Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

edit: Moze samo na Visa karticama da se trazi od PayPala da stave valutu u neku deviznu, na Master karticama mora i dalje samo u dinarima.
 
Posto vise nema opcije " bill me in the currency listed on the seller’s invoice" sta se desava kad hocu da platim pejpalom proizvod koji je u funtama.Jel konverziju radi PP ili Intesa? Da li i dalje ima opcija da pri placanju stavis da PP ne radi konverziju.
 
Imas opciju pri placanju da izaberes ko ce da radi konverziju.
 
Meni i dalje na mastercard kartici skida u evrima kad placam nesto. Juce na ebay-u platio nesto i bilo je u evrima.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni oduvijek skida u eur tj samo podesim svaki put pri placanju i to je to.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ne mogu prepaid kartice, samo debit i credit!
 
Komercijalna banka, VISA PREPAID je ta kartica
I sta sad da radim, moram ici do banke da vadim i trecu karticu koja ce biti Visa debit?

Au kakvi su to indijanci ovi iz Paypala, mada i ovi nasi iz NBS su jos veci. Samo su mi zakomplikovali situaciju, ranije je sve prolazilo bez problema.
 
Nek mi napise neko preporuku u kojoj banci da otvorim tj. uzmem debitnu karticu dok se nisu zatvorile banke.
Sta mi napravise ovi indijanci iz PP, a hitno mi je potreban novac u roku od par dana... a samo toliko traje postupak dok stigne kartica.
 
Intesa. Visa Classic Debit.

Na karticu ima minimum 7 do 10 dana da čekaš.

Bolje (ako ti je novac potreban što pre), ako znaš nekog ko ima karticu povezanu sa PP-om, na njegov/njen račun prebaciš šta treba (častiš koji dinar za zdravlje) i tako rešiš "problem" za početak.
 
Poslednja izmena:
Intesa ima i opciju hitna izrada kartice koja se za debitne placa 600 din. E sad za koliko je urade to pojma nemam. Najbolje njih da pitas u banci.
 
Intesa. Visa Classic Debit.

Na karticu ima minimum 7 do 10 dana da čekaš.

Bolje (ako ti je novac potreban što pre), ako znaš nekog ko ima karticu povezanu sa PP-om, na njegov/njen račun prebaciš šta treba (častiš koji dinar za zdravlje) i tako rešiš "problem" za početak.
I posto nema friends and family plati dodadnih 3% cini mi se, jer se vodi kao da je kupio proizvod/uslugu [emoji846]

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ne mogu da nadjem temu pa ajde ovde da pitam. Funkcionise li amazon u Srbiji?
 
Dobio sam transakciju, ali kaze da je na nekom 'cekanju' ne razumem...
Da li da novac refundiriam pa da pokusamo ponovnu transakciju ili sta?


Today
ON HOLD Money Received
Loading transaction details for
*
*
Today
ON HOLD Money Received
 
Treba da platim smestaj u Srbiji preko Airbnba, a placanje bih izvrsio putem PP.
Postavio sam EUR kao valutu na PP(nisam kontaktirao podrsku vec sam promenio u opcijama).
Na PP-u imam USD.
Za PP nalog mi je vezana MC debit iz Mobi banke.
Da li ce mi PP uraditi samo konverziju iz USD u EUR ili ce biti 52 razlicite konverzije usput?
 
Treba da platim smestaj u Srbiji preko Airbnba, a placanje bih izvrsio putem PP.
Postavio sam EUR kao valutu na PP(nisam kontaktirao podrsku vec sam promenio u opcijama).
Na PP-u imam USD.
Za PP nalog mi je vezana MC debit iz Mobi banke.
Da li ce mi PP uraditi samo konverziju iz USD u EUR ili ce biti 52 razlicite konverzije usput?

Pazi da podesis da ti prefered payment ide sa PP balansa, a ne sa MC kartice.
Onda ce samo PP uraditi konverziju sa USD na EUR i platiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pp uzima fee i na konverziju i na samo placanje ...Nije lose kao valutu palcanja izabrati valutu u kojoj imas novac ..
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da izaberem EUR i na Airbnb i na PayPalu, nesto mi tako logicno izgleda. Ali mozda cu manje novca izgubiti ako PayPal ostavim na USD (jer tu valutu imam jedino na balansu).
 
Ja sam mislio da izaberem EUR i na Airbnb i na PayPalu, nesto mi tako logicno izgleda. Ali mozda cu manje novca izgubiti ako PayPal ostavim na USD (jer tu valutu imam jedino na balansu).
Pa ako imas usd na balance onda bolje usd. Ako placas deviznom karticom dje su eur onda eur stavis.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Jel paypal skoro nešto povećao provizije?

Koliko nam tačno uzimaju, konkretno mislim na kupovinu na ebay-u? Kako ide za refund?
 
Proviziju plaća prodavac. Kupac plaća samo cenu koja se vidi a eventualni refund se vraća u istom iznosu. Ako na kraju ima neke razlike to je verovatno zbog kursa.
 
Nazad
Vrh Dno