Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Na Vipu kasni na Telenoru je u realnom vremenu.
 
Em što kasni,em im malo malo pa ne radi provera.Evo danas ceo dan ne mogu proveriti stanje a danas mi je presek...bezobrazluk
 
Imam intarifu i instaliran hbo go u telefonu (nalog napravljen preko telenora i njihovog dodatka za isti). Pre neki dan sedim zaludan na poslu, vidim da imam dosta neta preostalog i pustim 2 epizode neke serije. Na pola druge dobijem upozorenje da sam prekoracio limit dnevni koji sam podesio u telefonu da me obavestava medjutim kad sam proverio stanje vidim da se u odnosu na prethodnu proveru nesto malo neta potrosilo. Sad uzeo da testiram i pogledao 15 min serije i pokazuje mi da bisam ništa potrosio (osvezio stanje pre i posle gledanja i nema razlike u potrosenom netu). Ima li neko slicna iskustva ili da proba čisto da vidimo da li je tako svima ili samo meni nesto baguje pa ne skida. Ranije je normalno trosilo net kad sam koristio hbo go

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
Od ovog meseca, vip nudi neogranicen hbo go pojedinim korisnicima. Mozda si ukacio nesto od toga. Verujem da ce uskoro biti dostupan svima kao digitalni servis.i u Telenoru je bio neogranicen net za isti, u prvih 6 meseci recimo..
 
Em što kasni,em im malo malo pa ne radi provera.Evo danas ceo dan ne mogu proveriti stanje a danas mi je presek...bezobrazluk
Pa valjda ni ne može sistemski da se proveri stanje na dan preseka do nekih 5 6 ujutru idućeg dana?



Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Sta mislite, vredi li pokusati spustiti cenu huawei gt2 sata? Drugar mi je njihov korisinik vec 5 godina sa najskupljim tarifama pa bih isao preko njega.

Sent from my AUM-L29 using Tapatalk
 
Fora je sto mi normalno skidao net po malo kad sam surfovao, ili malo više kad sam gledao nešto na youtube samo hbo go nije smanjivano stanje preostalih megabajta. Danas ceo dan nije radila provera stanja, tek malopre proradilo ali nista mi naknadno nisu skunuli neta. Evo na slikama vidi se koliko je hbo go trosio i koliko sam trosio uopste neta zadnjih par dana a stanje mi pokazuje da mi je preostalo nesto manje od 7600mb a pola meseca je vec proslo (presek od prvog uvek). Vrv mi me skidaju (bar za sada) net koji koristim za hbo go. Zato sam i pitao koristi li jos neko, čisto da testiramo
ddf7047456d87000358f24c00bee34ac.jpg
2d3081a4dd80cad11dfe1ee0a7349577.jpg


Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Ja sam juče testirao i za tačno 3 minuta gledanja skinulo mi je 40 MB. Neo paket je u pitanju.

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
*Učešćem u ovoj promociji korisnik nema pravo da uzme mobilni telefon ili popust na mesečnu pretplatu u Vipu tokom trajanja ugovorne obaveze.
 
Naravno da se ne isplati, malo preracunavao kako god da se okrene nikako ne moze biti isplatljivija ova akcija.
 
Da li se sećate crnog petka prošle godine u Vipu, je li bilo nešto od telefona na akciji? Treba sinu da menjam telefon pa sam mislio da mu uzmem Mi A3 sa Intarifom, trenutno daju i prve 3 pretplate za 1 din. za mlađe od 30.
 
Nikad vise VIP.

Ugovor na kucni net VIP-a se pravi na dve godine: ja sam potpisao ugovor 23. 11. 2017. Pri pisanju ugovora su me pitali ne koji datum u mesecu zelim da ide 'obracun', bez dodatnih informacija. Izabrao sam 21vi, ne znajuci za posledice.

Zvao sam korisnicku podrsku pre par nedelja da raskinem ugovor unapred (zakazem za sam dan prekida, sta god) ali mi je receno da ne moze unapred i da ako ga raskinem pre kraja placam penale do kraja ugovora. Resio sam da podnesem zahtev za raskid na sam dan prestanka ugovora.

Danas, 23. 11. 2019. sam nazvao korisnicku podrsku da raskinem ugovor. Receno mi je da treba da odem u poslovnicu za raskidanje, ali da danas vrse popis svuda (!!!) i da to mogu da uradim tek u ponedeljak. Isto tako, receno mi je da po raskidu ugovora do kraja obracunskog perioda nije moguce da ugovor zaista bude raskinut, tj, da mi je 21. 11. vec pusten 'ceo paket' i da cu morati da ga platim. Na ovaj nacin, bilo da se ugovor raskine pre 23ceg bilo na dan 23ceg placaju se penali (koliki god oni bili). Ovo korisnicka sluzba ne elaborira dok ne dodje do same ovakve situacije. Nije u redu da oni 21og 'puste ceo paket' i da se on ceo plati iako je raskid ugovora napravljen 23ceg, tacno na dan kada treba. Isto tako, ne moze se vrsiti popis na svim mestima u toku radnog vremena kao sto mi je objasnjeno, i ne dati mogucnost raskida ugovora na odredjeni dan sa obzirom na ovakve posledice (dobijes jos jedan paket hteo ne hteo, i da si izabrao 23ci kao dan obracuna). Ja ne zelim da placam njihov 'isporucen paket' koji se zavrsava 21og Decembra, nasao sam novog operatera na vreme pre raskida ugovora i ovakav nacin 'rada' mi nije opisan do dana danasnjeg. Slicna iskustva, neko?
 
Svi koriste 24+1 nacin sto znaci platis 24 rate i dok raskinu ugovor ti im dodjes jos jednu. Krajnje mufljuska fora ali tako je. Vidi da li mozes preko mejla ili poste da im podneses zahtev za raskid. Zovi korosnicki u poslovnicama nemaju pojma.

Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока
 
Skoro svi koji prvi put raskidaju ugovor imaju takva iskustva, nedovoljno dobre informacije i uvek je to na štetu korisnika.

Vip je ranije imao, a možda to kod njih važi i dalje, da korisniku za raskid traže pored tekućeg obračunskog perioda i još jedan naredni, što je u suprotnosti sa Zakonom o zaštiti potrošaća i Zakonom o obligacionim odnosima.

Molopre sam prošao pored Vip poslovnice, ima ljudi u njoj i rekao bih da sasvim normalno rade.

Raskini ugovor i isprati na portalu Moj Vip ili u aplikaciji Moj VIP kada će zaista biti ugašena usluga (obično to urade vrlo brzo, ali i NE obaveste korisnika), napraviš skrinšot uz prisustvo nekog svedoka. Kada ti budu tražili da platiš biće to za ceo period, ali predoči im u pisanoj formi da poznaješ zakon i da nepravilno pokušavaju naplatu za period kada uslugu nisu isporučivali (da za to imaš i svedoka i materijalni dokaz -skrinšot).
 
Poslednja izmena:
Slično je bilo kod mene posle potpisivanja ugovora sa popustom na pretplatu na neo i na kućni net. Prvo je stigao račun bez popusta, pa još jedan račun sa uračunatom punom cenom pretplate za kućni net. Pojma nemam šta sam platila. Ne čudi me da popust ne bude 6 meseci nego 5. Ali je imalo veze sa tim što nisam mogla da potpišem ugovor odmah kad je istekao neo paket jer nije mogla da se odredi odgovarajuća brzina neta za moju lokaciju. Bespotrebno komplikovanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nisam bas u toku, ali ako je ugovorna obaveza istekla 23.11. oni moraju u poslovnici da prihvate zahtev za raskid. Na zahtevu ima datum i nijedna inspekcija/ratel nece presuditi u nihovu korist. Mogu oni da traze sta god hoce... A ovo sa popisom u svim poslovnicama je tek glupost nevidjena. Ako poslovnica radi sa strankama onda lepo covek neka ode i raskine ugovor. Vrlo prosto. Vip je bas poznat po tim fazonima da "maznu" jedan ekstra mesec. Secam se kad su raskid omogucavali tek posle tri obracunska perioda.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Mene ovo sve čeka u februaru, znači moram da se psihički pripremim da ostanem smiren [emoji18]

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
Vidim ja da ljudi ovde i dalje ne shvataju kako idu dani u mesecu ugovorne obaveze...
Ako je ugovor sklopljen i poceo da tece 23-ceg onda se obracunski mesec zavrsava 22-og (kome nije jasno neka broji dane)...
Ako odes da raskines ugovor 23-ceg onda je zaista poceo novi obracunski period...
No to ne bi trebalo da bude problem zato sto si najavio raskid ugovora i ako ti operater naplacuje ceo obracunski period imas pravo da koristis usluge do isteka placenog perioda...

Koliko se ja secam kad sam otkacio jedan broj u VIP-u taj zadnji mesec se vodio fiktivno i naplacen je JEDAN dinar...
 
VIP mrtav u TC Ušće. Poziv ne može da se obavi, net ako imate sreće u nekom delu TC radi, negde ne.
e55688b13a6f84c258de4a33efc2b34e.jpg
 
Da nije zbog gužve možda ? :)
Crni petak = bezbroj ljudi na malo m²

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel uzeo neko tv uz neo paket? Lomim se za lg55 uz neo 5. Tv je 70k na trzistu. Izadje tv 2k mesecno, pored 2,3k mesecno za neo5. I tako 24 meseca. Da li bih dobio uslove za produženu garanciju od 5 god koju daje lg sad? Trgovac je Comtrade.
 
Poslednja izmena:
Bolje da su duplirali minute u intarifi...
 
Juce igrom slucaja odem sa drugarom do vipa da vidi on za produzenje. Pitam devojku koja radi, kaze ona bice promocije, nema jos, bice za telefone. Rekoh, a ona druga, za ne telefone? Kaze ne zna, ali bice i to :)
Uglavnom, direktiva verovatno da ne spominju nista do sutra...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Šta im znači ova druga opcija? Popust na telefon za one koji su na UO bez uredjaja?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno