Šta je novo?

Potreban savet za cooler...

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Koji cooler (do 20e) staviti na INTEL 2.6GHz 512 (Northwood) s478?
CPU prelazi sada 75 step.C(u igrama) - menjana pasta, efekat jako mali (stari cooler lezi dobro na CPU, kuciste otvoreno za sada, sobna temp. je oko 24 stepena)

Hvala
Pozz
 
Neki CoolerMaster pogledaj za te pare npr TX2.
 
Možda nije do kulera, pogledaj kondenzatore na ploči u okolini socket-a.
 
@gvlada - TX2 не пасује на s478, чини ми се.
Ја предлажем Zalman 7000B AlCu, али нови хладњак ти вероватно неће помоћи ако се процесор раније није прегревао са тренутним (свакако би требало да урадиш ово што је SuperStarr поменуо).
 
Poslednja izmena:
Kondenzatori su po meni OK. Nema naduvenih, pocrneliih i nijedan do sada nije explodirao... valjda nece jos!? Cooler sam detaljno ocistio, oprao, osushio precizno naneo pastu na cooler i CPU .....
Nisam napomenuo da imam 1GB DDR RAM-a, Leadtek 7600GT DDR3, HDD WD 160 SATA, Chieftec PSU 300W...

Hvala Vam Puno
 
Nisam gledao detalje vezano za TX2 ali GeminII ima dodatke za sve sokete pa sam pretpostavio da je to slucaj i sa prethodnim.
 
Sve si spomenuo samo ne koju plocu imas. Imam utisak da su ploce za s478 bile generalno lose, ja sam licno imao problema sa jednom Asusovom. U prilog govori i cinjenica da se procesori s478 mogu naci na svakom koraku dok ploca nema ni za lek. Proveri da li se ventilator na kuleru okrece odgovarajucom brzinom jer je moguce da mu treba malo podmazivanja.
 
Ploca je MSI 865PE Neo-2P (black naravno) inace solidna ploca u to vreme, neka srednja klasa.
Moracu da ipak probam jace napajanje, Chieftec 300W mi izgleda nekako... slab a mozda i gresim!? Radila je odlicno sa MSI FX 5600XT, tek posle nove grafike je doslo do zagrevanja CPU... a mozda se CPU greje i zato sto je poteran Bioshock, CoD4, MoHA, ... uh, ako bas ne postoji neko resenje pusticu ga pa nek se zapali :mad:

Hvala

Pozz
 
Mislim da nema veze sto si terao zahtevne igrice. Probaj sa jacim napajanjem.
P.S. Ako ti se spali proc obavezno javi jer ces da ides na upgrade verovatno a meni treba ta s478 ploca, ali bas mi treba. Mozes da javis i na PM.
 
Mislim da nema veze sto si terao zahtevne igrice. Probaj sa jacim napajanjem.
P.S. Ako ti se spali proc obavezno javi jer ces da ides na upgrade verovatno a meni treba ta s478 ploca, ali bas mi treba. Mozes da javis i na PM.
Sto malerises coveku, ccccc:smash:
 
Nije tako kao sto izgleda. Nisam hteo da ga malerisem.
 
Nazad
Vrh Dno