Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pola firme je na Vip-u a pola na Telenoru. Koga god pozovem na Viber kolege koje su na VIP-u, dolazi do prekida veze i cuvenog svirkanja. Telenor radi OK. Isto je Novi Sad u pitanju.
Kad merimo brzine na Speedtestu, skoro uvek su brzine vece kod VIP-a.
E aj sad neka mi neko objasni zasto Viber ne radi na telefonima na VIP mrezi?
 
Poslednja izmena:
evo speedtest kako je posle 16h kucni net xl
10494080345.png
Dotle ide oko 25mb dok je pre islo bez problema i 60-80 a signal je sa -72 otisao na -83 do -85 i ne radi 4g+.
Nocu ide oko 35-40 kad narod spava pre je tad islo konstantnih oko 80-90mb.
 
Treba im svaku antenu iseci brusilicom "Makitom" na male parcice [emoji35]
 
Tako je @bojilice,ako se dobro secam komentarisali smo bas o istoj problematici pre nekoliko meseci..I tad je bio pad kvaliteta signala, posle toga se popravio preko leta i evo sad zadnjih 15 dana kad je krenulo lose vreme ponovo krece uzas.. Na primer kad torrentujem neku seriju, normalna brzina je bila oko 1mb,tu se negde kretalo.. Sad je 250-300kb nema sanse da prebaci vise..
Da da isto tako. Gledam preko stremio filmove i obično na pola ne može više da učita. Kad kastujem ekran telefona na tv nema šanse da se odgleda bilo šta. Eon isto mora smanjena rezolucija. Plus GB mnogo brže odu nego pre 3 meseca. Kad smo potpisivali ugovor oni su merili brzinu, preuzimanje je bilo preko 50. A kako se komšija provodi sa telekomom ovo trenutno bi trebalo da me raduje samo kad imam net. Ništa dok ne prođe optika.
6bf8137415b8061bbcf547d25aa04fc1.jpg


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Uskoro neograničen internet u Vip-u.
Okačili na društvenim mrežama.
Kuku nama... Vip je na mojoj bs postao toliko opterećen da tamo gde sam nekad imas 4g o 50-60 mbps sada imam jedva 20,a gde je 4g+ izvlačio 90-100 tu je sada prosek 40,i nema nigde preko toga. A da ne pričam o propuštenim pozivima iako je poziv na čekanju uključen, prekidu razgovora kad telefon skače sa bs na bs... Vip kao da se vratio tamo negde u 2014. i sprema se da pusti 4g u komercijalnu upotrebu.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pola firme je na Vip-u a pola na Telenoru. Koga god pozovem na Viber kolege koje su na VIP-u, dolazi do prekida veze i cuvenog svirkanja. Telenor radi OK. Isto je Novi Sad u pitanju.
Kad merimo brzine na Speedtestu, skoro uvek su brzine vece kod VIP-a.
E aj sad neka mi neko objasni zasto Viber ne radi na telefonima na VIP mrezi?
Koji deo grada?

Inače FaceTime i face audio Rade normalno, whatsapp pozivi i Google duo takodje.

Viber jako slabo koristim sem za kuckanje.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Firma je u Bul. cara Lazara. Kod doma zdravlja... Tamo imamo problem sa Viberom na svim VIP brojevima...
Prijavljivali nekoliko puta i nista. Odustali smo od prijavljivanja i cekamo da isteknu ugovori pa da predjemo na Telenor. Ne vredi vise trositi energiju na VIP...
Surf radi normalno.
 
Poslednja izmena:
Nisam dugo bio u vipu pa nisam bas pratio temu, izvinjavam se ako se pricalo o tome.
Majka hoce da uzme onaj neo za 65+ godina. Trenutno ima neki stari pripejd broj u mts. Moze li taj pripejd da se prenese u vip i odmah na taj broj uzme tu tarifu?


Redmi Note 5
 
Ima li neko info sta se krije iza ovog "neogranicenog" marketing fazona?

Kad bi dali promociju za net koju su davali u A1 u Hrvatskoj sa 2TB interneta mesecno sve dok ne potrosis pa onda pada na 2/2 preko dana a posle 21h opet po full brzini to bi bilo stvarno top.

Cak je i cena bila korektna, negde oko 2500 din kad se prevede na nase pare, ali znajuci nase pilicare to nema da se desi

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Isto što su i kod Telenora uveli juče na total paketima.
Neograničeno znači po punoj brzini, a onda smanjenje na 2 Mbps.

Neo 3 - 3 Gb po punoj brzini a posle 2 mbps. To je neograničeni internet.
 
Poslednja izmena:
^^ To neće da se desi, vidiš da imamo kartel, Telenor i VIP objavljuju neograničene pakete maltene na isti dan. Tako da, očekuj istu/sličnu priču kao kod Telenora, nema razloga da odskaču toliko i ponude mnogo više.
Bolje da povećaju broj GB za kućni net nego za mobilne pakete po meni.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja bih se bas obradovao toj ponudi kao sto je a1 u HR, inace je Vip i kod nas trebao da predje u a1 kao operater, ali zbog cele situacije su odlozili sve....
 
Ja bih se bas obradovao toj ponudi kao sto je a1 u HR, inace je Vip i kod nas trebao da predje u a1 kao operater, ali zbog cele situacije su odlozili sve....
Pa jeste, za prelazak na novo ime je potrebna idealna epidemiološka situacija [emoji23] Ma kokošari. Sve rade površno. Samo im je marketing jak.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Par postova ispred, @djilkos je postavio speedtest i tu se vidi da su promenili ime u A1 Srb.
Ne znam zašto nisu zvanično još uvek promenili ime.
 
Pozdrav. Da li na postpaid broju uspevate promeniti podešavanja govorne pošte na Moj Vip aplikaciji ili preko browser-a? Pri čuvanju podešavanja, izbacuje mi da servis trenutno nije dostupan.
 
Zvali me da potpišem novi ugovor pre isteka tekućeg, na skuplju tarifu. Pitam od kada taj novi počinje da važi, agent reče kad se završi stari, onda počinje novi. Još obrazloži da bi inače VIP tražio nadoknadu za prerani raskid. Nisam od juče, znam jako dobro da ne mogu da traže, jer su sami inicirali, ali ajd' - zvuči logično.
OK, može. Potpišem juče bukvalno na prozoru automobila, a danas dobijem SMS da mi novi obračunski period počinje od 01.12.2020. po toj višoj ceni. Pozovem kol centar, pitam šta je sad ovo, jer imam još nekoliko meseci na starom ugovoru.

Kaže "Nismo mi, agencija u naše ime nudi ugovore i nemaju tačne informacije".

Stopiram ugovor, jepte se.
 
Juče smo ćerka i ja saznali za neprijatnost koja se dogodila ovog meseca sa Vip-om.
Prvo je primetila da joj ne rade pozivi islanje poruka (NEO 2 paket - obe kategorije neograničene).
Onda smo sinoć u Vip aplikaciji videli da je trenutno zaduženje 5.600 i kusur dinara. Preko 5 GB prema važećoj tarifi.
Uredno su stigle poruke o 80 i 100% potrošenog saobraćaja i dete mi potvrđuje da je posle druge poruke isključila mobilne podatke.
To se potvrđuje pregledom potrošnje podataka u telefonu - od tog datuma skoro nijedna aplikacija nema potrošnju. Ali uTorrent u jednom danu ima tih inkriminisanih 5 i nešto GB.

Neću raspravljati sa Vip-om, nisu uzrok problema, ni dete ni ja nismo sigurni kako je moguće da aplikacija sama od sebe aktivira mobilne podatke, to je što je.

Zanima me da li u ovakvih slučajevima (ako još neko ima slično iskustvo) Vip pristaje na plaćanje tog jednog računa u nekoliko rata. Vredi li cimati se sa njima?
 
Pre neku godinu sam aktivirao dva roming dodatka na odmoru, od 3 i 10gb, 1000 i nesto i 4 hiljade. Vratio se ranije iz privatnih razloga, i daj veci dodatak nisam ni krenuo da trosim.
Pisao preko sajta, ali iz nekog razloga poruka nije otisla, pa su mi je stigao komplet racun. Onda sam zvao kol centar i rekli su mi da ne mogu da skinu taj deo racuna sad kad je vec kreiran, ali su ponudili da podele na rate racun i da mi skinu polovinu cene tog dodatka, tako da sam platio 2 umesto 4 hiljade. To mi je odgovaralo pa sam prihvatio, verovatni moze i bolje da se dogovori, ali je meni i ovo bilo ok.
Mislim da vredi pozvati i objasniti, verovatno ce dati na rate...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Daju placanje na rate, nekad dve, meni su jednom u 3 rate dali, svakako vredi pozvati, poslati mejl, odobrice..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima. Sačekaću prvo račun, pa onda ide dopisivanje. Poziv kao poziv, iako se snima manje mi se sviđa od pisanja, jer onda i ja imam trag.
 
Meni je u pozivu rekla da ako senslazem sa svime, ona bi mi poslala mail na koji treba da odgovorim bas da bi imali pisani trag. Meni je uvek lakse verbalno nego pisano...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Ja bih se bas obradovao toj ponudi kao sto je a1 u HR, inace je Vip i kod nas trebao da predje u a1 kao operater, ali zbog cele situacije su odlozili sve....

Dobih sledeći odgovor:
Zdravo TRAVOLTA, hvala ti na interesovanju. Rebrendiranje će se desiti, samo smo smatrali da trenutno nije najbolji trenutak za to, pa smo fokus i naše resurse usmerili u način da korisnicima omogućimo što lakšom celu ovu situaciju. Slobono nastavi da nas pratiš, a ukoliko bude potreno još nešto, piši nam. /Aleksandar
 
Pa dobro, to je isto nesto, ocekuje se pre ili kasnije da proemene, a sajt im je vec par sati pred nekim azuriranjem..... Valjda ce predstaviti uskoro tu novu ponudu.... ja sam inace na NEO 3 :D vise mi ne treba ;) dobih 1 GB gratis zbog online produzenja ugovora ;)
 
Neo neo - neograniceni minuti poruke i internet sa brzinom 10mbps, 1800din bez uredjaja, neo neo max - isto ali sa max brzinom interneta 2000din, plus 1gb mesecno rominga u neo zoni. Ne mogu da nadjem fine print da ima neko ogranicenje na protok, ali mi ovo deluje kao odlicna ponuda?

edit: ovo su cene na promociji do kraja januara, inace su 3 odnosno 4 hiljade...
 
Poslednja izmena:
Neka zackoljica mora da bude

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 
Dobra ponuda. Raspad mreze u najavi.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nije mi jasno kako misle da održe mrežu sa ovakvom ponudom.. i bez ovoga mreža je na izdisaju, totalno čudan potez.
Ja ću svakako pokušati da pređem na ovaj paket,ali znajući VIP ako se ne raspadne cela mreža biću jako iznenađen.
 
Zanimljivo da niko ne daje popust na telefone ove zime...

Huawei P30
 
Nije mi jasno kako misle da održe mrežu sa ovakvom ponudom.. i bez ovoga mreža je na izdisaju, totalno čudan potez.
Ja ću svakako pokušati da pređem na ovaj paket,ali znajući VIP ako se ne raspadne cela mreža biću jako iznenađen.

Sad svuda krecu sa 3CA 4G+ pa verovatno misle da ce to moci da podrzi sve korisnike


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno