Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Možda uradiš factory reset pa zaboraviš da ponovo podesiš. Druga stvar, drugačije obračunava operater a drugačije telefon. Nije isto.

Sent from Mi A2 using Tapatalk
 
Možda uradiš factory reset pa zaboraviš da ponovo podesiš. Druga stvar, drugačije obračunava operater a drugačije telefon. Nije isto.

Sent from Mi A2 using Tapatalk
+1.

Salebale, ali.mozda ne da firma isti paket, ne da operater, ili prosto.ne budes u istoj firmi :)
 
Preko 10 god su takvi paketi daje operater radim u jednoj drzavnoj jakoj velikoj firmi sa preko 2800 zaposlenih, a kad se udje tu, ostaje se do penzije, super plata super firma, nema zasto bi menjao, sindikati, banje o trosku firme, radnicke igre u inostranstvu...
Da ne sirim pricu na nepotrebno jer znam da 90% ljudi imaju i lose plate i nemaju te i ostale benefite koje nisam spomenuo jer bi tema otisla na pljuvanje mene, drzave, znas vec kako ide, zbog takvih nam je tako itd, srpska posla.
Nema veze, otisli smo 180° suprotno od teme.
 
Aha, znaci mito da Tln dobije drzavnu firmu :)
 
U BG takođe problem sa VIP i internetom, 4G puca, neće da učita, te 3G. Podsećanje me kao nekad MTS kada je pucao po šavovima, baš ovako je kretalo i dno.
 
Kod mene mislim da je i dalje mts neupotrebljiv. Vip mu se približava sa pucanjem veze ali nije još ni 10% kao mts. A često pokazuje jači signal na vipu nego na Telenoru a opet je Telenor konstantan, ne puca.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Tln mnogo vise ima LTE800, pa nije ni cudno da na "slabijem" signalu je konzistentniji.

BTW, ja skroz zaboravim da pomenem da ja od pocetka na VIPu koristim 3G/4G-only, bez cega bi garantovano video vise problema sa pozivima, a mozda i as netom ;)
 
To nije opcija. Uđeš u lift ili bolnicu i treba da se cimaš imaš li signal u tom trenutku, treba vadim telefon i prebacujem na 2G. To su neke situacije gde ti to ne pada na pamet, hitno ti treba telefon i ne razmišljam o tome. Da bude još gore VIP nema signal na hitnoj u VMA. Još sada zezanje sa internetom. Očekujem i sa pozivima da krene. Šteta, bili su dobri 2 godine.
 
To za VMA se zale i za Tln, zato je VMA dobrim delom presla na MTS (moguce da su "drzavni" razlozi u pitanju).
 
Tln mnogo vise ima LTE800, pa nije ni cudno da na "slabijem" signalu je konzistentniji.

BTW, ja skroz zaboravim da pomenem da ja od pocetka na VIPu koristim 3G/4G-only, bez cega bi garantovano video vise problema sa pozivima, a mozda i as netom ;)
Gde mogu to da podesim? Nešto sam čačkala ranije ali se sad ne sećam. Podešen mi je neki ipv4 a imam i opciju ipv4/ipv6. Ovo imam u podešavanju mreže.
0a53df3f56ca2c6bc241a0e14ba62e17.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To nije opcija. Uđeš u lift ili bolnicu i treba da se cimaš imaš li signal u tom trenutku, treba vadim telefon i prebacujem na 2G. To su neke situacije gde ti to ne pada na pamet, hitno ti treba telefon i ne razmišljam o tome. Da bude još gore VIP nema signal na hitnoj u VMA. Još sada zezanje sa internetom. Očekujem i sa pozivima da krene. Šteta, bili su dobri 2 godine.

U CHP i OP bloku VMA jedino MTS internet radi, mada i na MTS curi baterija kao luda, jer signal varira. Ako pogledaš kako je sagrađen objekat, videćeš da je CHP praktično jedan nivo ispod zemlje i da je sam ulaz kao u bunker.
Do pre godinu dana je MTS radio korektno, ali sada I on štuca, a neke sale OP bloka uopšte nemaju signal.
U svakom slučaju, u pitanju je nivo ispod zemlje, pa poredi signal sa podrumima.
 
Mislim na ulaz u hitnu i samu hitnu na VMA, pozivi na Telenor i MTS rade, a nivo ispod mislio sam da nema ništa signal.
 
Gde mogu to da podesim? Nešto sam čačkala ranije ali se sad ne sećam. Podešen mi je neki ipv4 a imam i opciju ipv4/ipv6. Ovo imam u podešavanju mreže.
0a53df3f56ca2c6bc241a0e14ba62e17.jpg
Mozes da probas WCDMA/LTE tu, ali na nekim telefonima ignorise to podesavanje.
Na OnePlus 3/3T recimo je donekle radilo, pa mislim da od Oreo-a nece vise :( A nije radilo na drugoj kartici od pocetka. Posle restarta je moralo opet da se podesi pre Oreo-a.

Na U11 nije radilo (podesis, ostane tako, ne radi nista).

Samo Samsung znam da moze trajno, kada je rooted.
 
Gde mogu to da podesim? Nešto sam čačkala ranije ali se sad ne sećam. Podešen mi je neki ipv4 a imam i opciju ipv4/ipv6. Ovo imam u podešavanju mreže.
0a53df3f56ca2c6bc241a0e14ba62e17.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Posle restarta,vratice se na staro podesavanje. Čisto da znaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim na ulaz u hitnu i samu hitnu na VMA, pozivi na Telenor i MTS rade, a nivo ispod mislio sam da nema ništa signal.

Ulaz u Centar Hitne Pomoći (CHP), čim udjes pod onu nadstresnicu, je pod zemljom, ispod zillion tona gvožđa.
Nekoliko metara ispred sve radi OK, mislim za sve mreže.

Pozovi rade u velom CHP, ako telefon nije zakucan na jedan tip mreže.
 
Unutra VIP ne radi, čim prođeš vrata, napolju da, unutra samo MTS i Telenor mogu da obave poziv. Sa VIP moraš biti kao u onom tunelu ispred ulaza da uhvatiš signal, ali ako uđeš unutra i čekaš red da te prozovu VIP je mrtav, kanal.
 
Unutra VIP ne radi, čim prođeš vrata, napolju da, unutra samo MTS i Telenor mogu da obave poziv. Sa VIP moraš biti kao u onom tunelu ispred ulaza da uhvatiš signal, ali ako uđeš unutra i čekaš red da te prozovu VIP je mrtav, kanal.
Vip tako u 90% zgrada napravljenih pre 1980te u Beogradu. Gde god uđeš hodnik, podrum, deblji zidovi signal x. Probaj gde hoćeš u Bg strogom centru Knez Mihailove ili ako si u prolazu svrati u bioskop u Ušću ili bilo koja radnja u prizemlju.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Realno je potrebna tema za pozive, gde može da se obavi poziv, a ne merenja 4G brzina. VIP bio najbrži na 4G a poziv ne može da se obavi? MTS u mnogim delovima ima 4G koji mi ništa ne znači jer poziv ne funkcioniše, odličan primer je Žarkovo.
 
Vip tako u 90% zgrada napravljenih pre 1980te u Beogradu. Gde god uđeš hodnik, podrum, deblji zidovi signal x. Probaj gde hoćeš u Bg strogom centru Knez Mihailove ili ako si u prolazu svrati u bioskop u Ušću ili bilo koja radnja u prizemlju.
Ja idem u Savez Slepih u KM 42, rade mi pozivi u celoj zgradi na VIPu. TJ. radili, nemam vise VIP voice kartice od 28.01. U svim restoranima unutra isto.
Telenor sa druge strane sa -75dBm gubi se i ne radi u skroz novoj zgradi preko puta Puskina ispod Bajlonija :) Poznat problem.
 
ja kad turim na 4g only nedostupan sam... ima li jos neko taj problem?

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk
 
To je normalno jer da bi se javio i da bi bio dostupan mora telefon da se prebaci na 3g

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gde mogu to da podesim? Nešto sam čačkala ranije ali se sad ne sećam. Podešen mi je neki ipv4 a imam i opciju ipv4/ipv6. Ovo imam u podešavanju mreže.
0a53df3f56ca2c6bc241a0e14ba62e17.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Па да то WCDMA/LTE...
Ја користим преко шифре *#*#4636#*#* (само је мало другачији редослед у том менију); мада код Теленора није ни неопходно (него за мапирање Випа). И ради само до рестарта. LTE only ради само на примарној картици. Има и опција LTE preferred, али не значи пуно, пре ће се задржати (дуже) на 4Г ако претражиш мреже па ручно изабереш...
 
Pokušao sam da nađem ali bez uspeha, a verovatno se pričalo o tome, a i nisam nešto mnogo ulazio na ovu temu jer sam u mtsu. Ali žena mi u vipu i za nepun mesec joj ističe minimalno trajanje ugovorne obaveze (tri meseca ranije), bila je na nekom Nova paketu. Sad bi uzela Neo 2 za hiljadu dinara bez uređaja pa me zanima šta može da traži i da li nude nešto po pitanju besplatnih meseci ili tome slično. Jedino je zeza što vip ove sadašnje promocije ima do sutra, ne znam kako će stanje biti posle 19.02. da li će zadržati iste uslove (duplo više interneta) ili spremaju nešto bolje, gore, sa većom cenom sigurno...
 
Nazad
Vrh Dno