Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ne znam da li je bilo, što se tiče raskida ugovora kod VIP-a:

Član 17
Ostali razlozi za raskid
Ugovor o Pretplatničkom odnosu takođe može da se raskine iz razloga
opisanih u daljem tekstu:

17.1. Pretplatnik može da raskine Pretplatnički odnos pisanim
obaveštenjem o raskidu poslatom Vipu preporučenom poštom.
Pretplatnik ne može da raskine Pretplatnički odnos u roku od 90 dana
od aktivacije SIM kartice. Raskid Pretplatničkog odnosa stupa na snagu
nakon proteka 3 obračunska perioda računajući od dana propisnog
podnošenja pisanog obaveštenja o raskidu Pretplatničkog odnosa od
strane Pretplatnika Vipu.


Opšti uslovi ugovora o pretplatničkom i korisničkom odnosu mobilne telekomunikacione mreže Vip mobile d.o.o
 
Da, ali ukoliko imaš paket sa opcijom od 25% popusta, i obavezao si se na 2 godine, tada će ti naplatiti sve pretplate unapred u odnosu na mesec koji si raskinuo !
Mada, imam prijatelja kome su nešto gadno zajebali u MTS-u, i sada ga terete za nekih 80.000,00 dinara, a čovek nije koristio karticu nekoliko meseci, pa je zato angažovao advokata, koji mu je rekao da niko nema pravo da ti naplati uslugu unapred, a da ti je nije pružio !
E sad, koliko je to sve istina, i koliko to prolazi na sudu, nemam pojma...
Videćemo, pa javljam šta je uradio baš po tom pitanju...
 
Pa da, ne moze da ti naplati unapred sve te pare, ali do isteka ugovora moras da platis sve u svakom slucaju. :)

Dakle ne gine mu mesecno da placa, a naravno ne da plati sve odjednom to je nebuloza teska.
 
Možda nisam dobro objasnio... U njegovom slučaju MTS je jednostrano raskinuo ugovor, a da nije obavestio ugovornu stranu, takoreći bez ikakvog saznanja oni su raskinuli ugovor, iako je korisnik potpisao i obavezao se na tu i tu pretplatu !
E sad, koliko sam ja njega razumeo, njegov advokat je izneo stav da MTS (da li to važi samo za MTS, i samo za ovaj slučaj, ili uopšteno, ne znam...) nema pravo da naplati buduće račune, jer nisu izvršili uslugu, odnosno njemu je ugašena kartica, i ne koristi ništa od usluge koju je trebalo da dobije do isteka ugovora... Da li bi to recimo važilo i za VIP, stvarno ne znam...
 
Da, ali ukoliko imaš paket sa opcijom od 25% popusta, i obavezao si se na 2 godine, tada će ti naplatiti sve pretplate unapred u odnosu na mesec koji si raskinuo !
Mada, imam prijatelja kome su nešto gadno zajebali u MTS-u, i sada ga terete za nekih 80.000,00 dinara, a čovek nije koristio karticu nekoliko meseci, pa je zato angažovao advokata, koji mu je rekao da niko nema pravo da ti naplati uslugu unapred, a da ti je nije pružio !
E sad, koliko je to sve istina, i koliko to prolazi na sudu, nemam pojma...
Videćemo, pa javljam šta je uradio baš po tom pitanju...

Kod Telekoma i Telenora kada si na postpejdu i nisi pod ugovornom obavezom, mozes raskinuti ugovor na kraju meseca, a kod Vip-a moras da najavis raskid tri meseca unapred ;)
 
Kod Telekoma i Telenora kada si na postpejdu i nisi pod ugovornom obavezom, mozes raskinuti ugovor na kraju meseca, a kod Vip-a moras da najavis raskid tri meseca unapred

Ni ovo nije tačno, kod Telenora možeš da raskineš ugovor u svako trenutku, možeš 5. u mesecu, i istog dana gase broj, i doći će ti račun za pretplatu samo tih 5 dana i ako si imao nešto van (parking, kviz i slično....)
 
Ni ovo nije tačno, kod Telenora možeš da raskineš ugovor u svako trenutku, možeš 5. u mesecu, i istog dana gase broj, i doći će ti račun za pretplatu samo tih 5 dana i ako si imao nešto van (parking, kviz i slično....)

OK ;) Kod vipa je to tri meseca :D
 
Da li se popust na pretplatu moze dobiti za sve tarife, ili samo za ove vece?
 
Verovatno za sve tarife vazi, u zamenu za 2godisnju vernost. (060/1234, opcija "0" za sve nedoumice)
 
Bilo bi extra kada bi VIP uveo neke novine, kao što ima recimo Telenor sa tarifom prenesi..
Primetio sam da mi čak i ostaju neke stvari poput free mb ili sms-a na mesečnom nivou..
Šta mislite ?
Ima li neko neku informaciju o eventualnom poboljšanju samih paketa ?
 
Bilo bi extra kada bi VIP uveo neke novine, kao što ima recimo Telenor sa tarifom prenesi..
Primetio sam da mi čak i ostaju neke stvari poput free mb ili sms-a na mesečnom nivou..
Šta mislite ?
Ima li neko neku informaciju o eventualnom poboljšanju samih paketa ?

Kad bi to uradili, bila bi veca seoba nego ona iz 1690.god pod Carnojevicem.
 
Bilo bi extra kada bi VIP uveo neke novine, kao što ima recimo Telenor sa tarifom prenesi..
Primetio sam da mi čak i ostaju neke stvari poput free mb ili sms-a na mesečnom nivou..
Šta mislite ?
Ima li neko neku informaciju o eventualnom poboljšanju samih paketa ?

Cekaj, ti bi sada hleba preko pogace? :)

Ako ne bude poskupljenja bice dobro..
 
Mislim kada bi uveli prenesi opciju u paketima, onda bi tek bila migracija na Vip. Ionako vec mnogo korisnika prelazi na isti.
 
Kad bi to uradili, bila bi veca seoba nego ona iz 1690.god pod Carnojevicem.

Haha... zanimljiva analogija :)
Pa i treba ljudi da emigriraju sa ostalih na jednu mrežu, a ta jedna treba da ponudi VRH najbolju ponudu :)))
Prenesi u okviru paketa --- što da ne :)
 
Haha... zanimljiva analogija :)
Pa i treba ljudi da emigriraju sa ostalih na jednu mrežu, a ta jedna treba da ponudi VRH najbolju ponudu :)))
Prenesi u okviru paketa --- što da ne :)
naravno da ne u tom slucaju ostao bi monopol... treba sto veca konkurencija...

ovo je isto kao da si rekao da svi treba da voze juga/punta
 
A ne, ne, nisam mislio na to (kao jedan operater, komunizam i ostala sranja)...
Nisam se lepo izrazio.
Ovako je trebalo otrpilike da bude:
Ukoliko bi VIP ubacio u svoje pakete i opciju prenesi (u naredni mesec preostale đakonije), tada bi jednostavno masnovno ljudi počeli da prelaze u VIP, jer bi tada i "zvanično" bio najbolji operater :)
 
kako kome, nemaju svi iste kriterijume odabira...
 
Mislim kada bi uveli prenesi opciju u paketima, onda bi tek bila migracija na Vip. Ionako vec mnogo korisnika prelazi na isti.

Zasto bi bila, ja sad pogledah na vipovom sajtu, losije su im tarife od telenorovih prenesi, a i zaokruzuju na pola minuta posle prvog minuta. Ili nesto propustam?
 
Da, ja mislim na stari ... ovo sa novim je stvarno budalastinja ... Jos kao iskoristi stvati u potpunosti lol :)

Nista na kraju ce jeftinije biti da pricamo preko neke bugarske ili rumunske mreze u romingu nego preko nasih provajdera :)
 
Jedno vreme je bilo jeftinije slati SMS za inostranstvo preko MtelBih mreze u granicnim podrucjima. Bez zezanja.. :)
 
Bio sam i na MTS i na TELENOR, ali od kad sam prešao na VIP, osećam se nekako lepše i mlađe :)
Ne želim da pričam loše o konkurenciji, ali VIP za sada vodi u svakom mogućem smislu..
Možda je subjektivno, ali meni tako odgovara :)
 
Da nije neko zvao call centar, da pita kada ce da im proradi servis za proveru troskova ? Ne radi vec 2 dana.
 
Baš htedoh i ja da pitam, ne može ni preko SMSa ni preko portala da se vidi stanje.
 
Meni jos ni racun nije stigao, posto mi je presek 10-og u mesecu. Ocito se nesto desava sa sistemom.
 
Konacno. Jos samo da obracunaju racun za prosli mesec najzad.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno