Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Jel ne daju 50% popust i duplo vise GB i ako je neko podneo zahtev za prenos broja? Jel probao neko?
 
Izvinjavam se, nisam video.

Mada nema neke velike razlike, kartel se udruzio i oko cena i oko paketa.
 
Društvo, potrebna mi je mala pomoć, pošto sam pročitao dobar deo postova u ovoj temi i nisam pametan šta da uradim.
Naime kod VIPa mi je skoro istekao NEO 2 i trebalo bi da ga produžim. Takođe imam i Kućni Net L kod njih na osnovu koga imam dodatnih 10GB mesečno.
Dakle, ukupno imam 13 GB mobilnog Neta a trošim oko 3-4 GB.
Što se tiče razgovora obično mesečno trošim najmanje 1000 min, tako da su mi neograničeni pozivi must.
Ono što je problem je što više nema NEO 2, a novi NEO 3 paket je skuplji 20%. Znam da je u pitanju 200 din/mesečno, i da nije veliki novac, ali u pitanju je princip, jer taj 1 GB mesečno više meni ne vredi toliko.
Da ne govorim o tome da mi stalno kada zovem korisnički servis predlažu da mi račun šalju na e-mail, kao ekologije i sl., a da se nelažemo to rade samo da ne bi morali da štampaju račun i plaćaju poštarinu kako bi uštedeli 20-30 din.
Dakle, zvao sam ih i predočio im sve, i takođe rekao da konkurencija (mts) nudi isto, plus Viber neograničeno, usporen Net nakon potrošenog brzog (100 din/mesecno) i 100 min u romingu mesečno (Crna Gora i Bosna) u paketu Omorika 1.
Takođe sam predložio da nađemo rešenje i da mi daju 2 meseca po 1 din, a ostatak da idemo po ceni NEO 3, i to su odbili.
Ono što me drži kod njih je tih 10 GB koje imam još godinu dana, a nakon toga, padam na standardni NEO 3.
Koliko sam pročitao, ako podnesem zahtev za promenu ovi iz VIPa neće se puno boriti da me zadrže jer je mali račun (NEO 2 i Kućni Net L su 2500 mesečno).
Razmišljao sam da probam da odem u poslovnicu i da im zapretim da ću dogodine otkazati i Kućni Net, kada istekne ugovor, ako mi ne daju neki popust, jer ti vaučeri za kupovinu telefona i ostale navlakuše sa 366 GB za godinu dana uz mobilni za dinar i slično me ne interesuju.
Molim vas za mišljenje/savet/iskustvo, ako neko ima nešto korisno.

Rekao si da potrosis 3-4gb a onda da ti znaci tih 10gb dodatno uz kombinaciju neo2+kucni net. Nekako si demantovao sebe, zar ne?
U intarifi imas 300min, 10gb neta, plus opciju da doplatis 240 din za 120min, po potrebi. Omorika 1 ti je u mts-u, sada za 1199.
 
Poslednja izmena od urednika:
Rekao si da potrosis 3-4gb a onda da ti znaci tih 10gb dodatno uz kombinaciju neo2+kucni net. Nekako si demantovao sebe, zar ne?
U intarifi imas 300min, 10gb neta, plus opciju da doplatis 240 din za 120min, po potrebi. Omorika 1 ti je u mts-u, sada za 1199.

Pa ne koristim svih 13GB, ali bolje je da postoji neka rezerva, nego da stalno brojim koliko mi je ostalo i da se stežem pred kraj meseca.
Pokušaću da ubedim VIP u poslovnici da mi daju popust, a ako mi ne daju, onda ću tražiti promenu operatera i prećiću u mts na Omorika 1 sa ugovorom na 12 meseci, pa kada mi to istekne iduće godine kao i Kućni Net L, videću šta će i jedni i drugi dati kao novogodišnju ponudu tada.
U svakom slučaju cene moraju ići naniže u narednom periodu, jer je ovo povećanje cena apsolutno neprimereno.
 
Poslednja izmena:
Meni vcrs istice ugovor za NEO 2,1 GB ni meni ne vredi 200 din.Pitao da mi daju NEO 3 sa 3 GB za 1000din(NEO 2) lagano mi dali raskid.Od sutra na prepaid.Uskoro stize beba pa cu iskoristiti tu promociju prvih 9mes. 0 din. Inace bi presao u mts uzeo Omoriku 1 na 12 mes.
 
Vidim svi pretite prelaskom na MTS, jel to MTS-u najzad proradio internet?
 
Ma jok. Ljudima dojadili ugovori na 24m a mts jedini daje na 12 uz povoljnosti :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Meni vcrs istice ugovor za NEO 2,1 GB ni meni ne vredi 200 din.Pitao da mi daju NEO 3 sa 3 GB za 1000din(NEO 2) lagano mi dali raskid.Od sutra na prepaid.Uskoro stize beba pa cu iskoristiti tu promociju prvih 9mes. 0 din. Inace bi presao u mts uzeo Omoriku 1 na 12 mes.

Ja sam u vipu 12 godina postpaid korisnik i koliko vidim raskinucu sve ugovorne obaveze koje imam.

Ponudim im lepo da mi daju nesto od navedenog:

- Veci popust na pretplatu bez telefona nego sto je standardan
- Standardan popust na pretplatu, ali da mogu da uzmem telefon
- Popust na telefon, bez popusta na pretplatu
- Da sam napravim svoju tarifu

Nisu prihvatili nista i onda mi lazno izreklamirali onu akciju sa 366gb kao posebnu ponudu za verne korisnike...

Stvarno me ne zanima vise da svaki put kad mi istekne ugovorna obaveza, moja tarifa vise ne postoji i moram na silu da prelazim na skuplju, koja mi ne treba. Takodje, nikad nista nisam dobio za tih 12 godina kao stari korisnik, osim kad sam sklapao nove ugovorne obaveze, pa dobijao bonus za nove korisnike.

Ne mogu samo da razumem da su toliki retardi. Bukvalno danas imaju mrezu zbog ljudi koji su postali njihovi korisnici cim su se pojavili na srpskom trzistu. Pa su onda zbog tih ljudi i drugi ljudi krenuli da koriste mrezu. Bukvalno smo im bili beta testeri, a tretiraju nas kao stoku i neretko se desavaju problemi.

Najsmesnija mi je ona "promocija" pod nazivom "godine su bitne". Gde se za 2 godine u vipu dobijao popust od 2000din, a za 12 godina u vipu popust od 4000din.
 
Poslednja izmena:
Ne može se sve tako gledati. Dali su i 1 GB Neo roaming promociju, 3 GB trajno, 1 GB za online potpis... sve za 1000 din.

Naravno, kad istekne ovo videću šta dalje.
 
Ta roming promocija je bila kratkotrajna. Da su nju ostavili pa da su digli cenu OK, ovako mislim da su preterali.
U svakom slučaju, mislim da su svi koncentrisani na ove koji uzimaju telefon uz pretplatu, pogotovo za 1 din.
Ti su najbrojniji, čitaj preko 80%, i oni su spremi da plate šta im ponude i kao takvi su im ciljna grupa
Na drugoj strani smo mi ostali koji kupujemo sami telefone i gledamo da nam pretplata bude što niža i kao takvi smo im potrošna roba.
Takođe, što se tiče mts-a, bio sam ko njih godinama pre VIPa i Net im je bio OK, barem meni.
Kod VIP-a sam prešao jer su bili neograničeni minuti za 1k din/mesečno, dok sada mts sa Omorikom 1 nudi bolje uslove za istu cenu (već sam opisao).
Što se mene tiče, ako se VIP ne potrudi da mi da bolju ponudu, čitaj ispod 1200 din. menjaću ih, tama i da izgubim taj bonus koji sam dobio sa Kućnim Netom.
 
Miskite da vip nece dati nista bolje od ovih gb) kao ng ponudu?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa ni za prošlu N.G. nije bilo ništa posebno, ako se dobro sećam? Izbacili su nešto bezveze početkom decembra, posle su svi očekivali neku pravu akciju koja se nije ni desila.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije njima cilj da ti plaćaš što manju ili što veću pretplatu nego da na tebi sto vise zarade. A to će tako što će razlika između tvoje potrošnje (u smislu korišćenja) resursa i cene pretplate da bude što veća i (možda i najbitnije) da tvoj broj ima sto veći broj poziva iz drugih mreža.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ladno neko prodaje vaucer od ove promocije a ne moze niko drugi sem njega da ga iskoristi
 
Šta mislite koliko im treba od statusa na sajtu "provera izvršena" (za telefon) i dostavljanja istog u poslovnicu?
Naručio sam preko očevog paketa u utorak telefon i tek danas je izvršena provera.. Ima li šanse da telefon sutra stigne u poslovnicu?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
U telenoru sqm cekao 2 dana ako ti to nesto znaci
Mada meni su slali na posao

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Odgovor na pitanje jel moze nesto bolje :)
a38a950252862db5bd705e0cbaaffc01.jpg


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Zamolio bi da mi neko iz iskustva pomogne da razrešim dilemu.Naime,podeneo sam online zahtev za prenos broja iz Telenora u VIP. Danas sam dobio SMS da mi je odobren prenos broja i da će tehnički prenos biti završen 16.12.2019. između 02 i 06 h.Prilikom popunjavanja online narudžbine naveo sam da hoću NEO3 i Samsung Galaxy A50. Pre nekih 15 minuta pozovem Korisnički servis i čovek kaže da vidi da je odobren prenos a da ne vidi da je naručen telefon i da se telefon može naručiti posle kompletnog završetka prenosa broja. Kako sam ja već jednom popunio online narudžbinu istovremeno kada i zahtev za prenos nije mi jasno zašto se ne vidi da je naručen i telefon uz željenu tarifu. Ako je neko već prošao sličnu proceduru bi bih mu veoma zahvalan ako bi mi ovu situacju razjasnio.
 
Prvo se izvrši tehnički prenos na osnovnu tarifu pa se tek nakon toga dodeljuje željena tarifa i hardver. Ovako je bilo dok sam radio u vip-u, do pre par godina. Ne verujem da se išta promenilo.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Prilikom sklapanja novog ugovora dobija se vaučer za kupovinu telefona, za neo3 je 2.000 dinara, tako da je bolja opcija prvo sklopiti ugovor a tek posle nekoliko dana uzeti telefon i iskoristiti vaučer.
 
Prilikom sklapanja novog ugovora dobija se vaučer za kupovinu telefona, za neo3 je 2.000 dinara, tako da je bolja opcija prvo sklopiti ugovor a tek posle nekoliko dana uzeti telefon i iskoristiti vaučer.
Vaučer važi samo na nov, sklopljen ugovor? Ne važi na upgrade, sa Neo3 na Neo30, recimo? Video sam za vaučer, verovatno su napisali dole, sitnim slovima, nisam primetio.
 
Odgovor na pitanje jel moze nesto bolje :)
a38a950252862db5bd705e0cbaaffc01.jpg


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

isto sam ih i ja pitao s obzirom da sam 6 ili 8 godina kod njih i nista ne moze. Zavrsio se ugovor raskinuo, hvala lepo dovidjenja. Klosari su nevidjeni. Pitam ih zasto bih ostao kod njih kad u drugoj mrezi kao novi korisnik imam isti paket cak malo jeftinije. KLOSARI!
 
Napiši epilog,i mene zanima.

Kod mene je bila slična situacija:
- 28.11. podnet on-line zahtev za prenos broja uz NEO3 tarifu
- juče je izvršen prenos tj počela da radi VIP kartica
- juče sam zvao CC zbog dodavanja telefona (inicijalno nije bilo akcije 366 GB) i seka mi je sve to lepo završila
- jutros mi stigao aneks ugovora i telefon (sve akcije uključene: 366 GB i +1 GB)

Predlažem da zoveš CC,tamo će ti sve reći i objasniti i istovremeno mogu da koriguju narudžbinu.
 
Poslednja izmena:
isto sam ih i ja pitao s obzirom da sam 6 ili 8 godina kod njih i nista ne moze. Zavrsio se ugovor raskinuo, hvala lepo dovidjenja. Klosari su nevidjeni. Pitam ih zasto bih ostao kod njih kad u drugoj mrezi kao novi korisnik imam isti paket cak malo jeftinije. KLOSARI!

Ja sam 12 godina jos malo, isti odgovor. Pre necu koristiti telefon vise, nego da nastavim da koristim usluge nekog ko ne zna da ceni verne korisnike, pogotovo beta testere svoje tada nove i neproverene usluge.
 
Ma da bre, bilo je tu od mene vise mejlova pa njihovih odgovora pa razgovora sa operaterom itd. Ovaj put sam se zainteresovao da dobijem neku pogodnost, nista nije moglo sto je meni neverovatno i zavrsio sam sa njima. Lepo sam im napisao da zelim 100-150din manji racun za taj telefon i paket, znaci vise je to bilo da me ispostuju a ne neki popust, uglavnom razocarao sam se. Devojka u mts-u na mnogo jeftinijim racunima, paketima, prvi put kad smo se malo iscimali dobila odmah sms-om ili mejlom ponudu i resena stvar.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Kod mene je bila slična situacija:
- 28.11. podnet on-line zahtev za prenos broja uz NEO3 tarifu
- juče je izvršen prenos tj počela da radi VIP kartica
- juče sam zvao CC zbog dodavanja telefona (inicijalno nije bilo akcije 366 GB) i seka mi je sve to lepo završila
- jutros mi stigao aneks ugovora i telefon (sve akcije uključene: 366 GB i +1 GB)

Predlažem da zoveš CC,tamo će ti sve reći i objasniti i istovremeno mogu da koriguju narudžbinu.
Hvala na odgovoru. U ponedeljak ću postupiti isto kao ti. Zamolio bi te samo da mi napišeš da li si i ti dobio taj vaučer od 2000 din.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno