Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

На сајту лепо пише да важи само за нео:
Samo online!
5.000 RSD popusta na sve telefone uz bilo koji NEO
Popust od 5.000 dinara se dodatno obračunava u online prodavnici ukoliko izabereš popust u aktuelnim promocijama tokom kupovine.
Važi do 23.4.2020. uz ugovornu obavezu na 24 meseca, uz NEO tarife. Cena telefona može biti maksimalno snižena do iznosa od 1 dinar. Popust se može iskoristiti za kupovinu telefona iz Vip ponude putem Online prodavnice.
 
Jel menjao neko broj u okviru postpaida? Imam prenesen broj u vip na intarifi (nije vip-ov pozivni) bez UO i hteo bih da promenim broj totalno. Moze li to da se resi direktno u okviru postpaida, da ne kupujem prepaid broj, pa gasim ovaj?
 
Pa ugasis taj i potpises za novi broj tj novi ugovor.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Jel menjao neko broj u okviru postpaida? Imam prenesen broj u vip na intarifi (nije vip-ov pozivni) bez UO i hteo bih da promenim broj totalno. Moze li to da se resi direktno u okviru postpaida, da ne kupujem prepaid broj, pa gasim ovaj?
U telenoru znam da moze, ja sam radio. Mozda moze i u vipu.

Huawei P30
 
Trebalo bi da moze i u Vipu. Secam se da su mi to potvrdili u call centru jos davno, jedino ako do sad nisu menjali pravila.
 
Da li je danas neko imao problem sa SMS porukama? Imam autoresponder za propuštene pozive i nisam ni primetio da neke poruke nisu otšle, dok nisam ručno poslao jedan SMS. Otišla je iz trećeg puta, posle resetovanja telefona.
Ugrubo, svaka peta poruka nije otišla.
 
Da li su mozda produzili dodatak za drustvene mreze gratis ?
 
Jesu, danas stigla sms poruka da aktiviram dodatak: DA na 123470

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
ima li neko intarifu i kakva su iskustava sa njom? Meni istice ugovor i telefon me ne zanima a bitan mi je internet najvise imam dilemu izmedju te tarife i globaltel mreze zbog interneta...
Jel ima neko bolji predlog?
Ako nije kasno za odgovor evo mog iskustva. Uzeo sam taj paket klinki (14g) u novembru prošle godine. Na paket sam uzeo dodatak višekratni kuckator od 100 sms poruka za 59din mesečno. Proveravao sam koliko je poruka slala mesečno i ispalo je da je to od 35 do 65. Rekao sam joj samo da vodi računa o pozivima, da ne prekorači ako baš nema potrebe. Ćerka je prezadovoljna. Generalno paket je za mlađe osobe koje prednost daju internetu u odnosu na pozive i sms poruke.
 
Ranije sam koristio KN M u telefonu, kao Neo internet, pored klasičnog Neo3 paketa, jer mi tih 3GB ništa ne znači. Jedva sam uspevao da potrošim 18GB saobraćaja uz svo maltretiranje YT-a, mreža i šta već ne..
U međuvremenu sam prešao na Neo30. Ja Neo30 skrckam za 7 dana I to je to.

Isto sve, ne koristim Net ništa više nego što sam koristio na KN M kartici.

U čemu je fora?
Zbog čega na KN M potrošim jedva 18GB, za mesec dana, dok Neo30 skrckam za 7 dana..?
 
Možda jer ti je na Neo neograničen protok tj koliko mreža na toj lokaciji može da isporuči. Kod KN ti je ograničena brzina na 20mbit. Samo najjači paket KN ima "neograničenu" brzinu.
Pa samim tim verovatno ti više skida jer ti automatski brže skida stvari na YouTube koje možda ni ne pogledaš i smao prešaltaš.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To ograničenje brzine na Neo30 nije moguće?
Pa da, logično da njje, zašto bi ga ograničavali.
Dakle, jedino da tih 30GB podelim sa 31 dan i da u podešavanju za mobile data setujem dnevnu kvotu na 100MB, što je malo.
 
Poslednja izmena:
Sada se setih da Google ima Datally aplikaciju za istu stvar. Youtube ja u vrhu liste. Ne vuče ništa u pozadini, već sam navikao na KN M, sve mi je u sistemu 'odvrnuto' i u podešavanjima aplikacija, volim komfor. Međutim, kao što sam već pisao, Neo30 skrckam za 7 dana, dok isto sve na KN M jedva uspem i 18GB da potrošim.
 
Sad ti youtube automatski bira najbolju rezoluciju, verovatno veću nego sa KN M, probaj da umeto auto (ili 1080p) izabereš 720p ili 480p pa vidi koliko troši i da li ti je "gledljivo" a trebalo bi da jeste.
 
Pa, kao što sam napisao, volim komfor, YT sam setovao da učitava uvek najvišu rezoluciju. Sve je isto bilo podešeno dok sam koristio i KN M. Najpre će biti oko ograničenja brzine, jer mi je YT najveći potrošač.
 
Jel stigla vama poruka da 21.5 prestaju da vaze trenutni dodaci i da se nece obnavljati vec da ce biti dostupni neki novi :D ima li neko ideju koji su to novi :D
 
Kakvi dodaci?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Moracemo da se strpimo do 21. maja pa cemo da vidimo. Mnogo me zanima hoce od tada menjati ime u A1. :)
 
Koja je fora sa imenom? Mislim, jel to nešto bitno nama, a ja ne vidim, ili šta? Ovo pitam jer se dosta često o tome govori i stiče se utisak da je to jako bitno?
 
@War10ck_97 Vip je nekim (onima koji nemaju vec aktiviran) postpaid koristnicima aktivirao net za cet, zato si imao obavestenje o dodatku. I trebalo bi da se obnavlja i istice zajedno se presekom stanja/novi obracunski period

Sa promenom imena ne vidim da ce se nesto bitno desiti. Jer su prosli mesec nudili popust od 5000, a sada glupu masku...
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio u Vipu, hteo da produzim ugovor i da uzmem Kucni net 100gb, medjutim, kad je radnik proverio lokaciju na kojoj zivim (bukvalno centar Arandjelovca), kaze da nije moguce jer je kapacitet na tom delu grada popunjen.

Kako je to moguce?

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Nemaju kapacitet

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Skroz ok pristup (neocekivan!), bolje da te odbiju nego posle da placas nesto sto ne radi i da se nerviras.
 
Danas sam bio u Vipu, hteo da produzim ugovor i da uzmem Kucni net 100gb, medjutim, kad je radnik proverio lokaciju na kojoj zivim (bukvalno centar Arandjelovca), kaze da nije moguce jer je kapacitet na tom delu grada popunjen.

Kako je to moguce?

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
Pa moguce je,nemaju slobodne "parice"..To su isto proveravali kad sam ja uzeo isti paket pre nekih 20 dana,medjutim nije bilo problem sa slobodnim paricama isto Ar,Vrbica naselje.Idi u Telenor,imaju takodje Kucni net 100gb za 1200din,na akciji.
 
Godinama sam u Vipu, pa su mi dali "posebnu" pogodnost...Neo 3 + 4gb dodatnog interneta + kucni net 100gb = 2200din.

U Telenoru su mi dali ponudu da prebacim broj i uzmem Total 2 od 1600din + kucni net 150gb (max brzina 4g) 1600din, pa da mi povezu ta dva paketa, tako da bih dobio tih 150gb na raspolaganju i na telefonu kad sam van kuce.
To mi je odlicna opcija, ali je 1000din skuplje nego ponuda u Vipu.

Kakva je brzina u paketu Kucni net 100gb u Telenoru? Pise 10mbps, jel to ok brzina u praksi?
(Drustveme mreze, oglasi, youtube...)

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Pazi to je ista brzina kao u Vipu Kucni net 100gb..E sad,meni kako kad,pre 3 dana je trokirao,gubio se na kompu na par sekundi pa opet dodje,tako nekoliko puta.Sinoc je balo zezao bafer na filmu koji sam pustio on line,i jos jednom takodje situacija oko bafera,eto to sam primetio za ovih 20 dana od kako koristim kucni net 100gb iz Vipa,zanemarljivo..Za to surfovanje i multimediju ovo je da kazem ok,da se nategne..Mada sam ja uvek za opciju ako moze brzi net,sto da ne..Ova opcija sto nudi i Vip i Telenor za 1200 din kucni net po brzini od 10mb/s to je ta granica da ne gubis zivce dok si za kompom a da non stop koci nesto u vezi neta.Da je za nijansu manje to bi se osetilo..Zar nije taj paket u Telenoru od 150 gb malo veca brzina od 10mb/s?Nije ti se dalo da uzmes ovu jeftiniju varijantu u Vipu,ako ti ne igra ulogu tih 1000din u Telenoru idi kod njih,nemas drugih opcija,plus sto je dobra varijanta jer delis kucni net sa brojem telefona..
 
Ako imaš više nakačenih uređaja koji koriste net, tesno je to.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno