Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

@Kutija: Kako si zadovoljan, s obzirom da nemaju 3g mrežu (za NS znam sigurno)... Pošto vidim po forumu da imaš NexusOne, kako ti "šljaka" kada koristiš 3g u BG ? Ja imam iPhone, pa mi često izbacuje da je signal puko... za sad mi je to jedina zamerka, ali za VIP generalno imam samo reči hvale :) Nakon 6+ godina u MTS :)
 
Ja sam na VIP oko 2.5 godine, koristim kao primarni broj, pripejd, OK je... nije bilo nekih vecih problema...
 
Ja nisam uzeo juce fon kada sam potpisivao ugovor. Ostao sam na starom Qteku 8500. Videcu kasnije da uzmem neki adekvatan model.
 
Pa sto ne uzmes popust 25% ? :)
 
Ovaj 25% popust na mesecnu pretplatu ukoliko ne uzmes telefon a potpises 24-mesecnu vernost VIPu.
 
Poslednja izmena:
Ovaj 25% popust na mesecnu pretplatu ukoliko ne uzmes telefon a potpises 24-mesecnu vernost VIPu.

Dosao u Vip, potpisao ugovor, rekao necu telefon, ali mi niko tamo nije rekao da imam pravo na 25% popusta.
A sta i ako bi imao taj popust, a recimo hocu telefon za 3-4 meseca ? Onda gubim taj popust ?
 
Poslednja izmena:
Nemas pravo na popust ili telefon ako potpises ugovor na neodredjeno.
Ako potpises na odredjeno tj. 24 meseca, mozes ili 25% popust ili telefon.
 
Tako je septimus :)
ako sam bio 6+ god. na MTSu sigurno necu menjati mrezu naredme 2god :)
Dacu sansu VIP sa kojim sam prezadoboljan. S obzirom da imam iphone, uzeo sam popust :)
 
Dosao u Vip, potpisao ugovor, rekao necu telefon, ali mi niko tamo nije rekao da imam pravo na 25% popusta.
A sta i ako bi imao taj popust, a recimo hocu telefon za 3-4 meseca ? Onda gubim taj popust ?

Ako uzmes popust i kada se setis da uzmes telefon npr posle 4 meseca, tada se ponistava ugovor sa popustom i krece da tece novi za telefon od tog dana uzimanja telefona 24meseci. Znaci nista ne gubis ako uzmes odmah popust. Tako sam ja uradio.

P.S. Sem naravno ako mislis da predjes na drugu mrezu pre tih 24 meseci.
 
Ja, s obzirom da sam MTS-u dao 6+ godina šanse da se menja, da bude bolji, da inovira,
daću VIP-u i te dve godine :)
Da sam izgubio, već jesam, pa sa ove dve, verujem da ništa ne gubim...
Go VIP ! :D
 
@Kutija: Kako si zadovoljan, s obzirom da nemaju 3g mrežu (za NS znam sigurno)... Pošto vidim po forumu da imaš NexusOne, kako ti "šljaka" kada koristiš 3g u BG ? Ja imam iPhone, pa mi često izbacuje da je signal puko... za sad mi je to jedina zamerka, ali za VIP generalno imam samo reči hvale :) Nakon 6+ godina u MTS :)

Sljaka ok, nemam nikakvih zamerki. Za iphone vazi potpuno ista prica kao i za ostale telefone koje imam (ili sam imao).
 
Изгледа да сам дошао на право место...

Управо размишљам да због тих 325 мегабајта интернета после више од десет година пређем са 063 на VIP :)

А да не причам о HTC Legend који тренутно само код њих може да се набави.
 
Ovde si sigurno na pravom mestu !
Ja sam to uradio (exMTS) i nemam trenutka kajanja...
Čak mogu i da pohvalim VIP jer u nekim delovima grada (NoviSad) imam pun signal, umesto (ni)jedne crte koju mi "pružao" MTS...
Jedino što moraš da znaš (a što sam ja saznao naknadno, mada se ne kajem) jeste da još uvek nema široku pokrivenost 3g mreže, pa šljaka samo EDGE, što ti pruža do 200Kb/s... Što i nije tako loše...
Stalno sam na netu (imam iPhone3g) i koristim mail (push), FB, Twitter, Google Maps, i nikako da nakucam tih 325mb/mes, naravno uz umerenu potrošnju !
Moja topla preporuka...

EDIT: I da, strpi se malo... I ja čekam NexusOne, koji je po karakteristikama mnogo "jači" i bolji (barem po meni, mada i karakteristike govore tako) nego HTC Legend... Pogledaj malo upoređivanja pa ćeš videti da se radi o jačem procesoru, više memorije, itd...
 
Poslednja izmena:
Jel može neko sa VIP mreže da ostavi screen shot kako izgleda provera stanja za postpaid?
 
Napomena:
kod VIP-a, brojčanik kreće od 0, pa postojano raste naviše. Važi i za min/sms/mms/data...
Koliko možeš da vidiš, svega 60+mb sam potrošio za ceo mesec... Doduše sve obavljam preko kompa, ali kad sam u gradu redovono proveravam mail, idem na net (FB, Twitter, Safari)... Čak i kad sam kod kuće a komp je ugašen, pročitam mail sa iPhonea.. Jednom rečju, UOPŠTE NE BRINEM ZA DATA SAOBRAĆAJ :)
Osećam se predivno !
Ovih 350+ dinara ide na pretplatu, jer je to sve otišlo na jbn parking !!! :wall::mad:
Uvek radi servis, čak i na dan obračuna... Nikad ne zakazuje, i nema ono "izvinite, ****te se, pa ponovo pokušajte"... Precizni tačni, i u svako doba dana, meseca, možeš da proveriš račun OnLine.. ma VRHHH SU ! Ja nemam reči... Za razliku od MTS-a ! Ne naplaćuju razgovor sa operaterom, i svaki razgovor se snima, tako da imaš MAXIMALNU ljubaznost operatera sa druge strane !

Nekada sam sumnjao u VIP, ali sada... prosto, obožavam ga ! Ni jednu manu (osim nepokrivenosti 3g mrežom) nisam našao !
Čak imam 25% popusta na mes. pretplatu ! (umesto uzetog telefona, mada mogu da se odlučim i za telefon, pa mi se ukida pretplata !)
img0043i.png
 
Poslednja izmena:
sledeceg meseca mi istice ugovor sa mts-om, i vrlo sam blizu odluke da predjem na vip, jer mislim da mts-a nema 'leba (posto ide privatizacija nece ulagati u sistem sigurno, a posle privatizacije cujem da su nadolazeci nemci katastrofa...). elem, kakva je situacija sa biranjem broja za postpaid? da li je to bas skroz slobodno u smislu da cu realno moci da odaberem neki bas dobar broj, ili oni one bolje "cuvaju"? takodje da li postoji mogucnost da mi oni preporuce neki slobodan a lep broj?
 
Čestitam na skori prelazak na VIP (jbt ispada da sam neki agent koji radi za VIP, a ustvari sam samo presrećni korisnik (koji, opet ponavljam DO SADA nisam imao nikakvih problema, po pitanju dometa, kvaliteta zvuka, dostupnosti, itd...) !
Što se tiče biranja broja, stvarno nije nikakva začkoljica.. Sada su na redu kombinacije sa početnim brojevima 3, 4, 5, 6, 7, (mislim da 1, 2, 8, 9, ne možeš da biraš kao početni broj)... Oni nemaju spisak tih "lepih" brojeva, nego ti dođeš bukvalno sa listom ( :D) i kreneš da ih ispituješ.. ako se nađe slobodan, uzimaš ga :)
Evo ti primer: moj broj je 060 321 32 31 - Ja ga birao... :D Nekima se sviđa a nekima ne :) Ali me baš briga... JA BIRAO :DDDDD
Tako da, stvarno imaš kombinacija X, samo je fora što u broju moraš imati najmanje tri različita broja (vidiš kod mene ima i 1 i 2 i 3 :) )
Ti možeš 060 753 75 73 :D To ti je po dijagonali... meni ide po horizontali :)
Nadam se da sam ti pomogao !
A plus, kada prelaziš imaš mogućnost da ti na licu mesta pošalju poruku na 150 brojeva da si prešao na novi broj i mrežu, a nakon toga kod kuće preko neta imaš još 500 brojeva da obavestiš :)
 
@mrmilos:
U VIP centrima moze da se bira broj, operateri najcesce zadaju interval izmedju dva broja i onda se prikaze lista slobodnih.
Npr. zadas interval 555-22-00 do 555-22-99 i dobijes listu slobodnih brojeva u ovim granicama.

Naravno negde mozes da zasednes za racunar i sam trazis ali moras prvo da sarmiras sluzbenice :)

p.s. Na one bas "dobre" brojeve(tipa 555-55-55) ne racunaj - njih svaki operater ostavlja za sebe tj. sa njima drugacije raspolaze.
 
Poslednja izmena:
Jep, jer je brojevi klasifikuju po grupama :)
 
p.s. Na one bas "dobre" brojeve(tipa 555-55-55) ne racunaj - njih svaki operater ostavlja za sebe tj. sa njima drugacije raspolaze.

Pa naravno, a već sam napomenuo da kada tražiš određeni broj, isti mora sadržati najmanje tri (i brojem 3) različita broja ! Broj 060 555-55-55 ima jedan isti broj na svih sedam polja !

EDIT: Što znači da ti možeš da tražiš 060 333 444 55 ili 333 333 45 ... Ali pitanje je da li ga je neko već uzeo ! (ako su vam u primeru navedeni brojevi, simbol lepih i dobrih brojeva...)
Meni je moj skroz ok ! A nisam hteo da smaram, i nisam znao za listu (koju možeš da sastaviš pa da dođeš) već sam na mestu iz glave smislio, proverio 2, 3 kombinacije i opredelio se za ovu !
 
Poslednja izmena:
VIPova 3G mreza ce uskoro biti prosirena, ocekuje se u sledecih par meseci.
Ako bude sve po propisu odradjeno, kako kazu klinci - "ima da kida" :)
 
Septi, otkud ti te informacije ?
Ja kada sam razgovarao sa operaterom (ženskog roda), postavljajući joj to pitanje, neverovatno je izbegaval da mi da bilo kakvu precizniju informaciju !
Na pitanje, kada mogu da očekujem 3g mrežu ?
Njeni odgovori su bili: "Stvarno se trudimo da što pre to omogućimo".
Ja reko: "Pa da, ali ti "trudovi" mogu da potraju, pa da nam omogućite i 2011., jer i to je što pre u odnosu na 2020. :)"
Njen odgovor: "Stvarno se trudimo da što pre to omogućimo".
I ne, nije bila mašina :)))
 
Pa lepo ti je rekla, e sad to sto joj ne verujes to je posledica losih iskustava koja svi imamo ovde gde zivimo :)
 
Iz tvoji usta u BOŽIJE UŠI ! :D
Kako bi narod rekao !
Iskreno skenjao sam se (kad sam prešao u VIP) jer sam ladno RAČUNAO, da to svi operateri imaju... kad ono cvrc... Ima samo MTS, koji inače ne daje MB/mes. u okviru paketa ! Kreteni !
Mada kad bolje razmislim, šta će nama u Srbiji 3g mreža !
Pa mi smo do skoro sanjali o 4Mbit/s, dok je svet funkcionisao na 10Mbit/s !
UŽAS !
Al idemo u off...
 
Poslednja izmena od urednika:
Iskreno skenjao sam se (kad sam prešao u VIP) jer sam ladno RAČUNAO, da to svi operateri imaju... kad ono cvrc... Ima samo MTS, koji inače ne daje MB/mes. u okviru paketa ! Kreteni !

3g?
Pa ima i Telenor, mislim da su uveli od marta 2008 (ne secam se zasigurno koja je godina bila, ali 2 meseca posle mtsa)

A mts daje net uz 066 pakete. A najvise ga koriste tako sto prodaju 3g modeme i net uz pretplatu...
http://www.mts.telekom.rs/index.php/tarife.html
 
Hvala na info.. Iskreno nisam znao za 066 i tu varijantu od 250mb koje dobijaš u pretplati POSTPAID 1000...
A 3g modem uzimam kada se normalizuje odnos cena/mb ! Ovo sada je kriminal i pljačka !
 
Dobio sam prvi postpaid račun iz VIP-a... Mogu samo da kažem da sam ODUŠEVLJEN ! Ovakvu profesionalnost nikad nisam video (MTS).. Račun je toliko pregledan, strukturiran, jasan, da je divota gledati ! Ovde ti je sve jasno: Ko, Šta, Koga, Gde i Zašto ! (ovo znači, koliko potrošenih free min, sms, mms, mb. Pa onda na koju stranu potrošeni: unutar mreže, mts, TELENOR !!! EEEJ, zamisli ! Ma sveee ! SPEECHLESS ! :D )
I naravno na kraju priznanica popunjena (dobro to je svuda standardno), samo još da se uplati !
Perverzija, majke mi ! Velika a4 koverta, sa gomilom papira (specifikacija poziva, sms, VAS, itd. :) ).. Ma divota jedna !
 
Ako Rusi kupe Vip, Srbima neće biti gore
A. Slović - 30.03.2010. - 03:00
Pre nekoliko godina bilo je i glasina da će ruska grupacija Sistema kupiti i nemački Dojče telekom, koji je zainteresovan za Telekom Srbija, ali to se nije dogodilo...
Dok je javnost u Srbiji i dalje okupirana pričom o prodaji Telekoma, glavna ekonomska vest u Evropi jeste najava ruske grupacije Sistema da planira da za više od 4,5 milijardi evra kupi Telekom Austrija, čiji je deo i Vip mobajl
koji posluje u Srbiji.

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=70400


@Weatherman: Pa isto to radi i MTS. I kod njih možeš da dobiješ specifikaciju poziva, ali ja želim da naglasim kako sve to izgleda mnogo bolje i PRO, za razliku od MTS ! :D
Da se ja pitam, ja bih sve to elektronskim putem... al šta ćeš... :S
 
Nazad
Vrh Dno