»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 81

Tema: Duracell Baterije - da li su zaista kvalitetne?

Member Avatar korisnika el_patron
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        2.061
      2. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600
        • MoBo: MSI Tomahawk MAX
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3200MHz
        • VGA: MSI R9 270x OC
        • MON: Samsung BX2331
        • HDD: Intel 545S 256GB/Samsung SpinPoint F3 500GB
        • OPT: Samsung S223C/SATA
        • Case: Cooler Master 690 II Basic
        • INET: DSL
        • Ostalo: Inteli 3.0, Logitech G11, SS Qck+
      3. Ja imam utisak da su mi Energizer najduze trajale i najvise njih koristim.

Member
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        1.111
        Naleteo sam na ovu varijantu Energizera, pa cu ih isprobati kada potrosim Duracell koje su trenutno na testu u bezicnom Redragon misu. Inace bas sam se zarazio tom temom, gledacu da isprobam svaku mogucu bateriju koja mi je dostupna i zabelezicu koliko je svaka trajala.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Member Avatar korisnika djalf
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.446
        Nije to merodavno jer baterije imaju rok trajanja, zavisi gde se cuvaju, kolika temperatura itd. Ja imam 4 komada punjive Duracell Duralock AA koje koristim za igracke, bas dobro drze. Imam i 4 AAA, isto odlicne.

Banned
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        10.238
      7. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG 43UM7600PLB LED i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master, ASUS RT-AC6
      8. Zar nisu duracell najbolje, njih zeka reklamira...

Click image for larger version. 

Name:	715A0moax6L._SL1500_.jpg 
Views:	102 
Size:	183,6 KB 
ID:	282672
        Menjao Zeha : 12.03.2020. u 07:50

Member
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        503

Member Avatar korisnika Zuba1970
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        1.998
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel i3 3240
        • MoBo: ASRock Z77M
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: Bolje da nepisem smejacete se
        • MON: Samsung SyncMaster 943N Pivot
        • HDD: WD Blue 1TB i SSD Kingston 120 GB HyperX 3K
        • OPT: LITE ON iHAS120
        • Case: SilverStone Sugo SG02B USB 3.0 MicroATX
        • SND: zvucna karta na ploci
        • TV: Panasonic TX-P42ST60E
        • Ostalo: Bezicni mis M510 i bezicna tastatura K270 Zvučnici Altec-Lansing VS4121, Canon S100
      12. A jesu li rodjaci po babine linije.

Member
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        503
        Citat Citiram korisnika: Zuba1970 Pogledaj poruku
        A jesu li rodjaci po babine linije.
        Čujte i počujte ...
        ... dram, dram, dram ...
        Daje se na znanje ...
        ... dram, dram, dram ...

... da ne znam

Duracell je '73. a Energizer '88. godište. Energizer zeka je sigurno u boljoj kondiciji.

Glavno pitanje je zašto američki Energizer zeka nosi japanke? Sabotaža kosookih?

Nije ni čudo što ne trči.
        Menjao zzzz : 12.03.2020. u 09:04

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        5.971
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ + LC-CC-120
        • MoBo: Asus M2N-SLI
        • RAM: Kingston 2x2GB DDR2 800MHz
        • VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6G
        • MON: Samsung SyncMaster 940BW (1440x900)
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB + 2xWD RED 3TB
        • OPT: NEC DVD/RW ND-4571A
        • Case: Chieftec BG-01B + Thermaltake Smart SE 730W (SPS-730M)
        • SND: Audio Adapter C-Media CMI8738/C3DX Audio Device / Genius SW 5.1 3.600W
        • TV: Sony 55X8509C
        • Ostalo: A4tech Bloody V7, Redragon Devarajas
      16. Najkvalitetnije nepunjive su Energizer Ultimate Lithium. Provereno!

Member Avatar korisnika Jeremy
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        554
        Nadam se da ih porediš sa ostalim litijumskim, naravno da su neuporedivo bolje od alkalnih. Opet, zavisi u kom uređaju naravno...

Sećam se da sam jednom bio na nekom izletu u Dubrovniku a imao sam fotoaparat sa 4xAA. 2 para baterija, ali na žalost punjač se pokvario a da ja nisam primetio jer je lampica radila. Tako da sam u nezgodnom trenutku ostao bez baterija (pošto su one koje sam izvadio iz punjača bile prazne). Potražio neku foto radnju ali nisam našao, pa sam u nekoj maloj prodavničici (u takvoj mi u Srbiji ne bi palo na pamet da kupim baterije zbog jako lošeg iskustva, da li skladištenje šta li...) kupio neke Energizer. Sa njima sam napravio malo manje fotki nego što bi sa punjivim! A svako ko je koristio fotoaparat sa AA zna koliko duže drže punjive od alkalnih. Uz aparat su stigle neke Toshiba industrial i posle njih sam još 2-3 puta koristio alkalne ali su trajale mnogo kraće od tih Toshiba. Medjutim ove Energizer su bile bolje i od tih Toshiba. Moram priznati da takav model konkretno nisam našao u Srbiji. Ali cena u Dubrovniku je bila smešna, da sam znao koliko su dobre uzeo bi punu kutiju
        Vidim i drugi imaju slična iskustva sa kupovinom u okolnim zemljama. Sad da li naši toliko loše skladište ili nabavljaju kopije, ne bi znao. Mada moram priznati da sam uz par uređaja koji su "made in USA" i koji su kupljeni u USA, dobio Duracell takođe napravljene tamo i nisam primetio da su nešto posebno dobre. Ne bih mogao da tvrdim da su bolje od najboljih iz Belgije. Kažem najboljih, jer su mi Duracell kupljene kod nas (a koje su uglavnom iz Belgije) većinom loše, verovatno falš.

Tako da sam uvek kad mi zatrebaju (u poslednje vreme retko, jer čak i u daljincima koristim stare punjive) kupovao Energizer. Više zbog onog iskustva iz Hrvatske, nego što su realno bolje.

Inače, moja preporuka su Jysk ili Ikea. Pakovanje od 10 kom košta kao firmiranih 4 kom (i jeftinije). Pisao sam na nekoj temi već, testirao sam neke od njih (pošto su toliko jeftine a imao ih višak). Ne sećam se tačnih cifara ali i pri pražnjenju većom strujom su se pokazale sasvim ok

Mada zavisi i od lot-a proizvodnje. A Jysk i Ikea verovatno ponekad promene i proizvodjača. Pričalo se i za punjive iz lidla da nisu uvek istog kvaliteta.
        Ali za tu cenu ih svakako vredi probati

Member
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        503

Alkaline AA + AAA

Alkaline AA - Main discharge: 90-91% duty-cycle PWM, approximately equiv. to 30Ω load, 165-170mA.
        Coastdown: 50-60% duty-cycle, approximately equiv. to 47Ω load, 80-90mA.
        Discharge to: 0.9V per cell.

Alkaline AAA - Main discharge: 41-42% duty-cycle PWM, approximately equiv. to a 63Ω load, 75-80mA.
        Coastdown: 25-28% duty-cycle, approximately equiv. to a 100Ω load, 40-43mA.
        Discharge to: 0.9V per cell.

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        5.971
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ + LC-CC-120
        • MoBo: Asus M2N-SLI
        • RAM: Kingston 2x2GB DDR2 800MHz
        • VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6G
        • MON: Samsung SyncMaster 940BW (1440x900)
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB + 2xWD RED 3TB
        • OPT: NEC DVD/RW ND-4571A
        • Case: Chieftec BG-01B + Thermaltake Smart SE 730W (SPS-730M)
        • SND: Audio Adapter C-Media CMI8738/C3DX Audio Device / Genius SW 5.1 3.600W
        • TV: Sony 55X8509C
        • Ostalo: A4tech Bloody V7, Redragon Devarajas
      21. Citat Citiram korisnika: Jeremy Pogledaj poruku
        Nadam se da ih porediš sa ostalim litijumskim, naravno da su neuporedivo bolje od alkalnih. Opet, zavisi u kom uređaju naravno...

Sećam se da sam jednom bio na nekom izletu u Dubrovniku a imao sam fotoaparat sa 4xAA. 2 para baterija, ali na žalost punjač se pokvario a da ja nisam primetio jer je lampica radila. Tako da sam u nezgodnom trenutku ostao bez baterija (pošto su one koje sam izvadio iz punjača bile prazne). Potražio neku foto radnju ali nisam našao, pa sam u nekoj maloj prodavničici (u takvoj mi u Srbiji ne bi palo na pamet da kupim baterije zbog jako lošeg iskustva, da li skladištenje šta li...) kupio neke Energizer. Sa njima sam napravio malo manje fotki nego što bi sa punjivim! A svako ko je koristio fotoaparat sa AA zna koliko duže drže punjive od alkalnih. Uz aparat su stigle neke Toshiba industrial i posle njih sam još 2-3 puta koristio alkalne ali su trajale mnogo kraće od tih Toshiba. Medjutim ove Energizer su bile bolje i od tih Toshiba. Moram priznati da takav model konkretno nisam našao u Srbiji. Ali cena u Dubrovniku je bila smešna, da sam znao koliko su dobre uzeo bi punu kutiju
        Vidim i drugi imaju slična iskustva sa kupovinom u okolnim zemljama. Sad da li naši toliko loše skladište ili nabavljaju kopije, ne bi znao. Mada moram priznati da sam uz par uređaja koji su "made in USA" i koji su kupljeni u USA, dobio Duracell takođe napravljene tamo i nisam primetio da su nešto posebno dobre. Ne bih mogao da tvrdim da su bolje od najboljih iz Belgije. Kažem najboljih, jer su mi Duracell kupljene kod nas (a koje su uglavnom iz Belgije) većinom loše, verovatno falš.

Tako da sam uvek kad mi zatrebaju (u poslednje vreme retko, jer čak i u daljincima koristim stare punjive) kupovao Energizer. Više zbog onog iskustva iz Hrvatske, nego što su realno bolje.

Inače, moja preporuka su Jysk ili Ikea. Pakovanje od 10 kom košta kao firmiranih 4 kom (i jeftinije). Pisao sam na nekoj temi već, testirao sam neke od njih (pošto su toliko jeftine a imao ih višak). Ne sećam se tačnih cifara ali i pri pražnjenju većom strujom su se pokazale sasvim ok

Mada zavisi i od lot-a proizvodnje. A Jysk i Ikea verovatno ponekad promene i proizvodjača. Pričalo se i za punjive iz lidla da nisu uvek istog kvaliteta.
        Ali za tu cenu ih svakako vredi probati
        Poredim ih sa svim dosputnim baterijama koje se ne pune, i nema im ravnih.

Jedine koje kada su pune daju 1,8V u poređenju sa Varta/Duracell koje daju 1,5V. Korišćene u Holter uređajima i jedine izdrže 24h dok ostale prestanu da rade na ~12h.
        Napon Energizer-ovim i tako iskorišćenih je 1,7V dakle više od punih Varta/Duracell. Inače i jedine su koje imaju 3.000mAh.

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.288
      23. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      24. Baterije ja jednokratu upotrebu, biramo prema upotrebi.

Litijumske nepunjive jesu najbolje, ali su neproporcionalno skupe u odnosu na alkalne. Sigurno ih nećemo stavljati u IC daljnski upravljač, dečiju igračku od 300din, ili zidni sat sa kineskim mehanizmom od 200din.
        A naravno da su najbolji izbor za bilo koji uređaj gde cena rada nije bitna, već je bitno da ne izneveri.

Alkalnih ima raznih. Neke su posebno prilagođene za kratkotrajna jaka opterećenja. Spomenuti blicevi i fotoaparati. A neke su prilagođene za duga a umerena ili mala opterećenja.
        Ta druga, možda brzo izdahne u blicu, ali onda je ubaciš u daljinski upravljač, gde ona radi još godinu dana.

Ponajveći problem alkalnih, bilo kojih, jeste što iscure kada se isprazne, pa zaborave u uređaju. I to ne zaborave 5 godina, već hoće da iscure jako brzo.
        Nedavno sam iz sobnog bicikla, onog kontrolera, izbacio dve iscurele Duracell. Piše na njima lepo, ...until 2024. I što je najgore, sećam se da sam taj paket (onaj blister od 10 komada) kupio ja u Nemačkoj, u uglednoj fotoradnji.
        Trajale su jako dugo gde god da sam ih stavio, ali eto, ove dve su mi upropastile te kontakt opruge na sobnom biciklu.

Energizer ima neku seriju na kojoj piše PowerSeal. Deklarišu da imaju posebnu dodatnu zaštitu od curenja.
        Fujitsu UniversalPower crvene, takođe piše da imaju zaštitu od curenja.
        Te dve verzije mi do sada nisu iscurile, iako gledam da ih izbacim iz uređaja čim vidim da su značajno oslabile.

Lidl, Ikea, Jysk i DM imaju neka svoja blister pakovanja. Jako dobre baterije za taj budžet (nije za potrošače sa velikim strujama), ali i njih treba obaveno izbacivati odmah čim se primeti da su znatno oslabile. Makar uređaj i dalje radio.
        Menjao NShappy : 15.03.2020. u 12:29

Member Avatar korisnika joriq
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        5.393
      26. Moja mašina
        • CPU: quad 9550@3.5GHz, ThermalRight IFX-14
        • MoBo: Asus ROG Striker II Formula
        • RAM: 4x2GB DDR2
        • VGA: Gigabyte GTX 950
        • MON: Samsung 2232BW+757dfx
        • HDD: 4 interna i 2 externa...
        • OPT: Pioneer 112, 116 + Samsung neki
        • Case: ThermalTake Level 10 GT
        • SND: Logitech Z-5500
        • LAP: Acer Aspire One
        • TV: LG 65EG960V
        • Ostalo: Logitech G9 + G15, LG G4...
      27. ja imam dosta dobar (ili da kažem lijep i skup) zidni sat, u njega ide 1 AA baterija, ali bez obzira šta sam uzimao za njega (Duracell, Varta, punjive Sony), zna da stane, pa izgubi po nekoliko minuta i onda samo nastavi. Nekad poslije par dana/sedmica, nekad nakon pola godine. Nisam probao Energizer, moraću da potražim te njihove litijumske...
        originally posted by M3:
        @joriq: antiskopik je ovo sto sam ti u prethodnom postu rekao (on izostrava sliku na daljinu kapiras!!!),
        a analizing je omeksivas ivica....i jos nesto ovaj 5900SP to je pravi cip od 5900, a 5900XT je poseban cip ....

Member Avatar korisnika Jeremy
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        554
        A zašto si i posle svih tih baterija siguran da je do baterije a ne do sata?

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.288
      30. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      31. Citat Citiram korisnika: Jeremy Pogledaj poruku
        A zašto si i posle svih tih baterija siguran da je do baterije a ne do sata?
        +1

...

To što je lep i skup, ne znači da su u njega stavili iole valjan mehanizam. Najćešće stavljaju one neke no-name, tipa 10kom za 4$.
        Baterije nemaju uticaj na to. Kada baterija oslabi, sat jednostavno stane i ne ide dalje.

Ako je sat vredan imanja/čuvanja, gledaj da nabaviš neki bolji mehanizam, Seiko, Citizen, izgooglaj koji valjaju. Nisu ni oni skupi.
        Svaki sajdžija će to da zameni za sitne pare. Možeš i sam ako skazaljke pasuju.
        Postoje i silent mehanizmi. Bešumni su.
        Menjao NShappy : 15.03.2020. u 14:45

Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •