Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

@vodka_commando

Nije bitno tvoje, moje, ili mišljenje pete osobe oko neograničenog interneta, poruka, poziva. Kada uđeš u Mts, Yettel, A1, SBB, Orion... potpisuješ ugovor, a taj ugovor nismo pisali ni ti, ni ja, niti peta osoba, već pravnici iz kompanije i oni znaju tačno na šta su se obavezali i na šta obavezuju korisnika a na nama korisnicima je da prihvatimo te uslove ili odbijemo. A1 (tadašnji Vip) nije precizno stavio u Neo Neo ugovor na koliko je max dozvoljeno uređaja da se deli net i koliko max može da se skine mega/giga/terabajta preko mobilnog a koliko preko hotspota.

Dakle, reklamirali su sve neograničeno a u ugovoru nisu jasno definisali šta znači neograničeno.

Otvori sajt https://a1.rs/privatni/postpaid/neoneo i vidi šta piše: Beskonačni internet, minuti i poruke su konačno tu. NEOgraničeni internet, minuti i poruke ka svima.

Dakle, ne može meni A1 da zabrani hotspot zato što im se tako može, niti može da zabrani zato što ti smatraš da sam prekoračio određenu količinu GB-a ili delio na dva ili četiri uređaja. Zato se potpisuje ugovor.

Zamisli situaciju u kojoj potpišeš Neo Neo i tebi znače razgovori i razgovaraš svakodnevno po par sati i A1 ti ukine jer smatra da si potrošio mnogo minuta na razgovore a u ugovoru nije definisano da li smeš da razgovaraš 24/7 ili samo tri sata na dan, a potpisao si beskonačno/neograničeno.

Najvažniji deo je da nakon potpisivanja ugovora teče ugovorna obaveza i ti plaćaš novcem uslugu koju si potpisao, nije besplatno pa da ostane na operateru/provajderu da li će ti isključiti i kada minute/poruke/net.
Uzalud objašnjavaš.
Dečko čas priča jedno, čas drugo.
Ti si imao probleme sa A1 , ja nisam imao probleme sa njima nikada. Ali, generalno, svi mi, napredni korisnici, imamo problem , sve dok je takvih, koji u jednoj poruci osporavaju, a u narednoj podržavaju rad provider-a i njihovu poslovnu politiku, (ne komentarima ovde na forumu, na forumu se ne dobijaju bitke)..već njihovim prosečnim razumevanjem i potrebama.
Mi, napredni korisnici, plaćamo njihove, ograničene pakete i potrebe.
 
Zovu me skoro svaki dan iz ove firme sto nude ugovore na prepaid broj. Jedno 5 brojeva se konstatno vrti mogu ti proslediti, i nude intarifu za 500 dinara. I jos nesto za 1000-2, to sam zaboravio.

Trenutno koristim normalnu intarifu za 1000, verovatno cu uzeti ovu za 500, kad istekne ugovorena obaveza za 5 meseci.
prosledi meni
hvala
 
Uzalud objašnjavaš.
Dečko čas priča jedno, čas drugo.
Ti si imao probleme sa A1 , ja nisam imao probleme sa njima nikada. Ali, generalno, svi mi, napredni korisnici, imamo problem , sve dok je takvih, koji u jednoj poruci osporavaju, a u narednoj podržavaju rad provider-a i njihovu poslovnu politiku, (ne komentarima ovde na forumu, na forumu se ne dobijaju bitke)..već njihovim prosečnim razumevanjem i potrebama.
Mi, napredni korisnici, plaćamo njihove, ograničene pakete i potrebe.
Ti očigledno nemaš kapaciteta da shvatiš poruke. Ja nisam podržao provajdera jer je tebi samonazvanom naprednom korisniku uskratio hotspot pa sada su ti svi drugi krivi jer ne možeš da spavaš. Nego sam ti lepo napisao da sigurno nisu uglasili hotspot tebi zbog nekog ko potroši malo već zbog tebe samog koji trošiš više. To ne znači da se slažem sa provajderom, već da se ne slažem sa tvojim stavom.

Sasvim drugo je da li se slažem sa provajderom, a ne slažem se ako su u ugovoru napisali da je internet neograničen, bez dodatnih začkoljica. U svakom slučaju ti ako misliš da ne poštuju ugovor, zahtev za raskid, pređi kod drugog operatera.

Nemoj da kukaš ovde kako su tebi krivi drugi jer ti je A1 zabranio da torentuješ preko mobilnog neta. Za to se žali u A1, Ratelu i Ministarstvu za telekomunikacije, i na kraju advokatu ako treba.
 
Nego sam ti lepo napisao da sigurno nisu uglasili hotspot tebi zbog nekog ko potroši malo već zbog tebe samog koji trošiš više. To ne znači da se slažem sa provajderom, već da se ne slažem sa tvojim stavom.
Neograničeno nema više ili manje. Neograničeno je neograničeno.

Za ta sitna slova koja se dodaju u ugovoru a ne nalaze se u reklami se po papirima (napisanim zakonima ; "papir trpi svašta") plaća kazna za dovođenje korisnika u zabludu.

Prevara


Član 208


(1) Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.
On što "kuka" kako ti tvrdiš, ne radi to iz svog ličnog interesa - i ako navodi sopstveni primer - već radi to u opštem javnom interesu jer sistem kako je namešten da njega neko uskraćuje za nešto za šta ima ugovor. Isto tako sutra može i tebe početi da uskraćuje...
Kako ne postoje ili su marginalizovane organizacije koje bi pomogle korisnicima u ovakvim slučajevima, na svima nama je da "ispravljamo krive Drine" a to znači pojedinačno trošenje raznih resursa poput vremena, novca... a da ishod nije izvestan zbog 300 pravnih začkoljica na kojima mogu da te sapletu ako ne uzmeš dovoljno dobrog advokata da vodi slučaj.

Da remiziramo:
A1 se ponaša vaćaroški, neprofesionalno i pre svega protiv-pravno i nije normalno pristajati na takvu "ponudu".
 
  • Like
Reagovanja: uji
☝️☝️
Ovaj korisnik je klasičan spamer.
Nadam se da će admin, posle prijave, da mu skrene pažnju da ne piše više gluposti i smišlja priče koje su u njegovoj glavi.
 
@SuperStarr
Pročitaj njegove prethodne postove i videćeš da on "kuka" ali umesto na operatera on se žali da je njemu uskraćen hotspot zbog drugih korisnika koji ne troše internet koliko on troši. On tvrdi da je ograničen hotspot na Neo Neo paketu zbog ljudi koji mesečno potroše 5,10 ili 15GB, zbog takvih korisnika on dobija stomačne tegobe, ne treba da koriste mobilni već da pređu na fiksni i da on određuje kako ko treba da koristi mobilni jer on finansira sve ostale. I sada svi bi trebali da imaju navike kao on da bi možda provajder promenio pakete. Ako ja kod kuće imam optiku, koja je neuporedivo brža i stabilnija od mobilnog interneta, zašto bih ja kod kuće skidao preko mobilnog neta kada mogu preko optike.
Njemu nije primarna žalba na provajdera nego na druge korisnike.

Ako provajder krši ugovor onda imaš pravo na raskid i pređeš kod drugog.
Kao naprimer kada je moj otac potpisao sa MTS-om Box 3 paket i nisu mu uveli uslugu 13 dana posle potpisa i postavljene opreme, 13-ti dan podnet zahtev za odustanak jer nisu pustili uslugu. Čak su pokušali da naplate 48.000 dinara na osnovu štete zbog odustanka od ugovora. Usledila je moja žalba Ratelu i Ministarstvu za telekomunikacije, gde je navedeno da usluga nije puštena i da je odustanak izvršen u roku od zakonskih 14 dana. Posle nedelju dana je MTS stornirao dugovanje i odobrio odustanak bez penala. Tu je kriv bio MTS, i ja sam na MTS temi okrivio MTS, nisam okrivio korisnike koji nekada i mesecima čekaju optiku posle potpisa.

Naši provajderi jesu pilićari, ali zato moraš dobro da pročitaš šta potpisuješ i ako ti ne odgovara onda ne potpišeš ugovor. Ako provajder krši ugovor onda žalba i raskid pa pređeš kod drugog.
Na kraju krajeva može i kolektivna tužba ljudi koji su na NeoNeo paketu protiv A1.

Nisam ja branio A1, već se nisam složio sa njegovim stavom da drugima nameće svoje navike i način na koji on koristi telefon i da krivi druge korisnike jer je A1 pilićar koji ga je zavrnuo.
 
Neograničeno nema više ili manje. Neograničeno je neograničeno.

Za ta sitna slova koja se dodaju u ugovoru a ne nalaze se u reklami se po papirima (napisanim zakonima ; "papir trpi svašta") plaća kazna za dovođenje korisnika u zabludu.


On što "kuka" kako ti tvrdiš, ne radi to iz svog ličnog interesa - i ako navodi sopstveni primer - već radi to u opštem javnom interesu jer sistem kako je namešten da njega neko uskraćuje za nešto za šta ima ugovor. Isto tako sutra može i tebe početi da uskraćuje...
Kako ne postoje ili su marginalizovane organizacije koje bi pomogle korisnicima u ovakvim slučajevima, na svima nama je da "ispravljamo krive Drine" a to znači pojedinačno trošenje raznih resursa poput vremena, novca... a da ishod nije izvestan zbog 300 pravnih začkoljica na kojima mogu da te sapletu ako ne uzmeš dovoljno dobrog advokata da vodi slučaj.

Da remiziramo:
A1 se ponaša vaćaroški, neprofesionalno i pre svega protiv-pravno i nije normalno pristajati na takvu "ponudu".
To rade svi operateri i mozda je stvarno vreme da se vratimo na fixne telefone.
Evo udji na Yettelov sajt i vidi dodatne informacije na Total tarifi koja reklamira neogranicene minute.
Pisace ti da u slucaju potrosenih 5000 minuta Yettel zadrzava pravo da promeni nacin na koji uslugu naplacuje.
 
Da li je bilo dosta ili da krenemo sa brisanjem i poenima?
 
Moze li se normalno koristiti internet u zemljama zapadnog balkana gde je ukinut roaming?

Vidim da A1 nudi razne dodatke za surf, pa ne znam da li su mi potrebni.
 
Zemlje Zapadnog Balkana gde ti oni priznaju da trošiš iz paketa bez dodatnog plaćanja su Crna Gora, Bosna, Makedonija, Albanija i Kosovo. Za minute ti skida normalno iz paketa koliko imaš, a za internet u zavisnosti od paketa koji koristiš ali ti je dostupna otprilike trećina do polovine GB koliko imaš mesečno. Npr. na Neo 15 ti je dostupno 5GB da potrošiš, na Neo 5 oko 3.5GB, za NeoNeo 7GB i NeoNeo Max 9GB, preko toga plaćaš kao da si premašio mesečnu kvotu.
 
moze li prelazak sa neo 2 (999rsd) na Mocnu ili Neo15 sa aktuelnim promocijama? ugovor istice za oko 3 meseca
 
Pogledah Mocnu tarifu tj. krenuh da popunjavam online zahtev za prelazak u A1 i pise stavka uslov da je trenutni ugovor istekao ?
jel probao neko da se prebaci ali sa vazecim ugovorom? Istice mi ugovor za mesec dana a do sada nisam nikada podnosio i kobajagi zahtev kod drugog operatera, pa ne znam proceduru
 
Sacekas da ti istekne UO, tog dana podneses zahtev za prenos u drugu mrezu.
 
Pogledah Mocnu tarifu tj. krenuh da popunjavam online zahtev za prelazak u A1 i pise stavka uslov da je trenutni ugovor istekao ?
jel probao neko da se prebaci ali sa vazecim ugovorom? Istice mi ugovor za mesec dana a do sada nisam nikada podnosio i kobajagi zahtev kod drugog operatera, pa ne znam proceduru
Otkupis sadasnji ugovor, moze i to. Ali ako traje promocija i posle isteka tvog ugovora onda mozes i da sacekas.
 
Pre je bilo da "mogu da cuvaju" tarifu dok ti ne istekne ugovor, mozda toga ima i sada
 
Uspeo sam juce da dobije agenta i objasnila mi da bolje sacekam jer imam jos mesec dana i kada istekne podnesem, jer suprotno ima da me napenale iz mtsa za prevremen raskid ugovora.
 
Da li neko ima iskustva sa narucivanjem uredjaja preko A1 online prodavnice? Porucio sam Iphone 13 PM u subotu i od tada samo pise da je porudzbina kreirana. Pise na sajtu da se ceka do 3 radnih dana da isporuka stigne, ali porudzbina nije ni poslata kod bilo kog kurira. Da li je ovo kao fazon plati sad , dobijes uredjaj kad god?
 
Narucio sam ja bio mi11, stiglo tipa sutra, prekosutra. Ne secam se iskreno statusa porudzbine i to, nisam pratio
 
Мала помоћ,имам код Вип-а пакет Нео Све,или тако нешто,није онај са максималним нетом него до 10мб брзина...
Е сад,видим да добијам Дизер уз мој пакет и како се то активира? Где год уђем у апликацију не могу да нађем то.
 
Mozda imas problem kao sto sam ja imao, nisam imao u njihovoj app Dizer premium vec samo Family i nisam mogao da aktiviram, nazovi korisnicki servis pa ce ti namestiti, poslace ti u sms poruci aktivacioni link.
 
Mozda imas problem kao sto sam ja imao, nisam imao u njihovoj app Dizer premium vec samo Family i nisam mogao da aktiviram, nazovi korisnicki servis pa ce ti namestiti, poslace ti u sms poruci aktivacioni link.
Ja sam imao bag za family aktivaciju nije odma stigao sms za aktivaciju stigao tek posle par minuta i to je bilo to.
 
Sinoc:
-Kneginje Ljubice, kafic u prizemlju, prvo nema signala pa se pojavi Edge
-lokal na 25. maju, celo vece Edge ili jedna crta LTE

Danas:
-Kafic u Karadjordjevoj, Edge i to jedna crta

U pitanju je iPhone 13 pro ako je uopste vazno koji je uredjaj

Uvek sam ih branio sto se tice signala u Beogradu, ali ovo je stvarno dno dna, brze bolje sam pobegao iz Telenora zarad nekoliko meseci pretplate za dinar u A1 i sad se debelo kajem. Edge nisam video jos od Telenora i onih prepaid paketa Poruke, Prica i Posle 4 (okoreli forumasi ih se secaju).
 
Trenutno sam na intarifi oko 30 meseci bez ugovorne obaveze i želim da pređem na moćnu tarifu za 1500din sa 6 meseci za po 1din uz ugovor na 24m, jel to moguće?
 
Hahaha kakvi su ovo likovi majko moja, prvo pozovem A1 korisnički centar i oni mi kažu da ne može, nakon toga mi lik iz A1 u chatu kaže da može i da generalno može svako ko nije imao ugovor u A1 ranije, bez obzira da li dolazi iz neke druge mreže ili A1, sad opet pozovem korisnički i oni mi opet kažu da ne može, rekoh ajde lepo proverite to, ona kaže nemam šta da proveravam gospodine, ja rekoh bolje proverite i nakon 5min čekanja javlja se i kaže izvinjavam se, previdela sam bla bla bla...može. Znači cirkus koliko su smešni. Sutra idem do poslovnice da rešim to, ako mi i tamo budu rekli da ne može, gledaćete me na vestima u crnoj hronici 🤣
 
Trenutno sam na intarifi oko 30 meseci bez ugovorne obaveze i želim da pređem na moćnu tarifu za 1500din sa 6 meseci za po 1din uz ugovor na 24m, jel to moguće?
Meni u cetu rekli da moze samo da sacekam da mi istekne ugovor, napravicu se blesav pa cu desetak dana pre isteka ugovora da posaljem zahtev za prelazak
 
Nazad
Vrh Dno