Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Hvala mnogo ZorMi, to je to! Na koji nacin si dosao do ove stranice?

U svakom slucaju, stavljam u bookmark...

Hvala jos jednom. :)
 
Verovatno ubeležio odavde negde... ;)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Super, moram i ja da se zahvalim na ovome, ja ovaj URL nigde nisam nasao, bio sam ubedjen da je PP to izbacio i da je sada nemoguce doci do ove opcije.. :)
 
Takodje se zahvaljujem,pobelele oči tražeći.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
I ja da se zahvalim za link, do sada sam prebacivala normalno na prepaid Visa KB karticu, i danas htedoh da prebacim, medjutim izasla je nova opcija za prebacivanje gde se spominje samo bank account, i traze da se linkuje ponovo kartica, na svu srecu udjoh na ovaj link ovde i obavih prebacivanje. Da li zna neko sta se desava ako se nakaci nova kartica, jel prihvataju sad tu prepaid Visu ili je odbijaju?

PayPal_1.jpg
PayPal.jpg
 
Neki kazu da su dodali karticu i kad pokusaju da prebace novac, traze im opet da povezu karticu, i tako u nedogled. Koristite taj link za sada.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Samo nesto komplikuju. Meni se zurilo pa nisam htela da rizikujem da linkujem opet istu karticu pod opcijom standard, vec sam se dovoljno iznervirala sa paypal tax fee, kao da su povecali, uvek je bilo 4,5%, sad na ovaj iznos danas ispada 5,2% plus 5$ fixno prebacivanje na karticu, stvarno deru, a jednostavno za neke uplate jedina opcija mi je paypal, tako da bolje da ne ukidaju link :D
 
Može pitanje - zašto stavljate da PP vrši konverziju? Da li vam je to za uplate na PP ili za plaćanja?

Ja sam se nedavno žalio na kurs po kojem sam nešto platio preko PP, pa mi je bilo savetovano da stavim na "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".
 
Većina ne zna pa ostavi tako, najbolje je to što si napisao, da skida u originalnoj valuti.
 
Ona verovatno misli na uplate, gde Paypal uzima fee. Ta opcija Bill me in the currency... je za placanje. A za povlacenje da, skidajte u toj valuti koja vam je na Paypalu, nemojte da Paypal vrsi konverziju pa da povlacite novac.
 
Ne nađoh odgovor u FAQ sekciji prvog post-a ove teme, pa ajd da probam da pitam direktno.

Da li neko ima iskustvo sa situacijom da treba da plati neki proizvod koji se negde isporučuje (dakle nije digatalni servis i slično) sa PayPal nalogom asociranim sa adresom u Srbiji a da adresa za isporuku treba da bude druga država?
Naime hteo sam da sa galagomarket.com naručim Raspberry Pi 4 (4GB model) i da to isporuče u Sloveniju (u Ljubljanu), pa burazer da mi donese za NG kad bude dolazio. Pošto sajt ne nudi plaćanje sa Visa karticom već samo IBAN transakcija, PayPal ili "preuzimanje pouzećem" (to je dostupno samo za Slovenija-to-Slovenija porudžbine) kao ajd da platim sa PayPal.

Pre nego što sam u zadnjem koraku checkout-a na Galago Marker sajtu preusmeren na PayPal sam lepo za adresu za isporuku naveo adresu u Sloveniji i onda po redirect-u na PayPal naravno piše shipping address (dakle ne billing address) moja adresa u Srbiji a kad sam probao da dodam novu adresu i izabrao Sloveniju kao državu pojavi se ikonica crveni trougao (kao indikator greške u formularu) bez detalja o grešci... i ne mogu da završim kreiranje te adrese.

Moja nedoumica je da li u slučaju kad bi izvršio plaćanje tako da je na PayPal sajtu selektovana adresa u Srbiji (kao shipping address) bi došlo do "override"-a adrese za isporuku i porudžbina bila poslata za Srbiju umesto da bude poslato unutar Slovenije?


Pošto sm*rači koji treba da prime pošiljku koja će stići pre nego što se brat vrati sa puta nazad u Ljubljanu nisu raspoloženi za "plaćanje pouzećem" varijantu (pa da im brat da pare a ja dam njemu kad donese u Srbiju) a istovremeno niko nema PayPal nalog da mogu prosto da im pošaljem pare pomoću PayPal-a pa da oni tamo poruče & plate. A ne pada mi na pamet da se cimam sa IBAN transakcijom... pa sam zato krenuo da probam sa PayPal i naleteo na opisani problem tako da nisam odradio payment... Što je najgl*plje Galago je to već kategorisao kao ordered :D I sad treba da tražim da cancel-uju to...
 
Ne nađoh odgovor u FAQ sekciji prvog post-a ove teme, pa ajd da probam da pitam direktno.

Da li neko ima iskustvo sa situacijom da treba da plati neki proizvod koji se negde isporučuje (dakle nije digatalni servis i slično) sa PayPal nalogom asociranim sa adresom u Srbiji a da adresa za isporuku treba da bude druga država?
Naime hteo sam da sa galagomarket.com naručim Raspberry Pi 4 (4GB model) i da to isporuče u Sloveniju (u Ljubljanu), pa burazer da mi donese za NG kad bude dolazio. Pošto sajt ne nudi plaćanje sa Visa karticom već samo IBAN transakcija, PayPal ili "preuzimanje pouzećem" (to je dostupno samo za Slovenija-to-Slovenija porudžbine) kao ajd da platim sa PayPal.

Pre nego što sam u zadnjem koraku checkout-a na Galago Marker sajtu preusmeren na PayPal sam lepo za adresu za isporuku naveo adresu u Sloveniji i onda po redirect-u na PayPal naravno piše shipping address (dakle ne billing address) moja adresa u Srbiji a kad sam probao da dodam novu adresu i izabrao Sloveniju kao državu pojavi se ikonica crveni trougao (kao indikator greške u formularu) bez detalja o grešci... i ne mogu da završim kreiranje te adrese.

Moja nedoumica je da li u slučaju kad bi izvršio plaćanje tako da je na PayPal sajtu selektovana adresa u Srbiji (kao shipping address) bi došlo do "override"-a adrese za isporuku i porudžbina bila poslata za Srbiju umesto da bude poslato unutar Slovenije?


Pošto sm*rači koji treba da prime pošiljku koja će stići pre nego što se brat vrati sa puta nazad u Ljubljanu nisu raspoloženi za "plaćanje pouzećem" varijantu (pa da im brat da pare a ja dam njemu kad donese u Srbiju) a istovremeno niko nema PayPal nalog da mogu prosto da im pošaljem pare pomoću PayPal-a pa da oni tamo poruče & plate. A ne pada mi na pamet da se cimam sa IBAN transakcijom... pa sam zato krenuo da probam sa PayPal i naleteo na opisani problem tako da nisam odradio payment... Što je najgl*plje Galago je to već kategorisao kao ordered :D I sad treba da tražim da cancel-uju to...

Могао си то много једноставније да урадиш, да контактираш прво продавницу Galago Marker и договориш се са њима око наручивања и испоруке, овако само беспотребно компликујеш ситуацију. Видим да имају подржани и српски језик, самим тим можда имају и подршку на српском језику па их питаш директно, ако не онда на енглеском, у сваком случају најпростије што можеш да изведеш је описана ситуација.

На брзину сам тестирао и видео да у Кораку 2 спомињу следеће:

KORPA 2. KORAK - Izaberite adresu platioca i primaoca. U slucaju da su adrese iste, izaberite opciju Isti kao platiteljev.

Ја колико видим невезано за ПП, они нуде опцију да унесеш адресу испоруке директно на њиховом сајту и то пише у Кораку 2. Као што си и сам рекао. Можеш додатно да их обавестиш и кажеш да ти потврде слање на адресу у Словенију.

Moja nedoumica je da li u slučaju kad bi izvršio plaćanje tako da je na PayPal sajtu selektovana adresa u Srbiji (kao shipping address) bi došlo do "override"-a adrese za isporuku i porudžbina bila poslata za Srbiju umesto da bude poslato unutar Slovenije?

Ово питање је искључиво у надлежности продавнице у којој купујеш и нема директне везе са ПП. Ако продавница узима податке са ПП за слање онда ће тако и послати, на свом сајту неће имати другу опцију, ако не узима онда ће на свом сајту има адресу плаћања и адресу пријема пошиљке. У било ком случају сваку нејасноћу треба прво разрешити са продавцем (продавницом) да ближе објасне начин како њихов шоп функционише.
 
Poslednja izmena:
Ja sam to i napisao. Da sam na Galago sajtu dodao adresu u Sloveniji i pri "checkout" sam imao da biram to ista adresa kao primarna (adresa koju sam naveo pri kreiranju Galago naloga što je istovremeno i adresa na PayPal nalogu) ili drugačija adresa i da sam izabrao drugu (dakle da se razlikuju billing i shipping adrese). Ali me na PayPal sajtu iznenadilo da piše baš "shipping address" a ne "billing address" koja znam da mora da bude adresa asocirana sa Visa karticom, i još da mi ne dozvoljava da dodam adresu iz druge države.... Kad sam to video i neuspešno probao da dodam drugu adresu za shipping address i na PayPal stranici tu sam stao sa porudžinom i birao opciju da me vrati nazad na Galago market sajt.

I odmah sam poslao mail Galago Market-u na engleskom... niko mi još nije odgovorio... to je bilo već 18-19h.


Pošto nikad nisam plaćao "fizičku robu" sa PayPal nalogom još da ide za drugu državu nisam hteo da radim napamet i uzdam se u "pa logično je ovako" (logično bi bilo da Galago sluša mene koju sam adresu inicijalno stavio za dostavu ali ne PayPal koji mnogo pametuje i ograničava me šta smem a šte ne smem). Poslao sam mail na Galago market support da pitam imaju li iskustva i "šta će da se desi?" i čekam odgovor.


A komplikujem priču zato što me za početak brat smarač zeza... prvo mi je pričao da poručim na varijantu plaćanje pouzećem... posle e nemoj tako i "ajd šalji na adresu firme neću biti tu, primiće to osoba X". Ja nisam ni registrovao prvobitno kad sam gledao da nema plaćanje direktno Visa karticom...
Sad sam u fazonu da ni ne naručujem odatle ili da ne komplikujem i ne zavisim ni od koga nego da mi šalju direktno za Srbiju pa koliko me odrapi carina nek odrapi (mada sam hteo i da izbegnem čitavu priču sa gužvom na carini, štajkovima i čudesima).

Još mi samo nije jasno da li https://thepihut.com/ šalje ili ne šalje za Srbiju (ja pri checkout imam dostupno da biram Srbiju ) ... pošto sam i ovde na forumu video nekoliko puta da pišu ljudi da ne šalju za Srbiju.
Jer ispada da odatle svakako "moram" da poručujem minimum FLIRC case ako ne i sve komplet... pa možda da razmotrim da sve šalju u jednom paketu odatle iz UK i nek carina radi šta hoće... baš me briga što je 84 futne / 100 evra (RPi + napajanje + FLIRC case + shipping) :D
 
Poslednja izmena:
Ako hoces, posalji mi detalje na pm pa cu pokusati preko mog pp, posto je moj pp i adresa primaoca u eu.


...riding on 720p...
 
Ja sam pre dva meseca na jednom engleskom sajtu naručio patike na adresu u Zagrebu, a billing address mi je bila beogradska i plaćanje preko PayPala je prošlo normalno.
 
Naručio i platio tako preko mog (serbian :D ) PayPal naloga.... Pa će valjda sve da bude ok. Slovenac tvrdi da hoće, na Galago sajtu u "predračun" piše ispravna adresa za isporuku, na PayPal (naravno) stoji "Ship to" pogrešna adresa.
FLIRC case sa PiHut sam platio lepo direktno Visa karticom i šalju isto za Ljubljanu.

A Intesa naravno "rezervisala" +10% sumu...
 
Da li je nadjeno neko resenje podizanja novca sa PayPal-a u Srbiji sada, znam da je bilo moguce samo preko VISA card, da li se nesto promenilo?

btw kupovao sam ponesto ostalo mi je na PayPal-u nekih 35evra, ako bi mozda neko hteo da mi izadje u susret da mu prebacim na PayPal a meni neko na moju kreditnu karticu bio bih mu zahvalan, mislim to je neko resenje ako neko cesto kupuje preko PayPal, da meni ne stoje bez veze pare jer sto sam hteo da kupujem sad za sad kupio sam

Hvala
 
Ja sam danas hteo da povučem neki refund sa pp na karticu i vidim da postoje dve varijante:
Instant sa plaćanjem provizije od 1% i transferom za nekoliko minuta i standardna sa transferom od 1-3 dana, gde piše da je provizija free.
Ipak, kada sam izabrao ovu standardnu opciju, vidim da naplaćuje čitavih 4 evra provizije ??
Jel ovo nešto novo, nisam baš pratio paypal dešavanja u poslednje vreme, a nešto se ne sećam da sam video ovu prvu instant varijantu ranije?
Jel tu stvarno naplaćuju 1% i da li se za tu varijantu linkuje ista kartica, kao ona koja mi je inače linkovana za pp nalog?
Nisam hteo da eksperimentišem, ali ako radi, onda je to dosta bolja varijanta za manje sume ili smo mi opet neki poseban slučaj, gde važe druga pravila.
 
I meni na tu standardnu skine 4e oduvek.... ako zna neko neku caku da se izbegne to... lepo bi bilo da podeli


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za instant ne znam, to je skoro uvedeno, nisam ni siguran da je imam kao opciju kod mene na nalogu, ali za standarno povlacenje par godina vec postoji provizija od 4e/5$.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Postoje dve opcije za dizanje. U oba slucaja se placa $5 provizija, samo se u onoj instant jos placa 1% na iznos koji se povlaci, a u standard opciji se ne placa.
 
Jedno pitanje, mozda je bilo ali da ne pretrazujem celu temu
Pausalac sam, treba da dobijam pare na paypal nalog i zatim sa PP povlacim pare na moj devizni preduzetnicki racun.

Da li moram za to da imam biznis nalog PP ili je dovoljan obican nalog i njega da povezem sa deviznim preduzetnickim?
I da li mi je najbolje drzati na PP valutu u USD posto ce mi u USD i uplacivati i onda to prebacujem na moj preduzetnicki racun u USD valuti?
 
Naručio i platio tako preko mog (serbian :D ) PayPal naloga.... Pa će valjda sve da bude ok. Slovenac tvrdi da hoće, na Galago sajtu u "predračun" piše ispravna adresa za isporuku, na PayPal (naravno) stoji "Ship to" pogrešna adresa.
FLIRC case sa PiHut sam platio lepo direktno Visa karticom i šalju isto za Ljubljanu.

A Intesa naravno "rezervisala" +10% sumu...
Mogao si da im trazis invoice na adresu u sloveniju, i platis mimo shopa

Sent from my phone
 
Izgleda da su potpuno ukinuli fee od $5. Sada je fee 1% od sume(najmanje 25rsd, najvise 1000rsd).
 
Prosle nedelje mi uplaceno iz srb na ger pp, uzeli su 6,9%. Ranije su uzimali 4,9%.

...riding on 720p...
 
I meni na tu standardnu skine 4e oduvek.... ako zna neko neku caku da se izbegne to... lepo bi bilo da podeli


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prosle nedelje sam sa PP uradio moneytransfer na moju debit card (MasterCard) ex. Telenor sadasnja Mobi Banka, izabrao sam da novac legne u roku 3-5-7 radnih dana... nisam obracao bas paznju koliko mi je skinulo... malo sad sam prebacio 20dolara na isti nacin gde ne placam taj 1% fee i uzelo mi je samo 25centi :)
Da li sada zavisi od banke do banke ali ja na bankomatu mogu instant da podignem novac :)
 
Prosle nedelje sam sa PP uradio moneytransfer na moju debit card (MasterCard) ex. Telenor sadasnja Mobi Banka, izabrao sam da novac legne u roku 3-5-7 radnih dana... nisam obracao bas paznju koliko mi je skinulo... malo sad sam prebacio 20dolara na isti nacin gde ne placam taj 1% fee i uzelo mi je samo 25centi :)
Da li sada zavisi od banke do banke ali ja na bankomatu mogu instant da podignem novac :)
Još uvek normalno funkcioniše MasterCard i Mobi banka (ex Telenor banka)?

PP Srbija FB grupa je gorela od objava kako MC Withdraw više ne radi na PP u Srbiji.
 
Nazad
Vrh Dno