Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

NAPOMENA: Usluge provere stanja po računima i karticama, provera kursne liste, kao i usluge aktiviranja i deaktiviranja
pojedinačnih SMS obaveštenja tarifiraju se 7,08 dinara + osnovna cena poruke za korisnike MTS mreže, za korisnike Telenor
mreže 7,08 dinara + osnovna cena poruke, a za korisnike VIP mreže 7.08 dinara.


Proverih moje stanje na VIP-u, zaduženje nekih 120din (u roku od 3dana).
Inače sam korisnik tek potpisanog Neo2 paketa.
Slao sam SMS za proveru stanja u Intesa banku, 12 SMS poruka=120dinara.
Pozovem Intesu, službenica objasni da se kod njih tarifira samo jednokratna SMS poruka, dakle povratna poruka od 7.08din.
U 'NAPOMENI' na Intesinom sajtu o SMS uslugama stoji da banka Intesa ne naplaćuje +osnovnu cenu poruke za VIP korisnike.
Medjutim, meni je ta osnovna cena poruke obračunata u okviru Neo2 paketa. Dakle Vip obračunava svojim korisnicima tu +osnovnu cenu poruke.
 
Posto su "oni dani u mesecu" krajem meseca, dobro je sto ce mi obracunski period biti oko 10tog... taman ce tetka iz Crvenke da mi dolazi sredinom meseca :D

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Zar je to bitno za data saobracaj, ako sam već na 4g sa punim dometom?
Ako je do konkretnih lokacija, da. Mada licno samo na jednoj lokaciji imam taj slucaj, ne kao vi na vise lokacija.

Ako imas jos neku konkretnu lokaciju, javi, pa kada prolazim isprobacu ove mogucnosti (na Sammy-u je olako)
 
NAPOMENA: Usluge provere stanja po računima i karticama, provera kursne liste, kao i usluge aktiviranja i deaktiviranja
pojedinačnih SMS obaveštenja tarifiraju se 7,08 dinara + osnovna cena poruke za korisnike MTS mreže, za korisnike Telenor
mreže 7,08 dinara + osnovna cena poruke, a za korisnike VIP mreže 7.08 dinara.


Proverih moje stanje na VIP-u, zaduženje nekih 120din (u roku od 3dana).
Inače sam korisnik tek potpisanog Neo2 paketa.
Slao sam SMS za proveru stanja u Intesa banku, 12 SMS poruka=120dinara.
Pozovem Intesu, službenica objasni da se kod njih tarifira samo jednokratna SMS poruka, dakle povratna poruka od 7.08din.
U 'NAPOMENI' na Intesinom sajtu o SMS uslugama stoji da banka Intesa ne naplaćuje +osnovnu cenu poruke za VIP korisnike.
Medjutim, meni je ta osnovna cena poruke obračunata u okviru Neo2 paketa. Dakle Vip obračunava svojim korisnicima tu +osnovnu cenu poruke.
VIP je to od skora izmenio, a Intesa nije menjala na sajtu. Mada me cudi da su vec izmenili za MTS, a oni su posle VIPa menjali.
U svakom slucaju sva tri operatera su odlucila da sve VAS poruke naplacuju oko 3.6 din, valjda.

Ali ZASTO neko danas salje SMS poruke za proveru stanja...............??
 
Zato što im pritiskom na taster 2, govorni aparat prijavi da stanje ne moze biti provereno, pitao sam btw operatera, kaze da to ne radi.
Svakako će ti Vip+Intesa obračunati SMS izveštaje o stanju na računu, eto..sad kad mi refundiraju, dobiću SMS.
Ok, mogu da isključim tu SMS notification opciju, ali ne smeta.
 
Ma zar nemas e-Banking/m-Banking? :D

I reci mi da si proveravao ono da li ti je ALi stornirao placanje one porudzbine? :D
 
@synn ako će mo tako, onda je država dozvolila svakodnevnu krađu na svakom koraku izbacivanjem apoena od 10, 20, 50 para iz opticaja, jer ti ih niko I nigde ne vraća. Da ne pominjem milion drugih sitnih krađa.

Zatim pročitaj ostale postove, nije svima presek stanja prvog u mesecu.
Ako je sve to NAMERNO napravljeno, zašto baš sada?
Zašto se sve to poklapa sa ostalim problemima na mreži.
Postoji milion i jedan način da bilo koji operater UKRADE ili zaradi tih deset dinara po korisniku a da niko to od nas ne oseti. Ali eto, mi smo valjda skloni tome da verujemo u tako očigledne krađe.
Eto iz tog razloga NEĆU DA SHVATIM!
Tek kad vidim konkretan dokaz, kao što sam pisao, onda možemo polemisati na tu temu i delovati po tom pitanju.

Jer, ponavljam, došao Vip u srbiju, da šiša ovce na transparentan način.

Ti pricas o mobilnoj telefoniji kao o pijaci a ne kao o ozbiljnom biznisu.
To je najisplativiji biznis u svetu u ovom momentu, u koji se ulazu milioni evra samo u Srbiji. I onda banalnost, kao ne radi provera stanja. i proradi bas prvog u mesecu i to u ponoc, nakon obracuna. Ma daaj bre.
 
Poslednja izmena:
Intesa nema aplikaciju za VisaElectron,jedino preko web-a.

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Iz cega se zakljucuje da je promocija promocija i da se ne produzava.
 
Iz cega se zakljucuje da je promocija promocija i da se ne produzava.

O ovome je već bilo reči, neo tarife nisu promocija već zvanične tarife i traju dok se ne izbace nove.
Naziv promocija je marketinški trik povezan sa 10 godina vipa u Srbiji.

Od 1.9. mogu samo nove tarife da se izbace.
 
Poslednja izmena:
O ovome je već bilo reči, neo tarife nisu promocija već zvanične tarife i traju dok se ne izbace nove.
Naziv promocija je marketinški trik povezan sa 10 godina vipa u Srbiji.

Od 1.9. mogu samo nove tarife da se izbace.
Oni zovu promocija sve sto je kratkotrajnog karaktera.
Prvenstveno od MTSa i Telenora zavisi da li ce NEO paketi da se zadrze ili je kraj 1.9.
 
Poslednja izmena:
Ti pricas o mobilnoj telefoniji kao o pijaci a ne kao o ozbiljnom biznisu.
To je najisplativiji biznis u svetu u ovom momentu, u koji se ulazu milioni evra samo u Srbiji. I onda banalnost, kao ne radi provera stanja. i proradi bas prvog u mesecu i to u ponoc, nakon obracuna. Ma daaj bre.
A ti mislis da ce nakon svih desetina/stotina miliona eura ulozenih u posao, neko pokusati na ovaj smesan nacin da ukrade celih 400K€ za godinu?
Pre bih rekao da VIPov sistem ulazi u zagusenje, a posto je uvodjenje novog u toku, pokusavaju da prezive bez vecih investicija u postojeci.
Kad se tome doda i da je gomila zaposlenih na odmorima, lako je pretpostaviti da je uzrok problema tehnicke a ne poslovne prirode.
Pozdrav
 
@Septimus, postoji mogućnost da Neo tarife ostanu, ali je promocija svakako povlašćena cena Neo paketa bez telefona, posle 1.9 moguće da Neo 2 neće koštati 1000 din, nego puna cena i verovatno onaj standardni popust bez telefona 25%. Meni to ima logike.
 
A ti mislis da ce nakon svih desetina/stotina miliona eura ulozenih u posao, neko pokusati na ovaj smesan nacin da ukrade celih 400K€ za godinu?
Pre bih rekao da VIPov sistem ulazi u zagusenje, a posto je uvodjenje novog u toku, pokusavaju da prezive bez vecih investicija u postojeci.
Kad se tome doda i da je gomila zaposlenih na odmorima, lako je pretpostaviti da je uzrok problema tehnicke a ne poslovne prirode.
Pozdrav

Da mislim jer za 400.000€ samo na tu jednu foru a imaju ih bezbroj, mogu da pokriju jedan poveci grad 4G mrezom.
 
Bio danas u centru Zemuna , 4g u fulu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da napolju, unutra nije 4G o tome pricam.
Napolju je 4G sto se tice Vipa stvarno dobar ali cim se udje u zgradu ili stan odmah 3g pa E.
Najjace sto su dve BS tu blizu, znam gde su i napolju je stvarno ok, ali cim udjes u nutar zgrade i u stan cao 4G.
Nije mi jasno da li namerno slaba jacina signala koju odasilju vipove BS ili sta je problem ne znam, dok Telenor drzi non stop po celom BG i unutar objekta i podruma gde su debeli zidovi 4G bez problema, ne forsirajuci 4G.
Verovatno zbog 800MhZ, sto sam ja u pocetku jedini hvalio sto je jedino telenor to forsirao i sad se vidi da su bili u pravu sad su samo dodavali na te 800, 1800 i sad napolju cepa 100+ a unutra ja izvlacim 30+, sto je savrseno.
E to je verovatno problem sa vipovim 4g jer su forsirali 1800 a u BG ne znam ni da li imaju 800, koji bez problema prolazi kroz zidove dok 1800 naravno slabije.
 
Poslednja izmena:
@MisaLion
Nalazim se trenutno 200km od BGa, u kući, udaljena 2-3km od centra grada. Gledao sam pokrivenost kod njih u poslovnici , na ovoj lokaciji je otprilike granica pokrivenosti 4G ,ali nisam primetio da prelazi na 3G, mada nije uvek full 4G signal, ali žonglira tu negde izmedju/oko polovine.
 
Mape moraju da se drze neke cifre od -110dBm, ili vece, sto za LTE uopste nije uzasan signal.
Kod mojih MTS LTE radi na <-120dBm, tj. stoji na 4G, iako ima bolji 3G signal, on ne prelazi. I net radi odlicno.

Sto ce reci, stvarna pokrivenost moze biti veca od mape. Ali nece neki A3, Mi1 (lupam oznake za neki low-end Xiaomi :p), Voodoo, Doogee i slicni uhvatiti signal tamo gde S5, ili iPhone 5 mogu i odlicno raditi.
 
@MisaLion
Nalazim se trenutno 200km od BGa, u kući, udaljena 2-3km od centra grada. Gledao sam pokrivenost kod njih u poslovnici , na ovoj lokaciji je otprilike granica pokrivenosti 4G ,ali nisam primetio da prelazi na 3G, mada nije uvek full 4G signal, ali žonglira tu negde izmedju/oko polovine.
Ma daj mape na njihovom sajtu, tamo pise da ima kao i kod mene kuci u stanu i bude na 10 sekundi, nakon toga predje u H+ pa posle 3 sek u 3G i odmah na E.
Napolju drzi full 4G.
Nesto im je lose a sta dal to sto nemaju 800 ili im je losa oprema u odnosu na telenor, to ne znam.
Evo ovog trenutka kod mene u stanu.
87a501e7830c993c7f62ecf7ebe808ca.jpg



Bacite pogled na ping.
 
Poslednja izmena:
Recimo Karamatina ulica.

Gde me nađe komšija ;) U Karamatinoj u kuci u kojoj sam bio 3 od 5 crta za LTE.

Ne kažem da izmišljaš, baš suprotno, verujem ti. Ako si u tom kraju znaš da je bazna stanica u Lagumskoj na zgradi koja se naslanja na Karamatinu. Možda se baš ti nalaziš u nekom procepu pre nego što signal počne da se širi jer se nalaziš preblizu, možda i lupam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde me nađe komšija ;) U Karamatinoj u kuci u kojoj sam bio 3 od 5 crta za LTE.

Ne kažem da izmišljaš, baš suprotno, verujem ti. Ako si u tom kraju znaš da je bazna stanica u Lagumskoj na zgradi koja se naslanja na Karamatinu. Možda se baš ti nalaziš u nekom procepu pre nego što signal počne da se širi jer se nalaziš preblizu, možda i lupam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Upravo tako, u Lagumskoj na kuci jednoj je jedna BS a druga je kod Radeckog na Keju.
Ta u Lagumskoj je jako nisko na nepunih 2 metra od zemlje i signal se tesko probija kroz ostale kuce/zgrade i nema nista od 4G posto je u pridzemlju taj objekat.
Dok cim izadjem izvan objekta, ok 4G signal.
Inace ne zivim tamo vec na Zvezdari, slicna situacija je i tu, vidi SS od malopre.
BTW, donji deo Karamatine ulice je problematican zbog pametnjakovica koji su tako i tu postavili BS, ako si blizu znas gde je i kako izgleda, ja bih mogao da fotkam u ponedeljak i postavim da svi vide kako se NE postavlja BS.
A okolo zgradurine na koje su mogli da okace istu i da ceo taj deo bude savrseno pokriven 4G signalom, a oni u rupu stavili BS?
Osim sto zraci bespotrebno okolne kuce i ljude ta BS Qr-cu ne vredi.
 
Poslednja izmena:
Ok, onda reci ljudima ovde da se radi o extremnom slučaju. Imaš E u jednoj kući u prizemlju(zidovi su debljine 50cm u svim tim kućama). Ja sa druge strane imam LTE u istoj takvoj kući, u istoj ulici možda samo par metara dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno