Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Da se ne zeznem kao prosli mesec pa da ne uzmem 3gb prilikom online placanja, nego mene zanima taj kod od 3gb sto cu dobiti kad platim Master karticom da li moze da iskoristi i pripejd korisnik ili vazi samo za postpejd korisnike ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Naravno da nemaš. In tarifa nema sms poruke. Mislim da se ta poruka ne naplaćuje i ne skida.
 
Znao sam da nemam,pogrešio sam sa upitnikom.Zahvaljujem na pomoći:wave:
 
Da se ne zeznem kao prosli mesec pa da ne uzmem 3gb prilikom online placanja, nego mene zanima taj kod od 3gb sto cu dobiti kad platim Master karticom da li moze da iskoristi i pripejd korisnik ili vazi samo za postpejd korisnike ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Mislim da može samo post paid korisnik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U pravu si, malopre su mi odgovorili na face, jedino moze postpeid korisnicima da se pokloni kod sa 3GB interneta.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
U moj vip aplikaciji piše da ovaj broj nema ugovornu obavezu,jutros sam online kupio intarifu. Imao sam utisak da kupovina nije završena jer nakon unetog matičnog broja aplikacija nije nastavila do kraja.Da li treba da čekam ugovor jer sam mislio da treba da potpišem na dve godine.
 
Pozdrav svima. Dobio sam Iphone Xs Vip-ov. Kakve su šanse da telefon nije zaključan samo za VIP?
 
Obnovih ugovor negde u maju kada je bila ona akcija 1000 din prvih god dana. Uzeh neo 4.. Nesto me svrbi dzep za telefon, jel moze da se uzme telefon i poveca rata ili kako to vec ide ?
 
Može, ide ti samo novih 24 meseca.
 
Meni se čini da mora prvo da sačeka kraj uo pa onda da potpiše novi ugovor. Možda ako pošalje neku molbu da mu odobre potpisivanje novog ugovora pre isteka starog.
 
Može telefon odmah, bez brige. Ja sam tako prekinuo ugovor (bez aparata sa popustom) posle 5 meseci i dali mi da kupim fon bez problema. Samo što od trenutka uzimanja fona ide ovih 24 meseca UO.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da da, jasno. Videcu bas, ova intarifa deluje bas dobro :D

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Da li je neko skoro raskidao ugovor, imam jos 20 meseci do kraja ugovora, neo2 paket bez uređaja. U vipu kažu da bih morao da platim tih preostalih 20 meseci ako hoću da rakinem ugovor. Po ovom novom ako sam dobro razumeo platim samo dosadasnjih 4 meseca?
 
To ne nacrt/predlog, zakona koji tek treba da udje u skupštinu... Dakle... nema još novog zakona.
Da, za sada 20meseci penala.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Plaćaš razliku do pune cene (dobijeni popust) za preostale mesece.
Npr. da je sada taj zakon na snazi, ti bi platio 20x popust(razlika u ceni tog što sada plaćaš i pune cene paketa)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@Espada:

Zakon kojim se ukida dranje korisnika pri raskidu još nije usvojen, ali važi rešenje ministarstva s istim efektom i operateri su uglavnom prilagodili svoje opšte uslove njemu.

17.1 U slučaju da Pretplatnik raskine ili svojim ponašanjem dovede do raskida odnosno prestanka Pretplatničkog odnosa pre isteka minimalnog predviđenog perioda njegovog trajanja, kako je određeno članom 5.1.3 Opštih uslova, Pretplatnik se obavezuje da plati Vip-u sva dospela, a neizmirena dugovanja kao i da plati Vip-u naknadu štete zbog neizvršenja ugovorne obaveze tj. prevremenog raskida ugovora.

Naknada štete, za pretplatnika koji je fizičko lice, u zavisnosti od toga šta je za Pretplatnika povoljnije, uključuje:

- preostale mesečne pretplate počev od dana raskida pretplatničkog odnosa do dana isteka minimalnog predviđenog perioda njegovog trajanja i beneficiranu cenu mobilnog uređaja kupljenog uz ugovornu obavezu (odnosno sve preostale, neizmirene rate za kupljeni uređaj)

ili

– razliku između pune cene usluge i popusta/pogodnosti koje su ostvarene kroz ugovornu obavezu i/ili pun iznos maloprodajne cene uređaja po cenovniku Vip-a važećem u vreme zaključenja ugovora, ukoliko je Pretplatnik uz uslugu kupio i uređaj.
...
Ove izmene Opštih uslova o pretplatničkom i korisničkom odnosu mobilne komunikacione mreže Vip mobile doo objavljene su dana 31.08.2018., a stupaju na snagu od 01.10.2018.
https://www.vipmobile.rs/documents/rs/Izmene opstih uslova_clan 17 finalno.pdf

Kod tebe je očigledno povoljnija druga varijanta, tako da Vip može da okači mačku o rep tih 20 meseci pretplate, već treba da platiš razliku između pune cene Nea i ove koju plaćaš za period od sklapanja ugovora do raskida.

@sdeki:

Ne, potpuno si pogrešno razumeo. Ili plaća preostale pretplate ili razliku između pune cene i plaćene cene za pretplate do trenutka raskida (u prevodu: nadoknađuje operateru pogodnosti koje je dobio oročenim ugovorom).
 
Poslednja izmena:
Pocecu da prijavljujem svakog neupucenog, koji siri dalje ove netacne informacije oko status raskida ugovora kod operatera.

EDIT: Pretece me "numerisani elf" :D
 
Poslednja izmena:
Predobro. Retko dobra tarifa... Bar meni [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kod Telenora, play 10, 10Gb neta, neograničene poruke, 500 minuta u svim mrežama, plus NBA pass, Deezer I hbogo (plus 3x10 GB za svaki servis) 1150 dinara.

Jedino što po toj ceni nekima daju a nekima ne.
 
@Espada:

Zakon kojim se ukida dranje korisnika pri raskidu još nije usvojen, ali važi rešenje ministarstva s istim efektom i operateri su uglavnom prilagodili svoje opšte uslove njemu.


https://www.vipmobile.rs/documents/rs/Izmene opstih uslova_clan 17 finalno.pdf

Kod tebe je očigledno povoljnija druga varijanta, tako da Vip može da okači mačku o rep tih 20 meseci pretplate, već treba da platiš razliku između pune cene Nea i ove koju plaćaš za period od sklapanja ugovora do raskida.

@sdeki:

Ne, potpuno si pogrešno razumeo. Ili plaća preostale pretplate ili razliku između pune cene i plaćene cene za pretplate do trenutka raskida (u prevodu: nadoknađuje operateru pogodnosti koje je dobio oročenim ugovorom).
Da,da u pravu si. Nisam dobro razumeo taj drugi deo. Sad razumem. Hvala na inf.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod Telenora, play 10, 10Gb neta, neograničene poruke, 500 minuta u svim mrežama, plus NBA pass, Deezer I hbogo (plus 3x10 GB za svaki servis) 1150 dinara.

Jedino što po toj ceni nekima daju a nekima ne.

Ne možeš da napišeš cenu od 1150din kad novi korisnici to ne mogu da dobiju (i mnogi stari ako hoćemo iskreno), 1500din je taj paket i onda dođe malo skuplje od vipove ponude (pogotovu što dosta ljudi ne koristi servise).
 
Samo reklamirajte vi "aplikacije", pa cemo da placamo svaku aplikaciju posebno i bice racuni 100e za dobro jutro ;)
 
@ewfd154
Tako sam i mislio, po novom treba platim samo taj popust od prethodna 4 meseca. Hvala na informaciji
 
Ne možeš da napišeš cenu od 1150din kad novi korisnici to ne mogu da dobiju (i mnogi stari ako hoćemo iskreno), 1500din je taj paket i onda dođe malo skuplje od vipove ponude (pogotovu što dosta ljudi ne koristi servise).
:D Шта мало,50%
 
Posavetovala bih Vas da telefon zaključate na 3G režim mreže u podešavanjima uređaja jer se navedena poteškoća može očekivati na automatskom režimu, kad je izabran LTE/WCDMA/GSM režim jer će telefon kad su mobilni podaci uključeni uvek težiti da se poveže na LTE/4G, a po svojim osobinama taj režim mreže je predviđen samo za internet te se može dogoditi da u tim periodima budete nedostupni.
Iz tog razloga savetujem da izaberete samo 3G/WCDMA režim mreže gde se poteškoća sa pozivanjem I primanjem poziva neće dešavati.

Може неко ову поруку да растумачи онако како треба :) Која је онда сврха 4Г мреже код ВИП-а, ако одмах након одабира ЛТЕ мреже (Xiaomi RN5) аутоматски постанем недоступан, и поред тога што је дата саобраћај искључен, исто понашање /дата (укључено-искључено)/.

Узео сам од другара картицу, други моб.оператер и 4Г укључен уз дата саобраћај, све ради без проблема. Иначе параметри сигнала за ВИП -83дбм / 57 асу.
 
Poslednja izmena:
Dešava se na sve tri mreže, negde više, negde manje, zavisi i od telefona.
Ja sam na VIPu isto i evo mislim da mi se nijednom nije desilo za godinu dana, mada ja sam većinom u Bgu gde su i 4G i 3G odlični, pa ima i do toga..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Може неко ову поруку да растумачи онако како треба :) Која је онда сврха 4Г мреже код ВИП-а, ако одмах након одабира ЛТЕ мреже (Xiaomi RN5) аутоматски постанем недоступан, и поред тога што је дата саобраћај искључен, исто понашање /дата (укључено-искључено)/.

Узео сам од другара картицу, други моб.оператер и 4Г укључен уз дата саобраћај, све ради без проблема. Иначе параметри сигнала за ВИП -83дбм / 57 асу.
Zanemari to [emoji16]

Ukucaj *#*#4646#*#*
Otvori phone1 ili phone2 stavi u padajućem meniju LTE/wcdma i zaključan je na tome, nema 2G (mada ni ne treba, jer je svuda dobar 4G i 3G, bar meni).

To traje do restarta, ako puno restartujes telefon, onda moraš stalno da kucas taj kod.
 
Nazad
Vrh Dno