Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Poslednja izmena:
Ako nekog zanima PayPal i Visa KB, dobila sam odgovor iz banke :

"Sa PayPal naloga je moguće povući novčana sredstva na Visa PrePaid karticu samo u dinarskoj valuti.


Banka ne utvrđuje kurs za autorizaciju transakcije, kurs utvrđuje kartičarska asocijacija Visa i Banka nema nadležnost za taj deo, zbog čega se za transakcije iz inostranstva i ugovara prodajni kurs Banke za devize na datum zaduženja koji se primenjuje u odnosu na obračunsku valutu EUR."

Izgleda da ce ipak moci nesto da se uradi. :)
 
Evo konacno da prebacim novac sa PP balance na Visa KB, pojavi se na PP ovo obavestenje "Your transfer has been delayed

For security reasons, we need a bit more time to review this transaction. This can take up to 24 hour(s), but we’ll email you as soon as we have an update."

Inace pise da je prebacivanje od 5-7 dana, ne znam vise dokle ce da koce i izmisljaju nekakve provere i da zadrzavaju tudji novac. Naplacena je taxa za prenos, jel ovo standardna procedura ili je njima nesto "sumnjivo"?
 
PayPal fore, ali nista im ne mozes :(
 
Znaci da cekam dok drze moj novac, prolongirajuci jos jedan dan, uhh
 
Imam problem sa PP loginom na Ebay. Kod checkouta obeležim da ću da platim preko PayPala, izbaci mi PP prozor za login i vraća da šifra nije dobra, iako jeste, istom šifrom se logujem na PP sajtu. Probao sam unlink PP accounta, drugi browser, ne vredi. Vidim da ljudi imaju ogromne probleme sa PP-om na Ebay, guglao sam malo, ali nisam naišao ni na kakvo rešenje. Da li se još neko susreo s ovim i da li je možda uspeo da reši problem?
 
Poslednja izmena:
Sličan problem je pre par godina imalo dosta PP naloga iz Srbije. Nije bilo pravog rešenja dok Ebay i PayPal nisu sredili stvar. Možeš da prijaviš problem podršci ali dok to dođe do nekoga bitnog može da potraje. U međuvremenu pokušaj da platiš sa Ebay.co.uk ili Ebay.ie sajta. Ako ne radi možeš da probaš da platiš preko mobilne aplikacije
 
Hvala! Probao sam preko co.uk, ista stvar, a preko .iemi je prijavljivao error kad pokušam samo da dodam u korpu proizvod, pa da se vratim po još nešto od istog prodavca. Na kraju sam platio direktno sa debitne kartice.
 
Da li neko zna kako se vrši plaćanje preko ebaya,ako mi je deo potrebnog novca na balansu,a drugi deo na kartici?
 
Meni uvek nudi da se koristi balans prvo. Ali samo ako je u istoj valuti kao i placanje.
 
Dobijem opciju da ide
sa balansa,pa ispod dobijem ostatak novca da ide preko kartice,ali uplata ne prolazi.
Ne znam koji je razlog.
Juče sam uplatio intezi na karticu,jedino da taj novac nije odmah raspoloživ za plaćanje paypalom,ne znam šta drugo može biti.
 
Koliko ti treba, a koliko si uplatio?
 
Koliko treba vremenski da prodje dok novac ne legne na balance kada neko direktno posalje novac?
 
Novac leze odmah na balance.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Hmm, znaci ako stoji pending, jos uvek nije uplaceno?
 
Hmm, znaci ako stoji pending, jos uvek nije uplaceno?

Novac leze odmah, ali moguce je da je Paypal zadrzao nesto transakciju ako mu je sumnjiva pa da je proveri.
Jel si mozda skoro otvorio PP, ili posiljaoc skoro otvorio, ili je neka veca suma, a do sad si primao manje sume? Ne znam ni ja sta, ali mozda u tim situacijama nekad Paypal zadrzi transakciju dok je ne proveri.
Koliko dugo je vec u pendingu?
 
Paypal je otvoren u oktobru, ovo treba da bude druga uplata od strane usa kompanije, rekli su 29. da su primili invoice, ne znam da li ovo znaci da li jos uvek nisu uplatili i ne znam da li uplacuju preko paypala ili nekog drugog bankovnog racuna.
Evo kako izgleda feed:

ppal.jpg
 
Pozdrav,

prebacio sam se nedavno u Telenor banku koja nema nijednu visa karticu u ponudi, koju bih mogao povezati sa paypal nalogom za povlacenje novca. Koja banka u Srbiji trenutno nudi besplatnu visa gift karticu ili tako nesto sto radi s paypalom, idealno bez da potpisujem ugovore i postajem njihov korisnik, ako je moguce?
 
Nijedna.
U svim bankama moras potpisati ugovore, ako nisi vec korisnik, to je zakonska obaveza.
Najbolje da odes u Intesu, besplatna, eBanking mozes da koristis, jedina sigurno nema provizije za ino placanja i primanja.
 
Vodi računa koju tražiš, ima ih više u ponudi. Tebi treba Visa Electron. Druge Vise se plaćaju, barem izrada.

Ako budeš pitao za paypal i electron karticu u Intesi će reći da ne možeš primati pare na nju ili neće reći ništa. Međutim to nije tako u praksi, najnormalnije ležu pare na karticu ali bi eventualno moglo biti problema kada moraš sa bankom nešto da rešavaš a tiče se paypala.
 
^hvala za ispravku, da, Visa Electron!
Mada za PayPal moze i Visa Internet da prodje, ali sve to moze i Visa Electron da uradi, plus je i fizicka kartica, pa moze vani da se koristi za placanja (moze i ovde i moze i za ATM, ali je neisplativa za to).
Nemoj ni pitati za PayPal, samo trazi Visa Electron :)
 
Drugari mozete li da se placa iz Srbije na Steam-u putem PayPal-a?

Nemam tu opciju, a ni ne nudi mi je u ponudjenim opcijama u Payment delu

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ne može.
 
Hvala svima na odgovorima iznad : )

Imam jos jedno pitanje. Ima li neko iskustva sa povlacenjem nekog malo veceg iznosa novca sa paypala na srpski tekuci racun na mesecnom nivou? Da li postoje neke smetnje/prepreke po pitanju poreza i svega?
Ukratko razmisljam se da predjem frilenserski skroz da radim za strance, pa bi novac preko upworka isao na paypal a cini mi se da sam nacuo da bi u tom slucaju trebalo otvoriti firmu i uplacivati sam sebi minimalne dohotke.
Ima li neko iskustva/nekakvu informaciju u vezi sa tim?
 
Imas temu o IT Preduzetnicima:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?398628-IT-preduzetnici-Banke-porezi-propisi&p=5740021
Mada nije direktna pomoc, imaces koliko toliko uvid u neke stvari. Pogledaj prve strane, nema neki FAQ kao u ovoj temi, i nema generalno novih informacija oko cifara, sve je tu negde.

Ako pitas legalno - znas odgovor vec :)
Prakticno? To je nesto skroz drugo :) Posebno sto ne ide povlacenje na RACUN, vec na Visa karticu (ne moze na nas racun jos uvek).

A pogledaj i Payoneer temu (mislim da je u ovom podforumu bas), tu imas jos koju korisnu informaciju (da prebacis na Payoneer karticu i trosis sa nje).
Ne pratim posebno tu temu, pa nisam siguran da li i dalje moze sa PP-a na Payoneer. Ne pratim jer to mora kroz USD, a meni je to deal-breaker :( Fees su veci nego da imam firmu :)
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima iznad : )

Imam jos jedno pitanje. Ima li neko iskustva sa povlacenjem nekog malo veceg iznosa novca sa paypala na srpski tekuci racun na mesecnom nivou? Da li postoje neke smetnje/prepreke po pitanju poreza i svega?
Ukratko razmisljam se da predjem frilenserski skroz da radim za strance, pa bi novac preko upworka isao na paypal a cini mi se da sam nacuo da bi u tom slucaju trebalo otvoriti firmu i uplacivati sam sebi minimalne dohotke.
Ima li neko iskustva/nekakvu informaciju u vezi sa tim?

Otvoris u Apr-u svoju agenciju, ne preduzece, i onda placas pausalno sam. Upwork je partner Payoneera, ne treba ti Paypal, a da bi kod nas povlacio novac sa istog mozes jedino na Visa karticu ( Internet ).
 
Nazad
Vrh Dno