Šta je novo?

8800GT 512mb OC

JEsam ovako Oblivion naravno...Setovanja su 1280*1024 sve na max s tim sto sam uklkjucio Bloom umesto HDR da bi mogao 8X AA i ovako mi se krece...Min na koji je pao je bilo 17FPS(ali na sekund kad secne) a inace ono nije isao preko 40FPs a uglavbnom je na 30FPS...E sad to je na otvorenom u sumi znaci teze da teze ne moze biti...(moram da napomenem da su one reze sa benhmark testa neverovatne...da daje 8800GT u Oblivionu AVG 58FPS...pa ja se nisam ni 50 priblizio na sekund a kamoli average da je...

Sad cu ostale igre da probam recimo COD4 cu da odradim da vidim koliko ona daje...E da i Crysis cu da odradim...nadam se da ima neki interni test FPS jer mi ovaj fraps se jako lose ponasa...tj ne meri nista preko 60 FPS a nekad nista preko 30....

Da ne pominjem RIVU...

E da i reinstalirao sam Windows...Znaci stavio svez novi SP2 i samo driveri i 3d mark i skor je isti...Interesantno da sam sa 8600GTS 512mb ddr3 imao samo 700 poena manje na istoj masini...Ali definitivno se primecuje razlika u Oblivionu sa 8800GT ali opet jako slab rezultat...
 
Storm pa toga se plasim ali definitivno nije nista do karte posto sam pre nje imao i XFX i skoro isti rezultat...E sadotici cu pa probati kartu kod kolege sa faksa koji hoce da je uzme(mislim 8800GT)...pa da vidimo inace on ima 3870 radeona i skorovi su mu ok

e ako kod njega nesto ne stima onda je do karte ali sumnjam posto igre rade skroz ok i prolazi 3dmark i tako to bez problema...e da on ima c2d 2180 i abita ip35 pro tako nesto...

Nego cisto da vas pitam dal mora nesto da sse podesi u BIOSU mozda za PCIex 2.0 ili nesto vezano za grafu posto ja nista nisam dirao vezano za PCIex...

Cek, podjimo od najbanalnijih stvari, pogledaj u CPU-Z u kom modu radi PCI-e slot, da nije masina stavila Link Width na 1x ili 4x, ovde je sigurno neki problem u vezi komunikacije graficke i ostalog sistema ali je bitno pronaci odakle to potice zato ovo prvo proveri, PCI-e 2.0 je samo teoretski brzi i to ti ne utice apsolutno nista na performanse.
 
Link width je x16 i pise da je max x16....

Ovako testirao sam CALL OF DUTY 4

Setovanja rezolucija 1280*1024 i sve na najvisim mogucim...znaci 4X AA i 16 AF toliko mi je dala igra i moram da se malo obradujem i olaksam posto mi je AVG FPS 67FPS mereno u tri merenja u sred borbe najnizi je bio 29FPS i to samo na pocetku igre nesto secnuo a najvise je isao do 114 FPS na otvorenom

Znaci ja mislim da su ok rezultati....

E sad sta je sa Oblivionom ne znam...

A da Crysis 1280*1024 HiGH sa 2XAA ide na AVG FPS 37 sto je odlicno a ne pada ispod 30 ali takodje ni ne raste nesto preterano tj preko 45FPS...

E sad koliko su to dobri reziultati ne znam...ali posto eto Crysis radi SUPER(posle 8600) sigurno je nesto sa mojim procesorom u 3dmarku ili nesto ne stima...inace imam i 2006 a u njoj je skor 7600 poena...klokovana 8350

A Crysis i Call of Duty sam igrao na stock clockovima za CPu i GPU....

Izgleda je sve ok....A da temperature su odlicne...FULL LOAD je 56C....a idle je 40C za grafu...
 
A Crysis i Call of Duty sam igrao na stock clockovima za CPu i GPU....

Izgleda je sve ok....A da temperature su odlicne...FULL LOAD je 56C....a idle je 40C za grafu...

Hmmm...onda je to samo neki bag u 3dmarku koji se manifestuje na nekim masinama :D, ako ti igrice rade primetno brze (negde oko 2 puta brze) onda nema sta da brines, ionako ne igras 3dmark.
 
nadam se da ima neki interni test FPS jer mi ovaj fraps se jako lose ponasa...tj ne meri nista preko 60 FPS a nekad nista preko 30....
Nema ti ovo veze sa Fraps-om, iskljuci Vsync (tj. stavi na disabled) u drajverima/igri.
 
Nisi mi rekao koju verziju Rive koristis? Inace po rezultatima u igrama to je to, sem tog Obliviona, ali se na njega ljudi inace zale, tako da ako izuzmemo Oblivion, ostale igre ti dobro rade.
Jesi li siguran da ti bios zapamti podesavanja, kada overklokujes procesor, mozda ti procesor i dalje radi na defaultu? Ako znas nekog u blizini ko se prilicno razume u racunare, pozovi ga da pogleda tu masinu. Tu je neka sitnica problem, cim ti igre rade kako treba.
 
Riva je 2.0 Final Release verzija...Fraps sam popravio hvala(u pravu si za vsync)

E da Bios zapamti podesavanja...i radio je on na 2450mhz ali ne da mi HT link na 4X nego samo na 1X onda je radio(znaci kad je ht link 3x/4x tj 600mhz/800mhz non stop se restartovao i kad je uspeo da podigne sistem pokrenem li neku aplikaciju BOOM)...Znaci skroz cudno(mozda bi mogao novi BIOS sa sajta da uzmem) MAX clock je 2505mhz i tu zakuca tj restarutje se ne moze da pokrene neke startup aplikacije(DAEMON,SKype) pobrisao mi drivere od HD audio...Inace procesor je najbolji kada radi na defaultu(hahahahaha)

Dobio sam ok boost performansi kad sam klokovao proc i graficku ali posto ja volim hladno i stabilno ipak sam se odlucio za stock varijante....

Izvinjavam se na malom OFF-u...Generalno nemam ja sta sad da ocekujem od mog procesora kad je cak pre godinu dana bio najjeftiniji X2 procesor...


Znaci Riva je 2.0 Final release ali mi jako cudno sto mi ne da nista...kakav system tweaks mogu samo da je gledam(hahahaha)
 
Znaci Riva je 2.0 Final release ali mi jako cudno sto mi ne da nista...kakav system tweaks mogu samo da je gledam(hahahaha)
Mnogo je to matora verzija Rive, zato ti i ne cita informacije o karti (tada 8800GT nije bio aktuelan)... skini poslednju, 2.06, verziju.

A to "Final Release" je vazilo nekada, kada tvorac programa vise nije hteo da je apdejtuje, pa je v2.0 stavio kao Final... posle su neki drugi ljudi preuzeli posao oko programa, pa su tako dogurali do ove, trenutno aktuelne, v2.06.
 
Riva je 2.0 Final Release verzija...Fraps sam popravio hvala(u pravu si za vsync)

E da Bios zapamti podesavanja...i radio je on na 2450mhz ali ne da mi HT link na 4X nego samo na 1X onda je radio(znaci kad je ht link 3x/4x tj 600mhz/800mhz non stop se restartovao i kad je uspeo da podigne sistem pokrenem li neku aplikaciju BOOM)...Znaci skroz cudno(mozda bi mogao novi BIOS sa sajta da uzmem) MAX clock je 2505mhz i tu zakuca tj restarutje se ne moze da pokrene neke startup aplikacije(DAEMON,SKype) pobrisao mi drivere od HD audio...Inace procesor je najbolji kada radi na defaultu(hahahahaha)

Dobio sam ok boost performansi kad sam klokovao proc i graficku ali posto ja volim hladno i stabilno ipak sam se odlucio za stock varijante....

Izvinjavam se na malom OFF-u...Generalno nemam ja sta sad da ocekujem od mog procesora kad je cak pre godinu dana bio najjeftiniji X2 procesor...


Znaci Riva je 2.0 Final release ali mi jako cudno sto mi ne da nista...kakav system tweaks mogu samo da je gledam(hahahaha)

Izvini Jonesba, nemoj da se ljutis ili ovo pogresno da shvatis, ali ti bar jos uvek nisi vican da baratas hardverom i softverom kako treba, pozovi nekog ko se malo bolje razume daj mu 10€ da ti lepo sredi tu masinu, klokne taj procesor za jedno bar 200-300 Mhz, i da ko covek bez mnogo petljanja i cackanja koristis taj racunar.

Ja te dva puta pitam jel' ti Riva 2.06v, pa ti evo i Car isto kaze, ti kazes imas Rivu 2.0v final release, mislim cekaj malo...??!!? Bolje nemoj da flesujes bios ako nisi to nikada radio, ili ako ti je istekla garancija za plocu, kazem nadji nekog da ti to sve zavrsi.
 
Poslednja izmena:
Nema ljutnje stvarno sam laik u klokovanju i to...Sam menjam hardware,ali priznajem klok mrzim i njemu prilazim samo u EKSTREMNIM situacijama(citaj kad nesto ne ide kako treba)...Ploca je nova(pogledaj profil) kao i grafa...Bios sam fleshovao na MSI ali uz pomoc LIVE BIOS UPDATE i uvek je sve bez problema proslo...vidim i da biostar ima to isto...

Nazalost od mene nema boljeg u mom selu da uradi posao sa klokovanjem posto se svi oslanjaju na mene kad su softwerski i hardwerski problemi(ali to su konfe sa PII PIII celeroncicima tako da...)

Inace sad sve radi...instalirao sam najnoviju RIVU(izvinjavam se Flight nisam video 2.0"6" sesticu tj na brzinu sam citao...) 3D mark je i dalje zagonetka al sam se pomirio sa njim i igram igre(hahahaah)

bitno je da je sve stabilno sada,Grafa i Proc su ladni na stocku bash kako i volim...Hvala svima na pomoci...Ostaje samo da jednom resim i taj 3dmark posto su,slozicete se, reze jako niske cak i sa neklokovanim komponentama
 
Ma sa neklokovanim procesorom, 3Dmark je ok rezultat, ipak je to samo 2ghz, proveri s jos nekim, ali moguce je da zbog fabricke brzine od 2ghz, ne mozes vise da dobijes u 3dmarkovima.
 
Ja te dva puta pitam jel' ti Riva 2.06v, pa ti evo i Car isto kaze, ti kazes imas Rivu 2.0v final release, mislim cekaj malo...??!!? Bolje nemoj da flesujes bios ako nisi to nikada radio, ili ako ti je istekla garancija za plocu, kazem nadji nekog da ti to sve zavrsi.
Ma, pogresi covek, razumem ga u potpunosti... ipak, i ono "Final Release" nesto znaci. Ni ja novije od toga ne bih ocekivao :)
 
MOLIM vlasnike 8800GT modela za jednu malu uslugu.:)

Provrtite mi samo fillrate testove u markovima( cekirajte kao na slic) i navedite taktove na kojim kartica radi i verziju drajvera.Hvala puno...:wave:
 

Prilozi

  • Clip_3.jpg
    Clip_3.jpg
    288.6 KB · Pregleda: 88
Mnogo je to matora verzija Rive, zato ti i ne cita informacije o karti (tada 8800GT nije bio aktuelan)... skini poslednju, 2.06, verziju.

A to "Final Release" je vazilo nekada, kada tvorac programa vise nije hteo da je apdejtuje, pa je v2.0 stavio kao Final... posle su neki drugi ljudi preuzeli posao oko programa, pa su tako dogurali do ove, trenutno aktuelne, v2.06.

Ili jos bolje neka skine najnoviju 2.07 v...Upravo se pojavila..:)
 
Već mesečak dana uživam u igranju na XFX 8800GT. Sve igrice dobro rade a karta se (naizgled) dobro overklokuje. To se međutim ne vidi na rezultatima. Probao sam 3dMark 2006, Crysis i X3.
U gotovo svim rezolucija i podešavanjima rezltati na standardnih 600/900 su neznatno drugačiji od overklokovanih 700/1000.
GPU-Z uredno prijavljuje OC frekvencije ali fps se jedva mrda.
CPU nije baš najbrži ali je u pitanju dual core na solidnih 2.8GHz. Crysis bi mogao da bude ograničen CPU-om ali bi 3DMark i X3 morali da se skaliraju sa većim klokom karte.

Zna li neko šta bi mogao biti uzrok?
 
procesor. jos neko je imao slican "problem" u 2. threadu. da ga proc koci je ustanovio tako sto je provrteo mark u 16x12 sa AA i dobio je tek neznatno losiji rezultat. i on ima [email protected]...
 
MOLIM vlasnike 8800GT modela za jednu malu uslugu.:)

Provrtite mi samo fillrate testove u markovima( cekirajte kao na slic) i navedite taktove na kojim kartica radi i verziju drajvera.Hvala puno...:wave:

kod mene na ovom 8800GT na 702/1782/2000 je
Single: 5651
Multi: 30737
 
Nazad
Vrh Dno