Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Imam problem, posle mnogo godina na paypalu. Istekla mi stara kartica (Visa internet Intesa banka), i kad idem na update kartice na paypalu izbaci mi gresku. Takodje i ako idem da je dodam kao novu isto izbaci. Kartica normalni radi na drugim sajtovima i ima novca na njoj. I meni i drugu sa istom karticom izbacuje gresku... Kako resiti?

bio u istoj situaciji. pozoves, i onda ti traze mail, poslednje 4 cifre itd.. I onda ti taman mislis da ce ti srediti karticu, oni ti posalju mail da sledis instrukcije. A tamo pise da odes u banku i uzmes potvrdu da si vlasnik kartice pa onda da se slikas i saljes im te podatke zajedno sa licnom..
Jednostavnije ti je da obrises paypal i napravis novi
evo, da javim, možda će još nekome zatrebati.

sve je rešeno jednim pozivom, nisu mi slali mejl sa uputstvima, niti sam morao da idem u banku. proverili su samo moje podatke, pitali u čemu je problem, čovek je rekao okej, paypal vas je blokirao, sredio sam to, probajte opet i naravno, mogao sam bez problema da linkujem novu/staru karticu.

poziv je trajao 8 minuta. to bi trebalo da bude do 500 din. br mi je u vip mreži, zvao sam irsku.

edit: poziv je bio 250 din
 
Poslednja izmena:
^
pardon, poziv je trajao 4 i po minuta.
ne mogu da editujem prethodni post više.
 
као што сам и рекао само директан позив подршци ПП у Ирској

срећно даље коришћење
 
Isti problem sa Visa Internet karticom banke Intese, gledam da li mogu da izbegnem poziv. Ili da nađem jeftiniji način da pozovem taj broj telefona? SBB fiksni ima neku cenu od 6 din/min za zonu 1 gde pripada Irska, da li je ovo običan fiksni broj?
 
Poslednja izmena:
Isti problem sa Visa Internet karticom banke Intese, gledam da li mogu da izbegnem poziv. Ili da nađem jeftiniji način da pozovem taj broj telefona? SBB fiksni ima neku cenu od 6 din/min za zonu 1 gde pripada Irska, da li je ovo običan fiksni broj?
nema šanse da izbegneš poziv. zovi sa sbb-a onda.

ja sam kontaktirao prvo twitter podršku, zavlačili me par dana, na kraju mi rekli da moram da zovem.

poslao im poruku na samom paypal sajtu i napisao im da oni mene pozovu, jer mi kao operater ne dozvoljava. dobio odgovor 'sad ćemo vas pozvati, ako vas ne dobijemo, moraćete vi nas'. naravno niko me nije zvao, verovatno samo prazna priča i na kraju sam ih ja okrenuo.

ne znam koji im je sad pa blokiraju intesine kartice
 
@Whatgives

Imao si srece. Ocigledno zavisi na koga naletis kada pozoves. Meni se javila ljubazna devojka i trazila mi da ispratim instrukcije sa linka. Prvo proveri da l i je uredu mail, trazi poslednja 4 broja sa kartice itd (ne secam se vise sta). I onda je prosledila link i rekla da ce zvati kad se uploaduju dokumenta. Na kraju sam se ipak zahvalio i zatvorio nalog. Zbog jedne transakcije godisnje lakse je otvoriti novi nalog sa novom karticom. Meni je poziv trajao oko 7 minuta mislim da je 400 dinara naplaceno. valjda 50-60 din/min kako ide tarifnik vipa

nisam siguran meni nije prošla ni na novom pp nalogu [emoji16] tj posle brisanja i otvaranja novog

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Verovatno imaju algoritam koji ti je zakljucao karticu nakon blokiranja. Pa ne moze ni na xx naloga. Novi nalog, mora i nova kartica :)
 
Šta se dešava ako čekam refund na PP a u međuvremenu sam ugasio karticu koja je linkovana ka PP?!
Ostaje novac na PP balance-u?
 
Verovatno. Ja sam koristio neke kodove od 10 $ za popuste i završio kupovinu sa povraćajem novca, uredno su vratili pun iznos na PP balance, uključujući 10$ sa koda.
 
Jel radio neko skoro withdraw sa paypal-a ovo nesto novo sad ovo nije bilo pre nedelju dana kada sam zadnji put povlacio.
Sada kada pokusam da skinem pare koju god opciju da izaberem upisem karticu mc od mb kliknem done ali opet me vrati da kucam podatke od kartice,nisam porbao ovo za bankovni racun.

pp.png
 
Ne znam, meni jos pre par meseci, kad su redizajnirali taj deo za povlacenje, nestala jedna kartica i tada sam nasao taj link, jer nisam mogao da povlacim na obe kartice, vec samo jednu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Isti problem sa Visa Internet karticom banke Intese, gledam da li mogu da izbegnem poziv. Ili da nađem jeftiniji način da pozovem taj broj telefona? SBB fiksni ima neku cenu od 6 din/min za zonu 1 gde pripada Irska, da li je ovo običan fiksni broj?

+1
A ja drvlje i kamenje na Intesu bacam danima.
Ako otvorim PP sa novim mejlom i istom karticom hoće li pomoći? Nije do para i računa, stvarno me smara to zvanje.
 
ne neće ti pomoći [emoji38]. samo zvanje
 
Da li jos neko ima problem da povuce novac sa Paypal na telenor mastercard? Ranije je radilo pre koji mesec, sada kaze "These can’t be used for transfers. Some banks and cards don’t accept transfers just yet."

Hvala
 
Da se nadovežem na svoju poruku.

Istog dana kada sam pisao post ovde, pisao sam i PayPal podršci, vezano za isti problem. Oni su mi odgovorili da sve kartice povezane sa nalogom po difoltu su u valuti zemlje iz koje je kartica—u našem slučaju, dinari. Zatim su mi predložili da ako želim, oni ručno mogu da način plaćanja na mom nalogu promene u željenu valutu, i da ako želim, to mogu samo oni da urade. Šta je onda sada ovo, jer opcija konverzije valute (iz citata) je pristupačna običnim korisnicima?

Interesuje me da li si možda razjasnio šta se tu desilo i da li si ih možda dodatno kontaktirao da promene način plaćanja u željenu valutu? Korisnik scylla je pomenuo da je to možda vezano za povlačenje novca?

Da se nadovežem da ovo, pre 4 dana sam povukao novac sa PayPal-a na Intesinu Classic Debit karticu vezanu za račun u USD valuti. PayPal je regularno oduzeo $5 što je i navedeno u transakciji ali je suma koja mi je legla na kartici oko 7% manja (što će ispasti oko $20). Ne verujem da je Intesa uradila dodatne konverzije (transakcija je sa USD na USD), zato sam i otvarao dodatni USD račun i karticu, ali nisam siguran.

Međutim sumnjam da je ova razlika ipak do PayPal-a ali ne znam kako bih proverio.

Još jedna zanimljivost je da sada ne mogu uopšte da nađem Conversion Options meni koji je Corey ranije pomenuo tako da ne vidim nikakvu kontrolu nad time kako PayPal vrši konverzije valuta. Vidim da je bilo i nekih povećanja naknada skorije - https://www.monito.com/en/wiki/paypal-quietly-increased-its-currency-conversion-fees.


EDIT:
Čitajući FAQ po deseti put, pretpostavljam da se zapravo ovo desilo - "Ukoliko imate drugih valuta na kartici/deviznom racunu kartice, oni ce biti prvo konvertovani u EUR sa provizijom banke"? Da li bi to značilo da mi se desila USD - EUR - USD konverzija?

Znači USD će uvek biti konvertovani u EUR, čak i kad imam USD račun/karticu? Da li to znači da mi je svejedno bolje da sve dolare koje ubuduće primim na PayPal-u isključivo povlačim na EUR karticu?
 
Poslednja izmena:
Da li jos neko ima problem da povuce novac sa Paypal na telenor mastercard? Ranije je radilo pre koji mesec, sada kaze "These can’t be used for transfers. Some banks and cards don’t accept transfers just yet."

Hvala

Moj prijatelj je danas povukao sa pp stiglo normalno na mobi mc.
 
Moj prijatelj je danas povukao sa pp stiglo normalno na mobi mc.
Letos je proradilo povlačenje sa PP na MC. Unazad nedelju dana se priča kako će uskoro MasteCard biti onemogućen na PP (samo za Withdraw) do daljneg. Postoji link koji preko kojeg i dalje radi povlačenje sa PP na MC.

U početku smo mislili da PP nema pojma da i dalje radi MC preko tog linka a u međuvremenu je i sam PayPal Support ljudima govorio koristite taj link pa dokle radi, radiće. Inače službeni odgovor im je da uskoro MC neće raditi na PP tako da pitanje je vremena kada neće MC uopšte više raditi. Napominjem, za Withdraw samo.

Ko i zašto ovo radi ne znamo. Naša država možda ovo radi ili je samo do PP pa su u haosu nekom pa ne znaju ni sami više da li će MC raditi ili ne.

Zato gledam u Komercijalnu da pređem, ima li neko iskustva sa Komercijalnom + PP? Povlačenje EUR i USD na Komercijalnu. Paket Start.
 
Poslednja izmena:
mora da se ima minimum 1 euro na racunu za internet karticu intesa da bi mogao da se promeni expiry date
 
@Strale_123 Gde se to prica da ce ukinu mc za pp moze i na pvt link ili bilo sta jer stvarno bi bilo glupo da ukidaju tek su poceli u Srbiji nevidim srvhu povlacenja ali me interesuje jer treba da menjam banku.

Sto se tice linka za povlacenje@scylla je poslao linkjna predhodnoj strani i radi moj prijatelj na mobi je povukao i ja sam na mb.

https://www.paypal.com/moneytransfer/
 
@Strale_123 Gde se to prica da ce ukinu mc za pp moze i na pvt link ili bilo sta jer stvarno bi bilo glupo da ukidaju tek su poceli u Srbiji nevidim srvhu povlacenja ali me interesuje jer treba da menjam banku.

Sto se tice linka za povlacenje@scylla je poslao linkjna predhodnoj strani i radi moj prijatelj na mobi je povukao i ja sam na mb.

https://www.paypal.com/moneytransfer/
Priča se o tom ukidanju u PayPal Srbija grupi.

Samo nemoj da postaviš to pitanje ponovo, počeli su da ujedaju članovi tamo. :D Pitalo njih 50 isto.

Super je što i dalje radi, preko tog linka. Samo da tako i ostane, nadam se. :) :(
 
Pozdrav. Jedno pocetnicko pitanje posto sam tek instalirao paypal apk. Mora li paypal nalog da se veze sa karticom ili mogu da posaljem novac sa racuna na paypal nalog?
 
Moras da povezes sa karticom i to vec pise u prvom i uvodnom delu teme :)

O: Naravno, kako bi plaćali usluge putem PayPal-a potrebno je da posedujete karticu koja podržava plaćanje putem interneta. Najbolje da pre registracije konsultujete vašu banku?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno