Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Nisam toliko upucen u ove postpaid pakete.

Planiram da uzmem telefon uz postpaid ugovor.

Da li i dalje vazi ekomotivacija,dam stari telefon neki,i imam 5000 umanjenu cenu za placanje telefona?

Kakve jos povoljnosti imam kao novi korisnik? Da li vazi i dalje umanjena cena pretplate,ili da se bira mesto toga duplo vise sadrzaja za odredjeni tarifni profil?

Molim ko je malo vise upucen u tu tematiku,neka mi da odgovor. Hvala
 
25% popusta ili telefon. Ne moze oba. Ne vazi odavno ekomotivacija.
Duplo vise sadrzaja vazi godinu daan samo, moze da se kombinuje.
 
Trebalo bi uskoro da budu letnje promocije za nove postpaid korisnike. Mozda bi bilo pametno sacekati malo.
 
Skoro su izbacili ovu "Vip te casti" sa duplo vise sadrzaja, pa onda internet izmene - ne verujem da ce skoro menjati nesto. Mozda krajem leta ko moze da saceka. A do tada - VipZaSve, kao sto rece negde, je odlicna alternativa.
 
Nacuo sam da ce opet da vrate ''Ekomotivaciju''

Zanima me da li novi korisnik moze da iskoristi tu promociju,ukoliko potpisuje ugovor na 12 meseci postpaid?
 
Prosli put nije moglo.
U sustini samo su za dupli saobracaj jedno vrlo kratko vreme pisali na sajtu kao da moze. Sve ostale promocije bilo kog tipa su zahtevale dve godine.
 
Nacuo sam da ce opet da vrate ''Ekomotivaciju''

Zanima me da li novi korisnik moze da iskoristi tu promociju,ukoliko potpisuje ugovor na 12 meseci postpaid?

Mora ugovor na dve godine,dobijas ili 5000 din popusta na telefon ili 5000dinara popusta na pretplatu ravnomerno rasporedjeno na 24 meseca.
Vazi za nove korisnike.a za stare i prelaske sa prepaida uz odredjene pakete.
Trebalo bi da krece 10.06.2013.
 
Poslednja izmena:
2-3 meseca pre kraja ugovora moze da se potpise novi ugovor.
 
Kazi da ces preci kod drugog operatera, moci ce :)
Ili predji, pa se za 3 meseca vrati na Siguricu.
Ili predji na prepaid, pa onda na Siguricu.
 
Zar sigurica nije isto kao postpaid? Placas mesecno odredjenu sumu novca?
 
Isto kao MTS KT - nema prekoracenja.
 
Ahaaaaa, sad sam skontao :)
 
Kazi da ces preci kod drugog operatera, moci ce :)
Ili predji, pa se za 3 meseca vrati na Siguricu.
Ili predji na prepaid, pa onda na Siguricu.

Pod ugovornom sam obavezom, a oni tamo mlate kako je to skroz nova koncepcija, bla bla bla, nema prelaska... kao da je to neka svemirska tehnologija. I sa siguricom bih morao svaki mjesec da placam odredjeni iznos I to je to...
 
A to jeste. Verocatno imaju slican smisao kao MTS KT - billing je real-time, za razliku od postpaid-a i to prebacivanje nije tako prosto.

Ne znaci da ne moze - samo ne zele, jer verovatno isto treba gomila glavonja da potpise nesto :(
 
U teoriji na 64kbps.
Neko ce se javiti kako je u praksi (ali smatram da je neupotrebljivo osim za sync)
 
Ako moze pomoc za drugara, ja ne koristim Vip. On je pre skoro 2 godine postpisao ug. obavezu do okt. 2013. na paketu Smart 2000. Problem je sto mu se MB koje koristi mnogo skidaju brzo. Zapravo, on najvise koristi FB, mesindzere, ali zaokruzivanje je na 100 KB.

http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/tarifa/vip-smart.33.html

U ovom linku se se spominju tarifini dodaci za koje je potrebna ug. obaveza 24 meseca (da li i bez telefona)? Takodje ne vidim ni smart 2000 paket koji kaze da ima, mozda on gresi, a mozda su u Vipu izmenili nazive paketa.

Drugar je god dana bio van SRB sve do sinoc i dao je svojima da koriste mob. Zato nije u toku. Sta mu savetujete za net? Mozda da predje na drugi paket? Nece nikakvu ug. obavezu. Hvala! :)
 
Nisi napomenuo koje su mu mesecne potrebe i za kojom vrstom saobracaja pa cu se u postu voditi netom kao primarnom uslugom.

Problem je sto mu se MB koje koristi mnogo skidaju brzo. Zapravo, on najvise koristi FB, mesindzere, ali zaokruzivanje je na 100 KB.
Zaokruzivanje na 100kb nista znacajno ne umanjuje kolicinu saobracaja, pogotovo ako je neko non-stop povezan na net. Jer zaokruzivanje se vrsi po sesiji.
Ocigledno je da tvoj drugar:
- ili obilno koristi net
- ili obilno koristi ostale usluge(voice i sms) koje se trose iz istog pool-a pa mu ne preostaje mnogo za net

Opcije su mu:

a) Da ostane na Smart i za internet koristi tarifni dodatak tek kada potrosi sve smartove iz paketa.

b) Da predje na standard pakete gde su net, voice i sms razdvojeni: Vip Standard i za koje postoje ovi tarifni dodaci za net


c) Ostale opcije ukljucuju potpisivanje 24m ugovora, telefon i default net tarifni dodatak sto je najpovoljnije ali to njemu ne odgovara
 
Poslednja izmena:
Da, VIP zaokruzuje na 100kb. Mada ja nisam imao problem, tu je u granicama normale, ne odskace puno od onoga sto mi telefon pokazuje koliko sam potrosio. Koriste FB i mesindzere, koji stalno vuku protok, jer i onda se brze trosi, jer oni povuku mozda 20kb, a VIP zaokruzi na 100kb mada cela sesija traje dosta dugo, tako da ne vidim kako moze toliko da mu trosi. Svi operateri ja mislim na postpaidu zaokruzuju na 100kb. Mozda gresim.

E sad kazes da koriste njegovi roditelji... Ko zna sta ima od aplikacija i koji se sync jos u pozadini radi, tako da... Velika je lista sta trosi toliko... Vise nema Smart 2000 posto je VIP promenio pakete.

Savet? Pa najbolje je da potpise ugovor, posto ce imati pogodnosti. Telefon ili popust, a moze da uzme i onaj dodatak za internet 1 ili 3 ili 5 GB uz to. Smart paketi sada imaju neogranicen* internet... Ima VIP aplikacija u kojoj moze da uzme internet dodatak, pa ako mu se to isplati nek uzme.


*brzina se smanjuje cini mi se na 64/32 kao i kod Telenora, posle potrosenih Smartova.
 
Poslednja izmena:
Net tarifni dodaci nisu toliko isplativi bez telefona:
http://www.vipmobile.rs/usluge/doda...aketi/dodatni-mb-za-prenos-podataka.2045.html
Sa telefonom ispadaju 250/400/600 mesecno za 1/3/5GB.

Moze da uzme listing prethodnih meseci da vidi u koje vreme je koliko potroseno MB.
FB moze da bude podesen da povuce i slike i slicne gluposti automatski, GMail takodje da skida attachmente... to moze najvise da mu urnise protok.
 
Da li je skoro produzio ugovor u VIP-u.. meni istice ugovor za mesec dana. Trenutno sam na smart 550, ali u to vreme je bila ona akcija x2, tako da imam 1100 smartova za 1100din... Planirao sam da predjem na VIP standard i da im trazim 50% popusta. Kakve su mi sanse da odobre taj popust? :)
U svakom slucaju, ako ne odobre prelazim u MTS mix net L sa 50% popusta...
 
Bilo je par slucajeva na forumu - odobravali su popust tek po podnosenju zahteva za prenos broja. 50% na pretplatu i naravno bez fona.

A bilo je i slucajeva odlaska iz VIP bez ikakvog pokusaja odvracanja.
 
Poslednja izmena:
Nije propraceno medijski pa da pomenemo:
Vip SIM ponuda Dupli sadrzaj - koja donosi duplo vise sadrzaja tokom cele ugovorne obaveze od 12 ili 24 meseca.

Vise informacija na l i n k u
 
Uskoro bi trebalo da produzim ugovor i uzeo bi Alcatel OT Idol 6030, on je 4490 din uz standard 350 + 1GB dodatak. Da li mogu da iskoristim ekomotivaciju pa da me fon kosta 1 din ili ne mogu da kombinujem popuste ( internet dodatak i ekomotivaciju)?
 
Moze, ja sam prosle godine uzeo rodjendanski popust i internet dodatak.
 
Mislim da internet dodaci idu samo uz smart ali ne i uz standard.

P.s. Internet dodatak ne racunaju u promociju jer se placa.

Edit: vidim na sajtu da moze standard i internet dodatak. Nije moglo nekad davno na pocetku. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno