Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

VIP mi je generalno bio dobar, nisam imao nikakvih problema sa njima i bas zato sam hteo da se vezem na jos dve godine sa njima ali ako ja njima treba da dam 12k za telefon,a neki novi korisnik taj isti telefon plati 7k i jos uz njega dobije 5000 din popusta na pretplatu, onda ja stvarno ispadam budala ako pristanem na to. Ako tako budu hteli onda stvarno necemo saradjivati vise.
Da je ovo normalna zemlja kao sto nije onda bi postojeci korisnik trebalo da se vise ceni od novog, posebno ako u 6 godina koliko sam njihov pretplatnik svaki racun sam platio na vreme i cak prelazio racune.
A da ne pricam sto nas deru na cenama telefona koje su cesto slicne kao u prodavnici gde ga kupis bez ikakve ugovorne obaveze, a da ne ih ni ne poredim sa cenama novih telefona na oglasima.

A sad poredim VIP tarife sa 25% popusta i jednostavno nijedna ne moze da pridje MixNet L paketu u mt:s sa 50% popusta.
Da imam pare za neki novi telefon tj da ne moram da ga uzimam u VIP , istog casa kad mi istekne ugovor bih presao u mt:s, sto cu mozda i uraditi.
 
Poslednja izmena:
Imas kod vipa Dupli sadrzaj, mozda se nadjes u toj promociji za sve korisnike.

Generalno, ko nema lovu za fon mora da se proda kod operatera koji ga kreditira. Ili da koristi fon za koji moze samostalno da se pruzi.
 
Poslednja izmena:
Vip je zaista sramota po pitanju starih korisnika.Ja sam takodje stari korisnik vip-a,ali bezobrazluk prema starim koriscnima,nisam do sad video.
Pre par dana sam uzeo lumiu 920 koja je uz smart 700 kostala 40.000...a nova 50.000...nigde logike s vip-om...odavno sam ukapirao da su teski lopovi...
Lumiu sam uzeo najvise zbog windows phone-a,koji jako glatko radi i nije bagovit kao android
 
Trebalo je da uzmes preko oglasa za slicne pare, a uzmes VIP Dupli sadrzaj ili MTS 50% popust.
 
+1! Ja sam se pre dve godine zeznuo i dao 32k za LG Optimus 3D a posle nekih 2 nedelje sam na oglasima mogao da ga kupim novog sa 2 god garancije za manje para i reko sam vise me nece zeznuti, sad samo najjeftinije pa ako bas nevalja onda prodati i kupiti nesto bolje.

@Septimus: Nisam znao za tu promociju Dupli sadrzaji, to odlicno zvuci, razmislicu o tome, hvala.
 
Novi korisnik=novi broj, tj. samo za postojece brojeve ne vazi dupli popust, a mozete da uzmete nov iako imate vec drugi(e) brojeve.
 
Da razjasnimo:

Dupli sadrzaj: vazi i za stare i za nove korisnike
Dupla ekomotivacija: vazi samo za nove
"Jednostruka" ekomotivacija: moze za stare korisnike

Kakva zbrka ,)
 
Poslednja izmena:
Nema zbrke, novi VIP br, pa poruka svima- E ovo je moj novi br ili pravac MTS i 50% popusta...
Pa kad ostanu na 100 000 korisnika, doci ce im iz dupeta u glavu
 
@mašinac: Dupli sadrzaj je (skoro) isto što i 25% popusta, kad se preračuna. A to je duplo manje od 50% off u MTS-u. ;)
 
Poslednja izmena:
Da, kad poredimo koliko se paket placa a koliko se minuta/poruka/neta u njemu dobija onda mt:s opet pobedjuje jer im je paket jednostavno bolji. Ali tu je opet ono sto npr za 1390 din Smart 700 postaje zapravo Smart 1400, i onda u racunicu ulazi da ja ne saljem gomilu poruka sto znaci da bih imao vise smartova za razgovore, sigurno 1000 min a ostalo da bude za net i poruke.
Mada ne svidja mi se vise VIP bas zbog toga sto ne vode racuna o starim korisnicima, ali imam jos vremena do isteka ugovora pa cu odluciti.
 
Poslednja izmena:
^ dobro razmišljaš. Vip smart tarife imaju smisla za korisnike koji troše najviše jednu vrstu sadržaja paketa a daleko manje druge dve; na primer, kao što ti mnogo više trošiš minute a daleko manje poruke i megabajte - smart je pravi paket za tebe u tom smislu i bolje da ostaneš na Vip smart jer ćeš dobiti više minuta nego što bi dobio u MTS i uz popust.

Konačno, ako ti zatrebaju dodatni megabajti u smart paketu možeš vrlo lako da ih dokupis po veoma niskoj ceni što je plus koji ne nudi telenor uopšte a kod mts-a može da se aktivira samo jednom mesečno dok kod vipa nema ograničenja u broju aktivacija dodatnih megabajta u smart ili drugim paketima.
 
Evo sad gledam mt:s i sta kod njih mogu dobiti za 1400 din i evo jos jednom ispadaju bolji, u mt:s se,za do duse 200 din vise, dobija MixNetXL paket sa 1000 min, 3k poruka i 3GB neta, za (skoro) iste pare . Mnogooo bolje jer jednostavno onda ne moras da brines o nicemu jer (bar ja) ne mogu to potrositi. Sve vise mi se svidja mt:s.
 
^ Svi putevi vode u MTS -- dok ih ne prodaju. Imaju oni svoje silne bubice ali barem ne prave toliko značajnu razliku izmedju novih i starih korisnika, što telenor i vip prečesto rade.
 
Poslednja izmena:
^ Bas tako, mislim da cu ja na kraju ipak otici u mt:s kako mi se cini.
 
Poceo i owim da upoznaje Vip i fore sa Smartom ;)

Opet je tu bolji u odnosu na Smart700+1GB, Standard 700 i Dupli sadrzaj jer se za slicne pare, 1990din dobije 1400min, 1400sms i 1.4GB.

Naravno mts je nepre***iv sa 50% off i to na prastare cene paketa.
 
Poslednja izmena:
Evo moj primer:

Ja svake 2 godine menjam telefon i uvek uzimam neki high end koji košta oko 400e (jednostavno ne dajem više od toga) meni se isplati što mi vip daje 6 rata (jer nemam para da iskesiram odmah nego mi lakše ovako) i dobijam 2 godine garanciju i fiskalni račun (većinom je u oglasima uzet preko firme, pa nema ni fiskalnog, što znači nema ni garancije)

E sad pošto cu najverovatnije uzeti S4 izaći će me ovako uz moj standard 700:

19.000 unapred (24.000-5000) + 30.000 na 6 meseci. Znači rata 5.000

E sad pošto mi oko decembra ističe ugovor verovatno će pasti još cena, pa će biti i jeftinije... krastavac ja da imam 400e da iskesiram odmah, otišao bi u MTS i uzeo mixnet XL sa 50% popusta, ali krastavac kad nemam...
 
Trebalo je da uzmes preko oglasa za slicne pare, a uzmes VIP Dupli sadrzaj ili MTS 50% popust.

Imam neka negativna iskustva s MTS-om i nisam hteo da se upustam u vode s njima.
Znam da sam mogao za 100 eur. vise da uzmem lumiu bez ikakvih obaveza,ali to je max. novca sto sam mogao da iskesiram.
U principu,cela moja ulica,posao gde radim je pokreveno wifi-em,tako da MB koristim jako retko,SMS isto tako,jer mi se vise isplati da zovem.
Bice pred novu g. sigurno akcija,gde ce sadasnji modeli moci za mnogo manje pare da se nadju...tako je bilo i prosle i predprosle god.
 
Evo moj primer:

Ja svake 2 godine menjam telefon i uvek uzimam neki high end koji košta oko 400e (jednostavno ne dajem više od toga) meni se isplati što mi vip daje 6 rata (jer nemam para da iskesiram odmah nego mi lakše ovako) i dobijam 2 godine garanciju i fiskalni račun (većinom je u oglasima uzet preko firme, pa nema ni fiskalnog, što znači nema ni garancije)

E sad pošto cu najverovatnije uzeti S4 izaći će me ovako uz moj standard 700:

19.000 unapred (24.000-5000) + 30.000 na 6 meseci. Znači rata 5.000

E sad pošto mi oko decembra ističe ugovor verovatno će pasti još cena, pa će biti i jeftinije... krastavac ja da imam 400e da iskesiram odmah, otišao bi u MTS i uzeo mixnet XL sa 50% popusta, ali krastavac kad nemam...

Garancija važi i bez fiskalnog. Naravno uz garantni list.
 
^ meni su u mts-u rekli da garancija vazi uz fiskalni i zato su fiskalni račun priheftali za garantni list. ;)

Ne znam kako je u vipu jer nisam njihov korisnik.
 
Poslednja izmena:
Kod mene na garanciji iz Vipa je takodje zaheftan fiskalni racun.

@djilkosh: nisi ubacio u racunicu lovu od prodaje tekuceg fona :)
 
Poslednja izmena:
Garancija važi i bez fiskalnog. Naravno uz garantni list.

Ma jeste, ajde vi dezurni advokati iz raznih tema da nama slozite jedno pravno pismo, spremno za tuzbu ako ne privhate bez fiskalnog i ako traze ista vise od garantnog lista :)
 
Ma jeste, ajde vi dezurni advokati iz raznih tema da nama slozite jedno pravno pismo, spremno za tuzbu ako ne privhate bez fiskalnog i ako traze ista vise od garantnog lista :)

Mislim da je u nekom trenutku u Vipu bila omogucena reklamacija samo sa primerkom ugovora,mada neverujem da je i dalje moguce.
 
Da li je moguće koristi vip pospejd internet 1 mesec i koliko ranije treba podneti zahtev za raskid? Treba mi mobilni net na mesec dana, pa da ne bude kao sa ostalim postpejd ugovorima da mora još 1 mesec nakon raskida da se plaća (negde to pročitah, ne znam da li je još uvek aktuelno).
Cesto imam potrebe kao sto su tvoje, uvek biram MTS jer je raskid ugovora na dan raskida i to je to. Nikakvo uslovljavanje.
 
Danas mi je sa VIP korisnickog servisa javljeno da mi je odobrena Dupla ekomotivacija pri obnavljanju ugovora i da se javim u najblizu VIP poslovnicu.
 
Nema na cemu, prijatelju.. :) ;) ;)
Hvala na savetu :D
Sta si konkretno morao da ucinis za to, "pretnja" preko 1234 ili u poslovnici?

Konkretno ovo sto sam pisao na prethodnim stranicama ali nije na odmet da se ponovi da ljudi znaju kad se nadju u slicnoj situaciji.
Masinac je napisao(la):
Ponovo sam zvao korisnicki servis i uz sve ono od proslog puta ovog puta sam rekao da to sto oni govore da je dupla ekomotivacija samo za nove korisnike nigde ne pise na sajtu i da je to lazno reklamiranje sto je kaznjivo zakonom i da bi za to mogli da dobiju tuzbu, na sta mi je sluzbenik sa druge strane odgovorio da je najvise sto on moze da uradi da posalje zahtev da mi se odobri dupla ekomotivacija, i da cu biti obavesten o ishodu zahteva putem sms poruke i poziva kada se zahtev obradi, pa kao ako ne bude mogla da ta promocija onda bar neke druge pogodnosti za mene starog korisnika (koje ovako ne bih dobio jer ne daju nista).
...i evo par dana posle promocija je stvarno odobrena. A vodio sam i malu anti kampanju protiv njih na njihovim FB stranicama i Twitteru, da bi me u pocetku ignorisali i brisali mi postove ali su danas cak i na FB pitali da im posaljem broj da vide sta mogu da urade ali posto mi je vec stiglo obavestenje da je odobreno nije bilo potrebe da im saljem podatke.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno