Šta je novo?

Duracell Baterije - da li su zaista kvalitetne?

Ja imam utisak da su mi Energizer najduze trajale i najvise njih koristim.
 
Naleteo sam na ovu varijantu Energizera, pa cu ih isprobati kada potrosim Duracell koje su trenutno na testu u bezicnom Redragon misu. Inace bas sam se zarazio tom temom, gledacu da isprobam svaku mogucu bateriju koja mi je dostupna i zabelezicu koliko je svaka trajala.
6e58ce31c67c90affbca675e5d9c3af3.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nije to merodavno jer baterije imaju rok trajanja, zavisi gde se cuvaju, kolika temperatura itd. Ja imam 4 komada punjive Duracell Duralock AA koje koristim za igracke, bas dobro drze. Imam i 4 AAA, isto odlicne.
 
Zar nisu duracell najbolje, njih zeka reklamira... :d

715A0moax6L._SL1500_.jpg
 
Poslednja izmena:
A jesu li rodjaci po babine linije. :d
 
A jesu li rodjaci po babine linije. :d

Čujte i počujte ...
... dram, dram, dram ...
Daje se na znanje ...
... dram, dram, dram ...

... da ne znam :d

Duracell je '73. a Energizer '88. godište. Energizer zeka je sigurno u boljoj kondiciji. :D

Glavno pitanje je zašto američki Energizer zeka nosi japanke? Sabotaža kosookih?

Nije ni čudo što ne trči. :d
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ih porediš sa ostalim litijumskim, naravno da su neuporedivo bolje od alkalnih. Opet, zavisi u kom uređaju naravno...

Sećam se da sam jednom bio na nekom izletu u Dubrovniku a imao sam fotoaparat sa 4xAA. 2 para baterija, ali na žalost punjač se pokvario a da ja nisam primetio jer je lampica radila. Tako da sam u nezgodnom trenutku ostao bez baterija (pošto su one koje sam izvadio iz punjača bile prazne). Potražio neku foto radnju ali nisam našao, pa sam u nekoj maloj prodavničici (u takvoj mi u Srbiji ne bi palo na pamet da kupim baterije zbog jako lošeg iskustva, da li skladištenje šta li...) kupio neke Energizer. Sa njima sam napravio malo manje fotki nego što bi sa punjivim! A svako ko je koristio fotoaparat sa AA zna koliko duže drže punjive od alkalnih. Uz aparat su stigle neke Toshiba industrial i posle njih sam još 2-3 puta koristio alkalne ali su trajale mnogo kraće od tih Toshiba. Medjutim ove Energizer su bile bolje i od tih Toshiba. Moram priznati da takav model konkretno nisam našao u Srbiji. Ali cena u Dubrovniku je bila smešna, da sam znao koliko su dobre uzeo bi punu kutiju:)
Vidim i drugi imaju slična iskustva sa kupovinom u okolnim zemljama. Sad da li naši toliko loše skladište ili nabavljaju kopije, ne bi znao. Mada moram priznati da sam uz par uređaja koji su "made in USA" i koji su kupljeni u USA, dobio Duracell takođe napravljene tamo i nisam primetio da su nešto posebno dobre. Ne bih mogao da tvrdim da su bolje od najboljih iz Belgije. Kažem najboljih, jer su mi Duracell kupljene kod nas (a koje su uglavnom iz Belgije) većinom loše, verovatno falš.

Tako da sam uvek kad mi zatrebaju (u poslednje vreme retko, jer čak i u daljincima koristim stare punjive) kupovao Energizer. Više zbog onog iskustva iz Hrvatske, nego što su realno bolje.

Inače, moja preporuka su Jysk ili Ikea. Pakovanje od 10 kom košta kao firmiranih 4 kom (i jeftinije). Pisao sam na nekoj temi već, testirao sam neke od njih (pošto su toliko jeftine a imao ih višak). Ne sećam se tačnih cifara ali i pri pražnjenju većom strujom su se pokazale sasvim ok

Mada zavisi i od lot-a proizvodnje. A Jysk i Ikea verovatno ponekad promene i proizvodjača. Pričalo se i za punjive iz lidla da nisu uvek istog kvaliteta.
Ali za tu cenu ih svakako vredi probati
 
Alkaline AA + AAA

Alkaline AA - Main discharge: 90-91% duty-cycle PWM, approximately equiv. to 30Ω load, 165-170mA.
Coastdown: 50-60% duty-cycle, approximately equiv. to 47Ω load, 80-90mA.
Discharge to: 0.9V per cell.
capacity_alkaline_aa_en.png


Alkaline AAA - Main discharge: 41-42% duty-cycle PWM, approximately equiv. to a 63Ω load, 75-80mA.
Coastdown: 25-28% duty-cycle, approximately equiv. to a 100Ω load, 40-43mA.
Discharge to: 0.9V per cell.
capacity_alkaline_aaa_en.png
 
Nadam se da ih porediš sa ostalim litijumskim, naravno da su neuporedivo bolje od alkalnih. Opet, zavisi u kom uređaju naravno...

Sećam se da sam jednom bio na nekom izletu u Dubrovniku a imao sam fotoaparat sa 4xAA. 2 para baterija, ali na žalost punjač se pokvario a da ja nisam primetio jer je lampica radila. Tako da sam u nezgodnom trenutku ostao bez baterija (pošto su one koje sam izvadio iz punjača bile prazne). Potražio neku foto radnju ali nisam našao, pa sam u nekoj maloj prodavničici (u takvoj mi u Srbiji ne bi palo na pamet da kupim baterije zbog jako lošeg iskustva, da li skladištenje šta li...) kupio neke Energizer. Sa njima sam napravio malo manje fotki nego što bi sa punjivim! A svako ko je koristio fotoaparat sa AA zna koliko duže drže punjive od alkalnih. Uz aparat su stigle neke Toshiba industrial i posle njih sam još 2-3 puta koristio alkalne ali su trajale mnogo kraće od tih Toshiba. Medjutim ove Energizer su bile bolje i od tih Toshiba. Moram priznati da takav model konkretno nisam našao u Srbiji. Ali cena u Dubrovniku je bila smešna, da sam znao koliko su dobre uzeo bi punu kutiju:)
Vidim i drugi imaju slična iskustva sa kupovinom u okolnim zemljama. Sad da li naši toliko loše skladište ili nabavljaju kopije, ne bi znao. Mada moram priznati da sam uz par uređaja koji su "made in USA" i koji su kupljeni u USA, dobio Duracell takođe napravljene tamo i nisam primetio da su nešto posebno dobre. Ne bih mogao da tvrdim da su bolje od najboljih iz Belgije. Kažem najboljih, jer su mi Duracell kupljene kod nas (a koje su uglavnom iz Belgije) većinom loše, verovatno falš.

Tako da sam uvek kad mi zatrebaju (u poslednje vreme retko, jer čak i u daljincima koristim stare punjive) kupovao Energizer. Više zbog onog iskustva iz Hrvatske, nego što su realno bolje.

Inače, moja preporuka su Jysk ili Ikea. Pakovanje od 10 kom košta kao firmiranih 4 kom (i jeftinije). Pisao sam na nekoj temi već, testirao sam neke od njih (pošto su toliko jeftine a imao ih višak). Ne sećam se tačnih cifara ali i pri pražnjenju većom strujom su se pokazale sasvim ok

Mada zavisi i od lot-a proizvodnje. A Jysk i Ikea verovatno ponekad promene i proizvodjača. Pričalo se i za punjive iz lidla da nisu uvek istog kvaliteta.
Ali za tu cenu ih svakako vredi probati
Poredim ih sa svim dosputnim baterijama koje se ne pune, i nema im ravnih.

Jedine koje kada su pune daju 1,8V u poređenju sa Varta/Duracell koje daju 1,5V. Korišćene u Holter uređajima i jedine izdrže 24h dok ostale prestanu da rade na ~12h.
Napon Energizer-ovim i tako iskorišćenih je 1,7V dakle više od punih Varta/Duracell. Inače i jedine su koje imaju 3.000mAh.
 
Baterije ja jednokratu upotrebu, biramo prema upotrebi.

Litijumske nepunjive jesu najbolje, ali su neproporcionalno skupe u odnosu na alkalne. Sigurno ih nećemo stavljati u IC daljnski upravljač, dečiju igračku od 300din, ili zidni sat sa kineskim mehanizmom od 200din.
A naravno da su najbolji izbor za bilo koji uređaj gde cena rada nije bitna, već je bitno da ne izneveri.

Alkalnih ima raznih. Neke su posebno prilagođene za kratkotrajna jaka opterećenja. Spomenuti blicevi i fotoaparati. A neke su prilagođene za duga a umerena ili mala opterećenja.
Ta druga, možda brzo izdahne u blicu, ali onda je ubaciš u daljinski upravljač, gde ona radi još godinu dana. :p

Ponajveći problem alkalnih, bilo kojih, jeste što iscure kada se isprazne, pa zaborave u uređaju. I to ne zaborave 5 godina, već hoće da iscure jako brzo.
Nedavno sam iz sobnog bicikla, onog kontrolera, izbacio dve iscurele Duracell. Piše na njima lepo, ...until 2024. I što je najgore, sećam se da sam taj paket (onaj blister od 10 komada) kupio ja u Nemačkoj, u uglednoj fotoradnji.
Trajale su jako dugo gde god da sam ih stavio, ali eto, ove dve su mi upropastile te kontakt opruge na sobnom biciklu. :(

Energizer ima neku seriju na kojoj piše PowerSeal. Deklarišu da imaju posebnu dodatnu zaštitu od curenja.
Fujitsu UniversalPower crvene, takođe piše da imaju zaštitu od curenja.
Te dve verzije mi do sada nisu iscurile, iako gledam da ih izbacim iz uređaja čim vidim da su značajno oslabile.

Lidl, Ikea, Jysk i DM imaju neka svoja blister pakovanja. Jako dobre baterije za taj budžet (nije za potrošače sa velikim strujama), ali i njih treba obaveno izbacivati odmah čim se primeti da su znatno oslabile. Makar uređaj i dalje radio.
 
Poslednja izmena:
ja imam dosta dobar (ili da kažem lijep i skup) zidni sat, u njega ide 1 AA baterija, ali bez obzira šta sam uzimao za njega (Duracell, Varta, punjive Sony), zna da stane, pa izgubi po nekoliko minuta i onda samo nastavi. Nekad poslije par dana/sedmica, nekad nakon pola godine. Nisam probao Energizer, moraću da potražim te njihove litijumske...
 
A zašto si i posle svih tih baterija siguran da je do baterije a ne do sata?
 
A zašto si i posle svih tih baterija siguran da je do baterije a ne do sata?

+1

...

To što je lep i skup, ne znači da su u njega stavili iole valjan mehanizam. Najćešće stavljaju one neke no-name, tipa 10kom za 4$.
Baterije nemaju uticaj na to. Kada baterija oslabi, sat jednostavno stane i ne ide dalje.

Ako je sat vredan imanja/čuvanja, gledaj da nabaviš neki bolji mehanizam, Seiko, Citizen, izgooglaj koji valjaju. Nisu ni oni skupi.
Svaki sajdžija će to da zameni za sitne pare. Možeš i sam ako skazaljke pasuju.
Postoje i silent mehanizmi. Bešumni su.
 
Poslednja izmena:
ne kažem da je 100% do baterije, samo da treba da probam i to. Sajdžija koji ga je gledao reče i da su možda preteške kazaljke za slabašan mehanizam. Nisam znao da mehanizmi mogu da se kupe zasebno, definitivno za razmotriti, danke! :)
 
taj prvi sa liste, sa najboljom ocjenom, Youngtown 12888, e upravo taj je i ugrađen :D :D :D Ali su kazaljke daleko veće i teže. Elem, mogao bih taman da poručim par njih, sa i bez kazaljki, pa da probam :)

moj je isti ovakav:
https://www.amazon.com/dp/B019ZMGSRC/ref=dp_cerb_1
 
Ima i high torque mehanizama. Googlaj njih. Oni su namenjeni za teške kazaljke.

Inače, znaš da je tvoj baš Youngtown 12888?!?
Svi oni identično izgledaju.
 
Poslednja izmena:
piše pozadi, i oznaka proizvođača, i oznaka modela :) Kažeš da youngtown ima hight torque mehanizme, ili generalno da postoje?
 
Nazad
Vrh Dno