradio.
Zasto su mene odabrali i poslali mi, ne znam.
Skoro sam produzio ugovor, dugo godina sam kod njih.

Ukoliko drugar odustane, javicu ovde pa da neko iskoristi.
 
Ovaj kôd bi i meni lepo legao, ali nigde ne vidim ovu ponudu na njihovom sajtu, gde si ovo našao? Pretpostavljam da kôd dele tipa samo zaposlenima/prijateljima ili može da se dobije i ovako?

Edit: Vidim sad, ali ovo sve se odnosi samo na prenos broja. Koliko vidim nije u pitanju nikakav pravi kôd, već je dovoljno da na ovoj stranici započneš kupovinu:

Pitao sam i online i u poslovnici rekli su mi da su kodove slali verovatno nasumicno, ja sam u postupku prenosa trenutno al bi mi kod dobrodosao, dobra je ponuda sa kodom :)
 
Upravo me zvala riba iz A1 na Yettel broj da mi ponudi da pređem kod njih na paket NEO surf po ceni od 750 din (redovna cena je duplo veća)
Otkad oni ovo rade? :oops:
 
Уф. Па, то је баш јефтино. Да ми понуде то, озбиљно бих размислио, иако имам лоше мишљење о квалитету ове мреже због сигнала и стабилности мреже. Ово је вредно ризика.
 
Ako neko ima promo kod a ne treba mu neka mi posalje na PM, meni rekose u poslovnici da su promo kod dobili ljudi koji su produzili ugovor u decembru. Meni treba zbog prenosa broja u A1. Hvala unapred :)
 
Уф. Па, то је баш јефтино. Да ми понуде то, озбиљно бих размислио, иако имам лоше мишљење о квалитету ове мреже због сигнала и стабилности мреже. Ово је вредно ризика.
Jeste super ponuda ali sam se ja obavezao Yettelu na vernost 🤣
E da, ako je neko dobio ovaj promo kod (a ne treba mu) neka mi šibne 🙏😄
 
Pisao sam vec za obnovu kod A1 postoje dve razlike u odnosu da druge operatere.
Prva je da popust pocinje od preseka ne od datuma potpisivanja ugovora. To jos i ima smisla.
Druga razlika je da ako potpisete novi ugovor a stari nije jos istekao, ugovor vam traje dve godine plus vreme koje je ostalo do isteka starog ugovora.
Ono sto je po meni neposteno sto se ugovor produzi ali se brise popust koji ste imali. Na taj nacin dodjete u situaciju ako ste tri meseca ranije potpisali nov ugovor kad prodje dve godine imacete tri meseca po punoj ceni ako ne potpisete novi ugoor.
Meseci ostaju ali popust ne. Ako su vec tako osmislili trebalo bi da poust vazi 24meseca plus vreme do isteka starog ugovora.
Nisam cak siguran da je to po zakonu ali ovde se time niko ne bavi.
Zastita potrosaca je na nivou savetovanja bez prave moci.
Ja sam u A1 i zadovoljan sam ali ne potpisujem nov ugovor do isteka starog. Prvi put nisam obratio paznju, moja gresaka, drugi put sam pricekao da istekne ugovor i par dana pre preseka potpisao novi ugovor.
To produzavanje nove ugovorne obaveze sa preostalim mesecima stare obaveze i to po punoj ceni tarife iz nove obaveze je definitivno nezakonito, ali to morate dokazati putem suda, sto nije ni brz ni jeftin postupak. Ja sam pokusao neposredno sa njima da resim posto je supruga potpisala takav ugovor ali ponavljaju tipske odgovore da je sve u skladu sa propisima i prosto se mora to podici na visi nivo, prijavim trzisnoj inspekciji i Ratel-u. Naposletku sam odustao. Ljudima koji se zeznu i potpisu takav ugovor, savetujem da traze raskid tog novog ugovora i onda bi trebalo da obracunaju razliku dobijenih popusta od dana potpisivanja do dana raskida (naravno i za to treba strpljenja i dopisivanja sa njima). A u svakom slucaju savetujem potpisivanje ugovora na daljinu, nemojte u poslovnici, onda imate rok od 14 dana da odustanete bez navodjenja bilo kakvog razloga i bez penala, i mozete lepo na miru procitati sta ste potpisali a i danas se sve bar moze naruciti online.
 
A da neko proba da ih kontaktira na Messenger da traži kod za prenos broja uz ovaj popust sa sajta?
 
Ја сам их контактирао и преко Месинџера, а малопре и преко опције "виртуелне продавнице" (опција где ти се, буквално, јавља радница из пословнице). Поента је да они то немају, већ да се то добијало у виду неких ваучера, најчешће уз обнову или узимања новогодишње тарифе, те да је једина опција да је неко кога знамо или ко хоће, да нам дају тај код.

Тако да, људи, ако имате код, а не треба вам, поделите овде.
 
Iz kog razloga mi na telefonu pise LTE na A1 a na mts-u je pisalo 4g? Isti telefon ista podesavanja. LTE je sporiji zar ne?
 
Poslednja izmena:
Iz kog razloga mi na telefonu pise LTE na A1 a na mts-u je pisalo 4g? Isti telefon ista podesavanja. LTE je sporiji zar ne?
Ukratko ne. Ja sam pre sedam godina imao telefon mogao sam da biram da li ce da mi pise LTE ili 4G. Sta mi se vise svidja. Verovatno softver ili nesto slicno....


A inace jel se kod dobija uz prenos. Ili ako imas kod da tek onda mozes prenos uz benefit?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno