Šta je novo?

Korisni linkovi o digitalnim foto aparatima

Ima ladno opciju refokusa nakon slikanja!!???

Jako, jako, jako sitna podesavanja - rekli su da nije ni blizu microadjustment-u za fokus, tako da nije bas nesto korisno, ali nije lose. Meni je neverovatno kako sada u live view fokusira :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne kapiram mu format bas najbolje...ako je ful frejm ful vrejm,sta mu je onda ovo.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
A pazi im okvirnu cenu "daleko ispod 10.000 dolara"[emoji1] [emoji1] [emoji1]

Pa to moze da bude i 7000.[emoji1]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ja sam negde nacuo $8999.
Inace video sam da su se neki nalozili kakav ce video da pravi, a mislim da su svi prethodni Fuji MILC-evi bili katastrofa za video (i rolling shutter i moire i svasta nesto)...
Ali jedva cekam da vidim neke sample photos. Takodje me zanima i koliko ce biti teski objektivi za ovo cudo :D
 
Ne kapiram mu format bas najbolje...ako je ful frejm ful vrejm,sta mu je onda ovo.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Postoji i srednji i veliki format. Zaguglaj malo.
Ovaj Fuji nije pun MF jec je neka vrsta krop MF, 0.7x.
 
Aha video.

Ovo je ipak oprema za hardkor profesionalce i studije.
 
DJI ubio sa Mavic Pro - mislim da je GoPro (Karma) izasao kao gubitnik u ovoj prici :d
 
Drugari ima li ko iskustvo sa tamron 24-70 2.8. Da li g2 bas dosta bolja i da se ispraim i pazarim nju. Imam neku sigmu 24-70 2.8 EX DC HSM nisam bas zadovoljan kako radi. Ostina nine bas neka a i fokus nije na zavidnom nivou. Slike sa iso 800 brzina 1/60 na 3.5 ili 4 sa blicem ttl svaka druga slika je bas ostra. Zato me zanima kakav je tamron kako se pokazao.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ta Sigme je bas praistorija, u svakom pogledu.
Tamron, u proteklih par godina, je zaista znacajno unapredio sve u svakom pogledu. Koliko sam video testove po netu, ljudi su itekako zadovoljni G2 serijom.
 
Sto praistorija izasa je isto kada i tamron to je ona hsm II.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Pa AF je bio kilav i svojeglav, flerovala je kao blesava i jos kojesta. Nesto se ni kvalitet izrade nije proslavio. To nema veze sa Sigmama sada.
 
Pa napisi koja je radnja u pitanju, to je korisna informacija. Ja bas planiram da kupim upravo takav mikrofon.
 
Vrati ti to i trazi pare nazad.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Treba napisati o kojoj se radnji radi, da ljudi izbegavaju fake proizvode.
 
dobio sam i mail od samog proizvodjaca da je to FAKE mkrofon. Na ovim linkovima mozete da vidite koja je razlika i kako izgledaju lazni mikrofoni. Cisto da znate na sta da obratite paznju, cak i oni manji mikrofoni micro ima na youtube link kako izledaju kopije. Sto se firme tice, da li je i sama firma znala ili ne nisam siguran. dosta dugo postoje kao firma koja prodaje opremu za foto i video tako da... Ovaj mikrofon je jakopopularan zbog odnosa cene i kvaliteta. Mnogi ga prodaju i ima ga na dosta mesta pa eto ako se nekome ukaze prilika da zna na sta da obrati paznju. Original mozete naci u firmi AUDIO PRO, za ostale firme ili trazite odakle nabavljaju mirkofon, ako ne obratite paznju na te neke sitnice. U firmi Audio pro su mi cak rekli da i skupe zvucnike jakih firmi kopiraju i to tako lepo da na oko niko ne bi provalio. Naravno u kvalitetu zvuka se sve primeti. Original je tezi od kopije ne nesto mnogo ali jeste, kao sto je u klipu navedeno prva na sta da obratite paznju je nalepnica na samoj kutiji, logo na sundjeru i tockic za zatezanje je od metala ne od plastike.
 
Nego, koja je radnja? Da se zaobilazi.
 
Podeli ovde info koja radnja prodaje lažne Rode mikrofone ili da brišemo kompletnu priču pod pretpostavkom da je reklama za distributera.
 
Pojavio se i drugi fake Rode mikrofon - isti model. Uzet je u PCFoto. Verovatno (ne drzite me za rec) je i ovaj prvi uzet tu jer covek nece da kaze gde je uzeo a nema bas puno mogucih radnji koje prodaju te mikrofone. Fora s ovim drugim je da je uzet pre vise meseci tako da to nije problem od skoro.

Ko je tu kriv to vec ne znam ali otvorite 4 oka.
 
Bogami posle ovoga, dobro proveravati kupovine svega sto nije kamera i objektiv, pogotovo proveravati baterije, mikrofone,bliceve i sl...barem u ovim manjim radnjama koje nisu zvanicni distributer i imaju svoje kanale nabavke.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ja se izinjavam. Na facebook grupi imate objasnjenje. Foto berza. Jeste kupljen je u pcfoto radnji.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
https://m.facebook.com/groups/122730201227240?view=permalink&id=975200072646911



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
25339267c78a8eaae08eb656778328cf.jpg
6fadf4ee43a034e483601c4910de99c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno