Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Kartica koja je trebalo biti prebačena na pripejd uopšte ne hvata mrežu tako da ne mogu nikakve kodove kucati.
Ja sam čekao pet sati da me ponovo uključe u mrežu, tako da je to standardni deo procesa.
 
U redu je to za čekanje nego meni je već osmi dan kako je trebalo da se prebaci na pripejd. Negde je sigurno zakočilo, naši profi operateri.
 
Isti slučaj i kod mene bio novembra, potpisao da raskid stupi 6. dok datum isteka UO je bio 13. ali sam bio na intarifi do 20.
 
Звали ме и понудили Нео Нео 2300 динара на 2 године. Поднио захтјев у МТС на Соко лајт, 6 мјесеци по динар, 6 мјесеци 2200 и 12 мјесеци 3200.
 
I jel sad broj slobodan za prenos u drugu mrezu ili za novi ugovor u A1? Bez cekanja i "tehnickih problema"?

Sta su rekli kad si zvao? Meni kao da je "do sistema". Ja cu kasnije morati do poslovnice..
Ne znam pošto ne prenosim taj broj. Imam drugi broj u yetelu i samo šaltam šta mi odgovara. Kad se pređe na pripejd sa prvom uplatom kredita sam dobila besplatan plan mesec dana i taman taj kredit da iskoristim za plan još mesec dana pa bi posle moglo kako god u suštini.
 
U redu je to za čekanje nego meni je već osmi dan kako je trebalo da se prebaci na pripejd. Negde je sigurno zakočilo, naši profi operateri.
E, moguće da je i to u pitanju, uplata kredita će ga možda vratiti iz stanja mirovanja. Meni je bilo svejedno i da ga isključe, ali sam ga na kraju posle dva meseca preneo u Yettel, čisto da bi bio dostupan još narednih godinu dana pre nego što ga trajno ugase zbog nedopunjivanja, jer sam se vratio na stari broj.
Sa prvom uplatom kredita sam dobila besplatan plan mesec dana i taman taj kredit da iskoristim za plan još mesec dana pa bi posle moglo kako god u suštini.
Ja na sreću nisam morao i besplatan plan mi je bio odmah na raspolaganju, ali verovatno negde ipak zataji.
 
Supruzi istekla Intarifa, podneli u subotu zahtev za prelazak u Yettel. Danas zvala ljubazna teta i ponudila Neo Neo za 1350din (uz elektronski račun) na 2god. Prihvatili odmah. Da su i meni ponudili pre 3 meseca to ostao bih i ja u A1. Izgleda da se stvari menjaju polako :)
 
E, moguće da je i to u pitanju, uplata kredita će ga možda vratiti iz stanja mirovanja. Meni je bilo svejedno i da ga isključe, ali sam ga na kraju posle dva meseca preneo u Yettel, čisto da bi bio dostupan još narednih godinu dana pre nego što ga trajno ugase zbog nedopunjivanja, jer sam se vratio na stari broj.

Ja na sreću nisam morao i besplatan plan mi je bio odmah na raspolaganju, ali verovatno negde ipak zataji.
Moguće. Nisam sigurna. Meni su rekli da broj postaje aktivan tek kad uplatim kredit tako da sam odmah uplatila. A ustvari mi je stiglo da sam uspešno aktivirala broj tek kad sam obavila prvi poziv. Imam trip od njih jer mi pre 100god nisu rekli šta treba da radim da bih zadržala broj i ugasili su mi extra broj koji posle nisam mogla da uzmem. Znam da sam tad isto prelazila sa postpejda na pripejd.
 
Bio u poslovnici, kazu ugovor jos nije raskinut iako je nocas bio presek, "sistemska greska". Ponovo redovno dodelili Neo 23 paket umesto prebacivanja na prepaid. Poenta je sto ne mozes nista sa brojem dok ne bude na prepaidu a prebacivanje moze da potraje 7-30 dana (?!). "Ali znate trosite sve iz paketa ali Vam nista nece biti naplaceno" jer je greska do nas, naravno ko zna dal ce biti naplaceno. Prvi problem sa A1 od kada sam kod njih, ali sam negde osecao. Ne moze tek tako da se taskine UO i da sve bude ok.. A tek kad bude prepaid ocekujem neku novu "igranku" ako zelim premestanje ili novu UO. Veselo.
 
Moguće. Nisam sigurna. Meni su rekli da broj postaje aktivan tek kad uplatim kredit tako da sam odmah uplatila. A ustvari mi je stiglo da sam uspešno aktivirala broj tek kad sam obavila prvi poziv. Imam trip od njih jer mi pre 100god nisu rekli šta treba da radim da bih zadržala broj i ugasili su mi extra broj koji posle nisam mogla da uzmem. Znam da sam tad isto prelazila sa postpejda na pripejd.
Ja sam za prelazak na prepaid cuo x verzija... Broj je odmah na prepaidu, broj nije odmah nego nakon nekoliko dana, imate bonus dobrod, nemate bonus, uplatite odmah 200din, ne morate da uplatite odmah nego u roku od 30 dana, broj se zadrzava 2 meseca pre selidbe u 2 mrezu, ne broj je odmah slobodan, moze da se desi da nemate nikakav signal nekoliko dana- ne, to ne moze da se desi.. itd. Kao da se namerno sprdaju ili stvarno toliko ne znaju, ne znam sta je...i plus ima primera da sve ovo sto sam naveo nije isto kod svih korisnika, vec kako kome, nema pravila... Dok kod sklapanja ugovora svih ovih godina je bilo apsolutno sve fluidno i jasno. E moj A1.
 
Ovo važi i kad se pređe sa postpaid na prepaid?
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-18-20-56-07-347_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-18-20-56-07-347_com.android.chrome-edit.jpg
    88 KB · Pregleda: 52
Nazad
Vrh Dno