Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ne moze SK vaucer online ja probao onaj od 35%.
Ne moze da se unese direktno, ali trebalo bi da moze u napomeni. Tako su mi rekli za onaj vaucer za SocGe sto ide za telefone (ne od 20%, on moze direktno), da bi se dobio popust 5000.
Ne znam kakva je situacija za onih 1000,2000 ili 3000 popusta i na osnovu cega se to dobija. Da li se mora traziti vaucer iz SK kataloga ili broj Super kartice.
Oni idu samo u poslovnicama, pokaze se SuperKartica. Tako rekose.
Mada tih 1-3k i nije neki popust naspram trenutne cene, u stvari je manja razlika.
 
Ne moze da se unese direktno, ali trebalo bi da moze u napomeni. Tako su mi rekli za onaj vaucer za SocGe sto ide za telefone (ne od 20%, on moze direktno), da bi se dobio popust 5000.
Ne, nije tako.

Ne postoji vaučer za SG popust na telefone. Ne može se primeniti on-line. Samo u poslovnicama VIP-a (i to ne svim, zbog veze sa SG bazom > čitati dalje :)).

Osobe raspoložene da pređu u SG moraju na licu mesta potpisati ugovor i nakon toga imaju vremenski rok da taj prelazak realizuju, a popust dobijaju odmah. Ako u određenom roku ne pređu u SG, biće im naplaćeno tih 5.000 rsd popusta na sledećem mesečnom računu.

Postojeći klijenti SG koji se pozovu na popust, bivaju provereni u bazi klijentata SG-a (ne pomažu kartice i drugi SG dokumenti). Nakon što operater potvrdi da to jesu, dobijaju popust ;)
 
Previse komplikovana procedura za popust od 5000 dinara.
Jednu stvar je kolega zaboravio da napomene a to je da vaucere za online popust od 20% na pretplatu imaju i zaposleni u Vipu, sto se opet mora traziti preko veza i vezica ko ce da vam to ustupi. Ti popusti se mogu sabrati sa onih 25% na prvu godinu pretplate koju stari korisnici dobijaju kada online produzuju ugovor uz telefon, ili sa ponudjenim popustom bez telefona. Vaze i za nove korisnike i za sve one dodatke koje dobijete uz online sklapanje ugovora.

Novi korisnici sa SK vaucerom dobiju 35% na pretplatu odmah a starima se nudi 25% eventualno 35% (onima sto su imali 60% ranije). Dakle ja sada placam 676 dinara Novu 3, i treba da prihvatim specijalnu ponudu za mene od 1099 dinara za istu tu tarifu i dobijam jos 2gb poklona sto nije lose, i paralelne minute sto opet nije lose ali se to uracuna u ovu razliku od 423 dinara. Ako hocu telefon onda imam 6000 popust ili 25% u prvoj godini sto su ama bas isti uslovi koje imaju i novi korisnici uz Super Karticu ili kada prelaze iz druge mreze.
Marketing je dobar ali je proizvod los. Bas los. Ne mogu se porediti promocije iz prethodnih godina sa ovom.
 
Sve što si napisao je, manje-više, tačno. Naravno, trenutno kod VIP-a postoje mnogobrojne varijacije (vaučeri, on-line, dupli net, paralelni minuti, razni popusti...), tako da bi svako zainteresovan za produženje ugovora trebao dobro da se raspita i onda izabere najpovoljnije za sebe.

Međutim, ne slažem se sa tobom da je "proizvod loš" - prosto, to je ponuda u ovom trenutku i ne mogu se sadašnji uslovi porediti sa naših 60%. To je bilo i prošlo, možemo mi da žalimo za tim, ali jednostavno je sada tako kako jeste. Poređenje uslova je moguće samo sa konkurencijom, pa ko misli da mu je isplativije drugde, ne treba da okleva sa prelaskom.
 
Iskreno sa ovim vaucerom meni izadje bolje od 60%. 815din me izadje mesecno umesto 2700. To je 70% efektivno. 60% bi bilo da je Nova 4. 700 od 2200.
 
Trebalo bi ovih dana da produzim ugovor, ne znam kako vi dobijate te popuste?
Sada gledam nova3, bez tel je 1267rsd?
 
Necu ja preci u drugu mrezu iako sam imao lose iskustvo od letos i smaranje sa utvrdjivanjem cenovnika za Roming, opstii uslovi, gasenje broja 5 dana po dolasku iz rominga, neobavestavanje o potrosnji u romingu, razne cake o dostavljanju izvestaja o potrosnji Vodafon Gr Vipu, trazenje unapred da se plati nesto bez zvanicnog racuna, razlicite poruke o iznosu rominga a razlicite trenutne specifikacije od specifikacija sa racuna, odbijanje da ukljuce broj i slicno. To je vrlo lose iskustvo i oni znaju pa bi se trebalo pribeci nekom "boljom" akcijom da se takav korisnik zadzi. Ali opet kazem, necu menjati mrezu. Odabrao sam telefon koji cu uzeti, imam 24 rate za otplatu(sto nemaju drugi) cak mi daju i popust (zvanican bez vaucera).
Tih 60% su imali na raspolaganje svi korisnici, i stari i novi i prebacivanje broja iz druge mreze, a trenutne "dobre akcije" uz vaucere ima vrlo mali broj korisnika, zanemarljiv broj u odnosu na njihov broj ukupnih korisnika.
Ako nadjem vaucer nadjem ako ne uzecu ovako kako mi se nudi jer bolje nema trenutno. Samo eto, losa briga o starim korisnicima koji veoma lako mogu da ih napuste.
 
Poslednja izmena:
Postojeći klijenti SG koji se pozovu na popust, bivaju provereni u bazi klijentata SG-a (ne pomažu kartice i drugi SG dokumenti). Nakon što operater potvrdi da to jesu, dobijaju popust ;)

A ako utvrde da jesu a korisnik kaze da nece u poslovnici da sklopi ugovor nego online, sta se radi u tom slucaju? Gubi pravo na popust naravno, jer se tih nekoliko hiljada dinara ne moze sabirati sa online ponudom vec se korisnik salje u banku da kukumace i trazi vaucer od 20% popusta na pretplatu od bankara do menadzera i slicno. Opet stojim iza onog sto sam rekao, los proizvod a dobar marketing.
 
Pazi, ako si vec u SocGe, super je.
Inace, taj popust te vise kosta (za odrzavanje racuna) nego sto dobijas kroz popust na telefon.
 
Za poslednja 2 meseca su mi 3X nudili ''specijalne uslove'' samo da ne menjam mrezu, ova poslednja ponuda je ok ali opet skoro 1500 din mesecno za sadrzaj koji sam u poslednje 2 godine imao za 860 din :d

Pocinjem ozbiljno da razmisljam o box4 ali me brine ''kvalitet'' t€lekom-mt$ usluge :)
 
Pa pazi, uz SocGe vaucer, ako mozes jos naci, dobijas 55% popusta. Sto nije idealno, ali OK... neka im je :)
A mozes i uz prodaju nekih telefona sniziti, kao ja. Pretpsotavljam da si ti imao Nova 4? Izasla bi te 700 ovako :) Znaci i manje nego sada :)
 
Meni ne ide u glavu da nikako iPhone 7+ bude na stanju u VIP-u (mada koliko ga vidim nema ga ni u mts ni u Telenor), ali ono sto je necuveno je da u VIP-u koliko vidim online mogu samo da narucim 5S i SE - nema ni jedan primerak 6, 6+, 6S, 6S+, 7, 7+... Ok, vrv ni ne bih uzeo nista sem 7+, ali jel moguce da nemaju nista sem 5S i SE ??? Meni je jedino objasnjenje da su neocekivano puno novih korisnika dobili pa da su potcenili prodaju uredjaja...
 
Negde sam čitao obaveštenje da su čekanja zbog velike potražnje u svetu. Ili nešto u tom smislu.
 
Moguće je, nestašica, božićni praznici, a Iphone se prodaje kao lud


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Plus verzija je već dugo u deficitu. Skoro su dobili neki sitan broj (nudili meni), ali obične sedmice je bilo....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa pazi, uz SocGe vaucer, ako mozes jos naci, dobijas 55% popusta. Sto nije idealno, ali OK... neka im je :)
A mozes i uz prodaju nekih telefona sniziti, kao ja. Pretpsotavljam da si ti imao Nova 4? Izasla bi te 700 ovako :) Znaci i manje nego sada :)

Nisam pratio temu nekoliko dana, kakav sad vaucer? :)

Koristim jos uvek ultra paket.. vip net je sve bolji u Va (sto i nije tesko jer je dugo bio katastrofa) i sto se toga tice ne moram da menjam mrezu ali malopre videh one box4 pakete i promo tripove.. lepa usteda za 2 godine na sva 4 ''fronta''.
 
Procitaj, mrzi me da ponavljam ;) Bas sam vise puta ponavljao.
Vec 2 nedelje skoro.

Box3 ima slicnu ustedu, i za tacno je jeftiniji od Box4 za onoliko koliko kosta mobilni paket koji bi uzeo u Box4.
A i Net10/20/30 sada izadju ~1400 sa kampanjo, 2050 sa fixnim, i IPTV je 576. Znaci ~2600. Nije bas isplativ box.
 
Poslednja izmena:
Naravno, podrazumeva se da cu prelistati temu i sve sto sam preskocio :)

Nego.. ajd' offtopic je pa neka ide u spoiler:
do jaja mi je ovaj box4 - fiksni, miks XL paket, tv i 50Mb/s net za 3999 din a prva 3 meseca se nista ne placa. I da, navodno se u Miks XL dobijaju dubli Mb, dakle 4000Mb mesecno.
TV gledamo u proseku kratko i retko, samo sport i ako naleti neka zanimljiva emisija pa mi iptv i slicni tripovi koji se doplacuju uopste ne trebaju.
Inace trenutno koristim vip, telekom fiksni, sbb net i kablovsku :d a samo je vip pod ugovorom i to jos 20-ak dana

Ima tu dosta racunica majku mu :d moram sesti za vikend pa da napravim dobru procenu svih ponuda.
 
Poslednja izmena:
Kod mene ima kad pogledam od sedmice ovo, a plus nema nijedan.

47e9170a21181fa984142bd7b74560ac.jpg
635e3986d66f3b9c73adbd61d113cc76.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni nije bilo nista juce, danas pogledam pre oko sat vremena vidim ima 7+ 32 GB, trk za komp, nema dugmeta za Kupi Online. Refreshujem na mobu, nestalo i tamo dugme...
 
Pa jeli ne može da se rezerviše kod njih, pa da te zovu kad stigne?
 
Koliko vidim online ne moze da se rezervise... Vrv moze u poslovnici, ali onda ne mogu sam da cackam i biram broj nego bi trebao broj po broj da govorim ovoj u poslovnici da ona isprobava... Ovako mogu sam potrositi koliko vremena hocu na odabir broja :)
 
Kupiš online broj i tarifu, a onda odeš u poslovnicu i rezervišeš telefon...
 
Meni nije bilo nista juce, danas pogledam pre oko sat vremena vidim ima 7+ 32 GB, trk za komp, nema dugmeta za Kupi Online. Refreshujem na mobu, nestalo i tamo dugme...

Bilo i kod mene,ali nestade...

24_12_2016_001.jpg
 
Pa pazi, uz SocGe vaucer, ako mozes jos naci, dobijas 55% popusta.

Kako 55%? Sa tim vaučerom dobija se 20% na pretplatu (nisam prebacio primanja kod njih, ali sam dobio vaučer).


Pocinjem ozbiljno da razmisljam o box4 ali me brine ''kvalitet'' t€lekom-mt$ usluge :)
Osim ako nisi u dvorištu njihove centrale o 50Mb/s kod MTS ne računaj! Njihovi uslovi za dobijanje 50Mb/s je 250m (da, metara, nisam pogrešio) udaljen korisnik od centrale, imao ti optiku do zgrade ili ne (kao u mom slučaju), to nema veze, u sistemu ne može da se aktivira ako si udaljen više od 250m. U celoj Srbiji, šta misliš koliko korisnika MTS živi u njihovom dvorištu, odnosno MTS ima tehničke mogućnosti da obezbedi korisniku uslugu koju reklamira vDSL od 50Mb/s ;)
 
Vise nego sto SBB ima net korisnika.
55, jer 20 se dobija za vaucer i 35 za obnovu.
 
Od nekoga iz SocGe-a, ili na KP.
 
Hvala, meni odobrili popust od 40% pa bih da probam da iskombinujem i sa tim od 20%. Nadam se da ću uspeti...
 
Nazad
Vrh Dno