Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Za sve one koji žele da se prebace i da obnove ugovor sa ovom hostaplerskom firmom trebaju da znaju sledeće:
-kupovinom NET roming dodatka od 2Gb nečete se rešiti i dodtnih troškova od 18000 din ako kojim slučajem slučano prodjete pored Monaka jel jelte oni nemaju ugovor sa njima.
-isključiće vam telefon kad vam bude potreban jer ste napravili 18 Mb u Monaku i time će vas zaštititi tako što dalje nečete moći više da koristite telefon dok ste na odmoru, niti će vam ga uključiti, već ćete pošto jako lepo brinu o svojim korisnicima, kao što kažu tek za 7 dana odblokirati telefon.
Na njihom sajtu nigde ne pise da nemaju ugovor sa Monakom o roming dodatku, vec pise da cete imati roming sa 40 zemalja, da ne pricam da ovi sto rade u njihovim centrima blage veze nemaju i oni su me i savetovali da uzmem roming dodatak kako ne bih imao dodatne troskove iako su bili upuceni gde idem.
Naravno da vam nece uvaziti reklamaciju, vec cete morati da platite 18000 din.
Pa ko voli nek izvoli:)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240422-104207_Messages.png
    Screenshot_20240422-104207_Messages.png
    196.1 KB · Pregleda: 64
  • Screenshot_20240412-193638_Chrome.png
    Screenshot_20240412-193638_Chrome.png
    87.5 KB · Pregleda: 64
  • Screenshot_20240412-193645_Chrome.png
    Screenshot_20240412-193645_Chrome.png
    72.6 KB · Pregleda: 55
  • Screenshot_20240422-104002_Messages.png
    Screenshot_20240422-104002_Messages.png
    221.7 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
1000 rsd megabit mnogo kume sl put kupis Francusku sim karticu
 
Nisi znao da su oni problematicni sa romingom?
 
pazi slicno me meni desilo u Solunu tad je bio Telenor ja ukljucio njihov net samo da bi me vozac pozvao na viber da se dog da me pokupi od Potideje do Soluna stize sms racun napravljen oko 6000 rsd zato sl leto kupio sam Grcku sim karticu za 12e i problem resen sa netom haha
 
Prijavljivali su članovi da im je u telefonu isključen roming internet, da imaju internet preko druge kartice i opet im stignu ogromni računi za roming internet. Pretpostavljaju da VoLTE napravi račun. Poučen njihovim iskustvima, ja sam pre nekoliko dana zvao A1 da mi isključe roming internet. Do sada sam imao Neo23 travel, pa nisam morao, ali od danas mi kreće NeoNeo, pa sam se obezbedio na vreme (valjda).
 
Ovde ima osnova za reklamaciju, ne plaćaj im ništa
Probao ali nece da je uvaze evo i odgovora hostaplera

"
Povodom Vaše reklamacije na obračunatu potrošnju interneta u romingu, uputila bih Vas da su sve usluge za broj xxxxxxxx uspešno korišćene i ispravno tarifirane u skladu sa važećim Cenovnikom, te nema osnova da uvažimo Vašu reklamaciju.

Do neželjenog uvećanja računa je došlo usled potrošnje interneta povezivanjem na baznu stanicu Monaka, 12.4.2024. godine, posredstvom A1 mreže. Za navedenu destinaciju trenutno nemamo ponudu roming dodataka.

Kako Roming Ne 2 dodatak ne vazi u Monaku, naplata za potrošnju je potpuno regularna. Obaveštenje o cenama ste dobili i putem sms poruke, koju Vam za svaki slučaj dostavljam u nastavku:

Dobro dosli u Knezevinu Monako! Cena odlaznih i dolaznih poziva je 99 RSD/min, internet je 1013.76 RSD/MB, a cena slanja SMS-a je 29 RSD. Uzivajte u putovanju! Vas A1

Sadržaj iz roming dodatka koji ste aktivirali dostupan je samo u zemljama i operaterima koji su obuhvaćeni Roming NET ponudom, dakle sadržaj je moguće koristiti u 40 zemalja u mreži preporučenog operatera u konkretnoj zemlji.

U zemjama koje nisu obuhvaćene Roming NET ponudom, kao što je Monako u ovom slučaju, Vi kao korisnik možete da koristite internet po regularnim roming cenama."
 
Ne znam kako,lepo na sajtu pise,kad kupujes internet dodatak,u kojim zemljama i kojim operaterima radi.
Problem je u tome sto kada prolazis pored Monaka, npr vozom ides iz Nice za Menton ni ne znas da si se uključio na Monako u nekom trenutku.
Tek kad stignes na odrediste shvatis da su te odrali i da vise ne mozes da koristis telefon.
 
To je najveci problem kod A1 parcijalna usluga, imas nesto, a u stvari nemas...
Imas roaming net, nemas roaming net.
Imas deezer, nemas deezer.
Imas netflix, nemas netflix...
Od kada sam otkrio mobimatter problemi sa roamingom su proslost. Naravno najbolja varijanta su lokalne kartice zemlje u kojoj se boravi, ali ako ne postoji mogucnost da se kupe onda ovaj app.
Brat se pre neki dan vratio iz Norveske, kaze prezadovoljan 3Gb, 30 dana za $4.99, a hteo je da uplati A1 1gb, reko nemoj zezace te...
 
Ako nije
Probao ali nece da je uvaze evo i odgovora hostaplera

"
Povodom Vaše reklamacije na obračunatu potrošnju interneta u romingu, uputila bih Vas da su sve usluge za broj xxxxxxxx uspešno korišćene i ispravno tarifirane u skladu sa važećim Cenovnikom, te nema osnova da uvažimo Vašu reklamaciju.

Do neželjenog uvećanja računa je došlo usled potrošnje interneta povezivanjem na baznu stanicu Monaka, 12.4.2024. godine, posredstvom A1 mreže. Za navedenu destinaciju trenutno nemamo ponudu roming dodataka.

Kako Roming Ne 2 dodatak ne vazi u Monaku, naplata za potrošnju je potpuno regularna. Obaveštenje o cenama ste dobili i putem sms poruke, koju Vam za svaki slučaj dostavljam u nastavku:

Dobro dosli u Knezevinu Monako! Cena odlaznih i dolaznih poziva je 99 RSD/min, internet je 1013.76 RSD/MB, a cena slanja SMS-a je 29 RSD. Uzivajte u putovanju! Vas A1

Sadržaj iz roming dodatka koji ste aktivirali dostupan je samo u zemljama i operaterima koji su obuhvaćeni Roming NET ponudom, dakle sadržaj je moguće koristiti u 40 zemalja u mreži preporučenog operatera u konkretnoj zemlji.

U zemjama koje nisu obuhvaćene Roming NET ponudom, kao što je Monako u ovom slučaju, Vi kao korisnik možete da koristite internet po regularnim roming cenama."
Ako nisi ulazio u Monako i imaš pasoš da to i dokažeš, ne moraš ništa da platiš. Pitaj dobrog advokata i rešiće ti.
 
Za sve one koji žele da se prebace i da obnove ugovor sa ovom hostaplerskom firmom trebaju da znaju sledeće:
-kupovinom NET roming dodatka od 2Gb nečete se rešiti i dodtnih troškova od 18000 din ako kojim slučajem slučano prodjete pored Monaka jel jelte oni nemaju ugovor sa njima.
-isključiće vam telefon kad vam bude potreban jer ste napravili 18 Mb u Monaku i time će vas zaštititi tako što dalje nečete moći više da koristite telefon dok ste na odmoru, niti će vam ga uključiti, već ćete pošto jako lepo brinu o svojim korisnicima, kao što kažu tek za 7 dana odblokirati telefon.
Na njihom sajtu nigde ne pise da nemaju ugovor sa Monakom o roming dodatku, vec pise da cete imati roming sa 40 zemalja, da ne pricam da ovi sto rade u njihovim centrima blage veze nemaju i oni su me i savetovali da uzmem roming dodatak kako ne bih imao dodatne troskove iako su bili upuceni gde idem.
Naravno da vam nece uvaziti reklamaciju, vec cete morati da platite 18000 din.
Pa ko voli nek izvoli:)
Za ubuduće. Manuelno zakljucavanje mreže. Ako si mts mozes da stavis limit ali ti ne garantuje da nećeš blokirati karticu. U 21. Veku i doba veštačke inteligencije ostaje jedino funkcionalno. If Network changed choose nettwork? Odnosno opcija iz 90ih ručni izbor mreže.
A1 je isključivo prepaid ko ne zna ne zeli da koristi datu opciju. Imas i na forumu da mnogi pametuju iskreno jedini način da izbegnes vece troškove je da ides ručno biranje mreže i da znaš koju mrezu biras i pri tome da ugasiš volte
 
Za ubuduće. Manuelno zakljucavanje mreže. Ako si mts mozes da stavis limit ali ti ne garantuje da nećeš blokirati karticu. U 21. Veku i doba veštačke inteligencije ostaje jedino funkcionalno. If Network changed choose nettwork? Odnosno opcija iz 90ih ručni izbor mreže.
A1 je isključivo prepaid ko ne zna ne zeli da koristi datu opciju. Imas i na forumu da mnogi pametuju iskreno jedini način da izbegnes vece troškove je da ides ručno biranje mreže i da znaš koju mrezu biras i pri tome da ugasiš volte
Prevedeno najbolje kada pređeš granicu tj .kada uđeš u deo za Roming servise staviš SIM karticu u monoblok telefonče.😀
Istina nećeš biti zapažen kao kad na nekoj rivijeri na moru pored naručenog punog astala pića , konobarica donese još jedan koktel a pored tebe i ključeva iPhone 15 pro ili barem Samsung 24 naravno .😀😀😀

Ali tako ćeš uštedeti kintu za račune !
 
Za ubuduce jedino da procitas u kojim zemljama je obezbedjen taj roming. Tako sam i ja prosao pre par godina kada sam isao za Cesku, rekli mi da imam zastitnu od prekoracenja limita, da imam internet obezbedjen sigurno, kad ono, tada jos u Slovackoj nije bio pokriven roming paket i ja skinem 15mb i oni mi automatski ugase broj zbog prekoracenja limita. Stigne racun od 20 i nesto hiljada, nisu prihvatili reklamaciju, a i drugar sto je advokat je samo rekao da prihvatim taj samar, platim racun i za ubuduce citam kako gde i sta. Sad kad putujem i prelazim granicu uvek "manuelno" biram mreze za roming u opcijama kada predjem granicu da slucajno ne se ne bi tako nesto opet dogodilo...
 
haha cisto sumnjam da su oni bolji svi su isti pilicari lol
 
Ljudi se tako zeznu i za "roming kao kod kuće" za zapadni Balkan, gde imaš određeni broj GB posebno za svaki tarifni paket koliko možeš da iskoristiš a ne onoliko koliko imaš u Srbiji, sve preko toga se naplaćuje i sve to piše ali retko ko čita i posle kako ovoliki račun.
 
dok sam bio u a1 meni ta funkcija tj internet za zapadni Balkan nikad nije radila
 
dok sam bio u a1 meni ta funkcija tj internet za zapadni Balkan nikad nije radila
Meni je oduvek radila perfektno. Nego sada se pitam, treba li onda biti obazriv i sa zapadnim balkanom, to jest ima li neki provider u CG/BIH recimo koji nema ugovor sa A1, pa po tom osnovu da se nakarika saobraćaj? I da li treba sključivati voLTE u zapadnom balkanu?
 
@nagard sto se samog ZB tice ne mozes nakarikati racun, ali itekako mozes ako se recimo u Crnoj Gori, Bosni, telefon nakaci na Hrvatsku mrezu, u Makedoniji na Bugarsku itd itd...
 
Prijavljivali su članovi da im je u telefonu isključen roming internet, da imaju internet preko druge kartice i opet im stignu ogromni računi za roming internet. Pretpostavljaju da VoLTE napravi račun. Poučen njihovim iskustvima, ja sam pre nekoliko dana zvao A1 da mi isključe roming internet. Do sada sam imao Neo23 travel, pa nisam morao, ali od danas mi kreće NeoNeo, pa sam se obezbedio na vreme (valjda).
Nije VoLTE problem, nego sam LTE.
Citiram:
"Customers should be made aware that in the LTE standards it has been defined that data services (PS) are activated by default when performing a location update. As a consequence, the customer might be charged when turning on his mobile phone, even if he has activated data-off while roaming. This is specific for the LTE standards and was not the case in GSM/GPRS/3G standards nor will it be the case in 5G."
Izvor: "GSM Association - Official Document BA.65 - LTE, VoLTE and 5G NSA Roaming Implementation Handbook"

Pozdrav
 
Nije VoLTE problem, nego sam LTE.
Citiram:
"Customers should be made aware that in the LTE standards it has been defined that data services (PS) are activated by default when performing a location update. As a consequence, the customer might be charged when turning on his mobile phone, even if he has activated data-off while roaming. This is specific for the LTE standards and was not the case in GSM/GPRS/3G standards nor will it be the case in 5G."
Izvor: "GSM Association - Official Document BA.65 - LTE, VoLTE and 5G NSA Roaming Implementation Handbook"

Pozdrav
To znači da mogu da napravim taj protok iako sam tražio da mi isključe internet u romingu?
 
Ne, to znaci da mozes napraviti protok ako sam iskljucis opciju na telefonnu. Ako ti oni ukinu uslugu,miran si.
 
Nazad
Vrh Dno