Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Da li se može uzeti sim kartica iz ovog uređaja iz koji se dobija uz kućn internet,i ubaciti u neki uređaj tipa huawei prenostni ruter sa bateriojom koji takođe imaju u ponudi?
 
Poslednja izmena:
Istice mi ugovor za mesec dana, zvali me da pitaju da li cu da obnovim, rekoh ne znam. Trenutno sam na NEO 2 i malo mi je 2gb neta pa gledam sta mi je najbolje uzeti za oko 1000din mesecno. Vidim da imaju intarifu, al problem je sto nema sms-ova. Ona zmaj tarifa u MTS-u deluje super.

Kada otprilike pocinju promocije i da li ce ih biti kao prosle godine, ima li neko neki info?
 
Uzmeš Intarifu bez UO i aktiviraš dodatak 100 sms poruka za 59 dinara mesečno i teraš tako dok se ne pojavi neka bolja ponuda.
 
Počeli su rebrendiranje u A1... Za sada samo online račun strana na engleskom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
076dee3590d75c565cedb3a6e3fb0474.jpg
 
Poslednja izmena:
inace nece se menjati kartice posto nisu ni u mk samo je dobila svaka sim update da je promenjeno ime
a33e42dce30c1354542bbee3b8131b35.jpg

Ovo je slikano u romingu u srb i posle par sec prebaci na YU 05 sto je na 3310 oznaka za vip srb


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Počeli su rebrendiranje u A1... Za sada samo online račun strana na engleskom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
076dee3590d75c565cedb3a6e3fb0474.jpg

q17tPhy.png


Meni nije, i drugačiji je prevod (Paperless a ne Papierless (što je i nepravilno)).

A inače fazon mi je što je a1.rs usmeren na mtel servere (ne bosanski mtel nego bugarski) a ne na vipnet.hr kao što je običaj balkanskih a1 kompanija.

EsJULZO.png


https://www.rnids.rs/en/whois/a1.rs

https://ipinfo.io/213.226.6.10
 
Poslednja izmena:
Meni je interesantno da VIP i dalje "parkira" domen topnet.rs Pod tim nazivom su se prvo registrovali i dobili licencu za trećeg mobilnog operatora kad su ušli na naše tržište i koliko je meni poznato ovaj domen nikad i nije bio u upotrebi.

https://www.rnids.rs/en/whois/topnet.rs

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
U upotrebi je za intranet. SugarCRM koji koriste je na adresi https://uxcrm.topnet.rs. I mnostvo drugih servisa, koji se vide samo sa internog DNS-a. Pravi domen im treba da bi registrovali SSL kako bi CRM aplikacija radila i na telefonima i tabletima terenskih prodavaca, tj. da se izbegne MDM i Enterprise Root Cert.
 
Kolega sa posla produžio ugovor sa VIP-om. Dali su mu A70 i Neo5 uz 24 meseca UO za 3k mesečno. Čini mi se kao dobar deal, jer je A70 u mp-u oko 425 evra, tako da ga pretplata ispada negde oko 1k rsd mesečno.
 
Ako taj A70 košta u VIP-u 425e to ne mora da znači da mu je to MP cena tako da ova tvoja računica i nije baš tačna.U Mobicomu,dalje nisam tražio,taj telefon sa dve godine garancije košta 320e....Doduše za keš,mora se platiti kamata za kredit od 24 meseca...Mada nije loše prošao jer ga je taj telefon izašao 31200 a to je za 60e jeftinije nego na oglasima ako pretplatu računamo bez uzetog uređaja za NEO5 od 1700din.
 
Poslednja izmena:
Ako taj A70 košta u VIP-u 425e to ne mora da znači da mu je to MP cena tako da ova tvoja računica i nije baš tačna.U Mobicomu,dalje nisam tražio,taj telefon sa dve godine garancije košta 320e....Doduše za keš,mora se platiti kamata za kredit od 24 meseca...Mada nije loše prošao jer ga je taj telefon izašao 31200 a to je za 60e jeftinije nego na oglasima ako pretplatu računamo bez uzetog uređaja za NEO5 od 1700din.

Ne košta u VIP-u nego u MP-u sa uredno dobijenom garancijom i fiskalnim ;).
 
Da li je neko uspeo da VIP online tarifu prenese na neki pospejd ili pripejd?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Meni nije, i drugačiji je prevod (Paperless a ne Papierless (što je i nepravilno)).

A inače fazon mi je što je a1.rs usmeren na mtel servere (ne bosanski mtel nego bugarski) a ne na vipnet.hr kao što je običaj balkanskih a1 kompanija.

EsJULZO.png


https://www.rnids.rs/en/whois/a1.rs

https://ipinfo.io/213.226.6.10
nebitno je gde je domen trenutno... prazna je zona i nije ništa menjano od 2012.
kad bude potrebno promeniće...

>dig any a1.rs @8.8.8.8 +short
ns.mtel.net. sysadmin.mtel.net. 2012022401 3600 900 1209600 43200
ns.mtel.net.
ns2.mtel.net.
 
Istice mi uskoro ugovor u telenoru i posto su im tarife blagi horor preso bi na VIP intarofu bez ugovorne obaveze. Jel moze neko da mi objasni sta mogu da me zavrnu i zasto neki od vas poacaju 1500 din pa onda 999 ? I koja je fora sa tim presekom od 5tog i 17tog. Meni odgovara od 1vog lepo da krene. Hvala unapred. Ako ima neko ko je skoro lreso sa telenora na vip i obrnuto neka kaze svoje utiske.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Njihov sistem za naplacivanje ne može da podnese toliki broj korisnika, pa su ga podelili u 6 grupa.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ja sam prešao pre par nedelja. Prvi mesec plaćaš pun iznos iz ko zna kog glupog razloga, nakon toga plaćaš 999. Naznačiš da hoćeš da ti obračunski period bude tad i tad. Ja nisam to uradio online, pa stavili 18. valjda da bude. Zvao i promenio na 5.,jer ne može 1.
 
Interent ne radi na Žarkovu. Ovi naši operateri su čudo, bar dva različita imati da ne ostanete bez interneta. Što je najgore MTS 4G uvek radi, ali kvalitet poziva nula.
 
Imali su radove na mrezi do 10:30. Juce sam uzeo kucni net i radio je savrseno, ali jutros je download bio izmedju 2-4, a upload nije ni postojao jer mi je bazna stanica u golf naselju, a ne u zarkovu. Valjda su imali problema sa nestankom struje (tako mi rekose kad sam zvao).. Mozda jeste, mozda nije.. svakako je stiglo posle 10:30
 
Istice mi uskoro ugovor u telenoru i posto su im tarife blagi horor preso bi na VIP intarofu bez ugovorne obaveze. Jel moze neko da mi objasni sta mogu da me zavrnu i zasto neki od vas poacaju 1500 din pa onda 999 ? I koja je fora sa tim presekom od 5tog i 17tog. Meni odgovara od 1vog lepo da krene. Hvala unapred. Ako ima neko ko je skoro lreso sa telenora na vip i obrnuto neka kaze svoje utiske.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Imaš i mts zmaja gde nemaš problem sa obracunskim periodom i većim plaćanjem prvog meseca. Isto bez UO.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To oko plaćanja pretplate po punoj ceni je ako se potpiše ugovor pre prvog u mesecu ili možda ako se potpiše danas a hoćeš da ti presek stanja bude npr 6-og u mesecu. Zbog takve neke gluposti ide cela pretplata umesto sa popustom tj obračunavaju popust tek od narednog meseca. Kod nas je bilo tipa 2 dana pred početak meseca i zbog ta 2 dana nije bilo popusta prvi mesec.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Imam jedan problem sa VIP netom [poslovni broj, unlimited net], na mobilnom mi youtube app skoro uvek odbija da se ucita "iz prve", jedino resenje je da ugasim app i upalim ga [nekada i puno puta] dok mi ne ucita feed. Ostatak upotrebe neta u drugim aplikacijama radi bez problema.

Jel imao neko ovaj problem, i ima li resenja?
 
probaj youtube vanced i iz browsera, i na drugom telefonu pa ces videti da li je problem do app,telefona, ili do neta.
 
Imam jedan problem sa VIP netom [poslovni broj, unlimited net], na mobilnom mi youtube app skoro uvek odbija da se ucita "iz prve", jedino resenje je da ugasim app i upalim ga [nekada i puno puta] dok mi ne ucita feed. Ostatak upotrebe neta u drugim aplikacijama radi bez problema.

Jel imao neko ovaj problem, i ima li resenja?
Probaj da obrises proxy iz vip apn-a.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
@stopke
Koristim i default YT app i Vanced, oba se ponasaju isto.

@streets_fan
OK isprobacu
 
A iz browsera ili na drugom telefonu?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li može da se prebaci Neo 2 pod ugovorom na In tarifu, bez plaćanja penala?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Jel može neko da mi odgovori?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Ja sam uspeo, ali tako što sam taj broj preneo u mts na pripejd. U vipu čisto sumnjam da može, mada se nakon 3 meseca taj broj opet može vratiti u vip na pripejd ili postpejd.
 
E hvala ti puno na informaciji, znači mogu da ga prenesem u drugu mrežu i sačuvam...

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Koliko dugo koristim VIP tek skoro sam primetio da pored naplate VAS poruka ili nekog servira (Parking, humanitarni sms) obavezno naplate i slanje običnog sms-a i pored neograničenih poruka. [emoji50] Svakog dana otkriješ nešto novo.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno