Šta je novo?

[Laptop] Msi GX610PX Performance Edition

Cika Deja

Slavan
Učlanjen(a)
17.07.2003
Poruke
203
Poena
316
[user review] Msi GX610PX Performance Edition
________________________________________
Specifikacija:
• AMD Turion64 X2 TL-56
• AMD M690 chipset
• 2GB DDR2 667 (2x1GB, max 2 or 4GB don’t sure yet)
• 250GB hard disk (5400RPM, 8MB cache)
• DVD Super Multi (Double Layer) drive
• ATI Mobility Radeon HD2600, supporting HyperMemory™ technology, 256 MB dedicated VRAM ddr3
• 15.4" Glare® WXGA TFT display, resolution 1,280 x 800
• Atheros AR5007EG (802.11b/g)
• 4x USB, 1x FireWire, S-Video, VGA, LAN, 56k modem, Bluetooth,HDMI
• 1x Express Card™ slot
• 5-in-1 Bridge Media slot (supports SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MMC, xD)
• 1.3 Megapixels Video Camera
• 2.6 kg

Pomenuti model pripada G-aming Seriji koju cine Performance i Extreme Edition pod modeli.Na nasem trzistu je stigla samo pomenuta konfiguracija ovog modela.Boja je crna UV black ili piano koja stvarno odlicno izgleda jedina mana je sto na plastici ostaju otisci pa mora stalno da se cisti.Logo MSI na poklopcu svetli sto je po meni ql.Tastura sadrzi i numlock sto je za pohvalu .Touchpad je takodje odlicnog kvaliteta.
Ekran je prilično dobar bar meni posto je Glare Type koji meni najvise da odgovara daje jako žive i prilično verne boje.Sto se tice rasporeda ulaza sa desne strane su
FireWire,2 Usb-a,HDMI ,S-Video,D-Sub pa Ac,sa leve se nalazi DVD RW,2USB-a,56k Modem,LAN…Pored power dugmeta nalaze se 4 dodatna tastera,prvi je za mail,drugi za explorer,trecu za Wifi i Bluetooth,cetvrti za search.Takt pomenutog cpu-a je na 1.8,ram kao sto sam vec napomenuo radi na 667,Gpu na 500 a ram na 600 graficka kartica ima dobre o/c mogucnosti koje cu kasnije pokazati kroz neke testove…Hard disk je WD2500BEVS koji sasvim korektno radi svoj posao …Sto se tice optickog uredjaja u pitanju je Optiarc DVD RW AD-7530B koji veoma odlicno radi bar sto se citanja diskova tice cita diskove sa kojima mi se na desktopu muce 107D I 112D,narezao sam samo par diska pa ne mogu da kazem nesto o dugotrajnosti.
Sto se tice baterije u pitanju je 6cells stand. za ovu kategoriju racunara i drzi oko 1h i 45min do 2h u zavisnosti sta se radi na racunari sa upaljenim Wifi sa kojim je nakacen na net,znaci surf,mp3…Sto se tice G-aming-a za sada sam probao Medal of honor:Airborn/Call of Duty 4/ obe na high i odlicno rade u native rezolucji monitora…Sto se tice OS-a i pakovanja pomenuti laptop dolazi bez OS-a po meni ovo i nije neki veliki jer se dobija odlican MSI ranac i laserski mis(600-2500dpi), Msi krpa za brisanje monitora .Sto se tice drajver-a stizu samo za Vistu,ukoliko neko zeli Xp morace da se pomuci da ih skine sa net-a…Sto se tice testova za neki dan HD tach/3d Mark 06/Aqua .
 
Poslednja izmena:
gledao sam cenu, ali je nesto ne nadjoh?
 
@Nenad Zivic gori si od mene napisao sam kakav je kvalitet po meni odlican jer je u pitanju MSI,sto se tice zvuka zvucna je Realtek HD audio koju sam probao na ozvucenju od 10kw i nema nikakvih problema,zvucnici ako malih dimenzija se cuju odlicno jedino ako imas veliku sobu mada ne kontam slusanje muzike na laptopu:D
 
:zgran: Kakav 3dmark score! Jel to pao neki overklok, ili stock podesavanja.

Gledaj kakav paradox. GX610 i Toshiba a210-16f imaju isti Aqua score, a GX610 ima 1100 vise u 3dmarku.
 
@Nenad Zivic gori si od mene napisao sam kakav je kvalitet po meni odlican jer je u pitanju MSI,sto se tice zvuka zvucna je Realtek HD audio koju sam probao na ozvucenju od 10kw i nema nikakvih problema,zvucnici ako malih dimenzija se cuju odlicno jedino ako imas veliku sobu mada ne kontam slusanje muzike na laptopu:D

Sto se tice zvuka... Pa kada sam kod kuce lako cu prikljuciti ex zvucnike ako hocu da slusam muziku, nego ako zatreba da mogu da posluze.
 
zvucnici su okej i vise od toga sto se tice AquaMarka on je radjen na default podesavanjima a 3d mark na malo o/c u odnosu na default moze dosta vise nego nemam vreme za zezanje a i nisam instalirao neki program za pracenje temperature i ne zelim da se izivljavam...ako treba uradicu Aqua Mark sa o/c karticom i sada bas ako zelis da da probam da izvucem maximum iz nje i opet uradim 3d mark...
 
Interesuje me dali moze da pratis rezultati od benchmark06 na default podeshavanja, i ako moze neki test sa drugi lapom sa istim karakteristikim, da uporedimo ko je bolji...
Ili to treba ja da ucinim tj. da potrazim malo niz forumi... :D
Interesuje me dali sva testova koi sta si radio sa o/c il ne...
 
Poslednja izmena:
zvucnici su okej i vise od toga sto se tice AquaMarka on je radjen na default podesavanjima a 3d mark na malo o/c u odnosu na default moze dosta vise nego nemam vreme za zezanje a i nisam instalirao neki program za pracenje temperature i ne zelim da se izivljavam...ako treba uradicu Aqua Mark sa o/c karticom i sada bas ako zelis da da probam da izvucem maximum iz nje i opet uradim 3d mark...

Bolje ti uradi 3dmark po default clockovima. A ona toshiba sto si mi pre par nedelja rekao da ima 3750 score, koja je to? I sa kojim clockovima?
 
toshiba a210-16f je bila gpu 700 mem 750 default je 500/500...samo 3dmark je radjen sa o/c i to gpu i nije diran nego samo mem na 800 za onaj score od 4154 na defaultu je 3758 ...lap sa kojim moze da se poredi je toshiba a210-16f
 
Uh, pa ispade da ati 2600 ima stvarno veliku o/c marginu! To je dobra vest.
 
Treba mi par malo saveti...

@Cika Deja, iam nekoliko pitanja za tebe, nadam se da ces mi pomozes...
Iam lap-top ist kao tvoi, MSI GX-610PX, kupio sam ga pred 2 dana, i imam problemi sa skidanje drajveri za XP, sa obzir na tome da u CD sta ide sa lap ima za VISTA, a ja jako mrazim Viste... :)
Tako da ako moze da mi pomognes gde da nadjem drajveri za Wireless Lan, za ATI HD2600, i ako moze da mi objasnis malo za Bluetoth, kako da ga instaliram, sa obzir na tome da ima drajveri na global.msi.tw ama nema .exe fajl nego samo .inf, i kako radi kaj tebe...
Pozdrav, hvala unapred...
 
Nazad
Vrh Dno