Šta je novo?

PomoĆ!

lacho

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2007
Poruke
1
Poena
301
Može li neko da mi objasni šta je sve od podrške(programske) potrebno za instaliranje WSUS sekundarnog servera,koji bi preko linka dobivao updateod centralnog WSUS servera.Počinjem from scratch,a nemam ni nekog iskustva.Pomoć!!!
 
Shta mislish pod tim "Sekundarni Wsus server"? Generalno se slazem sa Twix-om. Instaliraj Wsusu 3.0 obavezno i polako kreni da sredjujesh stvari pa kad zapene onda vici.

s' poshtovanjem JA:smoke:
 
Shta mislish pod tim "Sekundarni Wsus server"?

"Sekundarni WSUS server" moze da bude npr. internet provajder ukoliko i on ima WSUS, pa je onda kao brze skinuti sve za ISP-jevog servera nego direktno sa Microsoft-a...
U nekoj firmi npr. moze da ima jedan glavni WSUS server i svi ostali serveri koji kontrolisu druge domene mogu da skidaju sve sa njega (kao sto rekoh, ne mora svaki ponaosob da se kaci na Microsoft)...

To je jedna od "korisnih" opcija, ali samo u specijalnim slucajevima...

:wave:
 
Poslednja izmena:
@Twix

Nisam se dobro izrazio. Znam ja kako funkcionishe sekundarni WSUS. Nego moze na vishe nacina da se koristi, kao shto si i sam naveo. Pa me je zanimalo kako on zamislja to da izvede, naveo je on tamo neki Drugi (primarni) WSUS server ali sve je poprilicno nejasno pa zato pitam.

lacho

koji bi preko linka dobivao updateod centralnog WSUS servera.

Kakv je link do primarnog WSUS servera? Dali namerava da ih koristi na dva razlicita domena, dali su na istoj lokaciji ili ne .... itd itd

ukratko. Malo vishe detalja ;)

s' poshtovanjem JA
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno