Šta je novo?

Duracell Baterije - da li su zaista kvalitetne?

Dj_losmi

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2005
Poruke
255
Poena
319
Naleteo sam na ovu jednu bateriju, koja mi je bila vec duze vreme u daljincu.Daljinac je radio sve slabije, pa sam pogledao u kakvom su stanju baterije, i imao sam sta da vidim:

WTF, alkalne baterije?! :-devil-:
 

Prilozi

  • bat 001.jpg
    bat 001.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 391
  • bat 003.jpg
    bat 003.jpg
    87.8 KB · Pregleda: 446
  • bat 004.jpg
    bat 004.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 375
Izgleda da se sve pretvorilo u marketing, a kvalitet proizvoda otišao u sampas.
 
Verovatno je fals, evo objasnjenja a ako hoces da se zalis imas i link.
 
ja mislim da su duracel stvarno dobre, bash mi traju duze od ostalih..
 
a mozda je i naletio na bofl Duracell, ima ih kolko oces, cak sam u sred NYC kupio jedno pakovanje :d
PS Eto me pretekli
 
Poslednja izmena:
Kinezi kopiraju i mnogo ozbiljnije stvari,tako da baterije nisu nikakav izuzetak..... :( :(
 
Covece, verovatno je fals, samo ne mogu da verujem posto sam uzeo u Maxiju u pakovanju 4 komada, i debelo platio :d
 
Ma klasicni lopovi ovi po maloprodajama. Uvek pise cena jednog komada, a u pakovanju su dve. Slicno kao cena bez PDV-a. 4 oka mora covek da otvori.:mad:
 
U daljinskom imam Duracell Plus tip AA alkalne koje imaju oko 3 godine i izgledaju kao da su tek sad raspakovane iz kutije, baterije su 'Made in EC'.
 
Ja imam par u Logitech tastaturi vec godinu dana (stigle su u pakovanju) i skoro su full (bar tako kaze setpoint)

Drugi par sam stavio u daljinac od TV pre mesec dana, videcemo kako ce se one pokazati
 
Poslednja izmena:
Imao sam pre par godina 4 Duracell baterije koje su rodjaci doneli sa sobom iz Kanade pa mi ostavili. To su baterije koje su mi najduze u zivotu trajale, znam da nisam mogao da verujem koliko su dugo radile. Ne secam se tacno koliko, ali nesto nenormalno...

Posle ove sto sam kupovao kod nas, retko koje su bile bas dobre.
 
Da li je to zaista fals ili mi ovde ipak dobijamo trecerazrednu robu cak i od proizvodjaca.
Ja zaista imam odlicno iskustvo sa duracell baterijama ali samo donesenim iz inostranstva, ovde kupljene nisu bas i pokazivale neku izdrzljivost stavise vrlo brzo procure.
Mislim da kod nas treba kupovati neke druge brand-ove jer bez obzira da li su original nisu sigurno kao one preko....
 
definitivno najbolje, ako izuzmemo kineske varijante, uz, dodao bih, Philips alkalne (zeleno crvene) koje mi na Mp3 plejerima lane drzale koliko i durasel
 
Duracell brand je americki koliko znam, (nisam istrazivao vlasnicku struktur kompanija koje proizvode bat. pa se izvinjavam ako gresim). Znaci ako su americke, proizvode se u kini za evropsko trziste, e sad, da li nasi uvoznici uvoze robu sa greskom pa je pakuju u ista pakovanja kao i ona roba koja je bez greske ili je ta gore bat upala u fabricki predvidjenu verovatnocu da iscuri alkalna baterija (zbog ko zna koje tamo greske na fabrickoj traci ili je u transportu bila izlozena przilackom uticaju suncevih talasa).
Da li neko nesto zna o tome, znaci da li je roba koja stize kod nas ( u ovom slucaju baterije) ista za EU trziste i za ovo. Eto mogao bih da postavim tu temu..
Ja imam iskustva sa Vartom i mogu da kazem da sam super zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
ma bofl roba, slucajno vidjeh na RTSu sta se sve kopira, uradili 100% repliku Nokije 6310i, jeste da je star model, ali je sve isto, pocevsi od kutije, a zanimljivo da se ta kopija kod nas u CG prodaje 170e :d
 
Kad smo već kod baterija, ako se pazare punjive, Varta je toliko bolja od ostalih da je to neverovatno. Da nisam sam iskusio ne bih verovao. Jesu malo skuplje u startu ali se isplati svaku paru.
 
a sto je to bolja od npr Sonija?
 
Iscurela baterija. Šta je tu čudno?
 
Ja verujem u specijalizaciju. Varta pravi samo i iskljucivo baterije, ma koliko Soni bio veci i bogatiji od njih...

pa sta ako radi samo baterije, ja te pitam zasto je Varta bolja objektivno, a ne u sta vjerujes!? :trust:
 
Hmm, nisi me razumeo.
Neko ko radi usko i samo jednu stvar/proizvod, taj proizvod je, ocekivano doveo do savrsenstva.
Nemam licna iskustva sa Vartinim baterijama vec godinama, ali ne sumnjam u njihov (skoro)neprevazidjeni kvalitet. Iz navedenog razloga.
Kupujem baterije na koje naletim, jer ih smatram potrosnom robom.
 
Hmm, nisi me razumeo.
Neko ko radi usko i samo jednu stvar/proizvod, taj proizvod je, ocekivano doveo do savrsenstva.
Nemam licna iskustva sa Vartinim baterijama vec godinama, ali ne sumnjam u njihov (skoro)neprevazidjeni kvalitet. Iz navedenog razloga.
Kupujem baterije na koje naletim, jer ih smatram potrosnom robom.

Najveci proizvodjac baterija je Sanyo, koji radi i za Vartu, koja kasnije lepi svoju nalepnicu. Deo akcija Sanyo-a poseduje Sony...takodje i phlips radi za Vartu...Zink baterije su poznate po karakteristicnom curenju, kod alkalnih se to ne desava...Tako da je moguce da je to fals zink baterija u kosuljici Duracell alkalne baterije
 
Hmm, nisi me razumeo.
Neko ko radi usko i samo jednu stvar/proizvod, taj proizvod je, ocekivano doveo do savrsenstva.
Nemam licna iskustva sa Vartinim baterijama vec godinama, ali ne sumnjam u njihov (skoro)neprevazidjeni kvalitet. Iz navedenog razloga.
Kupujem baterije na koje naletim, jer ih smatram potrosnom robom.

ja pricam za ovaj post
Varta je toliko bolja od ostalih da je to neverovatno. Da nisam sam iskusio ne bih verovao.
mislim, takvi hvalospjevi, a totalno neargumentovano :p Imam i Vartu inace, baterija ko baterija, ne traje ni 1% duze od npr Philips istog kapaciteta
 
Taj hvalospev je rekao Sonus a ne ja.
 
Najveci proizvodjac baterija je Sanyo, koji radi i za Vartu, koja kasnije lepi svoju nalepnicu. Deo akcija Sanyo-a poseduje Sony...takodje i phlips radi za Vartu...Zink baterije su poznate po karakteristicnom curenju, kod alkalnih se to ne desava...Tako da je moguce da je to fals zink baterija u kosuljici Duracell alkalne baterije

Da otvrdim, plus par činjenica: ;)
-Sanyo jeste najveći proizvođač.
-Varta ima i svoj program, ali se i dopunjuje iz proverenih kanala.
-Sony, direktno, ne proizvodi baterije već godinama, već lepi svoje nalepnice na "probranu" robu, koju dobija od firmi gde ima akcije.
-Baterija je verovatno fake.
Pozdrav.:wave:
 
ali si se ti nadovezao kad sam kritikovao takav pristup. OK...
 
Ovo je forum, postovi idu hronoloskim redom, nije kao u knjizi, sekvencijalno.
Ja sam citao tred i postovao moje misljenje trudeci se da bude samo to.
 
Taj hvalospev je rekao Sonus a ne ja.

Pa lepo sam rekao "da nisam sam iskusio". Nit se razumem u tehnologiju baterija , nit znam koja je tehnološki naprednija , ali na osnovu velikog broja marki koje sam probao Vartine(punjive) su se pokazale najbolje. A za foto-aparate pre nego što sam nabavio punjač koristio sam alkalne Kodak (mislim da se zovu PhotoLite, tako nekako), isto tako mogu reći da su lepo služile. Bar dva filma više se moglo ispucati sa njima nego sa tadašnjim(pre desetak godina) takmacima koji su obično posustajali posle 3-4 filma. Dakle opet čisto moje iskustvo. Ništa više.
 
Na ovom testu Duracell je dobro podbacio u odnosu na Vartu. Duracell voli da se reklamira mnogo na televiziji ali im baterije uopšte nisu toliko dobre. Po mom iskustvu običan Duracell ne može da izgura koliko žuta Varta Longlife. A skuplji je. Jednostavno, preveliki mu je unutrašnji otpor i ako je u pitanju bilo šta što zahteva malo veću struju od zidnog sata i daljinca, tu podbacuje. Za ostale tipove kao što su Duracell Plus Power i Ultra Power bacite pogled na test.
Testirali su blic, mp3 plejer, strujne impulse, daljinac, motor.
Jedan od primera iz testa: Varta Longlife ispuca blic 567 a Duracell Simply 377 puta.
 

Prilozi

  • Varta_UK-Primary_battery_testing.pdf
    301.6 KB · Pregleda: 154
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno