Šta je novo?

Zalman 9700 NT Utisci

OCz

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
4,362
Poena
439
Montirao sam ga danas i odma sam i testirao kako radi.
Prvo, dolazi u lepom pakovanju sa svim potrebnim stvarima za montiranje, 775 socket i AMD-a ( koji god da je to ne znam, pristalica sam Intela lol ) takodje i termalna pasta, tj. vise neki termalni lak, posto je u maloj bocici koja izgleda bas kao lak za nokte i tako se i nanosi... + fancy nalepnica :D
Jedina zamerka koju sam primetio je to da je kuler kacio malo pipe-ove ili kako vec da nazovem to za nekih pola milimetara, pa sam morao da malo iskrivim podnozje na kome stoji kuler da bi se vrteo normalno i da nista ne kaci.
Opsti utisak o samom kuleru vizualno i pakovanju je inace jako dobar.
A sad testiranje temperatura.

C2Q 6600 @ 2.4GHz ( stock )


IDLE TEMP:

CPU temp 20c

Core 1 : 33c
Core 2 : 34c
Core 3 : 30c
Core 4 : 36c


LOAD TEMP ( Stres u everestu na 10min )

CPU temp 34c

Core 1 : 55c
Core 2 : 49c
Core 3 : 45c
Core 4 : 49c




Q6600 @ 3.6GHz 1.35v

IDLE TEMP :

CPU temp 25c

Core 1 : 46c
Core 2 : 43c
Core 3 : 36c
Core 4 : 42c


LOAD TEMP ( Stres u everestu na 10min )

CPU temp 47c

Core 1 : 70c
Core 2 : 62c
Core 3 : 58c
Core 4 : 62c

Kuler se vrteo na max tj. 2700RPM kolko BIOS ocitava i FanSpeed.
Inace sto se tice buke kad je kuler na max moram priznaci da je poprilicno bucan.
Cuje se maltene ko kad se ubaci disk i kad win cita disk.

Inace kad u BIOSu ostavim SmartFan opciju onda se uopste ne cuje ali i ne prelazi 2400RPM.
Po mojoj nekoj proceni bucan je posle 2300-2400RPM-a
Do toga je poprilicno tih i maltene ne cujan.
 
Poslednja izmena:
koristi FAN MATE za kontrolu i stavi slobodno na najtise, razlika je 1 stepen samo.

Rezultati su maltene IDENTICNI sa mojim. S tim sto ja imam sledece temperature u IDLE-u:
(3.6GHZ 1.4V)

sobna temperatura - TOPLO - CPU ~45
sobna temperatura - SREDNJE - CPU ~40
sobna temperatura - LADNO - CPU ~37

sobna temperatura utice dosta kao sto vidis...

u burn testu ide do ~72-73C
u igrama ne prelazi ~59-60C

p.s. daj neke fotke da vidimo kako to chudo izgleda montirano :p
 
stavis preko fanmate2 na minimum obrtaja. meni 7700cu radi na 900rpm
 
zar je Q6600 toliko topliji od E6750?
 
Nemam FanMate nisam ga dobio uz njega.
Ali imam Thermaltake-ov FanController pa ga mogu prikaciti na njega.
Ukljucen je SmartFan u Bios-u i trenutno se kuler vrti na 1300RPM i skroz je tih, prakticno ga i ne cujem.
temp u IDLE su za 2-3c vece na Core 1 i Core 2 a ostala jezgra su ista kad se fan ovako vrti, tako da nema potrebe da mi se uopste vrti na max.
Uzecu digitalni foto aparat od druga pa cu sa njim da slikam i okacim par fotki, necu da slikam fonom lose ispadne :p
Inace zaista sam zadovoljan Zalmanom.
I sad, ne znam kolko su temp na E6750 ali ovo su temp na Q6600 :zgran: :D

I jos jedna stvar.
Staje bez ikakvih problema na plocu ( 965P-DS4 ) i ono sto se mnogi pitaju je da li nece da smeta kuleru koji stoji na stranici.
I ne smeta mu uopste izmedju Zalman-a i 12-tice sa strane ima oko 1cm :D sto je sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
ma temperature su ti odlicne nema sta da brines ;)

KAKO bre nisi dobio FAN MATE uz njega??? Ja dobio fan mate, pastu...sve :/
 
ma opusteno, ako imas neki drugi fan controler onda ok, ja sam ga stavio na ~1600rpm i tiho shljaka..

Zabodi CPU na 3.6ghz i nema da brines ;)
 
Ne ide Fan Mate 2 uz CNPS9700 NT model,ali zato ima da se kupi posebno.Na slici se tacno vidi sadrzaj ambalaze.
 

Prilozi

  • 9700nt_y_p.jpg
    9700nt_y_p.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
Koliko si platio ti to cudo..jel bolji nego npr HyperTX2 ili koji je vec najnoviji...?

Na 2.4 meni temp u idle oko 47-50 na jezgrima a u fullu do 72...

A na 3.2 kad je bio na testu 8sati dosao je i do 80...pa sam procitao da ne valja da stoji na tako velikoj temp...valjda mu nije nista bilo do sada...

Izgleda da cu morati da se ponovim i sa cpu hladjenjem :S:,)
 
A posto ja planiram OC na 3.2 ,znas li da li mi je dovoljan TX2 on je oko 1800 Dinara.... ?

Kolike temperature smeju da mi budu u sintetickim testovima na q6600..posto mi Max kada renderujem daje manju temperaturu nego npr Everest,iako opterecuju proc isto (100%)..a renderovanje je najkomplikovanija radnja koju ce ovaj procesor da obavlja?
 
Pa samo da ne prelazi 70c i pozeljno da je oko 65c
TX2 bi verovatno bio sasvim ok za 3.2GHz i oborio bi temp osetno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno