Šta je novo?

[Laptop] HP 8710w

Bio bih ti stvarno zahvalan... zemljace... ;)
 
Tenx... upravo citam... i postujem... hehe
 
Nakon nekoliko dana istraživanja (tačnije od petka do ponedeljka) nisam uspeo da rešim problem sa ventilatorom pa sam odneo računar kod ovlašćenog servisera.

Pokušavao sam tako što sam slipstrimovao Intel SATA drajvere u instalaciju XP sp2 + poslednji autopatcher core + update koji je izašao nakon toga!
Pritom nisam brisao particije na kojima se nalaze HP Recovery i druga sa OEM Vistom koju sam dobio uz računar i predhodno instalirao... i problem je i dalje prisutan :S:

Još uvek nisam načisto da li je problem do Viste i XP jer pod Fedorom (koja mi ne radi posao) jednom vlasniku istog računara fan nije bučan... Negde se spominju Win ACPI drajveri koji prave problem... Da li je hardware ili software... ko će to znati!

Svakako ću sutra oko 12h znati o čemu je reč, bar se nadam!
Postoje varijante da mi zamene matičnu ploču, što je poslednje što bih voleo... ili da mi zamene kompletan računar novim, opet se nadam ispravnim!
Jedino čega se plašim je da može biti reči o bagu koji ne mogu da mi isprave pa ću morati da čekam neki novi BIOS. To bi baš bilo srnj.

...a što se samog računara tiče... sve ostalo je stvarno fantastično.
Ekran je stvarno OK. Recimo u poređenju sa sadašnjim desktop monitorom FS W19-1 ima veći kontrast, daleko finije boje, realnije... doduše nisam se još bavio podešavanjem. Nema mrtvih piksela... čega se iskreno nisam ni plašio za tu klasu laptop računara. Verujem da je brz ali nisam imao vremena da ga testiram, ni CPU ni grafiku ali ja i nisam neko ko može da govori o tim osobinama jer nisam pasionirani igrač i neko ko često menja konfiguraciju.

Izrada je odlična, stvarno... Tastatura je odlična, touch pad isto, i onaj stick je takođe super.
Jedino što mi donekle smeta su oni touch tasteri... pogotovo ona grupa na levoj strani gde je i dugme za aktiviranje wireless-a.
Naime, nalaze se blizu funkcionalnih tastera pa ako odmarate ruke često se desi da aktivirate nešto.
Ista stvar je i sa Volume kontolama! Da su u pitanju klasični tasteri mislim da bi bilo bolje jer bi imao osećaj kada sam nešto aktirao, mada verovatno treba da se malo naviknem.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Potpisujem ovo za volume control... Da bedak bude jos veci, u Direct3D fullscreen igrama ako slucajno pojacate ili smanjite ton, igra se minimizuje, izleti desktop i pojavi se no gov*o od indikatora jacine zvuka. E sad... zavisi od igre... neka ume da se raspameti, neka ostane uslogirana.
Sa fullscreen OpenGL igrama nema takvih problema.

I jos nesto... apsolutno je nemoguce namestiti zeljenu jacinu zvuka.. ili indikator se pomera isuvise brzo.
 
Potpisujem ovo za volume control... Da bedak bude jos veci, u Direct3D fullscreen igrama ako slucajno pojacate ili smanjite ton, igra se minimizuje, izleti desktop i pojavi se no gov*o od indikatora jacine zvuka. E sad... zavisi od igre... neka ume da se raspameti, neka ostane uslogirana.
Sa fullscreen OpenGL igrama nema takvih problema.

I jos nesto... apsolutno je nemoguce namestiti zeljenu jacinu zvuka.. ili indikator se pomera isuvise brzo.

Upravo tako... ;)

Inače upravo sam saznao u čemu je razlika između tvog i mog modela, na stranu činjenica da se tvoj ne čuje ko usisivač... :S: pa u preinstaliranom operativnom sistemu... znači moja verzija GC124EA dolazi sa Vistom x32 i x64 a tvoj GC125EA sa XP-om.

Eto ... a nije Samjuel!!! :d
 
Danas sam dobio nov računar... znači ipak je u pitanju bio hardver! :banana:
Ovaj računar se gotovo i ne čuje... mada povremeno poveća broj obrtaja... još ću malo da ga opteretim pa ću javim!

Što se tiče operativnog sistema... instalirao sam Vistu Business x64 koja ide sa računarom ali ću ipak preći na Win XP x32!

Ne mogu da ne pomenem firmu BS Procesor u NAJBOLJEM SVETLU. :) Doneo sam im računar u ponedeljak posle podne pa je bilo kasno da mi ga tada pogledaju tj. otvore i provere sve. Rečeno mi je sutra u 11 će biti gotovo nazovite nas ili ćemo mi vas nazvati, svejedno, danas tačno u 12h zvoni mi mob a glas kaže - Možete doći, dobićete nov računar. Prosto da ne poveruješ posle svih onih najčešće spominjanih loših iskustava da se nekom nešto dobro desi ...a znamo da dobra iskustva retko ko napiše. Znači ljudi su bili fantastični... još se jadan serviser šali... kažem ja da li da otvorim računar da vidim da li je sve OK (mislio se), pogledam ka njemu a on će možete šta god hoćete računar je vaš... :D :D :D

Uglavno stigoh tamo, nova garancija potpisana svi ljubazni! Pazite, možda su oni dužni da to urade, može se reći da sam subjektivan ali usluga u servisu BS Procesora je bila profesionalna, a ja napisah svoje!

Ukoliko se odlučujete za kupovinu laptopa dobro pogledajte garantne uslove u smislu 1 godina za laptop je malo, kojoj god seriji da se radi, dve godine su OK, a 3 su taman, pogotovo što je taj računar zbog mobilnosti više izložen potencijalnim oštećenjima. To je bila moja logika. Znači jeftinijim i daleko sporijom laptopovima kada se doda iznos potreban za produženje garancije... dobije je iznos koji nije toliko manji od cene ovog računara. Razmislite o tome!

Toliko od mene trenutno! :wave:

Poz
 
Poslednja izmena:
pole

Шта би с лаптопом на крају?
 
Poslednja izmena:
Joooooj... izvinjavam se zaboravih da napisem!

Pa instalirao sam XP sp2 x32 i pri tome nekako uspeo da zeznem sve sto sam dobio preinstlirano. Pre svega zeznu samo OEM Vistu x64 na HDD koju sam dobio... ali XP za sada lepo radi... nema plavih ekrana... mada je bilo glavljenja par kao posledica nekog djubreta od softvera koji sam instalirao!
Malo da sve to radi pa cu da kloniram...

Sto se hardvera tice... komp je pre svega tih... sem kada radim u 3d zahtevnim aplikacijama i to onda kada naravno radim rendere dok kod modelovanja nije bucan.
Konsturkcijski je dobro je napraljen i nije pretezak... mislim da 3,4kg sada standard za ovu klasu + punjac nekih 0,7 kg. Uzeo sam ranac... dobar ranac i par dana ga nosim gotovo po ceo dan... i osetim malo... ali to ce uskoro prestane! Secate se vojske i pune opreme... pa isto tako je, na pocetku tesko a posle vise nije problem... cak dodje kao mala fiskultura.

Prikljucivao sam ga na projektor i radi ok.

Ekran je fantastican... cak ima HP-ovo programce (HP quick launch) kojim mozete super lako i u dosta koraka menjati velicinu teksta tako da ne mora DPI da se dira... mada ja sam stavio 120 i Clear font tako da je tekst lako citljiv. Takojde mozete menjati tj. dugmicima pripisivati programe koje ce da aktiviraju itd.

Nisam neko ko igra igrice ali cu videti da instaliram nesto cisto da vidim kako se ponasa... mada bi trebalo da uradim par testova i postavim ih ovde!

Nadam se da cu moci da iskoristim serial za OEM Vistu koji sam dobio sa racunarom... zna li neko nesto o tome?
 
Poslednja izmena:
Joooooj... izvinjavam se zaboravih da napisem!
Koliko videh na NBR forumu si otkucao da si dobio novi u zamenu. :)

Pa instalirao sam XP sp2 x32 i pri tome nekako uspeo da zeznem sve sto sam dobio preinstlirano. Pre svega zeznu samo OEM Vistu x64 na HDD koju sam dobio... ali XP za sada lepo radi... nema plavih ekrana... mada je bilo glavljenja par kao posledica nekog djubreta od softvera koji sam instalirao!
Malo da sve to radi pa cu da kloniram...
Ako si dobio novi, što si instalirao XP? Pa nije Vista baš toliko loša... :) I naravno da si uništio particiju, kad je XP poznatom po tome na uništava sve pred sobom. Trebao si instalirati Vistu, pa onda preko specijalizovanog softvera (Paragon ima odlične programe za to) da napraviš specijalnu particiju za XP. Al' sad je kasno.

Sto se hardvera tice... komp je pre svega tih... sem kada radim u 3d zahtevnim aplikacijama i to onda kada naravno radim rendere dok kod modelovanja nije bucan.
Konsturkcijski je dobro je napraljen i nije pretezak... mislim da 3,4kg sada standard za ovu klasu + punjac nekih 0,7 kg. Uzeo sam ranac... dobar ranac i par dana ga nosim gotovo po ceo dan... i osetim malo... ali to ce uskoro prestane! Secate se vojske i pune opreme... pa isto tako je, na pocetku tesko a posle vise nije problem... cak dodje kao mala fiskultura.
Moj je težak 2,88 kg + punjač od 0,5 kg. Nije to za svaki dan nositi, pogotovo 17" DTR.

Ekran je fantastican... cak ima HP-ovo programce (HP quick launch) kojim mozete super lako i u dosta koraka menjati velicinu teksta tako da ne mora DPI da se dira... mada ja sam stavio 120 i Clear font tako da je tekst lako citljiv. Takojde mozete menjati tj. dugmicima pripisivati programe koje ce da aktiviraju itd.
P i W klasa kod HP imaju vrhunske ekrane, po meni među najboljima, ako ne i najbolje. Pa je još i matiran... :D

Nisam neko ko igra igrice ali cu videti da instaliram nesto cisto da vidim kako se ponasa... mada bi trebalo da uradim par testova i postavim ih ovde!
Taj Quadro što imaš je u rangu GeForce Go 8700M GT, jer su upitanju potpuno iste grafiče, samo što imaju različite drajvere. Uvek možeš instalirati ForceWare drajvere, ako želiš veću brzinu u igrama, mada i ovako ima na pretek ;).

Nadam se da cu moci da iskoristim serial za OEM Vistu koji sam dobio sa racunarom... zna li neko nesto o tome?
Moćeš, mada... Moj prijatelj je tako na Dellu XPS M1530 instalirao Vistu na engleskom i iskoristio serijski koji piše na dnu. Aktivacija prošla bez problema, ali Windows Update ne radi kako treba :wall:.
 
Ma to sa Vistom je bio pravi zez... kada sam instalirao obicni XP prvi put a imao x32 Vistu sve je bilo ok... zadržana je particija sa butabilnom Vistom x32 i recovery tools je pre butovanja sistema davao opciju da butujem Vistu... sve je radilo ali me nervirala Vista i kako se stvari mogu bespotrebno iskomplikovati a ustvari ništa se novo ne dobija.
Hteo sam da je zadržim ali mi je prilikom pravljenja particije XP napravio srnj... naime XP se samovoljno instalirao na particiju D a na C je ostala Vista... nakon čega više ništa nije radilo kako treba... Još jedan motiv mi je bio to što mi je HDD od 120GB pa kada vista uzme 10GB sa svojom recovery particijom plus njena instalacija i plus dodatni HP softver... u startu imam manje 20GB... bez instaliranih programa odnosno kada instailiram programe 3ds max, CS3 itd dodjem do cifre od 30% zauzetosti diska bez ikakvih ličnih podataka jer je HDD ustvari 110GB (a ne 120)

Videću sa HP-om da li ima neka varijanta da mi snime disk sa OEM Vistom x64 pa da to nekada kasnije mogu da instaliram... ima neko iskusta u ovakvim ili sličnim situacijama?

Sve nabrojano gore što se harvera tiče je tačno. Da ekran je super... ali baš!!! Jedino što moram da skapiram kako da radim sa power profilima kako bi mi baterija za određene situacije trajala što duže...recimo varijanta za tekst... varijatna film sa HDD-a i jos neke varijante, po sopstvenom iskustvu recimo! Neki predlog???

Inače imam mali problem... ako se tako može nazvati... skinuo sam sve drajvere sa HP sajta za Win XP ali ne mogu da provalim šta sam propustio da instaliram... vidite sliku ispod!!!
 

Prilozi

  • StaTrebaDaSeInstalira.gif
    StaTrebaDaSeInstalira.gif
    25.1 KB · Pregleda: 110
Poslednja izmena:
Evo spiska sa moje sprave:
 

Prilozi

  • dev-man.jpg
    dev-man.jpg
    304.4 KB · Pregleda: 120
Ej, hvala!!! Nikako da postujem i da ti se zahvalim!
Instalirao sam Bluetooth i sada mi je ostalo još nešto da instaliram ali nemam pojma šta je...

Čim nađem vremena uradiću screen capture pa pišem!
 
Poslednja izmena:
Ovo su drajveri koje sam izvadio iz sistema:
Kod:
AuthenTec Inc. AES2501A
Bluetooth Bus Enumerator
HDD
High Precision Event Timer
HP Integrated Module with Bluetooth 2.0 Wireless Technology
HP Mobile Data Protection Sensor
HP Quick Launch Buttons
Infineon Trusted Platform Module
Intel(R) 82566MM Gigabit Network Connection
Intel(R) 82801 PCI Bridge - 2448
Intel(R) 82801HEM HBM SATA AHCI Controller
Intel(R) Active Management Technology - SOL\
Intel(R) ICH8 Family PCI Express Root Port 1 - 283F
Intel(R) ICH8 Family PCI Express Root Port 2 - 2841
Intel(R) ICH8 Family PCI Express Root Port 5 - 2847
Intel(R) ICH8 Family USB2 Enhanced Host Controller - 283A
Intel(R) ICH8 Family USB2 Enhanced Host Controller - 2836
Intel(R) ICH8 Family USB Universal Host Controller - 2830
Intel(R) ICH8 Family USB Universal Host Controller - 2831
Intel(R) ICH8 Family USB Universal Host Controller - 2832
Intel(R) ICH8 Family USB Universal Host Controller - 2834
Intel(R) ICH8 Family USB Universal Host Controller - 2835
Intel(R) ICH8M LPC Interface Controller - 2811
Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
Intel(R) Management Engine Interface
Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN
Mobile Intel(R) PM965 GM965 GL960 Express PCI Express Root Port - 2A01
Mobile Intel(R) PM965 GM965 GL960 Express Processor to DRAM Controller - 2A00
NVIDIA Quadro FX 1600M
Ricoh Memory Stick Host Controller
Ricoh SD MMC Host Controller
RICOH SmartCard Reader
Ricoh xD-Picture Card Controller
Soft Data Fax Modem with SmartCP
SoundMAX Integrated Digital HD Audio
Synaptics PS 2 Port TouchPad

Nasao sam neki prog koji cupa instalirane drivere iz sistema i smesta ih u zeljeni folder. Zatim sam te drivere slipstrimovao u instalaciju XPSP2 i napravio svoj instalacioni CD. Jedino sto na kraju ipak moram da povono instaliram driver za zvucnu. Treba dodati i txtsetup.oem da bi instaler prepoznao kontroler.

Pre svega.. prepisati serijski broj Windowsa jer onaj na nalepnici ne odgovra (jer je valjda HP-ov genericki OEM)

Ako te ne mrzi, uporedi spisak uredjaja sa moje masine sa uredjajima na tvojoj masine pa ako se nesto razlikuje, poslacu ti drivere.
 
Tek sam sada video ovaj post... u frks sam opasnoj ovih dana...
BTW Tenx... mnooooogo...
Imam neke obaveze pa moram imati tip-top računar do tada a posle već i mogu malo da eksperimentišem.

Ja sam slipstrimovao ICH 8M driver da bih mogao da instaliram win xp, ali nisam radio to sa svim drajverima jer nisam znao šta mi sve zapravo treba... recimo onaj Intel AMT još mi nije jasno čemu služi al' sam ga zato poslušno instalirao. :p
Verovatno i ti kao i ja želiš minimum instaliranih stvari, tj. samo ono što zapravo koristiš i što ima svrhu. U smislu toga znači mi da znam šta mora da se instalira a šta ne!

Tek onda ću da pravim svoju instalaciju Win XP...
p.s. Kada završim sa poslićima sledeće nedelje ima da se bavim ovim!

Još jednom mnooooogo hvala!

:wave:
 
Dešava mi se često da mi se ugasi ekran... namešten je na 5 min ali posle ne mogu da ga upalim nikako.
Znači to nije Stand By pošto HDD radi... znači samo se monitor na laptopu ugasi.
Kada stisnem power dugme ide u Stand By... ni to ne pomaže!!!

Na desktopu koji sam koristio je bilo dovoljno jedno Enter... Zašto ovde neće???
 
Poslednja izmena:
Meni se slicno desavalo.. i bilo je do drajvera za graficku. Novih drivera uglavnom nema ali zato na www.laptopvideo2go.com ima modovanih drivera za laptop-ove. Neki rese problem, neki opet imaju isti...

Pokusaj da zatvoris poklopac, sacekaj da se ugasi pa ga ponovo probudi.
 
Ok... to me donekle teši jer sam već bio u fazonu da reinstaliram sve ponovo... :mad:
Nego reci koje drajvere ti koristiš kada nemaš taj problem...???

Moj driver date je 19.3.2008 a driver version je 6.14.11.7470.
 
Poslednja izmena:
Dizem temu iz prasine.. Ovih dana sam imao jedan problem sa ovim laptopom... Quick Launch dugmici (u stvari vise su senzori osetljivi na dodir) su naprasno prestali da rade. Restart nije pomagao, pa cak ni reinstalacija QLB drivera. Ali nasao sam resenje.. izvadis bateriju sacekas par minuta, vratis bateriju i sve radi po starom. Ovaj hack verovatno vazi i za ostale HP laptopove koji imaju senzore za dodir iznad tastature.
 
Interesantno... kod mene još nema tih problema... ali... :p

BTW rešio sam problem nepostojećeg uredjaja u device manageru...
Instalirao sam HP SoftPaq Download Manager koji je jedno super programče... lepo vam da spisak stvari koje treba da instalirate i šta je to novo... staro... itd.
Ne znam i dalje šta mi je to nedostajalo ali to sada više nije ni bitno... bitno je da nema onog žutog upitnika ;)
Ima jedna zezalica za to programče jer izgleda ne provaljuje ili uopšte ne gleda šta ima instalirano na sistemu već samo daje listu!
Imao sam instalirano HP Backup and Recovery Manager ali ga nije video pa sam morao ponovo!!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno