Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Specifican problem - u servisu odobrena zamena telefona za drugi, ugovor potpisan na Neo 4. U ponudi vise nema ni tog telefona ni paketa. Sta raditi, Vip naravno predlaze Neo 12 a to mi ne pada na pamet. Da li moze neka kombinacija Neo 5 + "trajni" tarifni dodatak ili povrat novca za telefon i raskid UO (pa potpisivanje nove) ili nesto trece?

Meni se ovo jednom desilo u telenoru i bilo mi je ponuđeno da izaberem mobilni koji je u istom cenovnom rangu kao i ovaj što je crkao a ostao sam na istom paketu i nisam potpisivao novu uo.
 
Ne znam, kao da insistiraju da se racuna odnos cena paketa:cena telefona, s tim da je cena paketa bitnija stavka (tipa telefon od 1din uz Neo 4 ne moze da se zameni za telefon od 1din uz Neo 5). Moguce da nemaju iskustva ili da su umorni i pogubljeni, bio sam 10min pre zatvaranja poslovnice. Ili su bas namazani pa pokusavaju na brzinu da uvale Neo 12 :d
 
Poslednja izmena:
Moj ti je savet da zoves korisnicki servis i sa njima to da resis da vidis sta ceti oni reci, u poslovniici 95% su debbili, jednom sam usao u poslovnicu i nikad vise, sve sto me zanimalo sam resavao putem maila ili pozivom korisnickog servisa uzavisnosti da li mi je bio potreban pisani trag ili neka informacija.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam, kao da insistiraju da se racuna odnos cena paketa:cena telefona, s tim da je cena paketa bitnija stavka (tipa telefon od 1din uz Neo 4 ne moze da se zameni za telefon od 1din uz Neo 5). Moguce da nemaju iskustva ili da su umorni i pogubljeni, bio sam 10min pre zatvaranja poslovnice. Ili su bas namazani pa pokusavaju na brzinu da uvale Neo 12 :d
Moraju da ti ponude modele telefona sličnog cenovnog ranga. Tarifa za koju si potpisao UO se ne dira, sve ostaje po starom aneksu. Doduše, Daki ti je već napisao kako to funkcioniše. Oni mešaju frogs and grandmothers, što bi rekao jedan naš...
 
Ispod je moj post od decembra 2018.
I moje cimanje sa Vipom


Iscimah se ko nikad do sada. Skoro mesec i po dana je trajalo moje ubeđivanja sa Vipom, da ne mogu da tumače zakon kako njima odgovara. Poenta je da kada ne mogu da vam poprave telefon u garantnom roku i nemaju isti, ali potpuno isti da vam daju, imate apsolutno pravo na potpuni povraćaj novca{pisem u slučaju kada je od kupovine prošlo više od 6 meseci}. Uzeh p20 Pro na kraju, bez doplate naravno. Krenuli smo od Moto x4 pa završismo kod p20 pro. Još su pokušali da mi uvale priču da garancija za p20 Pro može samo da važi do isteka od 24 meseca kad sam uzeo prvi Moto Z. Naravno da im nije ni to uspelo. Pišem ovo zbog vas koji krećete u reklamaciju
Ako nema telefona onda je i ugovor ništavan, jer je isti važan deo ugovora pa bi morali da ti vrate novac i za telefon i za tarifu. Obrati se nacionalnoj službi za zaštitu potrošača pa ćeš da vidiš kako će da promene ploču. Ja sam moj telefon u odgovarajućoj tarifi platio 38000 dinara a oni su pokušali da mi uvale telefon koji je u toj tarifi bio 1 dinar{Moto x4}, nakon pozivanja na zakon i pomenutu službu sam dobio p20pro koji je tada bio u toj tarifi oko 56000. Bezobrazni su
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja nisam imao problem tog tipa, osim isteka roka 30 dana za popravku. Pozvali me iz poslovnice, rekli nemaju isti telefon i predložili bolji skuplji u mojoj tarifi za 18.00p, odbio rekao, da je to mnogo. Zvali opet sa još 2 3 ponude i ja uzeo sta mi odgovara. Ugovor istekao, garancija vazi 24 meseca.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, ističe mi ugovor u vipu za mesec dana. Prolistah temu ali ne nađoh odgovor. Koliko beše unapred treba da najavim raskid ugovora u vipu?
Pošto imam neograničene pozive već na jednom fonu ne vidim razlog produženja ugovora iako sam godinama u vipu i uvek bio zadovoljan uslugom. jedino da klincu dam broj sa neo minutima. Je li daje vip neke popuste na ugovor osim ovih standardnih? Gde da sibnem mail da se obratim?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Probaj na njihovoj facebook stranici preko poruka.Relativno brzo odgovaraju.
Moram da podelim skorašnje moje iskustvo sa onlajn prodavnicom kod vipa....
Elem,treba da produžim ugovor,reko,ajd,produžiću preko onlajn prodavnice...Četvrtak je prepodne,uvek mi auto delovi,knjige,pa čak i Orion Telekom produženje ugovora stigne kući za 24h-48h...Rok isporuke,piše kod njih,tri radna dana...
Dakla naručeno u četvrtak 11.04.,stiglo danas u ponedeljak 15.04. ....
Drugim rečima,narudžbe od ponedeljka,utorka i eventualno srede stižu iste nedelje.Četvrtak i petak i neradni dani vikenda u sklopu tri dana za isporuku,pa kada to bude.
Gledam status narudžbe na "Moj Vip",tek u četvrtak uveče se status promenila sa "narudžba primljena" na "obrađuje se",ceo petak se "proveravala"....
Što je previše,previše je!
Da znate kako da uklopite ako idete preko onlajn prodavnice!

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaj na njihovoj facebook stranici preko poruka.Relativno brzo odgovaraju.
Moram da podelim skorašnje moje iskustvo sa onlajn prodavnicom kod vipa....
Elem,treba da produžim ugovor,reko,ajd,produžiću preko onlajn prodavnice...Četvrtak je prepodne,uvek mi auto delovi,knjige,pa čak i Orion Telekom produženje ugovora stigne kući za 24h-48h...Rok isporuke,piše kod njih,tri radna dana...
Dakla naručeno u četvrtak 11.04.,stiglo danas u ponedeljak 15.04. ....
Drugim rečima,narudžbe od ponedeljka,utorka i eventualno srede stižu iste nedelje.Četvrtak i petak i neradni dani vikenda u sklopu tri dana za isporuku,pa kada to bude.
Gledam status narudžbe na "Moj Vip",tek u četvrtak uveče se status promenila sa "narudžba primljena" na "obrađuje se",ceo petak se "proveravala"....
Što je previše,previše je!
Da znate kako da uklopite ako idete preko onlajn prodavnice!

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
Pise 3 RADNA dana, a ti si maltene dobio za 2. Cemu frka? Sta je problem i drama? I ti ljudi moraju da pregledaju i provere tvoju porudzbinu, pa da posalju po kuriru itd. Nisi jedini u VIP-u.
 
21 marta sam aplicirao za kod za otkljucvanje mobilnog i nisu mi poslali kod jos uvek ima li od toga leba?
 
update: nemaju kodove ne znaju kada ce biti, nije do njih vec do distributera kad bude javice mi :rupa:
 
valjda nije off topic samo jedno pitanjce koliko se placa to u servisu okvirno? hvala
 
1000 - 2000 din.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Hteo sam online zahtev za prenos broja, registrovao se i ne vidim nigde taj obrazac koji oni spominju? Da li sam corav ili glup ili oboje?[emoji16][emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa izaberes paket koji zelis, ides na kupi, i pratis korake, u jednom trenutku ce ti biti ponudjene 3 opcije, jedna ce biti prenos broja iz druge mreze, pre neki dan sam drugarici narucio intarifu, prenosila pripejd broj iz Telenora na postpejd inTarifu u VIPu. Poslali joj papire na kucu, dobila povratnu poruku da je sve zavrseno i da veceras ocekuje prenos od 2 do 6 ujutru.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Caka je u tome sto ja neću postpejd nego pripejd. Sad sam na postpejdu u drugoj mrezi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Caka je u tome sto ja neću postpejd nego pripejd. Sad sam na postpejdu u drugoj mrezi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prenos na pripejd NIJE MOGUĆ onlajn.

Poseti neku poslovnicu za to. [emoji6]

Takođe, mislim da je prenos na pripejd moguć samo sa pripejda.
 
Poslednja izmena:
Bio. Moze sa post na pripejd samo im pao sistem[emoji16][emoji16][emoji16]. Komplikacije neviđene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@DGoran

Super. [emoji4]

Nisam te razumeo, si prenos odradio u poslovnici ili onlajn?
 
U poslovnixi ali je i tamo pao sistem. Zove ona tehnicku podršku da vidi sta ce. 5 minuta na telefonu,ja kazem ako vam takva tehnička,bolje da bezim dok je vreme[emoji23][emoji23][emoji23]. Iz tehnicke odgovaraju da mora da se ceka 10-15 min da sistem"proknjizi", medjutim posle 25 min ništa.. Prosao je bar zahtev za prenos a neski drugi deo ugovora nije mada nije ni bitan tako. Kaže devojčica,navrati kad budes u prolazu. Hoću ali malo sutra,jedino ako mi niste uvalili 3g karticu. Kune se da je 4g[emoji1787][emoji1787].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne zna se gde je gori[emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobio sam jednu staru nokiju sa vipa zakljucanu 2700c pa me zanima jer postoji mogucnost da dobijem kod posto ne znam ni na koga je bio ugovor telefon ispravan kao i jedan obican samsung doduse on je kodiran na mts.
Pozdrav
 
Prenos na pripejd NIJE MOGUĆ onlajn.

Poseti neku poslovnicu za to. [emoji6]

Takođe, mislim da je prenos na pripejd moguć samo sa pripejda.
Otkud ti informacija da ne može prenos postpaid > pripaid? Ima nas bar 50-ak sa foruma koji smo to uradili u poslednjih godinu dana.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno