Šta je novo?

Korisni linkovi o digitalnim foto aparatima

Ovde ima odlicnih tutorijala. Lik je odlican jer objasnjava kako sa sto manje opreme napraviti dobre rezultate, za razliku od vecine koji objasnjavaju kako mozete lako slikati dim iz solje, a za to vam treba samo studio i oprema od 20-ak hiljada evra.

E sad, ovaj lik ima i neke kurseve, koji deluju jako zanimljivo, ali se placaju. Da ne zna neko gde bi se ovo moglo pogledati besplatno?
 
BACKUP LIGHTROOM

Ovo je vrlo, vrlo važan video o tome kako da pravilno napravite rezervnu kopiju vaših slika.
Pogledati ceo video jer postoji ozbiljan razlog za to!


 
HOW TO ''OVERCLOCK'' LIGHTROOM

Vrlo korisna stvar o tome kako da vam LR radi brže tj. kako da ga optimizujete.

 
Poslednja izmena:
Nije bas koristan neki video, ali mozda vas zainteresuje, pa mozda pogledate jos nesto od njega - Benjamin Von Wong:




A ovo je slicno BIG-ovom stilu :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li sam na pravom mestu, ali bih se posavetovao sa nekim ko mi moze pomoci.

Sta mislite o Canon sx170 IS?

Vredi li da ga uzimam, kosta 18.000cc odnosno 19.000cc sa travel kitom, koji sadrzi valjda karticu i torbicu.

Nemam nikakvo profesionalno iskustvo, pa ne znam sta mogu da ocekujem od njega i da li mi se isplati da ga uzimam ili da idem na recimo Canon Ixus133 koji je oko 10,500cc sa torbicom...

Hvala za pomoc, unapred :)

P.S.

Ako sam na pogresnoj poruci, mozete li bar da mi date link prave teme za ovako nesto?
 
Poslednja izmena:
Ima li neko neki skoriji link tipa benchmark testova uporedo SD kartica, CF kartica i slicno, posto su deklaracije na njima uglavnom cisti marketing jer svi stavljaju brzina do, a u praksi ni ne prismrdi tom maximumu :d
 
Lenstag.com
Preporucujem!
 
Zanimljiv video...dakle po ovome ispada da novi crop senzori mogu odlicno da pariraju ff senzorima

 
Zanimljiv video...dakle po ovome ispada da novi crop senzori mogu odlicno da pariraju ff senzorima

Zack legenda.

Stvar je u tome da sve ima svoju prakticnu primenu.
Problem je kad ljudi pocnu da jure specifikacije po principu " ja kad kupujem kupujem najbolje sto mogu" ( gledajuci iskljucivo same brojeve ) , princip kojji moze da ima smisla kada kupujete racunar, televizor, telefon...Fotografija je mnogo vise od same kamere tj. senzora.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv video...dakle po ovome ispada da novi crop senzori mogu odlicno da pariraju ff senzorima



A što flejmuješ?

Ako ne flejmuješ, što ne čitaš malo forum? I što ne gledaš malo više foto videa na YouTubeu. Ovako ne samo da si na osnovu jednog videa skupio hrabrosti da donosiš zaključke, nego si i kroz jednu rečenicu pokazao da nemaš pojma.

Aj malo više upijanja informacija, a malo manje donošenje zaključaka.
 
Ja se izvinjavam ako sam nekoga uvredio svojim laičkim komentarom
 
Crop senzori nikada nece moci da pariraju FF-u, kao sto 4/3 nikada nece biti crop i tako dalje.

Zack Arias je odlican fotograf i ima verovatno najbolji tutorial za bliceve "One light photo". Ali, u medjuvremenu se bacio na neke droge i krenuo da pravi ovakve videe koji veze nemaju sa zivotom i mozes ih razumeti samo ako razumes sve, ovo nije za pocetnike :) To da li se veliki format cenio za vreme kauboja nema veze sa cinjenicom da ce FF uvek biti bolji od cropa, stavise, danas je FF toliko dostupan i toliko je mala razlika u odnosu na crop da se crop uopste ne isplati, i bice sve gore po crop, postace kompakti koje danas niko ne kupuje. I druga stvar, FF je sweet spot za velicinu senzora, jer svako moze da napravi senzor od pola metra, ali problem su objektivi, senzor sam ne moze bez objektiva nista, i zato kada pogledas koliki su objektivi i za FF, jasno ti je da srednji format nikada nece biti upotrebljiv kao FF.

Zakljucak, kupite FF za koji imate pare umesto bilo kog cropa, objektivi za njega su mnogo jeftiniji pa vas na kraju dodje isto, a imate neuporedivo vise izbora objektiva i mogucnosti, i naravno primetno bolji IQ, lowlight i color.
 
^
Nije te bilo da ovo napises kada sam se interesovao za aparat, da ne kupujem 7D, al dobro na krajiu se sve fino zavrsilo sa 5D Mark III :p
 
Pa ja pricam da ne treba davati 1500e za crop sa objektivima i retko ko slusa to, svi hoce nov aparat od 350k dinara iz trznog centra na lizing, umesto da od Madjara ili polovno za 2000e uzmu 6D/D600 sa par objektiva koji ce da ubiju bilo sta sto ovi iz trznog centra kupe za crop :d O ovim Fujijima i Olympusima od 1300-1500 necu da pricam, to je takva glupost da je to neverovatno. To je samo za Zack Ariasa koji ima 5 tela i 100k eura u opremi pa kad ide na putovanje da ima nesto umesto mobilnog, to nije za prvi i jedini aparat koji kupis :)
 
Poslednja izmena:
Dobro sam ja prosao, taj 7D je malo placen, a porodat u kompezaciji za mark 3 za vece pare, mark 3 je izasao 1600e sa 0 okidanja :) Objektive sam samo zamenio za FF 24-105 i 70-200 oba F/4, jos 16-35 F/4 da nabavim i ja sam miran...
 
Zvuči neverovatno ali EF 16-35 f4 IS u Comtrade-u u Ušću trenutno na akciji košta 883 evra!
 
Biće opasna foto masina, jedine zamerke. mada minorne zaista su prisustvo AA filtera i odsustvo pokretnog ekrana koji bi mi zaista značio, ali sve drugo je veoma obećavajuće.
 
Ima ladno opciju refokusa nakon slikanja!!??? Predstavljena su i dva objektiva...nove verzije 24-105 i 16-35..Sve u svemu samo telo ce biti 3500 dolara u Amerikama.
 
Nazad
Vrh Dno