Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Uopste nije onemogucen, u tome je problem :D
E ako im MTS zatvori net, to je vec OK :)
 
Da li je u VIP-u moguce zadrzati broj nakon isteka ugovora i prelaska sa postpaid-a na prepaid ? Istekao mi ugovor ali mi ne odgovaraju trenutne akcije tako pa bih hteo da zadrzim broj.
 
Ako broj nije prenet iz druge mreze moguce, ako jeste onda ne.
 
Hvala na odgovorima, nije prenet iz druge mreze a kad smo vec kod toga imam jos jedno pitanje : posto mi je ugovor vec istekao da li odmah mogu preci na prepaid ili moram da najavim prelazak mesec dana unapred ?
 
Kazu po novom da mozes odmah nakon zavrsetka tekuceg obracunskog perioda.
 
Mislio sam da se ovo meni ne može desiti, ali slično Gizmu, malo nepažnje i za čas ostaneš kratak za nimalo prijatnu cifru...
Ukratko, pomešao sam kartice, i limitere na kartici na kojoj imam giga neta postavio na dva, a na kartici na kojoj imam dva, stoji ograničenje od 1GB.
I naravno, po Marfijevom zakonu, Swype koji imam na oba telefona, mi je povukao 1.3GB u pozadini, i to baš na fonu sa giga "free" protoka, kod Vipa, naravno. Čekam presek krajem meseca, ali trenutno mi je račun oko 10K rsd...
 
Swype povukao 1.3GB? Zao mi je situacije, ali reci da sam dobro razumeo da se i ja ne zeznem nekad??
 
Baš tako, i ja sam mislio da je greška, dok nisam malo potražio i odmah naišao na desetine postova na tu temu. Treba odcekirati cellural data opciju u podešavanjima (koja je automatski uključena prilikom instalacije). Niko ih još nije tužio, ali su priznali da imaju problem sa tim...
 
Danas, čitavih 15 dana nakon moje žalbe, poslali su mi onaj tipičan generički odgovor:

Kod:
Poštovani,


Povodom reklamacije koju ste nam uputili želimo da Vas obavestimo o sledećem:

Nismo u mogućnosti da uvažimo Vašu reklamaciju i izvršimo korekciju računa budući da nisu utvrđene nepravilnosti.


Nakon obavljenih provera, potvrđena je ispravnost saobraćaja koji je ostvaren sa Vašeg pretplatničkog broja 060******* u okviru računa 08/2014 koji je kreiran za obračunski period od 10.07.2014. godine do 09.08.2014. godine. Saobraćaj je uspešno ostvaren i tarifiran u skladu sa važećim Cenovnikom usluga.
Ovom prilikom želimo da Vas uputimo da je neophodno da reklamaciju prosledi lično osoba koja je navedena  kao potpisnik ugovora.

Kako bismo bili u mogućnosti da Vam pružimo detaljnije informacije u vezi sa Vašim računom, molimo Vas da nam dostavite Vašu korisničku lozinku.
Napomenuli bismo da je dostavljanje korisničke lozinke mera zaštite od eventualnih zloupotreba te Vas molimo da nam uz reklamaciju dostavite korisničku lozinku kako bismo bili u mogućnosti da izvršimo neophodne provere pružimo povratne informacije povodom primljene reklamacije.

Kako bismo bili u mogućnosti da odgovorimo na Vašu reklamaciju, potrebno je da potvrdite identitet kao korisnik, a u cilju zaštite privatnosti Vas, kao našeg cenjenog korisnika.

Ukoliko ste zaboravili Vašu korisničku lozinku, pošaljite besplatnu SMS poruku na broj 1269 (poruka je besplatna ukoliko se šalje iz nacionalnog saobraćaja). U tekstu poruke je potrebno da unesete Vaš JMBG (jedinstveni matični broj od 13 cifara), i dobićete SMS poruku sa Vašom novom korisničkom lozinkom.

Nova korisnička lozinka je višekratna.

Gledam listing, i na neku foru sam uspeo da prebacim 315,3 MB preko 700 besplatnih, što me košta 12.924,00 RSD... U životu u jednom mesecu nisam potrošio 1GB protoka dok sam bio napolju, sad kao jesam... Neka im bude, neću da propadnem zbog tog iznosa, ali više me pogađa što znam da je ovo trula fora na koju zeznu ko zna koliko hiljada ljudi... Trebao sam ja lepo da uzmem Nexus 5 u Telenoru kao što sam devojci uzeo, ne ponovo da se dve godine zarobim kod ovih čobana. Navukli me lepo plaćanjem telefona kroz račun i sad ispaštam...
 
koliko vidim na internet mlatu pare

samo nijemi jasno zasto nema neka zastita , kad potrosis net da bude spor ili kad potrosis net da iskljuce

mada treba i sam da namestis u fon limit mesecni
 
Bio sam u situaciji da li da ostanem na Vipu ili bezim, bas zbog tog probijanja interneta. I otisao sam.

Iskljuci emocije i ne nerviraj se (ako mozes) . To je stotinu mozda bacenih evrica, neces propasti, a i mogao je racun da bude i 100 hiljada kao sto su ljudi dobijali.
Lekciju ces sigurno nekad u nekoj situaciji iskoristiti i setices se da si bas tu skolu platio :).

Predji na Smart, i kad ti istekne ugovor predji u drugu mrezu.
 
Bas sam skorije gledao ponude operatera, i ako se izuzme 50% popust u MTSu, ako ne uzimas aparat, Telenor Play paketi uopste nisu loši, a i telefone nude po nizim cenama od VIPa (recimo Desire 310)
 
Ja ne mogu da verujem da se tema od 2007 godine zove Postpad paketi... umesto Postpaid paketi... Nije valjda da sam prvi primetio. Elem samo kako videh nedavno temu setih se najskorijeg iskustva sa VIP-om kada sam dosao da trazim da li imaju G3 case - ubedjivali su me da njihov G3 koji je na akciji sa 2GB je isti kao i onaj u telenoru od 3GB RAM i da sam ja nesto pogresno razumeo... Takodje su me gnjavili i smarali do izlaza zasto ne predjem na njih dok im nisam rekao da cu mozda razmisliti kada prestanu da budu kvazi operater koji ima signala van grada...
 
Danas, čitavih 15 dana nakon moje žalbe, poslali su mi onaj tipičan generički odgovor:

Kod:
Poštovani,


Povodom reklamacije koju ste nam uputili želimo da Vas obavestimo o sledećem:

Nismo u mogućnosti da uvažimo Vašu reklamaciju i izvršimo korekciju računa budući da nisu utvrđene nepravilnosti.


Nakon obavljenih provera, potvrđena je ispravnost saobraćaja koji je ostvaren sa Vašeg pretplatničkog broja 060******* u okviru računa 08/2014 koji je kreiran za obračunski period od 10.07.2014. godine do 09.08.2014. godine. Saobraćaj je uspešno ostvaren i tarifiran u skladu sa važećim Cenovnikom usluga.
Ovom prilikom želimo da Vas uputimo da je neophodno da reklamaciju prosledi lično osoba koja je navedena  kao potpisnik ugovora.

Kako bismo bili u mogućnosti da Vam pružimo detaljnije informacije u vezi sa Vašim računom, molimo Vas da nam dostavite Vašu korisničku lozinku.
Napomenuli bismo da je dostavljanje korisničke lozinke mera zaštite od eventualnih zloupotreba te Vas molimo da nam uz reklamaciju dostavite korisničku lozinku kako bismo bili u mogućnosti da izvršimo neophodne provere pružimo povratne informacije povodom primljene reklamacije.

Kako bismo bili u mogućnosti da odgovorimo na Vašu reklamaciju, potrebno je da potvrdite identitet kao korisnik, a u cilju zaštite privatnosti Vas, kao našeg cenjenog korisnika.

Ukoliko ste zaboravili Vašu korisničku lozinku, pošaljite besplatnu SMS poruku na broj 1269 (poruka je besplatna ukoliko se šalje iz nacionalnog saobraćaja). U tekstu poruke je potrebno da unesete Vaš JMBG (jedinstveni matični broj od 13 cifara), i dobićete SMS poruku sa Vašom novom korisničkom lozinkom.

Nova korisnička lozinka je višekratna.

Gledam listing, i na neku foru sam uspeo da prebacim 315,3 MB preko 700 besplatnih, što me košta 12.924,00 RSD... U životu u jednom mesecu nisam potrošio 1GB protoka dok sam bio napolju, sad kao jesam... Neka im bude, neću da propadnem zbog tog iznosa, ali više me pogađa što znam da je ovo trula fora na koju zeznu ko zna koliko hiljada ljudi... Trebao sam ja lepo da uzmem Nexus 5 u Telenoru kao što sam devojci uzeo, ne ponovo da se dve godine zarobim kod ovih čobana. Navukli me lepo plaćanjem telefona kroz račun i sad ispaštam...

I mene su iz****** isto. Msm, ok, sami smo se iz******, ali odmah da kažem u uvodu da mi se na**** svi redom operateri, zato što namerno idu na to da ako se za****š, to platiš kao je beni brušeni dijamant, govna ona smrdljiva alava!

Ja sam nametno otključao data roaming jer sam hteo da sinhronizujem bike vožnju koju mi je mapirao mapmyride android app. Prvo, net se raspadao, vukao, možda je to duže trajalo, ne znam. Odradio sam to za 10ak minuta, ništa nisam radio više, stiglo par viber poruka, nem pojma, odradim pitanje stanja i dobijem obaveštenje da sam 6.5 megabajta preko računa. Pogledam cene, 70 dinara je 100kb. Danas dobijem račun 12.000.. Pa ****te, ne znam, jedva čekam da vidim listing i sam račun.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako si svojevoljno pristao na data roaming i sinhronizaciju androida onda se tu ne vidi krivica operatera.
Net se raspadao na toj cuki - u prevodu tarifiralo ti se kao veci broj konekcija sto se zaokruzuje i pumpa racun, brr..

Jesi li znao koliko kosta 1MB u roamingu?
 
Poslednja izmena:
Vidi, prihvatam svoju odgovornost. Niko me nije terao da upalim. Ali je opet odvratna politika ta da koja samo čeka nemarnog i neiskusnog potrošača pa da mu odere kožu sa leđa sa parolom "ko te ****, **** ga". Dobio sam obaveštenje da puno trošim u roamingu tek kada sam nagurao 7200, toliko o tome...

Nisam znao koliko je MB, ali sam kontao da ću da potrošim par stotina dinara za jedan klik - sinhronizaciju u aplikaciji da pošalje podatke na sajt, i bio sam spreman da platim to par stotina dinara. Al eto, ne ugasiš na pola sata i ode 100e, pare za koje neko radi pola meseca.

Mislim, da li to zaista vredi toliko? Ako toliko oni plaćaju stranom provajderu 80% od toga a uzmu 20 onda svaka čast, ali sumnjam da je to slučaj.
 
Par stotina dinara je kod nas, ne znam kako si mislio toliko da bude i u romingu :)

Vala ja sam iskljucio za moj broj roming (samo internet), pa sve i da mi se upali internet ne moze mi nista skinuti posto je onemogucen na mom broju. Pozivi i poruke nek rade, internet mi ne treba u svakom trenutku, ima vala negde wifi gde odem :)
 
Par stotina dinara je kod nas, ne znam kako si mislio toliko da bude i u romingu :)

Vala ja sam iskljucio za moj broj roming (samo internet), pa sve i da mi se upali internet ne moze mi nista skinuti posto je onemogucen na mom broju. Pozivi i poruke nek rade, internet mi ne treba u svakom trenutku, ima vala negde wifi gde odem :)

Šta, par stogina kilobajta (koliko sam mislio da ću potrošim) je par stotina dinara i kod nas? Teško...

Ja sam često van dometa, po prirodi, brdima i planinama, tamo nema wifi, veruj mi...
 
Kao sto je rekao Septimus:

Net se raspadao na toj cuki - u prevodu tarifiralo ti se kao veci broj konekcija sto se zaokruzuje i pumpa racun...

Mnogo je obracunao zato sto je bio los net + veliki broj konekcija + zaokruzivanje = veliki racun

Pa par stotina kb za rutu + sync telefona kad je dosao do neta...

Videces listing vec...


Jebla te ta ruta :d kad ti je toliko bila bitna da platis ovako debelo. Nisam neki fanatik sto se tice voznje bicikla, ali sacuvati rutu i to po ceni rominga mi je uf ne znam...
 
Kao sto je rekao Septimus:



Mnogo je obracunao zato sto je bio los net + veliki broj konekcija + zaokruzivanje = veliki racun

Pa par stotina kb za rutu + sync telefona kad je dosao do neta...

Videces listing vec...


Jebla te ta ruta :d kad ti je toliko bila bitna da platis ovako debelo. Nisam neki fanatik sto se tice voznje bicikla, ali sacuvati rutu i to po ceni rominga mi je uf ne znam...
Ja razumem čoveka u potpunosti, isto volim da se "zapljunem" gde god da odem, ali koristim aplikaciju (Endomondo) koja sve pamti dok nema konekciju, i kasnije kada dođem do istog, svi podaci se uploaduju...
 
Sta se desava ako ne odgovore na neku reklamaciju u roku od 15 dana?
Probili su taj rok da mi odgovore na zalbu gde su mi poslali opomenu pred tuzbu, iako sam 3 puta proverio da li imam dugovanja kada sam raskidao ugovor...
Kada mi mts nije odgovorio u propisanom roku, zalio sam se Ratelu i dobio prevremeni raskid ugovora. Ovde nemam ugovor, pa me interesuje da li postoji neka sankcija za VIP posto ne odgovaraju?
 
I meni su probili taj rok I to ihihiiii ...predlazem da I'm naplatimo isto kao sto oni nama naplate kad probijemo internet. Evo ja se zadovoljavam sa 13.000,00 odnosno anuliranjem gizmovog probijanja od samo par sati. ;)
 
Ja razumem čoveka u potpunosti, isto volim da se "zapljunem" gde god da odem, ali koristim aplikaciju (Endomondo) koja sve pamti dok nema konekciju, i kasnije kada dođem do istog, svi podaci se uploaduju...

Valjda ce i MarcusS od sad koristiti Endomondo :)
 
I ova moja bi sinhronizovala when possible™, barem je tako pisalo. Mene je uhvatila panika pošto su se u samoj aplikaciji izgubili podaci na mapi, tj nestala je ruta i morao sam da vidim šta se dešava.

Drugim rečima, ko me **** :) Nije ni prvi ni poslednji put da sam platio zato što sam nestrpljiv...
 
Poslednja izmena:
Za svoj hobi svaki entuzijasta hoce da plati, nije to nista cudno.
Recimo, ovaj forum vrvi od entuzijasta u spaljivanju hardvera svih vrsta. :d
 
Mene je vip mnogo razocarao. Standard paketi su postali jako skupi, a bez neogranicenog interneta i prenošenja minuta. Tarifiranje je strašno loše - 90/60, tako da sam ja preduhitrio vip, smislio promociju "tarifiranje kao nekad" i vratio se na Telenor Play+, gde je tarifiranje 60/60, a minuti se prenose!
 
Nazad
Vrh Dno