Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ovo i mene zanima, ako ne moze bas su pilicari.... Produzio sam ugovor u Martu/Aprilu...
 
На сајту им се разликују спец за Т5 и тај Т модел.
 
Maksimalna dostupna. Hm... Ne bi me čudilo da korisnicima ovih paketa ipak ograniče... Onako tehnički ispod žita [emoji23]

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
Mozda i ne urade to, recimo ja imam vec 6 godina u Telenoru neograniceni net i kad kazem to i mislim to bukvalno nema limita ni u brzini ni u pogledu kolicine podataka i uvek imam brzine(sada naravno ne pre 6 god) preko 100 Mbit oko 150 uvek i meni je to u pocetku bilo vauuu neograniceni net na fonu posle 6 godina mi je smesno sto tek sad neko nudi tako nesto.
Telenor nema limite(bar ovaj biznis paket koji imam od jedne velike i jake domace institucije u kojoj radim) pa ne bi trebao ni Vip da ih ima.
Taj Telenor mi je sluzbeni a privatno(jos par meseci) imam Vip neo3 ja tih 6 god ne znam dal sam 3MB potrosio na Vipu tako da vam zadnjih 6 godina ne opterecujem link za vase brzine i ne znam kakav im je net(imam 3GB nikad iskoriscenih u mesecu da mogu poklonio bih nekom kome je potreban jer meni nije) ali citam da je raspad sistema, za signal gde se ja krecem je totalni raspad i vec od Januara se nadam da se nakon 8 god vise necu druziti sa Vipom vec sa Mts ionako sve imam temo od tv, preko optike do fixnog iz dosta izvora proverenih kod prijatelja svi hvale Mts mobilnu tako da platicu 3 meseca prevremeni prekid i u Januaru odoh iz Vipa, ne vredi od Marta su u raspadu na lokacijama kuda se ja krecem, te nedostupan(a dostupan sam) te slab signal narocito kod kuce je sve to izrazeno a do Marta je bilo OK sta se desilo ne znam ali da poprave nece ocigledno i zasto bih placao net im ne koristim telefon im je katastrofa sva sreca sto imam na sluzbenom sve neograniceno(minuti, poruke, net) pa zovem u vecini sl sa telenora kad sam kod kuce.
Srecno vam bilo sa neo netom vama koji ostajete u Vipu, sreca ce vam svakako trebati. I dobri zivci...
 
Ja bih voleo da čujem na kojim to lokacijama VIP nema signal? Do sada sam našao samo 1 mesto u Srbiji gde radi samo MTS, dakle nema ni Telenora ni VIP-a.
Ako je to uopšte tema ovde, a nije :)
 
Ako je meni postavljeno pitanje nisam rekao da nema signal vec da je los, prekida veza, daje propusteni poziv a ima(kakav takav signal).
 
postoji mogućnost da će ukinuti torentovanje. setite se samo mtel-a kada su pokupovali kartice i rasturili mts mrežu sa terabajtima dl-a i up-a preko torenta pa je izlaz bio da se ipak ograniči brzina. u ovom slučaju nema ograničenja pa će biti raspad mreže da ne može net stranica da se otvori ako negde ne ukinu neograničen dl/ul.

imam i vikend i kućni net i puna brzina vikend neta je samo noću, preko dana je nekoliko puta manja. primer: skinem 100-150-200gb preko noći a preko dana ne može ni 50gb da svuče.

nadam se da grešim.
 
Verujem da ne grešiš.

Međutim to je onda loše za sve nas koji imamo potrebu za flat, no speed limit, bez uo pošto je vikend jedini takav paket koji sam našao.

Idealan je za posao (ili zabavu) kada niste kod kuće a imate potrebu za velikim protokom.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
imam i vikend i kućni net i puna brzina vikend neta je samo noću, preko dana je nekoliko puta manja. primer: skinem 100-150-200gb preko noći a preko dana ne može ni 50gb da svuče.

Kada se setim vremena gde sam jednu MP3 pesmu od 3 MB skidao oko sat i nesto pa pukne dial up pa opet ispocetka :D koliko se sada to osililo.
 
Baš me zanima kako će ostali da odreaguju na ovu ponudu. Da vidim da li prelaziti sa mts-a i 100gb-a..
Inače je jako zanimljiva ponuda.

Kako li će ovo uticati na sam kvalitet mreže u smislu zagušenja saobraćaja..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
10mbit je skroz okej. Mislim da je to dosta za 1080p YouTube ili HD pozive.

E sad ja koji trošim oko 10-ak GB mesečno baš ništa ne znači neograničen net.

Pre dok sam koristio Instagram trebalo mi je 20GB, ali pošto tog "jedača" vremena i gigabajta više ne koristim 10 mi je sasvim okej.

Ovo je dobro samo za one koji nemaju internet kod kuće i na poslu, pa može da se isplati.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Baš me zanima kako će ostali da odreaguju na ovu ponudu. Da vidim da li prelaziti sa mts-a i 100gb-a..
Inače je jako zanimljiva ponuda.

Kako li će ovo uticati na sam kvalitet mreže u smislu zagušenja saobraćaja..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
Ja nesto imam osecaj da nece ni telenor ni mts, kao da su oni svoje ispucali za ove "praznike"...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Novu tarifu mogu samo da uzmu oni sto su pri kraju ugovorene obaveze ili bez iste (pa makar bili na tarifi bez uredjaja)... :mad:
 
Zato što je promena paketa jedino moguća prilikom obnove/kreiranja novog ili dodavanje uređaja uz postojeći ugovor bez uređaja.
 
Baš me zanima kako će ostali da odreaguju na ovu ponudu. Da vidim da li prelaziti sa mts-a i 100gb-a..
Inače je jako zanimljiva ponuda.

Kako li će ovo uticati na sam kvalitet mreže u smislu zagušenja saobraćaja..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk


Kapiram da se opterecenje mreze nece nesto znacajno povecati, osim manijaka koji ce pustati torrent i u gradskom prevozu:)

Slicna stvar je bila i kada su uvodili neogranicene pozive i poruke, vecina ljudi i sa takvim paketima nastavi da komunicira kao i do tada, na bi oni to nudili da im se ne isplati. Ovim potezom su bukvalno zgazili skuplje pakete konkurenata, Telenor ce verovatno ostati u svom imaginariumu, od Mts-a mozda i bude neke vajde.
 
Ne mogu se porediti korišćenje poziva i data saobraćaja. Pozive sve i da hoćeš ne možeš da praviš svih 24 sata dnevno, i možeš da imaš samo jedan poziv u jednom momentu. Data saobraćaj možeš da koristiš 24 sata praveći backup interneta, a i možeš da ga deliš sa više korisnika, tako da u svakom momentu neko nešto vuče (ili gura :) ).
Napr: noću, dok pošten svet spava, ne zoveš nikoga, ali torenti rade sve u 16.
Pozdrav
 
Sad sam zvao pitao sam da pređem sa neo 3 na neo beskonačno kažu ne može po promo ceni u vašem slučaju nego plaćate full cenu. Ono je samo za nove korisnike i one kojima ističe ugovor
 
Znači onda ću morati da raskinem ugovor star 2m i da potpišem novi. Kakvi smaraci neverovatno..
 
Mojoj mami će ovaj paket da baš legne jer često boravi u selu, pa tamo troši mobilni net i ponekad probije tarifu (iako troši oprezno i pomalo). Ovo će joj biti dobro olakšanje.
A možda nam se i još više sviđa što daju Twinkly sijalice, za moju ćerku. Baka će da je časti time.
 
Ja sam mislio da uzmem ovaj net zato što su mi opcije za kućni net trenutno užasne ali sam onda na speedtestu dobio brzine od 10, 12, 14 i čak 16Mbps pa se sada malo dvoumim.
6786495598.png

Telefon je Xiaomi A2 i ostvarivao sam mnogo bolje rezultate sa njim.
Lokacija je NBG, Bežanijska kosa.
 
Kada se uzima ova neo neo tarifa online, da li se po automatizmu dobijaju ove Led lampice za dinar ili mora nesto da se stiklira dodatno?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Veruj da sam se i ja to pitao! Odradio sam mami kupovinu Neo Neo paketa u veb šopu skpro do kraja, došao do poslednjeg koraka i - nigde nisam video da su naznačene lampice. Ni usput nigde nije bilo da se štiklira nešto (a očekivao sam da bude, jer faktički nisu besplatne nego koštaju onaj simbolični dinar).
Pogledao sam pdf ugovora, ni tamo nisu spomenute. Zato, da se ne bih kajao naknadno, pozvali smo korisnički servis i pitali. Oni kažu da "bi trebalo da idu uz svaku narudžbinu za ovaj paket". Ponudili su mi da odradimo kupovinu preko tog poziva, kao da budemo sigurni da će stići i lampice. Tako smo i uradili. Sad čekamo. Valjda stignu stvarno.
 
Ja sam mislio da uzmem ovaj net zato što su mi opcije za kućni net trenutno užasne ali sam onda na speedtestu dobio brzine od 10, 12, 14 i čak 16Mbps pa se sada malo dvoumim.
Pogledajte prilog 293374

Telefon je Xiaomi A2 i ostvarivao sam mnogo bolje rezultate sa njim.
Lokacija je NBG, Bežanijska kosa.

Pustio speedtest cisto da proverim kako je kod mene (Subotica).
4G+ konekcija
pre par meseci bilo bez problema 50/20,
sada nema sanse preko 25/0,2 (jeste, i slovima, 200kbita/s upload).
Ovi su ili nesto sistemski zabrljali ili im cell tower odlazi u vecna lovista :smash:
 
Veruj da sam se i ja to pitao! Odradio sam mami kupovinu Neo Neo paketa u veb šopu skpro do kraja, došao do poslednjeg koraka i - nigde nisam video da su naznačene lampice. Ni usput nigde nije bilo da se štiklira nešto (a očekivao sam da bude, jer faktički nisu besplatne nego koštaju onaj simbolični dinar).
Pogledao sam pdf ugovora, ni tamo nisu spomenute. Zato, da se ne bih kajao naknadno, pozvali smo korisnički servis i pitali. Oni kažu da "bi trebalo da idu uz svaku narudžbinu za ovaj paket". Ponudili su mi da odradimo kupovinu preko tog poziva, kao da budemo sigurni da će stići i lampice. Tako smo i uradili. Sad čekamo. Valjda stignu stvarno.
Ista prica, dodjoh do poslednjeg koraka i nista. U medjuvremenu sam kontaktirao podrsku i agent mi rece da se ide na specijalnu ponudu pa onda na sijalice, sto takodje nije moguce. Btw te sijalice uopste nisu dostupne na sajtu za kupovinu, pise da nisu na stanju...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ja sam zvao podrsku i receno mi je da ce oni automatski poslati sijalice nakon moje porudzbine. Sada to konkretno nigde ne pise ali to mi je support rekao.
 
Hmm, dakle moguće je da ćemo izvisiti...
Ako ne dođu, moraću da ih kupim kako znam i umem, ćerka mi je nestrpljiva otkad ih je videla na netu. Tj. ja sam joj brzopleto pokazao, a ništa gore od izneverenog dečjeg očekivanja.
 
Ja sam gledao online da uzmem ali nema nigde u Srbiji, tako da ces tesko kupiti negde osim ako ih ljudi ne budu prodavali nakon sto ih dobiju od VIP-a
 
Upravo sam dobio odgovor od online agenta da lampice automatski stizu kada se kreira porudzbina. I zlu ne trebalo napravio sam scrnshoot chata za svaki slucaj :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno